021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای کار

ویزای کار چیست و چطور می‌توان ویزای کار گرفت؟ این سوالی است که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد. ویزای کاری به انگلیسی Business Visa مجوز ضروری سفر برای افرادی است که برای تجارت یا فرصت‌های شغلی به کشور دیگری مهاجرت می‌کنند. دانستن زمان اعتبار و نحوه استفاده از ویزای کار برای اطمینان از اینکه می‌توانید به طور قانونی در کشور مقصد بمانید، بسیار ضروری است. در ادامه بیشتر در خصوص ویزای کاری و شرایط اخذ ویزای کاری آمریکا و ویزای کاری کانادا صحبت خواهیم کرد.

ویزای کاری چیست

دریافت ویزای کار یکی از روش‌های متداول به عنوان ویزای مهاجرت است. ویزای کاری یک مجوز سفر است که به کارآفرینان یا کارمندان اجازه می‌دهد به طور موقت برای اهداف کاری به یک کشور خارجی بروند. انواع مختلفی از ویزای کاری وجود دارد اما نکته‌ی مهم در خصوص آنها این است که در اکثر کشورها می‌توان پس از مدتی ویزای کار را به اقامت دائم تبدیل کرد.

اکثر ویزاهای کاری به مسافران این امکان را می‌دهند که وارد کشور مقصد خود شده و برای مدتی موقت در آنجا بمانند تا حین بازدید به فعالیت‌ها و کارهای تجاری خود برسند. در واقع می‌توان برای شرکت در رویدادهایی مانند جلسات یا کنفرانس‌های خارج از کشور، ویزای کاری دریافت کرد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روادید تحصیلی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای کاری چیست

شرایط دریافت ویزای کاری

نحوه‌ی دریافت ویزای کاری برای هر کشوری طبق قوانین و مقررات آن کشور انجام می‌شود. برخی از کشورها نیاز به روادید آنلاین دارند و یا به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهند برای مقاصد تجاری بدون ویزا برای مدتی کوتاه وارد کشور شوند.

در مقابل، سایر کشورها از متقاضیان می‌خواهند که قبل از سفر به طور رسمی در سفارت یا کنسولگری کشور مقصد برای دریافت ویزای کاری ثبت نام کنند. بنابراین ضروری است پیش از انجام سفر یا هماهنگی‌های نهایی، شرایط کشوری که قصد مهاجرت کاری به آنجا دارید را بررسی کنید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با ویزا استارت آپ از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

شرایط دریافت ویزای کاری

مزایای دریافت ویزای کاری

فرصت‌های شغلی مناسب در سراسر دنیا کارجویان و نیروهای ماهر را به خود می‌خواند. دریافت ویزای کاری برای این افراد کارجو می‌تواند مزایای متعددی به همراه داشته باشد. از مهم‌ترین این مزایا می‌توان به اخذ اقامت دائم پس از گذشت یک مدت زمان خاص اشاره کرد. به این ترتیب فرد پس از گذشت مدتی کار در کشور مقصد، می‌تواند برای درخواست اقامت دائم به اداره‌ی مهاجرت آن کشور درخواست بدهد.

بعلاوه اینکه با دریافت ویزای کاری، شما می‌توانید به محض ورود شغل خود را آغاز کنید و درآمد داشته باشید که این مساله نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در نهایت اینکه فردی که ویزای کاری دریافت کرده، می‌تواند در مدت کوتاهی برای اعضای خانواده خود نیز اجازه‌ی اقامت دریافت کند.

(بیشتر بخوانید: لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟)

مزایای دریافت ویزای کاری

برای درخواست ویزای کار در کشورهای مختلف، مدارک مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد. با این حال در اکثر موارد باید مدرکی مبنی بر هدف سفر خود ارائه دهید. این کار برای اثبات واجد شرایط بودن ویزای کاری برای مسافران است. اکثر کشورها از متقاضیان ویزای کار می‌خواهند که مدارک زیر را ارائه دهند:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا تجاری
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • برنامه سفر با جزئیات پرواز و محل اقامت
 • مدارک حرفه‌ای
 • گواهینامه‌های دانشگاهی و آکادمیک
 • اثبات تمکن مالی برای سفر
 • شواهدی بر پوشش بیمه‌ای کافی

(اگر می‌خواهید در مورد گرفتن گذرنامه آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید. )

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار

هزینه مهاجرت کاری

روش‌های مختلفی از جمله تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و غیره برای مهاجرت وجود دارد که هزینه‌ی هر کدام از آنها متفاوت است. در مورد مهاجرت کاری، هزینه‌ها معمولا کم‌تر است زیرا متقاضیان در ابتدا با یک پیشنهاد کاری به کشور مقصد مهاجرت می‌کنند و فرد به محض ورود به کشور مقصد، یک منبع درآمد مطمئن دارد.

در روش‌های دیگر هزینه مهاجرت متفاوت خواهد بود. برای مثال در روش ویزای سرمایه‌گذاری فرد باید برای ثبت شرکت، خرید سهام یا ملک در کشور مقصد اقدام کند که این کار بودجه‌ی بالایی نیاز دارد.

(بیشتر بخوانید: ویزای سرمایه گذاری چیست؟)

هزینه مهاجرت کاری

روش‌های مهاجرت کاری به کانادا

برای مهاجرت کاری به کانادا می‌توانید از انواع ویزای کار کانادا استفاده کنید که شامل ویزای کار و مهاجرت نیروی کار ماهر می‌شود. برای دریافت ویزای کاری کانادا لازم است از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت کنید و از طریق این جاب آفر ویزای کار موقت کانادا بگیرید. در نهایت پس از مدتی می‌توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

اما برای مهاجرت نیروی کار ماهر، می‌توانید از طریق برنامه‌های نیروی کار ماهر یا اسکیل ورکر و بر اساس فاکتورهایی مانند سن، تحصیلات، سابقه‌ی کاری، مهارت‌ها و غیره می‌توانید برای دریافت اقامت کاری دائم اقدام کنید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای خود اشتغالی کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

روش‌های مهاجرت کاری به کانادا

ویزای کاری کانادا

حتما به این فکر می‌کنید که بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام کشور است؟ بی‌شک کانادا یکی از گزینه‌های عالی برای مهاجرت کاری است. با دریافت ویزای کار کانادا می‌توانید از مزایای زندگی در این کشور پیشرفته بهره ببرید. کانادا از نظر وضعیت اقتصادی و رفاه در شرایط مطلوبی قرار دارد و هر ساله میزبان کارجویان زیادی از سراسر دنیا است.

اگر نیروی کار متخصص هستید و در کار و رشته‌ی خود حرفی برای گفتن دارید، کانادا می‌تواند راحت ترین کشور برای مهاجرت کاری شما باشد. شرایط مختلفی باعث می‌شود کانادا یکی از مقاصد برتر مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری باشد که از جمله‌ی آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • وضعیت اقتصادی و رفاه اجتماعی بالا
 • شاخص کیفیت زندگی بالا
 • امنیت بالا
 • مالیات پایین برای راه‌اندازی کسب و کار
 • حمایت از مهاجران برای شروع کسب و کار و غیره

ویزای کاری کانادا

شرایط دریافت ویزای کار کانادا

مهاجرت کاری به کشور کانادا یکی از  بهترین روش های مهاجرت به کانادا است که البته برای آن شما نیاز به گذر از چند مرحله‌ی خاص دارید. همانطور که پیشتر هم گفتیم، دو روش مهاجرت کاری به کانادا از طریق جاب آفر از کارفرمای کانادایی یا برنامه اسکیل ورکر است.

برای برنامه اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر، متقاضی باید دو مرحله را بگذراند و از نظر مهارت و تخصص مورد ارزیابی قرار گیرد. در مرحله‌ی اول فرد باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کند تا وارد مرحله‌ی بعد شود.

برای دریافت ویزای کاری کانادا از طریق جاب آفر یا پیشنهاد شغلی نیز فرد متقاضی باید مشاغل مورد نیاز کانادا را بررسی کرده و یا از طریق کاریابی برای دریافت پیشنهاد شغلی اقدام کنند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با صفر تا صد اکسپرس اینتری کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

امتیازبندی نیروی کار ماهر (Skilled Worker) برای اخذ ویزای کانادا

 نیروی کار ماهر برای اخذ ویزای کار کانادا باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • سن کمتر از 40 سال
 • حداقل 3 سال تجربه‌ی کاری متناسب با رشته‌ی تحصیلی
 • حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
 • مدرک زبان با حداقل نمره‌ی آیلتس 6.5
 • کسب امتیاز 67

(اگر می‌خواهید در مورد روش تبدیل ویزای کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید. )

شرایط دریافت ویزای کار کانادا

حداقل نیازها برای اسکیل ورکر

برنامه ویزای کاری نیروی کار ماهر حداقل 3 شرایط دارد:

 1. تجربه‌ی کاری
 2. توانایی زبانی
 3. تحصیلات

برای واجد شرایط بودن، فرد باید تمام این شرایط را داشته باشد. اگر متقاضی همه‌ی این شرایط را داشته باشد در مرحله‌ی بعدی سایر فاکتورها ارزیابی می‌شود.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای خوداشتغالی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تجربه‌ی کاری برای دریافت ویزای کاری کانادا

تجربه‌ی کاری به این معناست که فرد در یکی از دسته‌بندی‌های TEER طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC) کار کرده باشد. فرد متقاضی باید نشان دهد که در شغل اصلی خود وظایفی که در بیانیه‌ی NOC آمده را انجام داده است. در مورد تجربه‌ی کاری به این نکات باید توجه شود:

 • تجربه‌ی کاری باید در حوزه‌ی همان شغلی باشد که می‌خواهید برای ویزای کار اقدام کنید.
 • در 10 سال اخیر باشد
 • کار با حقوق داشته باشد؛ به این معنی که برای کار دستمزد یا پورسانت دریافت کرده باشید و کار داوطلبانه یا کارآموزی مورد قبول نیست.
 • حداقل 1 سال کار مداوم یا 1560 ساعت در کل انجام داده باشید (30 ساعت در هفته)

(برای دانستن بیشتر در رابطه با ویزای تحصیلی امریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

توانایی زبانی برای دریافت ویزای کاری کانادا

فرد متقاضی ویزای کاری کانادا باید:

 • در آزمون‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی برای مهارت‌های نوشتاری، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن شرکت کرده باشد.
 • حداقل نمره‌ی معیار زبان کانادایی (CLB) 7 را در هر 4 مهارت کسب کرده باشد.
 • نتایج آزمون را در نمایه‌ی اکسپرس اینتری خود وارد کند.

آزمون زبان تنها تا 2 سال پس از اعلام نتایج آزمون اعتبار دارد و باید در روز درخواست اقامت دائم معتبر باشد.

(اگر می‌خواهید در مورد ویزای استارت آپ آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تحصیلات برای دریافت ویزای کاری کانادا

برای متقاضیان دریافت ویزای کاری کانادا باید مدرک تکمیل شده و یک ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) از یک سازمان تایید شده که نشان دهد تحصیلات شما برابر با گواهی است، ارائه دهید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

حداقل نیازها برای اسکیل ورکر

فاکتورهای مورد بررسی برای ویزای کاری کانادا

اگر فرد متقاضی همه‌ی این حداقل شرایط لازم را داشته باشد، واجد شرایط بودن او برای برنامه اسکیل ورکر بر اساس موارد زیر بررسی می‌شود:

 • سن
 • تحصیلات
 • تجربه‌ی کاری
 • وجود پیشنهاد شغلی معتبر
 • مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • سازگاری (اینکه چقدر احتمال دارد در کانادا مستقر شوید.)

بر اساس میزان موفقیت در هر یک از این 6 فاکتور، 100 نمره به فرد اختصاص داده می‌شود که حداقل نمره‌ی قبولی 67 خواهد بود.

(بیشتر بخوانید: شهروندی کانادا چگونه است؟)

فاکتورهای مورد بررسی برای ویزای کاری کانادا

ویزای کاری آمریکا

دریافت ویزا آمریکاچیزی است که خیلی‌ها به آن فکر می‌کنند و یک راه متداول برای این کار، اخذ ویزای کار آمریکا و مهاجرت کاری به آمریکااست. اغلب افراد می‌توانند از طریق جاب آفر ویزای کار آمریکا دریافت کنند. اگر ترکیب مناسبی از مهارت‌ها، تحصیلات یا تجربه‌ی کاری دارید، شانس شما برای دریافت ویزای کار ایالت متحده و زندگی در آن بسیار بالا خواهد بود.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با نحوه تبدیل ویزای آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای کاری آمریکا

انواع ویزای کار در آمریکا

ایالات متحده بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را دارد و این رونق پایدار باعث جذب مهاجران زیادی از سراسر دنیا به آمریکا می‌شود. افراد خارجی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، گزینه‌های مختلفی برای اخذ ویزا دارند که ما در ادامه در خصوص رایج‌ترین انواع ویزای کار آمریکا و معیارهای واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای کار ایالات متحده صحبت خواهیم کرد. متداول‌ترین انواع ویزای کار آمریکا شامل این موارد می‌شود:

 • ویزای موقت غیر مهاجرتی
 • کارگران دائمی (مهاجر)
 • دانشجویان و ویزای تبادل آمریکا
 • بازدید موقت برای کسب و کار

انواع ویزای کار آمریکا برای افراد متقاضی صادر می‌شود که تصمیم دارند برای یک مدت زمان مشخص در آمریکا زندگی کنند. بنابراین باید دقت کنید که دریافت ویزای کار آمریکا برای یک مدت زمان مشخص است.

(اگر می‌خواهید در مورد ویزا تجاری امریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید. )

انواع ویزای کار در آمریکا

ویزای موقت غیر مهاجرتی

این نوع ویزای کار برای افرادی است که به دنبال کار در آمریکا برای یک مدت معین هستند. اغلب یک کارفرما درخواستی برای کار با خدمات شهروندی آمریکا و اداره‌ی مهاجرت ارسال می‌کند و فرد پیش از سفر به آمریکا باید برای ویزا درخواست بدهد.

در این نوع ویزای کاری آمریکا دسته‌بندی‌های مختلفی از کارگران وجود دارد. بعلاوه همسر و خانواده‌ی فرد پیش از سفر به آمریکا باید درخواست ویزا بدهند. در ادامه به معرفی رایج‌ترین انواع ویزای کاری غیرمهاجرتی آمریکا می‌پردازیم.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گرفتن ویزای سرمایه گذاری در آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کاری آمریکا: 1. ویزای کار نوع H

ویزای H-1B برای افرادی با تخصص یا حرفه‌ی خاص است که دارای مدرک دانشگاهی یا مدارک بالاتر معادل آن در تجربه‌ی کاری هستند. سقف اقامت این نوع ویزای کاری ایالات متحده سه سال است و برای دریافت این نوع ویزای کار باید این شرایط وجود داشته باشد:

 • پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آمریکایی برای شغلی خاص که به دانش تخصصی نیاز دارد
 • مدرک تحصیلی لیسانس یا معادل آن
 • کارفرما باید اثبات کند که در آمریکا هیچ نیروی واجد شرایطی برای این شغل وجود ندارد

ویزای H-2A و H-2B برای کارگران موقت فصلی یا اوج کار در یک محیط کشاورزی (H-2A) یا غیرکشاورزی (H-2B) است. به طور کلی این ویزا بیشتر از یک سال طول نمی‌کشد.

ویزای H-3 نیز برای کسانی است که به دنبال آموزش در زمینه‌های شغلی به غیر از دانشجویان پزشکی یا آموزش است و یا آموزش برای رفع نیازهای کسانی که نیاز به آموزش ویژه دارند. این طبقه‌بندی برای شهروندانی است که می‌خواهند در داخل خاک آمریکا آموزش ببینند اما در خارج از این کشور به کار مشغول شوند.

انواع ویزای کاری آمریکا: 2. ویزای نوع I

ویزاهای نوع I برای هر عضو واجد شرایط خارجی در حوزه‌ی مطبوعات از جمله خبرنگاران، گروه‌های فیلمبرداری، سردبیران و مشاغل مشابه است. برای اکثر افراد این نوع ویزا یک ویزای نامحدود است تا زمانی که فرد دریافت‌کننده ویزا برای شرکت مورد نظر مشغول به کار باشد.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با ویزا ترانزیت امریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای کاری آمریکا: 2. ویزای نوع L

ویزای کاری نوع L آمریکا برای کسانی است که قبلا در یک شرکت کار می‌کرده‌اند؛ چه در سطح اجرایی و مدیریت  (L-1A) یا از طریق یک تخصص ویژه (L-1B). ویزای L-1A دارای مهلت 3 ساله و ویزای L-1B مهلت 1 ساله است.

(اگر می‌خواهید در مورد ویزای پزشکی امریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید. )

انواع ویزای کاری آمریکا: 3. ویزای نوع O

ویزای نوع O برای کسانی است که توانایی‌ها یا دستاوردهای خاص و استثنایی در صنعت دارند. این ویزا همچنین به کسانی داده می‌شود که با افراد دارای توانایی فوق‌العاده یا یکی از اعضای خانواده سفر می‌کنند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای درمانی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کاری آمریکا: 4. ویزای نوع P

این نوع ویزا برای کسانی است که در عملکرد، فعالیت‌های ورزشی یا هنری موفق و برتر هستند. بعلاوه همراهان و خانواده فرد نیز ویزا دریافت خواهد کرد. مهلت ویزا تا زمان دوره‌ی رویداد مورد نظر است.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با ویزا درمانی کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای کاری آمریکا: 5. ویزای نوع R

ویزای نوع R طبق قوانین حقوق کار در آمریکا برای کارگران مدهبی غیرمهاجر و یا اعضای یک فرقه‌ی مذهبی داده می‌شود. این افراد معمولا به طور مستقیم یا غیرمستقیم برای فرقه یا یک مرکز غیرانتفاعی خاص کار می‌کنند یا با آنها مرتبط هستند.

(اگر می‌خواهید در مورد ویزا تجاری کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید. )

انواع ویزای کاری آمریکا: 6. ویزای TN NAFTA

این نوع ویزا به شهروندان کانادایی و مکزیکی واجد شرایط اعطا می‌شود که به دنبال ورود موقت به خاک آمریکا و شرکت در فعالیت‌های تجاری در سطح حرفه‌ای تحت توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی هستند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای والدین دانشجو کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای موقت غیر مهاجرتی

ویزای کار کارگران دائمی یا مهاجر به آمریکا

کسانی که مهارت‌های شغلی مناسب دارند به همراه همسر و فرزندان خود می‌توانند برای گرین کارت درخواست دهند. مهاجرت به آمریکا از طریق ترکیب مناسبی از تحصیلات، تخصص، واجد شرایط بودن و مهارت‌ها به دست آورد. اکثر این ویزاها به پیشنهاد کار از سوی یک کارفرما نیاز دارند که دارای گواهینامه‌ی مناسب وزارت کار ایالات متحده است. البته کارفرما باید تایید کند که کارگر کافی برای مهارت مورد نظر در ایالات متحده وجود ندارد. پنج نوع ویزای مبتنی بر اشتغال وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

اولویت اول EB-1

ویزای کاری EB-1 شامل افرادی با توانایی ویژه مانند متخصصان تجارت، دانشگاهیان و محققان، دانشمندان، هنرمندان یا ورزشکاران می‌شود. این نوع ویزا نیاز به گواهی کار ندارد و اگر فرد دارای فرم تایید شده‌ی دارندگان ویزای گرین کارت یا I-140 باشد، خانواده‌ی او نیز می‌توانند برای E-14 یا E-15 اقدام کنند.

(بیشتر بخوانید: ویزای توریستی کانادا چقدر طول میکشد؟)

اولویت دوم EB-2

ویزای کاری EB-2 آمریکا شامل این افراد می‌شود:

 • برای متخصصان دارای مدارک پیشرفته یا معادل خارجی آن
 • کسانی که حداقل 10 سال تجربه‌ی کاری در یک زمینه خاص را اثبات کنند
 • کسانی که استخدام آنها در راستای منافع ملی ایالات متحده است

برای همه‌ی این موارد به غیر از مورد آخر، گواهی کار باید اخذ شود.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با ویزای دانشجویی کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

اولویت سوم EB-3

ویزای کاری EB-3 برای کسانی که مدرک لیسانس یا مدرک معادل آن دارند و همینطور کارگران ماهر و غیر ماهر که پیشنهاد کار غیر موقت از یک کارفرمای آمریکایی دارند، در دسترس است.

اولویت چهارم EB-4

ویزای کاری EB-4 یک دسته‌ی تخصصی از ویزای کار است که واجد شرایط آن بودن شامل موارد زیر می‌شود:

 • برخی کارکنان مذهبی
 • کارمندان پست خدمات خارجی ایالات متحده
 • کارمندان بازنشسته‌ی سازمان‌های بین‌المللی
 • افراد زیر سن قانونی تحت کفالت در آمریکا

اولویت پنجم EB-5

ویزای کاری EB-5 شامل سرمایه‌گذاران مهاجر می‌شود. افرادی که 1.8 میلیون دلار در یک شرکت تجاری جدید سرمایه‌گذاری کنند که حداقل 10 کارکر تمام وقت آمریکایی را استخدام کند یا 900 هزار دلار سرمایه برای یک حوزه‌ی کاری جدید با پوشش 10 کارگر آمریکایی داشته باشد.

(اگر می‌خواهید در مورد ویزای گردشگری آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید. )

ویزای کار کارگران دائمی یا مهاجر به آمریکا

دریافت ویزای کاری از طریق مون ایمیگریشن

موسسه‌ی مهاجرتی مون ایمیگریشن (Moon Immigration) با سالها تجربه در زمینه‌ی مشاوره و خدمات مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و غیره در خدمت مشتریان خود است. اگر به فکر مهاجرت کاری به آمریکا یا کانادا هستید، مون ایمیگریشن از صفر تا صد مهاجرت کاری در خدمت شماست و برای دریافت ویزای کاری شما را همیاری می‌کند. برای دریافت ویزای کار فوری با مشاوران این مرکز در ارتباط باشید.

دریافت ویزای کاری از طریق مون ایمیگریشن

سوالات متداول

شرایط اخذ ویزای کاری چیست؟

برای احذ ویزای کاری به طور کلی لازم است این شرایط را داشته باشید:

 • حداقل 3 تا 5 سال سابقه‌ی کاری در زمینه‌ی شغل درخواستی
 • مدرک تحصیلی دانشگاهی یا مدرک فنی و حرفه‌ای مرتبط با شغل
 • سابقه‌ی بیمه مرتبط با تخصص
 • سابقه‌ی کاری مرتبط با رشته‌ی تحصیلی دانشگاهی
 • مدرک زبان و غیره

آیا برای ویزای کار کانادا مدرک زبان ضروری است؟

داشتن مدرک زبان برای ویزای کار کانادا بستگی به شرایط دارد. اگر قصد دریافت اقامت دائم در کانادا دارید، داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه ضروری است. اگر جاب آفر از کارفرمای کانادایی دارید، معمولا لازم است مهارت زبانی در سطح خوب داشته باشید. بعلاوه برای مشاغلی مانند پرستار خانگی مدرک زبان الزامی است.

آیا ویزای کار کانادا شرایط سنی دارد؟

به طور کلی دریافت ویزای کاری شرایط سنی خاصی ندارد اما ممکن است برخی از جاب آفرها از سوی کارفرما برای گروه‌های سنی خاص تعیین شده باشند.

آیا امکان کار کردن با ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟

خیر. افرادی که ویزا توریستی دارند نمی‌توانند در کانادا کار کنند اما تحت شرایط خاصی امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا وجود دارد.

آیا با ویزای کار موقت می‌توان همسر و فرزندان را نیز به کانادا برد؟

بله. فردی که ویزای کاری موقت کانادا دریافت کرده می‌تواند برای همسر خود نیز ویزای کار آزاد بدهد و فرزندان او نیز ویزای تحصیلی دریافت کنند.

ریجکت شدن ویزای کار کانادا به چه دلایلی ممکن است باشد؟

ماموران سفارت کانادا می‌توانند به دلایلی مانند عدم تمکن مالی کافی، ارائه‌ی مدارک ناقص یا جعلی و غیره درخواست ویزای کار را رد کنند. در این موارد متقاضی می‌توانند با برطرف کردن نقص پرونده نسبت به ریجکت شدن پرونده خود اعتراض کند.

شرایط تبدیل ویزای کار آمریکا به اقامت دائم چیست؟

برای تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم به آمریکا متقاضی باید 3 سال در این کشور کار و زندگی کرده باشد و هیچ جرمی مرتکب نشده باشد.

آیا امکان اخد تابعیت آمریکا با ویزای کاری وجود دارد؟

بله. تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم یکی از روش‌های مهاجرتی پرطرفدار به آمریکا است.

ایا برای ویزای کار آمریکا نیاز به ارائه‌ی مدرک زبان هست؟

بله. برای کار و اشتغال در آمریکا باید مدرک آیلتس یا تافل ارائه دهید.

هزینه زندگی در آمریکا چقدر است؟

برآورد هزینه‌ی زندگی در آمریکا به طور دقیق قابل تخمین نیست و این هزینه به شهر محل سکونت، تعداد اعضای خانواده و سبک زندگی شما بستگی دارد.

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button