021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای تحصیلی کانادا

آیا شما به فکر مهاجرت هستید و می‌خواهید از طریق تحصیل این کار را انجام دهید؟ خیلی‌ها که دارای مدرک دیپلم، لیسانس یا فوق لیسانس هستند، می‌توانند از طریق تحصیلاتشان و مدارک تحصیلی که دارند برای اخذ ویزای تحصیلی در کشورهای مختلف اقدام کنند و از این راه وارد سیستم آموزشی و بعد سیستم کاری آن جا شوند. کانادا جزو کشورهایی است که با اعطای ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند به متقاضیان این فرصت را بدهد تا وارد سیستم آموزشی‌اش شده و به این صورت، اقامت موقت بگیرند. اگر شما هم مایل به مهاجرت به کانادا و در فکر گرفتن ویزای تحصیلی کانادا هستید، با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد شرایط و روش‌های اخذ ویزای تحصیلی کانادا صحبت کنیم.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای کانادا چه هستند؟

شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای کانادا بسته به الزامات دانشگاه یا موسسه آموزشی و شرایط خاصی که دارند ممکن است متفاوت باشند. منتها چند شرط کلی برای متقاضیان ویزای تحصیلی برای کانادا وجود دارند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مصاحبه ویزای دانشجویی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای کانادا چه هستند؟

داشتن تمکن مالی برای اقامت در کانادا

یک شرط کلی مهم این است که شما باید تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های اقامت خود در کانادا را داشته باشید. هزینه تعیین شده دولت کانادا برای دانشجویان خارجی در هر سال حدود ۱۳ هزار دلار است. اگر شما همراهی هم با خود داشته باشید، این میزان برای هر کدام از همراهانتان ۴۰۰۰ دلار است. برای همین، شما حتماً باید مدارک مربوط به تمکن مالی مثل صورت حساب‌های بانکی را به دولت کانادا ارائه بدهید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با انواع ویزا برای مهاجرت از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

 

داشتن تمکن مالی برای اقامت در کانادا

نیازهای تحصیلی و عدم وجود سابقه کیفری

علاوه بر این، شما باید لازمه‌هایی که دانشگاه یا موسسه آموزشی برای پذیرش شما تعیین می‌کنند را برآورده سازید (مثل شرط معدل، شرط داشتن مدرک زبانی معتبر و …). یکی از شرط‌های مهم دیگر که برخی اوقات سفارت کانادا برای متقاضیان ملزوم می‌کند انجام دادن معاینات پزشکی است که تعیین می‌کند که شما دارای بیماری مسری، واگیردار یا خطرناک نیستید.

علاوه بر موارد فوق، شما باید مدارک عدم وجود سوء پیشینه کیفری و قضایی خود را ارائه کنید. این به خاطر آن است که در صورت داشتن سابقه جرم و کیفری سنگین، به احتمال زیاد درخواست ویزای تحصیلی برای کانادا شما پذیرفته نخواهد شد.

(اگر می‌خواهید در مورد انواع ویزای مهاجرتی کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

روش‌های دریافت ویزای تحصیلی کانادا چه هستند؟

برای درخواست اخذ ویزای تحصیلی برای کانادا دو روش آنلاین و پستی وجود دارد. برای ایرانیانی که خارج از کانادا زندگی می‌کنند، می‌توان گفت بهترین روش روش آنلاین است. با روش آنلاین شما خیلی سریع‌تر می‌توانید روند درخواست ویزای تحصیلی برای کانادا را انجام دهید.

روش دیگر روش پستی یا حضوری است که شما در این روش فرم‌های کاغذی درخواست اخذ ویزای تحصیلی را پر می‌کنید. سپس، شما می‌توانید این فرم تکمیل شده را به سایت اداره مهاجرت کانادا به صورت حضوری تحویل دهید یا آن را به یکی از کنسولگری‌ها یا سفارت کانادا به صورت پستی ارسال کنید.

(اگر مایل هستید که در مورد انواع ویزای تحصیلی آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

روش‌های دریافت ویزای تحصیلی کانادا چه هستند؟

1. ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

یکی از بزرگترین موانعی که برای متقاضیان مهاجرت وجود دارد گرفتن مدرک زبان است. داشتن مهارت‌های خوب در زبان‌های خارجی برای بسیاری از متقاضیان کار دشواری است. برای همین، برای خیلی‌ها این سوال پیش می‌آید که آیا گرفتن ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟ در پاسخ بگوییم که بله، این امکان وجود دارد. اما بدی آن این است که احتمال ریجکت شدن شما بالا است.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک برای مهاجرت به کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

به دنبال مراکز آموزشی در کانادا باشید که مدرک زبان نمی‌خواهند

شما باید به این مسئله توجه کنید که بسیاری از دانشگاه‌های رتبه بالا در کانادا مدرک زبان را برای متقاضیان خود الزامی می‌دانند. با این وجود، اگر شما به صورت آنلاین سرچ کنید، شاید موسسات آموزشی را پیدا کنید که مدرک زبان را برای متقاضیان خودشان الزامی نمی‌دانند. در این صورت، احتمال پذیرفته شدن‌تان برای ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان بیشتر است.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مدارک لازم برای دریافت ویزای پزشکی از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

1. ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

2. شرکت در دوره‌های آموزش زبان بعد از ورود به کانادا

برخی از مراکز آموزشی‌ هم برای متقاضیان خود این مسئله الزام می‌کنند تا بعد از ورود به کانادا حتماً دوره‌های آموزش زبان را بگذرانند. شما از این طریق هم می‌توانید ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان را بگیرید.

اما مشکلی که وجود دارد این است که باید حتماً دوره‌های زبان را بگذرانید که خود این کار هزینه‌های زیادی را بر روی دست شما می‌گذارد. بنابراین، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام برای گرفتن ویزای کانادا برای تحصیل، مدرک زبان را داشته باشید.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط دریافت ویزای پزشکی کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

2. شرکت در دوره‌های آموزش زبان بعد از ورود به کانادا

3. ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان

فرستادن کودکتان به کانادا از سن کم برای تحصیل راه خوبی برای تضمین آینده او است. خوشبختانه، کانادا مراکز آموزشی و تحصیلی مرغوب و با کیفیتی در کشور خود دارد که شما با خیال راحت می‌توانید فرزندتان را برای تحصیل به آنجا بفرستید. البته برای ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان، حتماً به این مسئله توجه داشته باشید که هر ایالت و استانی دارای شرایط پذیرش و حتی سن تحصیلی ویژه خود برای کودکان است.

(اگر مایل هستید که در مورد ویزای گردشگری سلامت امریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

3. ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان

شرایط تحصیلی استان‌های کانادا برای فرزندان

برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان، بد نیست که کمی در مورد شرایط تحصیلی استان های کانادا برای فرزندان بدانید. برای مثال، سن تحصیل در استان انتاریو ۶ الی ۱۸ سال و سن تحصیل در استان کبک ۱۶ سال است. همچنین، کودکان زیر ۱۸ سال حتماً باید دارای یک سرپرست باشند که می‌تواند یکی از والدینشان باشد. اگر کودک هم زیر ۱۰ سال باشد حتماً به والدین خود نیاز دارد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دریافت ویزای توریستی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

شرایط تحصیلی برای ویزای تحصیلی کانادا زیر ۱۸ سال چطور است؟

در صورتی که کودک شما از ایران یا کشور مبدا می‌خواهد به تحصیل برای کانادا برود، یکی از شرایط تحصیلی برای ویزای تحصیلی کانادا زیر ۱۸ سال این است که باید از سوی موسسه آموزشی مدرک پذیرش را داشته باشد. اما اگر شما در کانادا زندگی می‌کنید و به واسطه ویزای تحصیلی یا کار در کانادا اقامت موقت یا دائم دارید، دیگر کودک شما نیاز به این نوع پذیرش هم ندارد.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با تمدید ویزای توریستی آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

4. ویزای تحصیلی کانادا برای متاهلین

زمانی که شما برای ویزای تحصیلی برای کانادا اقدام می‌کنید، این را باید بدانید که اقامت شما در این کشور موقت است. در نتیجه، زمانی که افسر کنسولگری از شما مصاحبه می‌کند، این انتظار را دارد که شما مدارکی دال بر بازگشت به کشورتان را ارائه دهید. حالا این مدارک می‌توانند نشان دهد که شما همسری در ایران دارید و باید بعد از پایان دوره آموزشی‌تان به سوی او بازگردید.

(اگر می‌خواهید در مورد نحوه گرفتن ویزای توریستی کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

4. ویزای تحصیلی کانادا برای متاهلین

چرا احتمال رد شدن ویزای تحصیلی برای همسرتان وجود دارد؟

اگر شما می‌خواهید ویزای تحصیلی کانادا برای متاهلین را برای همسرتان درخواست کنید، این مسئله می‌تواند احتمال ریجکت شدن ویزای شما و ویزای همسرتان را زیاد کند. این به آن دلیل است که شما می‌خواهید همسرتان را با خود به خاک کانادا بیاورید و یکی از دلایل شما برای بازگشت به کشورتان از بین می‌رود.

برای همین، افسر کنسولگری ممکن است تصمیم به رد کردن کیس شما برای ویزای تحصیلی برای همسرتان کند. با این حال، اگر شما مصمم به دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای متاهلین هستید، باید بدانید که هم برای خود و هم برای همسرتان باید مدارکی مثل تمکن مالی و مدارک دیگر دال بر بازگشت به کشورتان را ارائه کنید.

(اگر مایل هستید که در مورد مدارک ویزا آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

5. ویزای تحصیلی کانادا به همراه همسر

اگر شما می‌خواهید در طول تحصیل در کانادا در کنار همسر یا خانواده‌تان باشید، پس باید ویزای تحصیلی به همراه همسر را بگیرید. در بخش قبلی گفتیم که یک ویزای تحصیلی برای همسرتان وجود دارد. در این ویزا هم شما و هم همسرتان به عنوان دانشجو در کانادا فعالیت خواهید کرد، اما ویزاهای دیگر هم وجود دارند که همسرتان را مجبور نمی‌کنند حتماً از طریق تحصیل وارد کانادا شود.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه های گرفتن شهروندی کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای تحصیلی به همراه همسر

یکی از این ویزاها ویزای بازدید یا ویزای توریستی است که همسرتان می‌تواند بعد از درخواست ویزای تحصیلی شما به سفارت کانادا این ویزا را درخواست کند. اگر شما خوش شانس باشید، افسر کنسولگری مدت زمان اعتبار ویزای توریستی برای همسرتان را تا زمان پایان دوره تحصیلی شما خواهد زد.

اگر هم نه، مدت ویزای توریستی یا بازدید همسرتان محدود خواهد بود. یک ویزای تحصیلی کانادا به همراه همسر دیگر هم ویزای کار همراه است که با این ویزا همسر شما می‌تواند در کانادا به صورت تمام وقت کار کند و حتی می‌تواند شما و خودش را در طول زمان اقامتتان در کانادا تامین کند.

(بیشتر بخوانید: چطور اقامت کانادا بگیریم؟)

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

کسانی که می‌خواهند برای ویزای تحصیلی برای کانادا اقدام کنند، حتماً باید به شرایط سفارت کانادا برای این ویزا و دستورات لازم برای مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا توجه کنند. ولی به طور کلی، چند تا از مدارک مهم هستند که حتماً دانشجویان مایل به تحصیل در کانادا باید آن‌ها را در زمان درخواست ویزا به سفارت کنسولگری کانادا ارائه دهند که این‌ها عبارتند از:

  • فرم‌های درخواست ویزای تحصیلی که باید تکمیل و به سفارت کنسولگری کانادا ارسال شوند هزینه این فرم‌ها ۱۵۰ دلار است که همراه با هزینه انگشت نگاری بیومتریک که 85 دلار است باید پرداخت شوند
  • مدارک تایید هویت مثل شناسنامه، پاسپورت، عکس‌های مورد نیاز برای سفارت به همراه مدارک همراهتان
  • مدارک تمکن مالی مثل گردش‌های صورتحساب و مدارکی که نشان می‌دهند شما می‌توانید در کانادا از پس هزینه‌های اقامت خود بر بیایید
  • مدارکی که نشان می‌دهند شما می‌توانید به کشور خود برگردید که این مدارک می‌توانند سند خانه، ماشین، مغازه و … باشند
  • مدارک تحصیلی مثل سابقه‌ها و ریز نمرات تمام مقاطع تحصیلی یا مدارک دوره‌های تخصصی و فنی حرفه‌ای
  • انگیزه نامه که دلایل تحصیلی شما در کانادا را تعیین می‌کند یا برنامه تحصیلی
  • فیش هزینه پرداخت شهریه دانشگاه
  • اگر شما در جایی کار کردید و سابقه کار دارید، مدارک سابقه کار و بیمه را ارائه کنید
  • مدرک مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه

مدارکی مثل توصیه‌نامه استاد، مقالات چاپ شده اختراعات و نوآوری‌های علمی جزو مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا نیستند، اما داشتن آنها می‌تواند احتمال پذیرفته شدن ویزای تحصیلی شما را افزایش دهد. همچنین، شما باید توجه کنید که همه این مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسه ترجمه شده باشند.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

فرایند دریافت ویزای تحصیلی برای کانادا

فرایند دریافت ویزای تحصیلی برای کانادا در چند مرحله کلی انجام می‌شود. در مرحله اول، مهمترین چیزی که شما برای آغاز فرایند دریافت ویزای تحصیلی برای کانادا باید آن را داشته باشید، پذیرش‌نامه از دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظرتان است. بعد از این که این پذیرشنامه را دریافت کرده‌اید، شما باید از سایت اداره مهاجرت کانادا فرم‌های مربوط به درخواست ویزای تحصیلی را دریافت کنید.

شما می‌توانید از کنسولگری یا از سفارت کانادا به صورت تلفنی یا ایمیل بخواهید تا این فرم‌ها را برایتان پست کنند. اما اگر از سایت این کار را می‌کنید، باید اول به چند سوال سایت پاسخ دهید. این سوالات تعیین می‌کنند که آیا شما شرایط درخواست ویزای تحصیلی برای کانادا را دارید یا خیر.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با گرفتن پاسپورت کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مدارک موردنیاز سفارت کانادا را تهیه کنید

سپس، سایت اداره مهاجرت کانادا فهرستی از مدارک مورد نیاز برای شما که مدت اعتبارشان ۶۰ روز است را ارائه می‌کند. شما بر طبق موارد این چک لیست باید مدارک آن را تهیه کنید. سپس، شما باید این مدارک را اسکن کرده و آن را با چک لیست و همراه با فرم‌های پر شده در قسمت مربوطه سایت آپلود مدارک بارگذاری کنید.

در مرحله آخر هم شما باید هزینه‌های مربوط به سفارت که هزینه درخواست فرم‌ها و هزینه بیومتریک انگشت نگاری هستند را بپردازید. بعد از انجام تمام این مراحل، شما باید مدتی صبر کنید تا سفارت جواب ویزای شما را بدهد که این جواب از طریق ایمیل به شما ارسال خواهد شد.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مدارک موردنیاز سفارت کانادا را تهیه کنید

هزینه ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هزینه ویزای تحصیلی کانادا برای متقاضیان می تواند کمی گران باشد. سفارت کانادا برای متقاضیان ویزای کانادا برای تحصیل برای تمام سنین ۱۵۰ دلار برای درخواست ویزای تحصیلی می‌گیرد. همچنین، سفارت کانادا برای کسانی که در بین سنین ۱۴ تا ۸۰ سال هستند انگشت نگاری و چهره نگاری بیومتریک را انجام می‌دهد که هزینه خود این فرآیند ۸۵ دلار است. بنابراین، برای اکثر متقاضیان هزینه ویزای تحصیلی کانادا ۲۳۵ دلار می‌شود.

(اگر مایل هستید که در مورد مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

هزینه ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

ویزای تحصیلی کانادا چند ساله است؟

یکی از سؤالات معمول متقاضیان ویزای تحصیلی، این است که ویزای تحصیلی کانادا چند ساله است؟ دولت کانادا برای کسانی که ویزای تحصیلی را می‌خواهند بگیرند، مدت زمان اعتبارش به اندازه مدت طی کردن مقطع تحصیلی مورد نظر به همراه ۹۰ روز اضافی است. برای مثال، اگر شما در مقطع کارشناسی بخواهید تحصیل کنید، این میزان ۳ تا ۴ سال، در مقطع کارشناسی ارشد ۱ تا ۳ سال و در مقطع دکترا ۳ تا ۷ سال به همراه ۹۰ روز که تقریباً سه ماه می‌شود است.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط گرفتن اقامت آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

اخذ ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشه

صبر کردن برای دریافت ویزای تحصیلی برای کانادا و هر کشوری برای خیلی از ما عذاب‌آور است. هرچه باشد، ما برای دریافت ویزای تحصیلی خیلی زحمت می‌کشیم و هزینه می‌کنیم. برای همین، شاید سوال خیلی‌ها این باشد که اخذ ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشه؟ در پاسخ باید گفت که زمان صدور ویزای کانادا تحصیلی برای هر متقاضی متفاوت است.

در این فرایند عواملی مثل شلوغ بودن سفارت و کشور مبدا درخواست ویزای تحصیلی بر زمان پردازش آن تاثیر می‌گذارند. اما اگر می‌خواهید بدانید که اخذ ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشه، باید گفت که حداقل میزان متوسط برای فرایند پردازش از زمان درخواست حدود ۹ تا ۱۱ هفته و حداکثر آن ۱۵ هفته است. اما متوجه این باشید که این زمان باز هم می‌تواند بسته به عوامل مختلف کوتاه‌تر یا بیشتر باشد.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشه

ویزای تحصیلی کانادا با شرکت مون ایمیگریشن

خیلی از افراد که آرزوی مهاجرت به کشور دیگر را دارند می‌توانند از طریق ویزای تحصیلی این کار را انجام دهند. داشتن ویزای تحصیلی برای کانادا باعث می‌شود که شما سریع وارد سیستم آموزشی آن کشور شوید و اگر تلاش خود را بکنید، می‌توانید از طریق کار هم در آن کشور اقامت دائم بگیرید.

اگر شما مایل به دریافت ویزای تحصیلی برای کانادا هستید و نیاز به مشورت و توصیه در این باره دارید، ما در مرکز شرکت مون ایمیگریشن خوشحال می‌شویم که شما را راهنمایی کنیم. پرسنل ما از متخصصان و کارشناسان با تجربه و ماهر در زمینه مهاجرت به کانادا تشکیل شده‌اند و شما می‌توانید سوالات مربوط به مهاجرت به کانادا و ویزای تحصیلی آن را از کارشناسان ما بپرسید.

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button