021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای پزشکی آمریکا

اتباع خارجی که برای دریافت درمان‌های پزشکی قصد سفر به آمریکا را دارند، ابتدا باید شرایط دریافت ویزای پزشکی آمریکا را در نظر بگیرند. در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم در خصوص الزامات اخذ ویزای درمانی برای آمریکا و مدارک مورد نیاز آن صحبت کنیم.

اخذ ویزای پزشکی آمریکا (ویزای درمانی آمریکا)

مراجعه به یک پزشک آمریکایی برای دریافت درمان‌های پزشکی به عنوان یک فعالیت معمولی مانند سفر توریستی برای لذت در نظر گرفته نمی‌شود اما اگر قصد دارید به دلایل پزشکی به ایالات متحده سفر کنید، ویزای مناسبی که باید برای آن درخواست بدهید، ویزای بازدیدکننده آمریکا یا ویزای B-2 است. اگر قصد دریافت ویزای پزشکی آمریکا را دارید، باید از طریق سفارت یا کنسولگری این کشور درخواست دهید.

برای موفقیت در دریافت ویزای درمانی آمریکا یا اخذ ویزای توریستی B-2 باید نشان دهید که این درمان از نظر پزشکی برای شما ضروری است و در کشور خود شما درمان امکان‌پذیر نیست؛ بعلاوه باید ثابت کنید که می‌توانید هزینه‌های بسیار بالای مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده را پرداخت کنید. در ادامه در خصوص افراد واجد شرایط برای ویزای B-2 برای درمان پزشکی آمریکا صحبت می‌کنیم.

اخذ ویزای پزشکی آمریکا (ویزای درمانی آمریکا)

نکات مهم برای دریافت ویزای B-2 امریکا برای درمان پزشکی

به منظور واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای B-2 برای اهداف پزشکی در ایالات متحده، باید به مقامات مهاجرت این کشور نشان دهید که قصد دارید یک بازدید کوتاه مدت و موقتی در آمریکا داشته باشید تا مراقبت‌های پزشکی لازم که در کشور خودتان وجود ندارد را دریافت کنید. به عنوان بخشی از فرایند درخواست ویزای پزشکی آمریکا باید مدارکی ارائه دهید که نشان‌دهنده‌ی موارد زیر باشد:

 • تنها برای دریافت معالجات پزشکی به آمریکا سفر می‌کنید.
 • اگر باردار هستید، دلیل اصلی شما برای سفر زایمان در ایالات متحده نیست (حتی اگر به دنبال درمان پزشکی در ارتباط با آن زایمان هستید.)
 • برنامه‌ریزی برای یک دوره‌ی مشخص و موقت که باید با نامه‌ی پزشک معالج تایید شود.
 • داشتن اقامت دائم در خارج از آمریکا و همینطور سایر روابط مانند خانواده یا شغل دائم که نشان دهد قصد دارید پس از مدت اقامت به کشور خود بازگردید.
 • پاسپورت معتبر و منقضی‌نشده که با آن بتوانید به کشور خود بازگردید
 • تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر و هزینه‌های شخصی در طول اقامت در امریکا
 • توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های درمانی در ایالات متحده

هنگامی که برای ویزای پزشکی آمریکا از کنسولگری یا سفارت این کشور بازدید می‌کنید، زمان کوتاهی دارید تا افسر مربوطه را قانع کنید که شایسته‌ی دریافت این ویزای درمانی آمریکا هستید و به دنبال راهی برای اقامت دائم در این کشور نیستید. به همین دلیل داشتن اسناد مکتوب برای پشتیبانی از درخواست بسیار مهم است.

نکات مهم برای دریافت ویزای B-2 امریکا برای درمان پزشکی

نامه از سوی پزشک خود و یک متخصص مراقبت‌های پزشکی در آمریکا

برای دریافت ویزای پزشکی آمریکا باید از پزشک خود و متخصص در آمریکا نامه‌ای دریافت کنید. افرادی که با ویزای B-2 امریکا برای درمان پزشکی به این کشور سفر می‌کنند باید نامه‌ای در اختیار مقامات آمریکایی قرار دهند که نشان‌دهنده‌ی نیاز آنها به درمان پزشکی در ایالات متحده باشد. در حالت ایده‌آل، نامه‌ای از پزشک معالج خود (روی سربرگ رسمی) ارائه دهید که موارد زیر در آن توضیح داده شده باشد:

 • ماهیت بیماری یا کسالت شما
 • تشخیص و درمان توصیه شده
 • دلیل در دسترس نبودن درمان در کشور مبدا (برای مثال کیفیت پایین بیمارستان‌ها و تجهیزات پزشکی یا در دسترس نبودن خدمات پزشکی مرتبط با وضعیت بیمار)
 • توصیه‌ی پزشک برای دریافت مراقبت‌های پزشکی در ایالات متحده

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط ویزای درمانی و پزشکی کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

نامه از سوی پزشک خود و یک متخصص مراقبت‌های پزشکی در آمریکا

نامه از سوی پزشک امریکایی برای دریافت ویزای پزشکی آمریکا

متقاضی ویزای درمانی آمریکا همچنین باید نامه‌ای از یک متخصص مراقبت‌های پزشکی در آمریکا ارائه دهد که مایل به درمان بیمار است. پیش از درخواست برای ویزای B-2، تحقیقات خود را انجام دهید و با پزشکانی که می‌توانند بیماری شما را درمان کنند، تماس بگیرید تا از مدت زمان اقامت خود در ایالات متحده برای درمان و هزینه‌های مربوطه آن از جمله هزینه درمان در آمریکا، دستمزد پزشک، داروها، بستری در بیمارستان و غیره مطلع شوید.

هنگامی که پزشک مناسبی پیدا کردید که می‌تواند به بهترین شکل ممکن نیازهای شما را برآورده سازد، نامه‌ای از سوی پزشک یا مرکز پزشکی آمریکایی دریافت کنید که در آن موارد زیر توضیح داده شده باشد:

 • تمایل پزشک برای پذیرش شما به عنوان بیمار بر اساس اطلاعات دریافتی از سوی پزشک محلی شما
 • یک برنامه‌ی درمانی دقیق برای وضعیت پزشکی بیمار
 • مدت زمان اقامت در آمریکا برای دریافت درمان پزشکی
 • هزینه‌ی تخمینی تمام اقدامات پزشکی از جمله هزینه‌های مراقبت‌های بستری و سرپایی

نامه از سوی پزشک امریکایی برای دریافت ویزای پزشکی آمریکا

تمکن مالی برای ویزای پزشکی آمریکا

قیمت خدمات درمانی و پزشکی در آمریکا برای افرادی که به مراقبت‌های درمانی دولتی در کشور خود عادت دارند، می‌تواند شوکه‌کننده باشد. بنابراین برای دریافت ویزای درمانی آمریکا باید به مقامات دولتی ایالات متحده نشان دهید که منابع مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های مورد نیاز خود را دارید. متقاضی ویزای پزشکی آمریکا نمی‌تواند به کمک رفاهی یا عمومی آمریکا تکیه کند زیرا طبق قانون افرادی که احتمال دارد به عنوان هزینه‌ی عمومی در نظر گرفته شوند، واجد شرایط ویزای B-2 نخواهند بود.

بنابراین لازم است صورت‌حساب‌های بانکی یا سایر مدارکی که نشان‌دهنده‌ی میزان پول نقدی شما برای پرداخت هزینه‌های پزشکی و اقامت در آمریکا است را ارائه دهید.

(اگر می‌خواهید در مورد پیگیری درخواست روادید بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تمکن مالی برای ویزای پزشکی آمریکا

دریافت حمایت مالی از دوستان یا خانواده در آمریکا

اگر درآمد کافی ندارید، می‌توانید از یکی از اقوام یا دوستان خود در آمریکا بخواهید که با استفاده از فرم I-134 برای پشتیبانی یا حمایت مالی شما موافقت کند. این فرد باید اطلاعاتی در مورد شغل، درآمد، حساب‌های بانکی و سایر دارایی‌های شخصی خود ارائه دهد که نشان دهد منابع کافی برای پوشش هزینه‌های شما در طول سفر به ایالات متحده را می‌تواند تامین کند.

با این حال ارائه‌ی فرم I-134 برای نشان دادن حمایت مالی از سفر شما، تضمینی برای تایید درخواست ویزای پزشکی آمریکا نیست؛ به ویژه اگر هزینه‌های درمانی بسیار بالا باشد. اگر فردی که ضمانت پرداخت هزینه‌های شما را می‌کند یکی از اقوام نزدیک مانند والدین، همسر یا فرزند باشد، شانس پذیرفته شدن ویزای درمانی آمریکا بیشتر است.

(اگر مایل هستید که در مورد دریافت ویزای کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

دریافت حمایت مالی از دوستان یا خانواده در آمریکا

بررسی بیمار توسط پزشک در کنسولگری یا سفارت آمریکا

اگرچه معاینات پزشکی توسط پزشکان مجاز ایالات متحده عمدتا برای افرادی که به دنبال مهاجرت دائمی به آمریکا هستند، مورد نیاز است اما ممکن است برای دریافت ویزای b-2 به عنوان ویزای پزشکی آمریکا نیز فرد ملزم به انجام معاینات پزشکی شود.

هدف از این معاینه این است که مشخص شود آیا برای درمان بیماری فرد در کشور مبدا درمان وجود دارد یا خیر. همچنین فرد از نظر بیماری‌های مسری که باعث عدم پذیرش در آمریکا می‌شود، غربالگری می‌شود.

(بیشتر بخوانید: چطور به آمریکا مهاجرت کنیم؟)

بررسی بیمار توسط پزشک در کنسولگری یا سفارت آمریکا

علت ریجکت شدن ویزای پزشکی آمریکا

افراد مبتلا به برخی بیماری‌های مسری برای ایالات متحده غیرقابل پذیرش در نظر گرفته می‌شوند و ممکن است نتوانند ویزای B-2 را به عنوان ویزای پزشکی آمریکا دریافت کنند. مرکز کنترل بیماری (CDC) فهرستی از بیماری‌هایی که از نظر آنها اهمیت بهداشت عمومی برای اهداف مهاجرت دارند، نگهداری می‌کنند. این بیماری‌های واگیر شامل بیماری‌های مقاربتی مانند سیفلیس و سوزاک و بیماری‌های باکتریایی مانند سل و جذام می‌شود. بعلاوه بیماری‌های دیگری مانند وبا، دیفتری، آبله و تب زرد نیز در این فهرست هست.

در سال 2010 مرکز کنترل بیماری آمریکا، ایدز را از فهرست بیماری‌هایی که مسافران را از سفر به آمریکا منع می‌کرد، حذف نمود.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریافت ویزای ترانزیت آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

علت ریجکت شدن ویزای پزشکی آمریکا

موانع برای زنان باردار برای دریافت ویزای پزشکی آمریکا

وزارت امور خارجه آمریکا در سال 2020 مقررات خود را اصلاح کرد تا از گردشگری زایمان یا زنانی که به قصد زایمان و دریافت خودکار شهروندی آمریکا برای فرزند خود وارد این کشور می‌شوند، جلوگیری کند. بنابراین طبق قانون جدید سیتیزن شیپ امریکا، زنان بارداری که متقاضی ویزای پزشکی آمریکا هستند باید ثابت کنند که هدف اصلی آنها از سفر اخذ تابعیت ایالات متحده برای نوزادشان نیست.

حل این مشکل غیرممکن نیست اما دشوار است. فرد متقاضی ویزای درمانی آمریکا باید ثابت کند که هدف متفاوت و مجازی برای سفر به این کشور دارد. برای مثال فردی که با یک بارداری سخت روبرو است، ممکن است بتواند نشان دهد که مراقبت‌های پزشکی تخصصی مناسب در کشور خود ندارد اما می‌تواند آن را در آمریکا دریافت کند. البته این امر مستلزم مستندات پزشکان و سایر منابع مرتبط است.

موانع برای زنان باردار برای دریافت ویزای پزشکی آمریکا

تمدید ویزای پزشکی آمریکا

پس از ورود به ایالات متحده با ویزای درمانی آمریکا، اگر به دلیل ادامه یافتن درمان بیش از مدت تعیین شده، نیاز به تمدید اقامت وجود داشته باشد، متقاضی می‌تواند فرم I-539 را برای تمدید ویزای پزشکی آمریکا ارسال کند. USCIS تمام شرایط پیرامون وضعیت از جمله وضعیت فعلی، دلیل تمدید ویزا و ادامه‌ی روابط با کشور را در تصمیم‌گیری خود برای اعطای تمدید وضعیت در نظر می‌گیرد. در صورت رد شدن تمدید و گذراندن دوره از پیش تعیین شده، فرد باید فورا آمریکا را ترک کند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با نحوه گرفتن اقامت دائم امریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

تمدید ویزای پزشکی آمریکا

نحوه درخواست برای ویزای پزشکی آمریکا

ویزای پزشکی آمریکا همان ویزای ویزیتور یا B-2 است. متقاضیان ویزای درمانی آمریکا باید پاسپورت معتبر داشته باشند. در ادامه مراحل درخواست برای ویزای توریستی برای اهداف درمانی را بیان می‌کنیم:

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط ویزای توریستی کانادا 2023 بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

نحوه درخواست برای ویزای پزشکی آمریکا

تکمیل فرم درخواست ویزای بازدیدکننده برای اهداف درمانی

اولین مرحله برای دریافت ویزای پزشکی، پر کردن فرم درخواست ویزای بازدیدکننده DS-160 است که باید به صورت آنلاین پر شود. پس از تکمیل فرم، یک تاییدیه و کد برای شما نمایش داده می‌شود که باید از صفحه‌ی مربوطه پرینت گرفته و کد تایید را نیز ثبت کنید. این پرینت تکمیل فرم DS-160 را برای روز مصاحبه باید به همراه داشته باشید.

(اگر مایل هستید که در مورد مزایای قبولی در لاتاری امریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

تکمیل فرم درخواست ویزای بازدیدکننده برای اهداف درمانی

پرداخت هزینه‌های ویزای پزشکی آمریکا

هزینه درخواست ویزای توریستی آمریکا 185 دلار است که بسته به شرایط ممکن است لازم باشد هزینه‌های دیگری نیز پرداخت کنید. هزینه‌های صدور ویزا از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. در پایان رسید پرداخت هزینه‌ها برای ویزای پزشکی آمریکا (همان ویزای توریستی با اهداف پزشکی) را نگه دارید و به فایل مدارک خود پیوست کنید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای توریستی آمریکا از طریق دعوتنامه به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

پرداخت هزینه‌های ویزای پزشکی آمریکا

برنامه‌ی مصاحبه برای ویزای پزشکی آمریکا

همه‌ی افراد بین 14 تا 79 سال که قصد دریافت ویزای آمریکا دارند باید برای مصاحبه در سفارت حاضر شوند. اگر قصد دریافت ویزای پزشکی آمریکا را دارید، بهتر است هرچه زودتر وقت مصاحبه از سفارت بگیرید و نامه‌ی تایید آن را برای روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط اخذ ویزای آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

برنامه‌ی مصاحبه برای ویزای پزشکی آمریکا

تکمیل مدارک برای ویزای درمانی آمریکا

فایل مدارک شما باید شامل تمام اسناد پشتیبان باشد و همه‌ی این مدارک را باید در روز مصاحبه با خود به همراه داشته باشید. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا پزشکی آمریکا به صورت زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس مطابق با الزامات
 • صفحه تایید و کد فرم DS-160
 • رسید پرداخت هزینه‌های صدور ویزا
 • صفحه‌ی تایید مصاحبه
 • نامه‌ی توصیف هدف از سفر به ایالات متحده
 • اسناد تمکن مالی
 • اسنادی که نشان دهد پس از پایان مهلت ویزای پزشکی آمریکا به کشور خود بازخواهید گشت.
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • نامه‌های مربوط به پزشکان در خصوص تشخیص بیماری و درمان
 • جزئیات شبکه‌های اجتماعی و حساب‌های کاربری

(اگر می‌خواهید در مورد اخذ گذرنامه امریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تکمیل مدارک برای ویزای درمانی آمریکا

شرکت در مصاحبه ویزای پزشکی آمریکا

در نهایت شما باید در تاریخ و ساعت مقرر برای مصاحبه در سفارت آمریکا حضور پیدا کنید و به سوالات افسر مربوطه در خصوص هدف خود از سفر به آمریکا پاسخ دهید. تمام مدارک لازم را به همراه داشته باشید تا برای دریافت ویزای پزشکی آمریکا با مشکل مواجه نشوید.

شرکت در مصاحبه ویزای پزشکی آمریکا

منبع

منبع

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button