021-22700332-35

لاتاری آمریکا

در بخش های مختلف سایت مون ایمیگریشن به انواع مختلف روش های مهاجرت به آمریکا، اخذ ویزای مهاجرتی و غیر مهاجرتی، اخذ گرین کارت و راه های گرفتن پاسپورت آمریکا پرداخته ایم. اما در این مطلب قصد داریم شما را با روش دیگری که امکان بازدید از ایالات متحده و دریافت گرین کارت می کند را معرفی کنیم. این روش که در سالهای اخیر در میان ایرانیان بسیار باب شده است، برنامه لاتاری آمریکا یا ویزای تنوع نژای آمریکا می باشد. ویزای تنوع نژادی به ساکنین کشورهایی با نرخ پایین مهاجرت به آمریکا اجازه می‌دهد تا به طور تصادفی انتخاب شوند و اقامت دائم دریافت کنند. در این مقاله در خصوص تاریخچه لاتاری آمریکا، شرایط، مراحل ثبت نام، اطلاعات مورد نیاز، زمان اعلام نتایج و غیره صحبت خواهیم کرد.

لاتاری آمریکا چیست؟

برنامه ویزای تنوع نژادی (diversity visa program) که بعنوان قرعه کشی لاتاری آمریکا نیز شناخته می‌شود. چرا که این برنامه مهاجرتی در واقع یک قرعه کشی است و افراد کاملا تصادفی انتخاب می‌شوند. لاتاری آمریکا به ساکنین کشورهایی که زیاد به ایالات متحده مهاجرت نکرده اند این امکان را می دهند تا با شرکت در این قرعه کشی شانس خود را برای دریافت گرین کارت و اقامت دائم آمریکا امتحان کنند.

لاتاری آمریکا محدودیت جغرافیایی نداشته و به هر کشوری اجازه شرکت می دهد اما همانطور که اشاره کردیم، شانس برنده شدن ساکنین کشورهایی با نرخ پایین مهاجرت به ایالات متحده بیشتر است. البته سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا (USCIS) تنها 7 درصد از کل سهم ویزاها را می‌تواند به یک کشور اختصاص دهد و باید توازن میان همه بر قرار شود. در کل سالیانه 55 هزار ویزا به برندگان لاتاری آمریکا اعطا می‌شود که ممکن است به یک فرد تنها یا یک خانواده داده شود.

همانطور که می‌دانید فردی که در لاتاری آمریکا برنده شود می‌تواند همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را همراه خود به آمریکا ببرد؛ بنابراین در خصوص ثبت نام لاتاری آمریکا اگر شما تا سن 21 سالگی مجرد باشید، می‌توانید هم به صورت مستقل ثبت نام کرده و هم به عنوان زیر مجموعه پدر یا مادر ثبت نام کنید که در این صورت شانس شما 3 برابر می شود. افراد متاهل نیز می توانند هر کدام یک بار ثبت نام کنند. در صورت برنده شدن هر کدام، دیگری نیز می‌تواند گرین کارت آمریکا را دریافت کند.

جایزه لاتاری آمریکا، دریافت اقامت دائمی و قانونی آمریکا و اخذ گرین کارت این کشور است؛ در نتیجه شما حق اشتغال، دریافت گواهینامه رانندگی، ازدواج و تولد فرزند و درخواست دریافت شهروندی آمریکا در هر کدام از ایالت های آمریکا را خواهید داشت.

گرین کارت لاتاری آمریکا چیست؟

 گرین کارت لاتاری آمریکا همان کارت اقامت دائم آمریکا یا مجوز اقامت دائم در ایالات متحده است. احتمالا می دانید که افراد متقاضی برای دریافت اقامت آمریکا ابتدا باید نسبت به دریافت یکی از انواع ویزای مهاجرتی اقدام کنند تا بتوانند مقیم کشور آمریکا شوند. اما با برنده شدن در قرعه کشی لاتاری آمریکا و دریافت ویزا شما مستقیما صاحب گرین کارت آمریکا خواهید شد!

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اقامت دائم آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مزایای گرین کارت لاتاری آمریکا

در صورت برنده شدن در برنامه مهاجرتی لاتاری آمریکا و اخذ اقامت ایالات متحده از امکان زیر بهره مند خواهید شد:

 • امکان درخواست شهروندی آمریکا پس از 5 سال
 • دولتی حق تبعید شما را نخواهد داشت
 • حمایت قانونی توسط دولت آمریکا
 • حمایت از اعضای خانواده
 • امکان سفر آسان به خارج از ایالات متحده
 • حق زندگی و سفر به هر نقطه از ایالات متحده

(بیشتر بخوانید: برای گرفتن ویزا کجا باید بریم؟)

تاریخچه لاتاری آمریکا

دولت آمریکا از سال 1990 تصمیم گرفت کشورهایی که نرخ مهاجرت کمتری به آمریکا دارند، شانس بیشتری برای ورود به این کشور جهت تحصیل، کار، تشکیل خانواده و … داشته باشند. از این رو هرساله 55 هزار ویزا از طریق برنامه مهاجرتی لاتاری آمریکا برای افرادی از سراسر دنیا صادر می‌شود.

(بیشتر بخوانید: چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟)

لاتاری آمریکا به چه کشورهایی تعلق می‌گیرد؟

طبق اعلامیه صادر شده توسط دولت آمریکا که حاوی دستورالعمل شرکت در برنامه لاتاری آمریکا سال 2024 است، ساکنین و بومیان کشورهای زیر اجازه شرکت در لاتاری آمریکا را ندارند، چرا که در طی پنج سال گذشته بیشتر از 50 هزار از ساکنینشان به آمریکا مهاجرت کرده‌اند:

 • بنگلادش
 • برزیل
 • کانادا
 • چین و هنگ کنگ
 • کلمبیا
 • جمهوری دومینیکن
 • السالوادور
 • جمهوری هائیتی
 • هندوراس
 • هند
 • جامائیکا
 • مکزیک
 • نیجریه
 • پاکستان
 • فیلیپین
 • کره جنوبی
 • بریتانیا و کشورهای تحت سلطه آن (به جز ایرلند شمالی)
 • ونزوئلا
 • ویتنام

(برای دانستن بیشتر در رابطه با قوانین جدید مهاجرتی کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

شرایط لاتاری آمریکا

شرکت در قرعه کشی لاتاری آمریکا نیازمند یک سری شرایط است که در ادامه به معرفی هر کدام می‌پردازیم:

(اگر می‌خواهید در مورد مدارک مورد نیاز گرفتن ویزای توریستی بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

شرط محل تولد برای قرعه کشی لاتاری آمریکا

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، جایزه قرعه کشی لاتاری آمریکا سالیانه 55 هزار ویزاست که تنها به کشورهایی تعلق دارند که نرخ مهاجرت کمی به آمریکا داشند. در میان لیست کشورهای مجاز به شرکت در لاتاری آمریکا نام کشور ایران، عراق و افغانستان نیز به چشم می‌خورد. البته برای افرادی که در کشورهایی متولد شده اند که نرخ بالای مهاجرت به آمریکا را در پنج سال اخیر داشته اند شرایطی وجود دارد که ممکن است بتوانند در لاتاری شرکت کنند:

 • اگر فردی ازدواج کرده باشد و همسرش جز ساکنین کشورهایی باشد که مجاز به شرکت در لاتاری آمریکا باشد می‌توانند با یکدیگر برای دریافت ویزای تنوع نژادی اقدام کنند.
 • اگر پدر و مادر فرد در آن کشور متولد نشده باشند و یا در زمان تولد فرد، مقیم آن کشور نبوده اند، فرد متقاضی می‌تواند از کشور پدری یا مادری خود (در صورتی که در لیست کشورهای مجاز باشد) برای شرکت در لاتاری آمریکا استفاده کند.

شرط تحصیلات/سابقه شغلی در خصوص لاتاری آمریکا

برای شرکت در برنامه ویزای تنوع نژادی، فرد متقاضی باید حداقل یکی از شروط تحصیلی/کاری را دارا باشد. شرط تحصیلی به این صورت است که فرد باید حداقل مدرک دیپلم داشته و 12 سال تحصیلی را گذرانده باشد. شرط داشتن سابقه شغلی برای شرکت در لاتاری آمریکا برای افرادی است که حداقل 12 سال تحصیلی را پشت سر نگذرانده اند یا مدرک فنی و حرفه ای دارند. فرد باید اینکه واجد شرایط سابقه شغلی باشد باید در پنج سال گذشته، در خصوص حرفه‌ای که به دو سال آموزش و مهارت آموزی احتیاج دارد، به مدت دو سال سابقه داشته باشد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده برای بررسی صحت سوابق شغلی افراد برای شرکت در لاتاری آمریکا از پایگاه داده  O*Net Online استفاده می‌کند.

(اگر مایل هستید که در مورد درخواست ویزای توریستی آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

سهم هر کشور از لاتاری آمریکا چقدر است؟

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) هر ساله با فرمول خاصی سهم هر کشور را برای دریافت اقامت آمریکا معین می‌کنند. تعداد ویزاهایی که در نهایت وزارت امور خارجه برای ساکنین و بومیان هر کشور صادر می‌کند به محدودیت‌های منطقه‌ای تعیین‌شده، تعداد متقاضیان هر کشور و اینکه چه تعداد از برندگان واجد شرایط دریافت ویزا هستند، بستگی دارد. سهم هر کشور حداکثر هفت درصد کل ویزاهای داده شده است. هر ساله در حدود 55 هزار ویزا از طریق برنامه مهاجرتی لاتاری آمریکا به افراد واجد شرایط داده می‌شود.

(بیشتر بخوانید: چطوری ویزای دانشجویی بگیریم؟)

آیا به همه برندگان لاتاری آمریکا گرین کارت تعلق می‌گیرد؟

اگر تعداد پذیرفته شدگان لاتاری آمریکا را در سالهای گذشته مشاهده کرده باشید، احتمالا برای شما نیز این سوال پیش آمده که چرا تعداد برندگان معمولا بیشتر از تعداد ویزاها است. دولت آمریکا معمولا افراد بیشتری را بعنوان برنده انتخاب می‌کند، چرا که برخی از افراد شرایط مناسب دریافت ویزای آمریکا را نداشته و برخی اصلا برای دریافت ویزا اقدام نمی‌کنند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزای کار امریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

اگر در لاتاری آمریکا برنده شوم، حتما گرین کارت دریافت می‌کنم؟

برنده شدن در لاتاری آمریکا لزوما به معنای واجد شرایط برای دریافت ویزای تنوع نژادی است. در واقع با برنده شدن فرد تنها این شانس را دارد تا برای انجام مراحل درخواست ویزا و مصاحبه اقدام کند؛ اما در صورتی که واجد شرایط نباشد، فرد دیگری از برندگان جایگزین او برای دریافت ویزا خواهد شد.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با انواع ویزای دانشجویی امریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

هزینه لاتاری آمریکا

ثبت نام لاتاری به تنهایی هزینه‌ای برای افراد نخواهد داشت. اما خیلی از افراد مسئولیت تکمیل فرم خود را به مشاوران موسسات مهاجرتی واگذار می‌کنند چرا که تجربه بالا و دقت عمل کافی مشاوران مانع از بروز خطا خواهد شد. توجه داشته باشید کوچکترین مغایرت اطلاعات، درج اطلاعات ناکافی و غلط، شانس برنده شدن شما را در لاتاری آمریکا به کلی از بین خواهد برد.

در صورتی که در لاتاری آمریکا برنده شوید و بخواهید برای اخذ ویزا اقدام کنید، باید هزینه های مربوط به درخواست ویزا را پرداخت کنید. هزینه هایی از جمله ترجمه مدارک، سفر به کشورهای همسایه برای انجام مصاحبه، هزینه انجام معاینات پزشکی، تعرفه سفارت، پیکاپ پاسپورت و غیره.

(اگر می‌خواهید در مورد مدارک مورد نیاز اخذ ویزای استارتاپ آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

سن ثبت نام در لاتاری آمریکا

برای ثبت نام لاتاری آمریکا محدودیت سنی وجود ندارد اما با توجه به شروط قید شده در متن، فرد باید مدرک تحصیلی دیپلم یا سابقه شغلی متناسبی ارائه دهد که عملا برای زیر 18 سال غیر ممکن است. افراد زیر 18 سال باید تحت عنوان والدین خود برای برنامه‌ی مهاجرتی لاتاری ثبت نام کنند.

(اگر مایل هستید که در مورد اخذ ویزای بیزینس آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

زمان ثبت نام برای لاتاری آمریکا

متقاضیان می‌توانند مدارک خود را از تاریخ از اوایل اکتبر تا یک ماه بعد یعنی حدود 10 نوامیر ارسال کرده و فرم مربوطه را با اطلاعات خود تکمیل کنند. البته ثبت نام لاتاری 2025 برای اواسط مهر ماه آغاز خواهد شد. معمولا توصیه می شود ثبت نام لاتاری آمریکا را به هفته آخر موکول نکنید چراکه ترافیک سایت بالا است و ممکن است کار شما با تاخیر انجام شده و حتی به درستی انجام نگیرد. هر فرد تنها یک بار مجاز به ثبت نام در هر دوره می باشد؛ برخی گمان می‌کنند می‌توانند از طریق چند دستگاه ثبت نام کنند تا شاید شانس قبولی آنها در لاتاری افزایش یابد که چنین موضوعی امکان پذیر نیست.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمان صدور ویزای سرمایه گذاری آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ثبت نام لاتاری آمریکا

برای ثبت نام در قرعه کشی لاتاری آمریکا، روش های مختلفی وجود دارد. معمولا توصیه ما به افرادی که از سطح زبان خوبی برخوردار نیستند این است که با کمک مشاوران مون ایمیگریشن نسبت به درج اطلاعات و تکمیل فرم خود اقدام کنند. توجه داشته باشید تمامی اطلاعات شما باید به درستی وارد شود چون هرگونه نقص و یا درج اطلاعات غلط بعدا برای شما مشکل ساز خواهد بود.

برای ثبت نام باید ابتدا وارد سایت dvprogram.state.gov شده و فرم E-DV Entry یا DS-5501 را تکمیل کنید. در پایان تکمیل فرم، سایت به شما یک شماره اختصاصی داده و برگه‌ی تاییدیه‌ای برای شما صادر می‌کند که حتما این تاییدیه را پرینت گرفته و شماره اختصاصی خود را پیش خود تا زمان اعلام نتایج نگه دارید.

زمان اعلام نتایج لاتاری آمریکا

معمولا بعد از گذشت 6 ماه پس از پایان فرآیند ثبت نام لاتاری آمریکا، نتایج در اوایل ماه می اعلام می‌شوند. برای مشاهده نتایج می‌توانید وارد سایتی که بالاتر به آن اشاره کردیم شده و با ورود به قسمت Entrant Status Check شماره اختصاصی‌ای که در زمان تکمیل فرم ثبت نام به شما داده شد را وارد کنید تا نتایج را مشاهده کنید. در صورت برنده شدن نامه ای از طرف سفارت داخل پروفایل شما قرار داده شده که نام ثبت کننده و شماره اختصاصی فرد داخل آن است.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با خرید استارت آپ کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

اطلاعات مورد نیاز حین ثبت نام لاتاری آمریکا

 • اسم و فامیل کامل (باید مشابه نامی که در پاسپورت شما درج شده است وارد شود.)
 • جنسیت
 • تاریخ تولد
 • شهر و کشور محل تولد
 • کشور محل سکونت
 • عکس مناسب (عکسی که برای تکمیل پرونده آپلود می‌شود باید حداکثر از آن 6 ماه گذشته باشد و به هیچ عنوان دستکاری نشده باشد. استفاده از عکسی که در دوره‌های قبلی لاتاری آمریکا استفاده کرده‌اید، ثبت نام شما را باطل خواهد کرد.)
 • آدرس کامل محل سکونت که شامل شهر، استان و یا ایالتی که در آن زندگی می کنید هم باشد.
 • کد پستی
 • شماره تماس (الزامی نیست)
 • ایمیلی که به آن دسترسی دارید. (در صورتی که در لاتاری برنده شوید، دولت آمریکا در خصوص انجام مراحل اخذ ویزای مهاجرتی و نوبت مصاحبه از طریق همین ایمیل با شما در ارتباط خواهد بود.)
 • درج عنوان آخرین مدرک تحصیلی
 • وضعیت تاهل
 • درج اطلاعات همسر در صورت متاهل بودن (در صورتی که همسر شما خودش اقامت یا شهروندی آمریکا را داشته باشد اطلاعات او را نباید وارد کنید. همچنین در صورتی که از همسر خود طلاق رسمی گرفته اید و یا همسر شما فوت شده است، باید هنگام تکمیل فرم گزینه مربوطه را انتخاب کنید.)
 • تعداد فرزندان
 • درج اطلاعات فرزندان مجرد زیر 21 سال (حتی اگر فرزندتان را به صورت قانونی به سرپرستی گرفته اید و یا فرزند همسر شما باشد.)

در نظر داشته باشید برای افراد متاهل و افرادی که فرزند مجرد زیر 21 سال دارند درج اطلاعات خانواده خود در فرم ثبت نام لاتاری آمریکا الزامی است و در صورت وارد نکردن اطلاعات، شانس قبولی‌ای نخواهند داشت.

عکس مناسب لاتاری آمریکا باید چگونه باشد؟

 • صورت عکس به صورت کامل و واضح در عکس مشخص باشد.
 • حداکثر شش ماه از گرفته شدن عکس گذشته باشد.
 • پس زمینه عکس سفید باشد.
 • فرد مستقیما به دوربین نگاه کند.
 • هر دو چشم باز باشد و صورت حالتی حنثی و معمولی داشته باشد.
 • با لباس های عادی ای در عکس حاضر شوید.
 • گرفتن عکس با حجاب مشکلی ندارد اما صورت فرد باید کامل در عکس مشخص باید و سایه ای روی صورتش نباشد.
 • عدم استفاده از هندزفری، هدفون یا ایرپاد در عکس. (استفاده از سمعک منعی ندارد.)
 • عدم استفاده از عینک

(بیشتر بخوانید: چطوری اقامت کانادا بگیریم؟)

نکات عکاسی از کودکان برای ثبت نام لاتاری

در صورتی که شما دارای فرزندان مجرد زیر 21 سال باشید باید اطلاعات کامل آنها را نیز حین ثبت نام خود قید کنید؛ چرا که در صورت قبولی شما در لاتاری آمریکا همسر و فرزندانتان نیز ویزای آمریکا را دریافت می کنند. به همین خاطر باید تمام اطلاعات فرزندان و عکس آنها داخل فایل آپلود شود. فرزند شما حتی اگر نوزاد باشد باید عکس مناسبی از او با پس زمینه سفید و بدون هیچ گونه سایه ای روی صورتش (چون معمولا برای عکاسی از نوزاد دوربین را بالای سر او می‌گیرند) گرفته شود که داخل فایل ضمیمه شود.

(بیشتر بخوانید: برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟)

مراحل دریافت ویزا پس از برنده شدن لاتاری

اگر بعد از گذشت شش ماه و مراجعه به سایت دپارتمان ایالات متحده متوجه شدید که برنده شده اید، باید برای درخواست ویزا اقدام کنید. پیشنهاد می‌کنیم به محض اینکه متوجه شدید برنده لاتاری آمریکا شده اید، نسبت به فروش خانه، ملک، ماشین، استعفا از شغل فعلی و خرید بلیط هواپیما اقدام نکنید چرا که برنده شدن در لاتاری لزوما به معنای واجد شرایط بودن برای دریافت گرین کارت نیست و باید شرایط و مدارک شما بررسی شود.

بعد از اعلام نتایج در اواسط اردیبهشت ماه هر سال، برندگان باید در اسرع وقت برای صدور ویزا درخواست داده و در بازه نهایتا یک ساله وارد خاک ایالت متحده شوند. بهتر است برای انجام هر چه سریعتر و اصولی تر، فرآیند درخواست ویزا را به کارشناسان موسسه مهاجرتی معتبر مون ایمیگریشن بسپارید. در ادامه در خصوص مراحلی که برندگان لاتاری آمریکا باید طی کنند، کامل توضیح داده ایم:

1. تکمیل فرم درخواست ویزا

فرم درخواست ویزا، فرم DS-260 است که از طریق شماره تاییدیه برگه ثبت نام لاتاری آمریکای خود می توانید به آن دسترسی داشته باشید، البته باید شماره تاییدیه را بدون صفرهای وسط آن وارد کنید. مثلا شماره تاییدیه 2018AF0000012345 باید به صورت 2018AF12345 وارد شود. بعد از تکمیل اطلاعات این فرم نیز، یک صفحه تاییدیه برای شما صادر می‌شود که باید آن را همراه خود داشته باشید.

(اگر می‌خواهید در مورد نحوه گرفتن پاسپورت کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

2. آماده سازی مدارک برای مصاحبه

برای روز مصاحبه باید مدارکی از قبیل پاسپورت، دو عکس، مدارک تحصیلی/سوابق شغلی، شناسنامه، سوابق عدم سو سابقه کیفری، مدارک مربوط به ازدواج یا طلاق، مدارک سربازی، معاینات پزشکی و تاییدیه فرم DS-260 را آماده کنید؛ مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

(اگر مایل هستید که در مورد تمدید ویزای درمانی کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

3.انجام معاینات پزشکی

افراد متقاضی ویزای تنوع نژادی باید توسط پزشک معتبر معاینه شده، فرم های پزشکی را تکمیل کرده و واکسن های لازم را دریافت کند. در صورت طی شدن تمام مراحل، پزشک برگه معاینه به فرد خواهد داد که در ادامه روند این برگه و سلامت جسمی فرد لحاظ خواهد شد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اعتبار ویزای تجاری کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

4. شرکت در مصاحبه

سفارت آمریکا در صورتی که شما واجد شرایط دریافت ویزا باشید، نوبت مصاحبه را از طریق ایمیل معتبری که پیشتر در فرم ثبت نام لاتاری آمریکا وارد کرده‌اید برای شما ارسال خواهد کرد. در طول مصاحبه، افسر کنسولگری از شما سوالاتی را خواهد پرسید که باید با صداقت و دقت تمام به آنها پاسخ دهید. نتیجه مصاحبه پس از چند هفته مشخص خواهد شد.

(بیشتر بخوانید: ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشه؟)

بعد دریافت ویزای تنوع نژادی چه اتفاقی می‌افتد؟

با دریافت ویزا شما مجاز به مهاجرت به آمریکا بوده و باید هزینه ای را در ابتدا به سازمان USCIS پرداخت کنید. هنگام ورود به ایالات متحده مدارک شما بررسی می شود تا جلوی ورود غیر قانونی برخی افراد گرفته شود. پس از نقل مکان به ایالات متحده، باید فرم I-485، درخواست ثبت اقامت دائم، را به سازمان USCIS را ارسال کنید. هزینه این فرم 1140 دلار است که باید پرداخت کنید. بعد از پرداخت هزینه، USCIS کارت سبز شما را پس از چند هفته به آدرس جدید شما پست می‌کند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط اخذ ویزای کار کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

سهم ایران در لاتاری آمریکا

سهم کشور ایران مانند سایر کشورهای دنیا حداکثر 7 درصد از کل ویزاهای در نظر گرفته شده است؛ یعنی حدود 3800 ویزا. البته که هر ساله بین 4 هزار تا 6 هزار ایرانی در قرعه کشی لاتاری آمریکا برنده می‌شوند که تنها برخی از آنها واجد شرایط دریافت ویزا و اقامت آمریکا می‌باشند.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

نکات مربوط به قرعه کشی لاتاری آمریکا

 • ثبت نام قرعه کشی لاتاری آمریکا فقط از طریق سایت https://dvlottery.state.gov/ امکان پذیر است.
 • برنده شدن در لاتاری کاملا شانسی است. برخی موسسات ادعا می‌کنند که با پرداخت هزینه به آنها می‌توانند شانس شما را برای قبولی افزایش دهند که این ادعا از پایه و اساس دروغ است.
 • ثبت نام لاتاری آمریکا هیچ هزینه ای نداشته و سایت دولت آمریکا هیچ هزینه ای از شما به صورت آنلاین نخواهد گرفت.
 • دولت آمریکا جواب قرعه کشی را به شما ایمیل نخواهد کرد و خود فرد متقاضی باید با مراجعه به سایت مربوطه و وارد کردن شماره تاییدیه اختصاصی خود، نتیجه لاتاری را مشاهده کند.
 • اگر قصد دارید از مشاوران موسسات مهاجرتی برای انجام روند ثبت نام لاتاری آمریکا کمک بگیرید حتما از معتبر بودن آن مجموعه مطمئن شوید. شرکت مشاوره مون ایمیگریشن با شماره ثبت ۱۱۳۴۷۸۷۶ در ایالت ویرجینیا با همکاری مجموعه ای از کارشناسان و اساتید خبره آماده خدمات رسانی به شما هموطنان گرامی می‌باشد.

منبع مطلب

لینک ‎‎های مهم