021-22700332-35
021-22700332-35

مهاجرت به کانادا

آیا چند وقت است که در فکر مهاجرت هستید و هنوز کشور مورد نظر خود را انتخاب نکرده‌اید؟ اگر در مورد کشور مهاجرت دو دل هستید، ما به شما کانادا را توصیه کنیم. درست است که فرآیند مهاجرت کانادا کمی زمان بر است و مراحل پیچیده‌ای دارد، اما ارزشش را دارد.

کانادا کشوری است که در آن فرصت‌های کاری و تحصیلی زیادی وجود دارد. بنابراین، کانادا برای کسانی که در تلاش هستند تا زندگی بهتر و آینده تضمینی برای خود بسازند یکی از بهترین انتخاب‌ها محسوب می‌شود. اما مهاجرت کردن به کانادا دقیقاً از چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله بیشتر در مورد این روش‌ها صحبت کنیم.

(بیشتر بخوانید: ویزا چقدر اعتبار دارد؟)

روش‌های مهاجرت به کانادا

آیا شما دانشجو هستید و می‌خواهید در کانادا ادامه تحصیل دهید؟ یا به دنبال کار هستید و می‌خواهید از طریق ویزای کاری وارد این کشور شوید؟ خوشبختانه، گزینه‌های متفاوتی برای مهاجرت کردن به کانادا وجود دارند. اگر شما این گزینه‌ها را از قبل بدانید، بهتر می‌توانید در مورد روش مهاجرتی مناسب خود تصمیم بگیرید.

افتادن در مسیر درست برای مهاجرت کردن به کانادا می‌تواند به شما کمک کند که در وقت و هزینه‌ای که به این راه اختصاص می‌دهید صرفه‌جویی کنید. ما در این بخش، انواع روش‌های مهاجرت به کانادا را برایتان توضیح خواهیم داد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزا آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

روش‌های مهاجرت به کانادا

مهاجرت کانادا سرمایه‌ گذاری

اگر سرمایه‌گذار یا کارآفرین با تجربه زیاد در حوزه کاری خود هستید، بد نیست که روش مهاجرت کردن به کانادا سرمایه‌ گذاری را در نظر بگیرید. دولت کانادا برای افزایش و گسترش پتانسیل اقتصاد کشورش قصد جذب کارآفرین‌ها و سرمایه‌گذاران با تجربه را دارد. اگر شما در فکر این هستید که از طریق مهاجرت به کانادا سرمایه‌ گذاری وارد این کشور شوید، چهار راه کلی برای شما وجود دارد: سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، برای خود کار کردن و شرکت در برنامه‌های مهاجرتی استانی.

هر کدام از ایالت‌های کانادا شرایط خود برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری را دارند. بنابراین، اگر شما شرایط هر کدام از چهار مورد ذکر شده را دارید می‌توانید روش مهاجرت کانادا سرمایه‌ گذاری را امتحان کنید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مهاجرت کانادا سرمایه‌ گذاری

مهاجرت کانادا ICT

ICT حروف اختصاری برای intra-company transferees و معنی آن انتقال درون شرکتی است. برنامه مهاجرت کانادا ICT در زیر دسته ویزای کاری قرار می‌گیرد. اما دقیقاً مهاجرت به کانادا از طریق ICT چیست و چطور می‌توان از طریق آن به کانادا مهاجرت کرد؟ در صورتی که شما در زمینه خاصی کار می‌کنید یا مدیر اجرایی یکی از شعبه‌های بین‌المللی یک شرکت کانادایی در ایران یا کشور دیگری هستید، می‌توانید از این شعبه به شرکت مادر در کانادا منتقل شوید. با این وجود، مهاجرت کردن به کانادا از راه ICT دارای شرایط خاص برای متقاضیان خود است. این شرایط عبارتند از:

  • حوزه کاری شما باید در قالب شرکت ثبت شده تعیین شده باشد
  • شما باید حداقل یک سال در شرکت شعبه مادر کانادا تجربه کاری داشته باشید و دارای سه کارمند بیمه شده همراه با فیش حقوقی باشید
  • مقام شما در شرکت شعبه حتماً باید از نوع اجرایی، مدیر ارشد یا متخصص ویژه با یک سال سابقه کار باشد
  • شرکتی که شما در آن فعالیت می‌کنید حداقل باید در سال ۲۰۰ هزار دلار گردش مالی داشته باشد
  • شما باید مدارکی را نشان دهید که اثبات می‌کنند که حداقل یک سال در یکی از شعبه‌های شرکت مادر در کانادا کار کرده‌اید
  • شما باید اثبات کنید که بر طبق قوانین برنامه ICT مدت زمان اقامت شما در کانادا محدود است

نکته‌ای که شما باید از طریق مهاجرت کردن به کانادا ICT به آن توجه کنید، این است که با اینکه ویزای مهاجرت به کانادا ICT یک ویزای موقت است، اما شما می‌توانید آن را تمدید کنید. مهمتر از آن هم این است که شما می‌توانید آن را تبدیل به ویزای دائمی کنید.

مهاجرت کانادا ICT

مهاجرت کانادا تحصیلی

مهاجرت کردن به کانادا از طریق روش تحصیلی یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور است. اگر شما مدرکی مثل دیپلم، لیسانس یا حتی فوق لیسانس دارید و مایل به ادامه تحصیل هستید یا فرزندی دارید که می‌خواهد تحصیلات خودش را در کانادا ادامه دهد می‌توانید روش مهاجرت کانادا تحصیلی را در پیش بگیرید. علاوه بر دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند روش مهاجرت تحصیلی به کانادا برای فرزندان زیر ۱۸ سال هم روش خیلی خوبی است.

(اگر می‌خواهید در مورد مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

هرچه که شما از سن کمتری وارد سیستم تحصیلی کانادا شوید، شانستان برای گرفتن اقامت دائم در آن کشور بیشتر است. برای مثال، اگر شما فرزندی دارید که زیر ۱۸ سال است و از یکی از مدارس یا موسسات آموزشی کانادا پذیرش گرفته است، می‌توانید به عنوان قیم یا سرپرست قانونی او از دولت کانادا ویزای گاردین را بگیرید. به این صورت، شما می‌توانید در طول تحصیلات فرزندتان با او در کانادا اقامت داشته باشید. به طور کلی، روش مهاجرت کانادا از طریق تحصیل روش خوبی برای تبدیل کردن ویزای تحصیلی به اقامت دائمی هم است.

مهاجرت کانادا تحصیلی

مهاجرت کانادا استارت آپ

اگر شما کسی هستید که توانایی شروع کردن کسب و کار در کشور دیگری را دارید یا دارای یک ایده کسب و کار خلاق و جدید هستید، می‌توانید روش مهاجرت کردن کانادا با روش استارت آپ را در پیش بگیرید. در این روش، شما می‌توانید دولت کانادا را متقاعد کنید که در کانادا یک کسب و کار جدید راه می‌اندازید و برای شهروندان کانادا اشتغال زایی می‌کنید. اگر هم دارای ایده خلاقانه و جدیدی برای یک محصول یا خدمات هستید، می‌توانید شرکت‌های کانادایی را در مورد اعمال سرمایه‌گذاری روی ایده‌تان متقاعد کنید.

(اگر مایل هستید که در مورد گرفتن ویزای تجاری آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مهاجرت کانادا استارت آپ

شرایط گرفتن ویزای استارت آپ

با این وجود، مهاجرت کانادا استارت آپ چند شرط دارد که شما حتماً برای گرفتن ویزای استارت آپ کانادا در ایران باید آنها را داشته باشید. یکی از آنها این است که کسب و کار شما باید حتماً از سوی سازمان‌های مورد تایید در کانادا نامه تایید را گرفته باشد. همچنین، شما باید بتوانید از پس هزینه زندگی خود و همراهانتان در کانادا بر بیایید. علاوه بر این، شما حتماً باید دارای مدرک زبان معتبر و بر زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشید.

شرایط گرفتن ویزای استارت آپ

مهاجرت کانادا skilled worker

آیا شما کسی هستید که در زمینه کاری خود با تجربه و با سابقه است و می‌خواهید از طریق کار وارد کانادا شوید؟ اگر اینطور است، شما می‌توانید روش مهاجرت کانادا skilled worker را امتحان کنید. ویزای skilled worker یا ویزای کارگر ماهر فدرال ویزایی برای افرادی است که در زمینه کاری خود مهارت و تجربه دارند. دولت کانادا با جذب این افراد قصد دارد که کمبود نیروی متخصص خود در این کشور را جبران کند.

البته شرایط خاصی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که شما با داشتن این شرایط می‌توانید احتمال پذیرفته شدن خود از طریق این ویزا در کانادا را زیادتر کنید. همچنین، شما می‌توانید حتی برای خانواده‌تان هم اقامت دائم بگیرید. اما شرایط ویزای مهاجرت به کانادا چیست؟

مهاجرت کانادا skilled worker

داشتن سابقه کاری مفید

دولت کانادا برای اعطای ویزای skilled worker از شما می‌خواهد که در زمینه کاری و تخصص خود حداقل یک سال سابقه کاری داشته باشید یا در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا در این زمینه تحصیل کرده باشید. بنابراین، برای گرفتن ویزای skilled worker شما باید این مدارک را ارائه دهید.

(بیشتر بخوانید: چگونه برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا اقدام کنیم؟)

داشتن سابقه کاری مفید

داشتن مهارت در زبان‌های انگلیسی و فرانسه

کانادا یک کشور دو زبانه است و ساکنین آن به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. بنابراین، اگر شما مدرک تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه را داشته باشید این یک لازمه مهم در افزایش شانس شما برای گرفتن ویزای skilled worker است. برای داشتن این مدرک شما باید به مهارت‌های نوشتاری، گفتاری، خواندن و گوش دادن در این دو زبان مسلط باشید.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط گرفتن ویزای کار کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

داشتن مهارت در زبان‌های انگلیسی و فرانسه

داشتن مدرک تحصیلی مربوط به مهارت کاری تخصصی

اگر شما در زمینه تخصصی کار می‌کنید و مدرک تحصیلی مربوط به آن را دارید، بهتر است که آن را حتماً در کنار مدارکتان داشته باشید. داشتن یک مدرک تحصیلی مربوط به یک تخصص یا مهارت، احتمال پذیرفته شدن شما برای مهاجرت به کانادا را افزایش می‌دهد.

(اگر مایل هستید که در مورد مدارک لازم برای ویزای کاری آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

داشتن مدرک تحصیلی مربوط به مهارت کاری تخصصی

روش های مهاجرت کانادا بدون مدرک زبان

ما تا کنون روش‌هایی که مهاجرت کردن به کانادا که برای شما توضیح دادیم، اغلب یا همه نیازمند داشتن یک مدرک زبان معتبر فرانسوی یا انگلیسی هستند. داشتن این مدرک به منزله این است که شما به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط کافی دارید و می‌توانید با ساکنین کانادا به خوبی ارتباط برقرار کنید. با این وجود، گرفتن مدرک زبان برای خیلی‌ها دشوار است و خیلی از متقاضیان وقت یا هزینه کافی برای انجام این کار را ندارند.

در این صورت چه می‌توان کرد؟ آیا مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان اصلاً امکان‌پذیر است یا خیر؟ باید گفت که مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان را می‌توان انجام داد و از چند روش امکان‌پذیر است که ما در ادامه کمی در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

روش های مهاجرت کانادا بدون مدرک زبان

1. حمایت مالی از سوی خانواده ساکن در کانادا

یک روش کاربردی برای مهاجرت کانادا بدون مدرک زبان درخواست حمایت مالی از سوی خانواده ساکن در کانادا است. اگر شما خانواده‌ای در کانادا دارید که در آنجا مستقر هستند، می‌توانید از آنها درخواست حمایت مالی را کنید. به این صورت، شما نیاز به ارائه مدرک زبان خودتان ندارید. شما فقط باید مدارکی را نشان دهید که رابطه خونی شما با خانواده حمایت‌کننده مالی در کانادا را نشان می‌دهند. همچنین، خانواده حامی مالی هم باید مدارکی را ارائه دهند که نشان می‌دهند که از لحاظ مالی می‌توانند شما را تامین کنند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با پروسه اخذ سوپر ویزای کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

1. حمایت مالی از سوی خانواده ساکن در کانادا

2. دریافت ویزای کاری بدون مدرک زبان

در بخش‌های قبلی ما گفتیم که یکی از لازمه‌های گرفتن ویزای استارتاپ و سرمایه‌گذاری داشتن مدرک زبانی معتبر است. با این حال، همه کارها نیاز ندارند که شما به مهارت‌های پیشرفته زبانی مسلط باشید. برای مثال، کارهایی مثل تعمیر تجهیزات و وسایل در کارخانه‌های بزرگ شما را ملزوم نمی‌کنند که هر روز خیلی با مشتری صحبت یا با دیگران ارتباط برقرار کنید.

شما می‌توانید تحقیق کنید و ببینید که آیا کارتان در کانادا نیازمند مدرک زبان است یا خیر. در غیر این صورت، اگر کارتان نیازمند مدرک زبان نبود، شما فقط باید نشان دهید که به اندازه کافی به آن زبان آشنایی دارید و می‌توانید نیازهای ابتدایی ارتباطی خود در آن زبان را برآورده کنید.

(اگر می‌خواهید در مورد مهلت ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

2. دریافت ویزای کاری بدون مدرک زبان

3. با مهاجرت تحصیلی به کانادا در دوره‌های یادگیری زبان در کانادا ثبت نام کنید

گاهی اوقات، شما می‌توانید از طریق شرکت در یک دوره آموزشی در کانادا اقامت موقت بگیرید. در این دوره موقت شما می‌توانید در کنار دوره تحصیلی‌تان یک دوره یادگیری زبان را هم بگذرانید. بعد از گذراندن این دوره و شرکت کردن در آن شما می‌توانید برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با اخذ ویزای دانشجویی آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

3. با مهاجرت تحصیلی به کانادا در دوره‌های یادگیری زبان در کانادا ثبت نام کنید

4. مهاجرت بدون مدرک زبان به کانادا به وسیله برنامه‌های مخصوص استانی

برخی از استان‌های کانادا به منظور جذب کارگران با سابقه و ماهر می‌خواهند افراد متخصص در حوزه های کاری‌ مخصوص را بپذیرند. با این وجود، برخی از این استان‌ها داشتن مدرک زبان معتبر را لازمه اتباع خارجی‌اشان نمی‌کنند. اگر شما مایل باشید، می‌توانید در برنامه‌های مخصوص این استان‌ها برای متقاضیان بین‌المللی شرکت کنید و بدون مدرک زبان برای مهاجرت اقدام کنید.

(اگر مایل هستید که در مورد شرایط دریافت اقامت دائم امریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

4. مهاجرت بدون مدرک زبان به کانادا به وسیله برنامه‌های مخصوص استانی

سریع‌ ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

اگر شما به دنبال سریع‌ ترین راه مهاجرت به کانادا هستید، می‌توانید برنامه اکسپرس انتری (Express Entry) را امتحان کنید. در حقیقت، برنامه اکسپرس انتری روشی است که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در آن مهاجران بالقوه را بررسی می‌کند. برنامه اکسپرس انتری از لحاظ مقوله‌های مختلف مثل متخصص فدرال، تجربه کانادایی، برنامه‌های استانی و پیشه‌وران ماهر فدرال متقاضیان را ارزیابی می‌کند.

روند ثبت نام این برنامه الکترونیک و آنلاین است و بعد از ثبت نام متقاضیان باید بر اساس عواملی مثل تجربه کار، سن، میزان تحصیلات و … امتیاز می‌گیرند و دسته‌بندی می‌شوند. در صورت انتخاب هر یک از متقاضیان، دولت کانادا دعوتنامه‌ای برای اقامت دائم به آنها ارسال می‌کند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اقامت گرفتن در کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

سریع‌ ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا: مزیت اصلی برنامه اکسپرس انتری

یکی از بهترین مزیت‌های برنامه اکسپرس انتری این است که زمان بررسی مهاجرت از طریق آن معمولا ۶ ماه بیشتر طول نمی‌کشد که اگر شما از سوی یک شرکت معتبر کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشید، این مدت زمان کمتر هم خواهد بود. در نتیجه، برنامه اکسپرس انتری جزو سریع‌ ترین راه مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود.

(بیشتر بخوانید: چگونه پاسپورت آمریکا بگیریم؟)

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا: مزیت اصلی برنامه اکسپرس انتری

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

ما در بخش‌های بالا تقریباً بیشتر روش‌های معمول مهاجرت به کانادا را برایتان توضیح دادیم. با این حال، برخی از خود می‌پرسند که آیا مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی امکان‌پذیر است یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که بله، مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی امکان‌پذیر است. با این حال، ما معمولاً این روش را به کسی پیشنهاد نمی‌کنیم. اما اگر در مورد این مسئله کنجکاو هستید، بد نیست که کمی در مورد آن بدانید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک ویزای بشردوستانه آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی: شرایط درخواست پناهندگی به کانادا

برای پناهندگی در کانادا شما باید اول شرایط لازم برای درخواست پناهندگی را داشته باشید. این شرایط نشان می‌دهند که زندگی در کشور مبدا شما به دلایل مختلف مذهبی، سیاسی، اجتماعی، نژادی و جنسی دیگر امکان‌پذیر نیست. همچنین، سابقه کیفری شما نباید برای امنیت کانادا خطرناک باشد یا اصلاً نباید سابقه کیفری داشته باشید.

یک مورد مهم دیگر هم دلیل شما برای پناهندگی است که باید پایدار باشد؛ یعنی، زمانی که شما درخواست پناهندگی می‌دهید حتماً باید دلیل شما برای ترک کشورتان پابرجا باقی بماند. علاوه بر این، شما نباید به غیر از کانادا انتخاب دیگری برای اسکان و اقامت داشته باشید. اگر شما این شرایط را داشته باشید، پس می‌توانید درخواست پناهندگی بدهید.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی: شرایط درخواست پناهندگی به کانادا

بهترین روش برای درخواست پناهندگی کانادا

امن‌ترین راه برای این کار از طریق ویزای توریستی است. شما با ویزای توریستی می‌توانید وارد خاک کانادا شوید و در آنجا درخواست پناهندگی بدهید. با این وجود، این روش یک عیب بزرگ دارد. کسانی که از طریق ویزای توریستی وارد خاک کانادا می‌شوند و درخواست ویزا می‌دهند، مدارک خود را برای ویزای توریستی به دولت کانادا نشان داده‌اند.

در نتیجه، دولت کانادا با دیدن این مدارک می‌داند که متقاضی رابطه قوی و محکمی با کشور خود دارد و در بیشتر اوقات، بازگشت متقاضی به کشور مبدا جان او را تهدید نخواهد کرد. بنابراین، اگر شما می‌خواهید از طریق قانونی برای پناهندگی اقدام کنید، سعی کنید حتماً مدارک معتبری برای درخواست پناهندگی‌تان به دولت کانادا را ارائه دهید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمدید ویزای توریستی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

بهترین روش برای درخواست پناهندگی کانادا

ورود غیرقانونی و قاچاقی به کانادا، روشی خطرناک برای پناهندگان

یک روش دیگر مهاجرت کانادا از طریق پناهندگی وجود دارد که بسیار خطرناک است. اما متاسفانه خیلی از این افراد با روش قاچاقی سعی می‌کنند تا وارد کانادا شوند که انجام این روش برای متقاضیان بسیار خطرناک است. در نتیجه، ما به شما پیشنهاد نمی‌کنیم که این روش را امتحان کنید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط پاسپورت کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ورود غیرقانونی و قاچاقی به کانادا، روشی خطرناک برای پناهندگان

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا: بهترین رشته‌ ها برای مهاجرت به کانادا

وقتی بحث تحصیل یا کار در کشور دیگری پیش می‌آید، مسلماً متقاضیان درخواست ویزای اقامت دائم به دنبال رشته‌هایی می‌گردند که در حوزه تحصیل یا کار بتوانند درآمد خوبی در آن داشته باشند. هر کشور از لحاظ داشتن رشته تحصیلی و کاری متفاوت و گوناگون است.

بنابراین، پیشنهاد ما به شما این است که اول استعدادها، توانایی‌ها و علاقه خود در رشته‌ای که دارید یا می‌خواهید در کانادا در آن تحصیل کنید را بررسی کنید. سپس، تصمیم مناسب در مورد آن را بگیرید. با این وجود، برخی از افراد به دنبال بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا می گردند که بیشترین درآمد را برای خود داشته باشند.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط دریافت شهروندی آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا: بهترین رشته‌ ها برای مهاجرت به کانادا

بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا

برخی از رشته‌ها در کانادا هستند که برای علاقمندان مهاجرت از بقیه رشته‌ها تقاضای بیشتری دارند و پولساز‌تر هستند. این رشته‌ها عبارتند از دندانپزشکی، پرستاری، مهندسی عمران، مدیریت تاسیسات و خدمات، حقوق و وکالت، مدیریت مهندسی، مهندسی برق، مدیریت مالی، مهندسی نرم‌افزار و مامایی و پزشکی.

البته، رشته‌های کاری و تحصیلی در کانادا فقط به این رشته‌ها محدود نمی‌شوند و برای تحصیل و کار شما می‌توانید برای رشته‌های دیگر که در آنها کار می‌کنید یا سابقه تحصیلی دارید هم اقدام کنید. بهترین رشته ها برای مهاجرت به کاناداکه در پاراگراف بالا توضیح دادیم صرفاً پرتقاضاترین و پردرآمدترین رشته‌ها در زمینه کاری و تحصیل هستند. بنابراین، حتماً در انتخاب کار یا حوزه تحصیلی اول علایق، استعداد و توانایی‌های خودتان را بسنجید و سپس به بازار کار کانادا و میزان تقاضای آن نگاه کنید.

(اگر مایل هستید که در مورد قانون جدید سیتیزن شیپ کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا

مدارک لازم مهاجرت به کانادا چه هستند؟

شما بسته به نوع روش مهاجرتی و شرایطتان برای مهاجرت به کانادا نیاز به ارائه مدارک متفاوتی دارید. برای مثال، اگر شما می‌خواهید از طریق ویزای کاری برای مهاجرت کانادا اقدام کنید باید سوابق کاری خود را ارائه کنید. اگر هم می‌خواهید در دانشگاه‌های کانادا ادامه تحصیل دهید باید ریزنامه تحصیلی خودتان را تهیه کنید. با این وجود، برخی از مدارک هستند که همه متقاضیان صرف نظر از نوع روش مهاجرتی‌شان به کانادا باید آنها را داشته باشند.

این مدارک شامل پاسپورت معتبر، شناسنامه، کارت ملی، مدارک دال بر تمکن مالی، گواهی ارزیابی پزشکی و مدرک سوء پیشینه هستند. یک منبع خوب اطلاعات برای مدارک لازم مهاجرت به کانادا سفارت کانادا یا اداره مهاجرت دولت کانادا هستند که شما می‌توانید با مراجعه به این مراکز در مورد این مدارک اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مدارک لازم مهاجرت به کانادا چه هستند؟

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا: شرایط مهاجرت به کانادا را بدانید

دولت کانادا در چند سال اخیر شرایط مهاجرت به کانادا را برای ایرانیان آسان‌تر کرده است. برای مثال، متقاضیانی که مایل به ادامه تحصیل در کانادا یا کار کردن در آنجا بوده‌اند کمی کارشان راحت‌تر شده است. همچنین، اگر شما ویزای توریستی داشته باشید و شرایط ادامه تحصیل یا کار کردن در کانادا را داشته باشید می‌توانید ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی یا کاری تبدیل کنید.

این در حالی است که بر طبق قوانین و شرایط قبلی کانادا بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی از متقاضیان می‌خواستند که مدرک سابقه کاری در کانادا را ارائه دهند و این محدودیت بزرگی برای مهاجرت ایرانیان به کانادا بود.

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا: شرایط مهاجرت به کانادا را بدانید

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا: دانستن شرایط مهم برای مهاجرت به کانادا

یک سری شرایط کلی وجود دارند که شما حتماً برای مهاجرت به کانادا باید آنها را داشته باشید. یکی از آنها قابلیت تامین هزینه‌های اقامت خود در کانادا است. دیگری نداشتن سابقه کیفری و جرمی سنگین است که ممکن است شهروندان کانادا را به خطر بیندازد. همچنین، شما نباید مریضی‌های مسری مثل سل و بیماری‌های مغزی و روانی خطرناک را داشته باشید.

علاوه بر این، شما نباید در روند مهاجرت به کانادا به اداره مهاجرت دولت کانادا دروغ بگویید و آنها را گمراه کنید. هم این مسئله و هم ریجکت شدن ممکن است در روند مهاجرت شما مشکل به وجود بیاورند. با این حال، در مورد سابقه ریجکت شدن خیلی نگران نباشید، چون کسانی که ریجکت شدند باز هم شانس پذیرش اقامت دائم از سوی دولت کانادا را دارند.

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا: دانستن شرایط مهم برای مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

دانستن هزینه مهاجرت و زندگی کردن در کشور مقصدی که می‌خواهید به آن مهاجرت کنید مسئله مهمی است. هرچه باشد، شما پیش از اتخاذ هر اقدامی برای مهاجرت باید ببینید که شرایط زندگی و اقامت در آن کشور را دارید یا خیر. هزینه مهاجرت و اقامت در هر کشوری بسته به شرایط آن کشور متفاوت است.

اما به طور کلی، برآورد هزینه مهاجرت به کانادا برای یک نفر ۲۳۰۰ دلار است. طبیعتاً میزان هزینه مهاجرت به کانادا برای دو نفر دو برابر این میزان است که تقریباً حدود ۴۵۰۰ دلار یا بیشتر هم می‌شود. البته، شما باید توجه داشته باشید که چطور می‌خواهید در آن کشور زندگی کنید و چه امکانات اضافی به غیر از امکانات ابتدایی و لازم زندگیتان را می‌خواهید داشته باشید.

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

مهاجرت کانادا یا استرالیا؟

این روزها که بحث مهاجرت و زندگی در کشور دیگر داغ است، جوانان و علاقمندان به مهاجرت می‌خواهند گزینه‌های خود را بررسی کنند و بدانند کدام کشور برای ادامه زندگی، تحصیل و کارشان مناسب‌تر است. در این میان، به غیر از کانادا کشور دیگر انگلیسی زبان برای مهاجرت استرالیا است. برای همین، خیلی‌ها ممکن است این سوال برایشان پیش بیاید که بین مهاجرت به کانادا یا استرالیا کدام یک گزینه بهتری است؟

برای این انتخاب عوامل مختلفی وجود دارند که شما باید آنها را بسنجید. هر کسی سلیقه خود را در انتخاب کشور مورد علاقه‌اش دارد. اما برخی از عوامل مثل هزینه زندگی و درآمد وجود دارند و سوال‌های معمولی برای متقاضیان مهاجرت هستند که ما در این بخش آنها را به طور مختصر برایتان توضیح خواهیم داد.

مهاجرت کانادا یا استرالیا؟

هزینه زندگی در کدام کشور ارزان‌تر است؟

اگر گران بودن و ارزان بودن هزینه‌های زندگی یک کشور در انتخاب شما برای مهاجرت تاثیر دارد، پس بد نیست میزان ارزان بودن و گران بودن هزینه مهاجرت به کانادا یا استرالیا را هم بدانید. بر طبق یک نظرسنجی که دو سال پیش انجام شده بود، استرالیا جزو کشورهای گران قیمت‌تر قرار گرفته بود و رتبه ۱۴ را داشت. اما کانادا ۱۲ رتبه پایین‌تر و در رتبه بیست و ششم قرار گرفته بود. پس می‌توان گفت که کانادا نسبت به استرالیا کشور ارزانتری برای زندگی است.

هزینه زندگی در کدام کشور ارزان‌تر است؟

 میزان درآمد در کدام کشور بیشتر است؟

میزان درآمد هر شغل در کشورهای مختلف متفاوت است. با این وجود، میزان متوسط حقوق ماهیانه بسیاری از افراد در استرالیا نسبت به کانادا بیشتر است. این میزان متوسط حقوق ماهیانه با توجه به کسر مالیات حدود ۳۶۰۰ دلار در استرالیا و ۲۸۰۰ دلار در کانادا است.

 میزان درآمد در کدام کشور بیشتر است؟

 هزینه تحصیل در کدام یک از کشورها به صرفه‌تر است؟

با اینکه دانشجویان بین‌المللی زیادی وارد هر دو کشور برای تحصیل می‌شوند، اما برآوردهای هزینه تحصیلی نشان می‌دهند که کانادا به طور کلی هزینه‌های تحصیلی کمتری را روی دست دانشجویان بین‌المللیش می‌گذرانند تا استرالیا.

 هزینه تحصیل در کدام یک از کشورها به صرفه‌تر است؟

مهاجرت کانادا با شرکت مون ایمیگریشن

داشتن یک زندگی بهتر و با کیفیت‌تر آرزوی تک تک ما هم برای خودمان و هم برای فرزندانمان است. خوشبختانه، کانادا جزو کشورهایی است که شما گزینه‌های گوناگونی برای مهاجرت به آن دارید. بنابراین، فرصت را از دست ندهید و هرچه زودتر اولین قدم برای مهاجرت به کانادا را بردارید.

اگر شما می‌خواهید بیشتر در مورد مراحل مهاجرت یا گزینه‌های مهاجرتی خود بدانید، می‌توانید با متخصصان و کارشناسان ما در شرکت مون ایمیگریشن تماس بگیرید. ما در زمینه کمک به افراد برای مهاجرت به کانادا و آمریکا کیس‌های موفق بسیاری داشته‌ایم و خوشحال می‌شویم تا به شما در این زمینه کمک کنیم.

مهاجرت کانادا با شرکت مون ایمیگریشن

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button