021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای تجاری آمریکا

مهاجرت به امریکا برای مقاصد کاری و تجاری، یعنی سفر به قدرتمندترین اقتصاد جهان و سرزمین فرصت‌ها! دولت آمریکا برای مهاجران، ویزاهای مختلفی ارائه می‌دهد و در بحث بیزینس و تجارت هم شرایط و ویزاهای متنوعی دارد تا بتواند راهی برای متقاضیان بسازد. در این متن از مون ایمیگریشن با انواع ویزای تجاری آمریکا آشنا خواهید شد.

ویزای تجاری آمریکا

در خیلی موارد، تجار و مدیران می‌توانند بدون حضور در ایالات متحده یک شرکت آمریکایی راه‌اندازی کرده و به‌صورت مجازی صاحب آن باشند اما برای ورود به خاک آمریکا، حتی اگر سال‌ها نهادی را از راه دور مدیریت کرده‌ باشند، نیازمند ویزای تجاری آمریکا هستند. اگر سرمایه دارید، خلاق هستید و سقف آرزوهایتان سر به فلک کشیده، مهاجرت به آمریکا از طریق بیزینس و تجارت، یکی از قابل‌اعتمادترین روش‌ها است.

یکی از روش‌های ایمن برای نحوه دریافت اقامت امریکا، گرفتن ویزا تجاری آمریکا، دریافت ویزای استارتاپ آمریکا یا سرمایه گذاری در آمریکا است. البته که خیلی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری آمریکا، با کشورهای طرف معاهده با آمریکا است و مهاجرت ایرانیان به آمریکا کمی سخت‌ است.

(بیشتر بخوانید: چطور ویزای تجاری دریافت کنیم؟)

ویزای تجاری آمریکا

ویزای تجاری آمریکا: ویزای غیر مهاجرتی B1 و B2 آمریکا

در اکثر موارد، ویزای B‌1 امریکا، ویزای تجاری آمریکا معرفی می‌شود. یکی از ویزاهای تجاری ولی غیر مهاجرتی آمریکا، ویزا B1 و B2 آمریکا است. اکثر افراد راه‌اندازی کسب و کار خود را در آمریکا، با گرفتن ویزای تجاری B1 و B2 استارت می‌زنند؛

شرایط گرفتن ویزای b1 و b2 آمریکا نسبتا آسان است و به سرمایه نیاز ندارد؛ شما می‌توانید همانند یک توریست به آمریکا سفر کنید، شرایط را بسنجید، با شرکای تجاری مذاکره کنید، قرارداد امضاء کنید و خلاصه اینکه روند کاری خود را برای استخدام و خرید تجهیزات و مواردی نظیر این، پیگیری کنید.

برای گرفتن ویزای تجاری b آمریکا، باید همان روند درخواست ویزاهای غیر مهاجرتی را پیش بگیرید که شامل: تکمیل فرم DS-160، پرداخت هزینه‌ها، تعیین زمان مصاحبه و ارسال مدارک است.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با دریافت ویزای توریستی آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای تجاری آمریکا: ویزای غیر مهاجرتی B1 و B2 آمریکا

ویزای کار آمریکا تضمینی: ویزا کار EB3 آمریکا

ویزای EB3 آمریکا، بهترین نوع ویزا برای اشتغال در این کشور است. اگر قصدتان از دریافت ویزا، کار در آمریکا است، ویزای EB3 مناسب شما است. مهم‌ترین بخش درخواست ویزای EB3، گرفتن گواهی کار است. برای گرفتن اطلاعات بیشتر در این رابطه با مون ایمیگریشن تماس بگیرید.

(اگر می‌خواهید در مورد دریافت ویزای کاری بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای کار آمریکا تضمینی: ویزا کار EB3 آمریکا

ویزای بیزینسی آمریکا: ویزای E1 و E2 آمریکا

نوع دیگر ویزای تجاری آمریکا، ویزای معاهده E1 و E2 است. این ویزا مخصوص افرادی است که ملیت کشورها تحت معاهده آمریکا را دارند و ما ایرانیان واجد شرایط گرفتن این مدل ویزا نیستیم.

ولی در کل، ویزای E1 موقتی (حدود سه ماه اعتبار)  است و تا زمانی‌که کسب و کار هنوز فعال نشده، قابل تمدید است. اگر به‌عنوان یک سرمایه‌گذار به دنبال راه‌اندازی کسب و کار در ایالات متحده هستید، ویزای سرمایه‌ گذاری E2 کاملا مناسب است.

خیلی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری آمریکا مخصوص به کشورهای تحت معاهده است،  برای گرفتن ویزای استارتاپ E1 آمریکا، سرمایه‌گذار باید حداقل 50 درصد از مالکیت کسب و کار را داشته باشد.

(اگر مایل هستید که در مورد تمدید ویزای سرمایه گذاری بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای بیزینسی آمریکا: ویزای E1 و E2 آمریکا

ویزای تجاری آمریکا: برنامه گرین کارت ویزای سرمایه‌گذاری EB5

برای افرادیکه قصد سرمایه گذاری قابل توجهی در آمریکا داشته باشند، ویزای استارتاپی آمریکا Eb5 گزینه‌ای پرطرفدار است. برنامه Eb5 Investor Green Card که به عنوان بهترین نمونه گرفتن ویزای کاری آمریکا برای ایرانیان است، نیازمند سرمایه‌گذاری 500000 تا 1 میلیون دلار و ایجاد حداقل 10 شغل برای شهروندان امریکایی حداقل در مدت 2 سال است. تکمیل موفق شرایط این برنامه، منجر به اقامت دائم در آمریکا می‌شود.

شرایط گرفتن ویزای تجاری EB5 امریکا: سرمایه‌گذاری 900 هزار دلاری در یک منطقه تعیین شده توسط دولت آمریکا (منطقه‌‍ای کم رونق) و سرمایه‌گذاری 1.800.000 هزار دلاری در مناطق پر رونق و کم ریسک و ایجاد 10 موقعیت شغلی تمام وقت است.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت ویزای آمریکا برای ایرانیان به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای تجاری آمریکا: برنامه گرین کارت ویزای سرمایه‌گذاری EB5

ویزای کار آمریکا: ویزای Eb2 آمریکا

ویزای Eb2 آمریکا برای افراد متخصص با تحصیلات دانشگاهی و همینطور افراد نخبه و هنرمند صادر می‌شود. برای گرفتن ویزا اشتغال امریکا EB2 باید استعداد درخشان خود را در زمینه‌ی شغلی و تحصیلی خود ثابت کنید تا نخبه تلقی شوید.

مدارک لازم برای گرفتن گرین کارت آمریکا EB2، ارائه‌ی مدارکی که نشان دهند متقاضی شغل تمام وقت دارد. گواهی کار ثبت شده و تأیید شده متقاضی، ارائه ریزنمرات دانشگاهی، نامه‌های کارفرما که نشاندهنده‌ی تجربه کاری متقاضی است و سایر مدارک رایج برای گرفتن ویزا.

شرایط اخذ ویزای بیزینسی آمریکا: ویزای تجاری EB2 آمریکا، ویزای مبتنی بر اشتغال است که اجازه اقامت دائم آمریکا را صادر می‌کند. اگر تحصیلات دانشگاهی عالیه دارید، در حرفه‌ی خود جزء استعدادهای درخشان هستید این ویزا مناسب شما است.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط اخذ ویزای خود اشتغالی از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای کار آمریکا: ویزای Eb2 آمریکا

ویزای بیزینس آمریکا: ویزای L1 آمریکا

ویزای L1 آمریکا یک ویزای غیرمهاجرتی است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا مدیران و کارمندان ماهر خود را برای توسعه کسب و کار به آمریکا منتقل کنند. ویزا تجاری آمریکا L1 مخصوص مدیران متخصصی است که قصد دارند دفتری در آمریکا ثبت یا شعبه‌ی دیگری از شرکت خود را در این کشور تأسیس کنند. شخص مورد نظر باید حداقل سه سال سابقه‌ی کار در شرکت را داشته باشد.

برنامه ویزای تجاری امریکا L1 ‌مخصوص شرکت‌هایی است شعبه‌ای در آمریکا ندارند و قصد دارند با حضور خود یا کارمندان باسابقه‌ی خود، شعبه‌ای دیگری از شرکتشان را در آمریکا تأسیس کنند.

(بیشتر بخوانید: چگونه به آمریکا مهاجرت کنیم؟)

ویزای بیزینس آمریکا: ویزای L1 آمریکا

ویزا تجاری آمریکا: ویزای H1b آمریکا

ویزای کار تخصصی H1b آمریکا گزینه‌ی دیگری از ویزا تجاری آمریکا است. ویزای تجاری H1b، ویزای خوداشتغالی آمریکا نیست و مشمول یک سهمیه سالانه است که تعداد شرکت‌کنندگان را محدود می‌کند.

ویزای H1b ویزای کاری غیر مهاجرتی آمریکا است و کارفرمای آمریکایی اسپانسر متقاضی شده و از او حمایت می‌کند. از شرایطِ سختِ گرفتن ویزای کاری H1b امریکا، داشتن تخصص و مهارت‌هایی است که کارفرمای آمریکایی به آن نیاز دارد.

ویزای کار آمریکا تضمینی: شرایط گرفتن ویزای کاری H1b آمریکا، داشتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس، تجربه و دانش عمیق درباره حرفه‌‌ی مورد نیاز است؛ بطوریکه در آمریکا چنین کارمندی با چنین شرایطی در دسترس نیست.

(اگر می‌خواهید در مورد مزایای شهروندی آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزا تجاری آمریکا: ویزای H1b آمریکا

ویزای استارت آپ آمریکا: ویزا O1 آمریکا مخصوص استعدادهای درخشان

ویزای کاری آمریکا O1، ویزای استعدادهای درخشان است و افراد واجد شرایط گرفتن این ویزا، باید توضیحاتی دقیق در مورد برنامه‌ی سفر خود ارائه دهند. ویزای تجاری O1a مخصوص استعدادهای درخشان علمی، هنری و ورزشی است. متقاضی ویزای O1 یک ویزای موقت و قابل تمدید است.

شرایط گرفتن ویزای O1این است که شما جزء استعدادهای درخشان هستید و یا اینکه سابقه‌ای موفقیت آمیز در صنعت فیلم و تلویزیون، رویدادهای ورزشی و فرهنگی دارید.

ویزای استارت آپ آمریکا: ویزا O1 آمریکا مخصوص استعدادهای درخشان

منبع

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button