021-22700332-35
021-22700332-35

شهروندی آمریکا

پس از دریافت اقامت دائم قانونی در آمریکا و گرفتن گرین کارت، می‌توانید در هر کجای این کشور زندگی و کار کنید. البته لازم است گرین کارت خود را تمدید کنید و با پاسپورت خارجی سفر کنید. بنابراین بهترین قدم پس از واجد شرایط بودن این است که برای دریافت شهروندی آمریکا اقدام کنید. در ادامه‌ی این مطلب در خصوص قوانین جدید شهروندی آمریکا، شرایط سیتیزن شیپ امریکا، مدت زمان دریافت آن، هزینه‌ها و غیره صحبت خواهیم کرد.

منظور از شهروندی آمریکا چیست؟

اول از همه لازم است بررسی کنیم تابعیت امریکا یعنی چه؟ تابعیت (Naturalization) فرآیندی است که از طریق آن یک مهاجر در آمریکا می‌تواند به شهروند این کشور تبدیل شود. تنها برخی از مهاجران واجد شرایط گرفتن تابعیت امریکا هستند: کسانی که به مدت 3 تا 5 سال دارای گرین کارت (ساکن دائم) آمریکا بوده‌اند و یا افرادی که شرایط مختلف خدمت سربازی دارند.

اما سیتیزن شیپ آمریکا چیست؟ سیتیزن شیپ یا شهروندی آمریکا وضعیتی است که به شهروندان متولد شده در ایالات متحده و یا در پایان روند موفقیت‌امیز اخذ تابعیت آمریکا اعطا می‌شود. تبدیل شدن به یک شهروند آمریکایی مزایای بسیار زیادی به همراه دارد و البته به معنای بر عهده گرفتن مسئولیت‌های جدید است.

منظور از شهروندی آمریکا چیست؟

الزامات تبدیل شدن به شهروند تابعیت آمریکا: قانون جدید سیتیزن شیپ آمریکا

اگر با گرین کارت در آمریکا زندگی می‌کنید و می‌خواهید برای گرفتن شهروندی آمریکا اقدام کنید، باید بدانید که شرایط خاصی برای شهروندی یا سیتیزن شیپ ایالات متحده وجود دارد. برای تبدیل شدن به یک شهروند آمریکایی از طریق دریافت تابعیت آمریکا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • هنگام ثبت درخواست باید حداقل 18 سال داشته باشید.
 • حداقل برای 5 سال گرین کارت آمریکا داشته باشید.
 • قبل از ثبت درخواست شهروندی آمریکا حداقل 5 سال در این کشور اقامت دائم داشته باشید.
 • باید حداقل 30 ماه از 5 سالی که گرین کارت دریافت کرده‌اید را به طور فیزیکی در ایالات متحده زندگی کرده باشید.
 • باید ثابت کنید حداقل 3 سال در ایالتی که در آن درخواست می‌دهید، زندگی کرده‌اید.
 • باید قادر به صحبت کردن، خواندن و نوشتن انگلیسی باشید.
 • با تاریخ و دولت آمریکا آشنا باشید.
 • احترام خود به قانون اساسی ایالات متحده را نشان دهید.
 • شخصیت اخلاقی خوبی داشته باشید؛ به این معنی که مرتکب جرم جدی نشده باشید.

اگر هیچ یکی از این قوانین شهروندی آمریکا را نداشته باشید، مجاز به درخواست نخواهید بود. درخواست‌ها از طریق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) انجام می‌شود و در صورت عدم رعایت شرایط بالا، درخواست شما رد خواهد شد.

الزامات تبدیل شدن به شهروند تابعیت آمریکا: قانون جدید سیتیزن شیپ آمریکا

راه‌های دریافت شهروندی آمریکا

مهاجران از سراسر جهان رویای زندگی در ایالات متحده را دارند. معمولا زندگی در این کشور با دریافت ویزا و گرفتن گرین کارت آغاز می‌شود که یک اقامت دائم قانونی در این کشور است. اما تبدیل شدن به یک شهروند ایالات متحده به شما حقوق بسیار بیشتری نسبت به دارنده‌ی گرین کارت آمریکا می‌دهد و مزایای زیادی به همراه دارد.

خوشبختانه، مسیرهای متفاوتی برای اخذ شهروندی آمریکا وجود دارد که مهاجران می‌توانند واجد شرایط آنها باشند. چهار مسیر موجود عبارتند از: شهروندی از طریق اخذ تابعیت، شهروندی آمریکا از طریق ازدواج، شهروندی از طریق والدین و شهروندی از طریق ارتش. فرایند درخواست شهروندی آمریکا پیچیده است و هر مسیر مجموعه‌ای از الزامات خود را دارد. در ادامه‌ی این راهنما می‌توانید با مسیرهای موجود آشنا شده و برای شهروندی ایالات متحده درخواست بدهید.

راه‌های دریافت شهروندی آمریکا

دریافت گرین کارت برای اقامت دائم

دریافت گرین کارت آمریکا گام مهمی برای اخذ شهروندی آمریکا برای اتباع خارجی است. گرین کارت که به عنوان کارت اقامت دائم نیز شناخته می‌شود، سندی است که ثابت می‌کند شما مقیم دائم قانونی به این کشور هستید. راه‌های مختلفی برای دریافت گرین کارت آمریکا وجود دارد که برخی از آنها شامل موارد زیر می‌شود:

 • دریافت گرین کارت از طریق خانواده
 • دریافت گرین کارت از طریق اشتغال
 • دریافت گرین کارت به عنوان مهاجر ویژه
 • دریافت گرین کارت به عنوان پناهنده و غیره

برای درخواست گرین کارت باید فرم I-485 برای درخواست اقامت دائم را پر کنید تا پس از آن در مسیر دریافت شهروندی آمریکا قرار بگیرید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

دریافت گرین کارت برای اقامت دائم

دریافت شهروندی آمریکا با ازدواج

ازدواج با سیتیزن آمریکا، اتباع خارجی را واجد شرایط درخواست گرین کارت می‌سازد. اخذ تابعیت آمریکا از طریق ازدواج به این صورت است که همسر آمریکایی باید فرم درخواست I-130 را ارسال کند. این فرم رابطه‌ای بین متقاضی گرین کارت و همسر برقرار می‌کند اما برای دریافت گرین کارت آمریکا باید ثابت کنید که رابطه زوجین واقعی است و مدارکی مانند گواهی ازدواج نیز باید ارائه شود.

پس از دریافت گرین کارت فرد می‌تواند برای تابعیت به عنوان شهروند آمریکایی درخواست بدهد. با این حال باید شرایط لازم برای تابعیت شهروندان آمریکا را برآورده سازد. این موارد برای افرادی که با یک شهروند آمریکایی ازدواج کرده‌اند، کمی متفاوت است:

 • حداقل 3 سال قبل از تاریخ درخواست خود اقامت دائم قانونی آمریکا داشته باشید. (این دوره برای کسانی که با شهروند آمریکایی ازدواج نکرده‌اند معمولا 5 سال است.)
 • پیش از درخواست شهروندی آمریکا 3 سال با همسر خود زندگی کرده باشید.
 • حداقل 3 سال پیش از درخواست اقامت دائم در آمریکا داشته باشید.

برای شهروندی آمریکا از طریق ازدواج الزامات دیگر مانند تسلط به زبان انگلیسی، عدم سوء پیشینه، دانش تاریخ آمریکا و غیره نیز لازم است.

دریافت شهروندی آمریکا با ازدواج

شهروندی آمریکا از طریق والدین

شهروندی آمریکا را می‌توان از طریق وضعیت والدین نیز به دست آورد. اگر هر دوی والدین در ایالات متحده متولد شده باشند و در آنجا ازدواج کرده باشند، فرزندان آنها به طور خودکار حق شهروندی آمریکا را کسب می‌کند حتی اگر در خارج از آمریکا متولد شده باشد. اما اگر فقط یکی از والدین شهروند آمریکا باشد، ممکن است فرد بتواند شهروندی دریافت کند. الزامات دریافت شهروندی برای متقاضیان متولد 14 نوامبر و 1986 و بعد از آن، در این شرایط به صورت زیر است:

 • والدین باید در زمان تولد فرزند ازدواج کرده باشند
 • والد آمریکایی باید در مقطعی از زندگی خود پیش از تولد فرزند (حداقل 5 سال) در آمریکا زندگی کرده باشد.
 • حداقل 2 سال از این 5 سال باید پس از تولد 14 سالگی فرد باشد.

متولدین قبل از 14 نوامبر 1986 و بعد از 10 اکتبر 1952 که یکی از والدین آنها آمریکایی است باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • والدین در زمان تولد فرزند ازدواج کرده باشند.
 • والد آمریکایی باید در مقطعی از زندگی خود پیش از تولد فرزند (حداقل 10 سال) در آمریکا زندگی کرده باشد.
 • حداقل 5 سال از این 10 سال باید پس از تولد 14 سالگی فرد باشد.

برای به دست آوردن شهروندی آمریکا از طریق والدین، باید فرم N-600 (درخواست گواهی شهروندی) را پر کرده و ارسال کنید.

شهروندی آمریکا از طریق والدین

دریافت شهروندی آمریکا از طریق ارتش

افرادی که به طور افتخاری در نیروهای مسلح ایالات متحده خدمت کرده‌اند می‌توانند برای شهروندی آمریکا از طریق اخذ تابعیت اقدام کنند. شرایط لازم برای تابعیت بستگی به این دارد که فرد در زمان صلح خدمت کرده یا خیر. آمریکا از تاریخ 11 سپتامبر 2001 در یک دوره‌ی جنگ قرار گرفته است. کسانی که در یک دوره‌ی جنگ خدمت کرده‌اند، می‌توانند بلافاصله درخواست تابعیت بدهند و پیش از انجام این کار نیاز نیست اقامت دائم داشته باشند.

افرادی که در زمان صلح خدمت کرده باشند باید حداقل یک سال خدمت کرده باشند و پس از آن درخواست بدهند؛ در شرایطی که هنور در حال خدمت هستند یا 6 ماه به پایان خدمت آنها باقی مانده است و همچنین باید گرین کارت نیز دریافت کنند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مراحل دریافت ویزای تجاری امریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

دریافت شهروندی آمریکا از طریق ارتش

مراحل اخذ شهروندی آمریکا از طریق تابعیت

پیش از آنکه درخواست خود را برای شهروندی آمریکا از طریق تابعیت ارسال کنید باید مطمئن باشید که در حال حاضر یک شهروند محسوب نمی‌شوید. اخذ تابعیت آمریکا از طریق تولد امکان‌پذیر است، بنابراین اگر در امریکا متولد شده‌اید یا در خارج از کشور از والدین آمریکایی متولد شده‌اید، ممکن است شهروند آمریکایی باشید و نیازی به درخواست نداشته باشید. اگر والدین شما شهروند ایالات متحده هستند باید فرم N-600 (فرم سیتیزن شیپ آمریکا) یا N-600K (درخواست شهروندی و صدور گواهی) را ارسال کنید.

برای درخواست شهروندی آمریکا از طریق تابعیت باید این مراحل را دنبال کنید:

 1. تکمیل فرم N-400 درخواست تابعیت
 2. ارائه‌ی اطلاعات بیومتریک
 3. تکمیل شهروندی با مصاحبه تابعیت
 4. تکمیل تست زبان انگلیسی
 5. تکمیل تست شهروندی آمریکا
 6. دریافت تصمیم USCIS
 7. قسم شهروندی آمریکا

مراحل اخذ شهروندی آمریکا از طریق تابعیت

مرحله اول: تکمیل فرم N-400 درخواست تابعیت

فرم N-400 اولین فرمی است که می‌توانید برای تابعیت یا شهروندی آمریکا پر کنید. این فرم را می‌توانید در وب سایت USCIS پیدا کنید و طبق دستورالعمل‌ها آن را تکمیل و امضا کنید. اگر در خارج از آمریکا زندگی می‌کنید، دو عکس مطابق با الزامات پاسپورت آمریکا به آن ضمیمه کنید. بعلاوه نیاز به مدارک دیگر را نیز بررسی کنید.

پیش از ارسال درخواست، مدرکی مبنی بر پرداخت هزینه‌های مورد نیاز ضمیمه کنید. بدون پرداخت هزینه به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد. در نهایت یک کپی از درخواست را برای مصاحبه نگه دارید.

(اگر می‌خواهید در مورد چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مرحله اول: تکمیل فرم N-400 درخواست تابعیت

مرحله دوم: ارائه‌ی اطلاعات بیومتریک

اگر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) بخواهد پیشنیه‌ی شما را بررسی کند، ممکن است نیاز به ارائه‌ی اطلاعات بیومتریک داشته باشید. در این صورت USCIS یک اعلان برای شما ارسال می‌کند که زمان، تاریخ و محل ملاقات را مشخص می‌کند. در آنجا لازم است اثر انگشت ثبت کنید و از شما عکس گرفته می‌شود.

(اگر مایل هستید که در مورد مراحل دریافت ویزای کار کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مرحله دوم: ارائه‌ی اطلاعات بیومتریک

مرحله سوم: تکمیل شهروندی با مصاحبه سیتیزن شیپ امریکا

پس از پردازش درخواست شهروندی آمریکا، USCIS یک قرار مصاحبه شهروندی آمریکا با شما تعیین می‌کند. این مصاحبه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نباید آن را از دست بدهید. اگر نمی‌توانید در این مصاحبه حاضر شوید باید از قبل به آنها اطلاع دهید تا زمان‌بندی مجدد برای مصاحبه انجام شود.

توجه داشته باشید که زمان‌بندی مجدد مصاحبه، چند ماه به روند دریافت شهروندی شما می‌افزاید. در مصاحبه، افسر USCIS سوالاتی در مورد درخواست و سابقه‌ی شما می‌پرسد که باید صادقانه و دقیق به سوالات سیتیزن شیپی امریکا پاسخ بدهید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روشهای مهاجرت به کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مرحله سوم: تکمیل شهروندی با مصاحبه سیتیزن شیپ امریکا

مرحله چهارم: تکمیل آزمون زبان انگلیسی

برای دریافت شهروندی یک آزمون انگلیسی باید بگذرانید که دارای سه بخش صحبت کردن، خواندن و نوشتن است. افسر USCIS توانایی‌های گفتاری شما را از طریق ارتباط با شما تعیین می‌کند. برای تست خواندن، افسر سه جمله به شما می‌دهد که باید آنها را با صدای بلند بخوانید. برای آزمون نوشتن نیز باید سه جمله بنویسید. محتوای این آزمون خواندن و نوشتن از موضوعات مختلف تاریخی و مدنی خواهد بود.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با نحوه ی گرفتن اقامت کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مرحله چهارم: تکمیل آزمون زبان انگلیسی

مرحله پنجم: تکمیل تست شهروندی آمریکا

پس از آزمون زبان انگلیسی، تست شهروندی آمریکا را در پیش خواهید داشت. این ازمون در مورد تاریخ و ارزش‌عای ایالات متحده است. افسر USCIS از شما ده سوال می‌پرسد و باید حداقل به 6 سوال از سوالات شهروندی آمریکا پاسخ درست بدهید. حدود 100 سوال وجود دارد که می‌توانید با آنها تمرین کنید.

اگر در هر کدام از تست‌ها رد شوید، می‌توانید 60 تا 90 روز دوباره آنها را تکرار کنید. عدم موفقیت هر یک از این تست‌ها برای بار دوم به این معنی است که باید دوباره برای درخواست شهروندی آمریکا اقدام کنید.

(اگر می‌خواهید در مورد مدت زمان گرفتن پاسپورت آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مرحله پنجم: تکمیل تست شهروندی آمریکا

مرحله ششم: دریافت پاسخ از USCIS

پس از رسیدگی به درخواست و نتایج مصاحبه، USCIS تصمیم نهایی را خواهد گرفت. آنها رد یا تایید درخواست شهروندی آمریکا را برای شما ارسال می‌کنند. اگر ریجکت شده باشید، دلایل آن برای شما توضیح داده خواهد شد. در صورتی که فکر می‌کنید این تصمیم نادرست است می‌توانید برای تجدید نظر درخواست بدهید.

برای درخواست تجدید نظر باید فرم N-336 (درخواست رسیدگی به فرایند تابعیت) را ارسال کنید. طی 30 روز می‌توانید این درخواست را ارسال کنید در غیر این صورت دیگر امکان این کار وجود نخواهد داشت.

(اگر مایل هستید که در مورد نحوه گرفتن پاسپورت کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مرحله ششم: دریافت پاسخ از USCIS

مرحله هفتم: سوگند وفاداری

افرادی که درخواست شهروندی آنها توسط USCIS تایید شده است، باید در مرحله اخر برای سوگند وفاداری اقدام کنند. بدون تکمیل سوگند وفاداری نمی‌توان شهروندی آمریکا را به دست آورد. ممکن است بتوانید در روز مصاحبه این کار را انجام دهید اما در غیر این صورت، USCIS اخطاریه‌ای در مورد زمان انجام آن برای شما ارسال خواهد کرد. حتما برای زمان تعیین شده برنامه‌ریزی کنید و در مراسم شرکت کنید.

اگر نمی‌توانید در مراسم شرکت کنید باید به آنها اطلاع بدهید. برای انجام این کار باید فرم N-445 را پر کنید. نامه‌ای پیوست کنید که توضیح دهید چرا نمی‌توانید در مراسم شرکت کنید. USCIS سپس آن را بررسی کرده و برای مراسم مجددا برنامه‌ریزی می‌کند.

پس از خواندن متن سوگند نامه اخذ تابعیت امریکا در برابر قاضی دادگاه، گواهی تابعیت را دریافت می‌کنید و به طور رسمی شهروند ایالات متحده خواهید شد. در نهایت باید گرین کارت خود را برگردانید.

مرحله هفتم: سوگند وفاداری

شهروندی آمریکا از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت پاسپورت آمریکا، سرمایه‌گذاران باید فرایند تابعیت را طی کنند. اول از همه متقاضی باید گرین کارت آمریکا دریافت کند و پس از 5 سال برای شهروندی آمریکا اقدام کند. با این حال پس از دریافت گرین کارت، متقاضی می‌تواند برای حقوق شهروندی این کشور نیز درخواست بدهد.

اخد تابعیت آمریکا با سرمایه گذاری غیرممکن است اما با دریافت اجازه‌ی اقامت از طریق سرمایه‌گذاری، متقاضیان می‌توانند برای شهروندی آمریکا و پاسپورت اقدام کنند.

(بیشتر بخوانید: دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا چقدر طول میکشد؟)

شهروندی آمریکا از طریق سرمایه گذاری

مزایای شهروندی امریکا

شهروندان آمریکایی کسانی هستند که در ایالات متحده متولد شده‌اند یا پس از گذراندن شرایطی شهروندی آمریکا را دریافت کرده‌اند. به عنوان شهروند آمریکا، شما یک پاسپورت آمریکایی دریافت می‌کنید که می‌توانید با آن به اکثر کشورهای جهان سفر کنید. بعلاوه شما مجاز به زندگی و کار به صورت قانونی در هر نقطه از این کشور هستید. شهروندان آمریکایی همچنین حق مالکیت ملک و دریافت گواهینامه‌ی رانندگی نیز دارند.

به عنوان یک شهروند آمریکایی شما حق ابراز وجود، پیروی از هر دین انتخابی خود و حق محاکمه‌ی عادلانه خواهید داشت. شما می‌توانید رای بدهید و برای دفتر منتخب نیز نامزد شوید. البته لازم است به عنوان شهروند ایالات متحده به قانون اساسی این کشور احترام بگذارید، مالیات بپردازید و از قوانین فدرال، ایالتی و محلی اطاعت کنید.

مزایای شهروندی امریکا

مدت زمان سیتیزن شدن در امریکا

از زمانی که درخواست خود را برای سیتیزن شدن یا دریافت شهروندی آمریکا ارسال می‌کنید، حدود 60 ماه طول می‌کشد تا شهروند ایالات متحده شوید. با این حال، از آنجایی که مراحل زیادی برای تکمیل این فرایند و سیتیزن شدن وجود دارد، زمان پردازش شهروندی ایالات متحده می‌تواند بسیار طولانی باشد. به همین دلیل مهم است به محض داشتن شرایط دریافت شهروندی آمریکا، این فرایند را آغاز کنید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قانون سیتیزن شیپی کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مدت زمان سیتیزن شدن در امریکا

تابعیت دوگانه در امریکا

تابعیت دوگانه مزایای زیادی به همراه دارد زیرا فرد می‌تواند حقوق شهروندی در دو کشور متفاوت را داشته باشد. دولت آمریکا به شهروندان خود اجازه می‌دهد تابعیت دوگانه داشته باشند. این بدان معناست که در صورت براورده ساختن شرایط تابعیت آمریکا و درخواست برای شهروندی آمریکا، نیازی نیست ملیت اصلی خود را رها کنید. با این حال برای اخذ تابعیت از بیش از یک کشور، هر دو کشور باید از نظر قانونی اجازه این کار را بدهند.

بعلاوه به عنوان یک شهروند دوگانه از فرد انتظار می‌رود مالیات ایالات متحده را بدون توجه به کشوری که در آن زندگی می‌کند، بپردازد. بعلاوه فرد دارای تابعیت دوگانه باید مالیات بر درامدی که در خارج از ایالات متحده به دست می‌آورد را نیز پرداخت کند. این بدان معنی است که ممکن است شما ملزم به پرداخت هزینه مالیات از حقوق خود در امریکا و همینطور کشور دیگر باشید.

تابعیت دوگانه در امریکا

لاتاری شهروندی آمریکا

متقاضیان گرین کارت و شهروندی آمریکا می‌توانند از راه‌های مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و غیره برای این کار اقدام کنند اما ساده‌ترین و بدون دردسرترین روش، اقدام از طریق قرعه‌کشی لاتاری است که هرساله برگزار می‌شود. لاتاری آمریکا به صورت شانسی به افراد اجازه‌ی اقامت دائم و قانونی می‌دهد که پس از آن می‌توانند برای شهروندی آمریکا نیز اقدام کنند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد احتمال برنده شدن در لاتاری آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

لاتاری شهروندی آمریکا

آیا شرکت در ازمون زبان انگلیسی ضروری است؟

در مواردی خاص ممکن است USCIS افراد را از آزمون زبان معاف سازد. برای افرادی که 50 سال یا بیشتر دارند و به مدت 20 سال در آمریکا اقامت دائم داشته‌اند، می‌توانند در آزمون شرکت نکنند. همچنین افرادی که 55 سال یا بیشتر دارند و 15 سال اقامت دائم داشته‌اند نیز می‌توانند از آزمون معاف باشند.

با این وجود شرکت در آزمون مدنی یا تست شهروندی آمریکا الزامی است؛ مگر افرادی که 65 سال یا بیشتر دارند و به مدت 20 سال اقامت دائم داشته‌اند.

آیا شرکت در ازمون زبان انگلیسی ضروری است؟

هزینه‌ی درخواست برای شهروندی آمریکا چقدر است؟

درخواست برای شهروندی آمریکا 725 دلار هزینه دارد. دو هزینه‌ی اصلی وجود دارد که باید موقع درخواست شهروندی ایالات متحده پرداخت کنید که شامل هزینه‌ی درخواست شهروندی (640 دلار) و هزینه‌ی خدمات بیومتریک (85 دلار) می‌شود.

هزینه‌ی درخواست برای شهروندی آمریکا چقدر است؟

دریافت سیتزین شیپ یا شهروندی آمریکا

سالانه افراد زیادی برای دریافت انواع ویزای آمریکا از طریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و غیره اقدام می‌کنند. دریافت گرین کارت آمریکا با برآوردن شرایط خاص امکان‌پذیر است و پس از آن متقاضیان می‌توانند با استفاده از قانون تابعیت امریکا، برای دریافت شهروندی این کشور نیز اقدام کنند.

این درخواست یک فرایند پیچیده و طولانی مدت است که با ازمون تابعیت امریکا و سوگند وفاداری پایان می‌یابد. در نهایت افراد می‌توانند از حقوق شهروندی آمریکا بهره‌مند شوند. اگر قصد مهاجرت به آمریکا یا کانادا را دارید، می‌توانید از طریق مشاوران موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن بهترین مسیر را انتخاب کنید تا به رویاهای خود دست یابید.

دریافت سیتزین شیپ یا شهروندی آمریکا

منبع

منبع

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button