021-22700332-35
021-22700332-35

شهروندی کانادا

بسیاری از افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند و روند مهاجرت را پشت سر گذاشته‌اند، مایلند برای دریافت شهروندی کانادا نیز اقدام کنند و مشتاقند به عنوان شهروند رسمی این کشور سوگند یاد کنند. در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم در خصوص اخذ شهروندی در کانادا و شرایط اخذ شهروندی کانادا بیشتر صحبت کنیم.

شهروندی کانادا چیست

کانادا کشوری بسیار بزرگ و زیبا و دارای منابع طبیعی فراوان است که به عنوان یکی از دوستانه‌ترین کشورهای جهان شناخته می‌شود. اما آنچه این کشور را متمایز می‌سازد، تعهد آن به استقبال از مهاجران سراسر دنیا و ایجاد مسیری برای اخذ شهروندیِ کانادا است. دریافت شهروندی این کشور برای خیلی از افراد یک رویا است که با مزایای مختلفی مانند آموزش و مراقبت‌های بهداشتی تا حق رای و دسترسی به فرصت‌های شغلی همراه است.

اما فرایند دریافت شهروندی کانادا چگونه است؟ در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم در خصوص فرایند درخواست و الزامات آن برای شهروندان یا مقیم‌های قانونی صحبت کنیم. چه تازه وارد کانادا شده‌اید و چه مقیم طولانی مدت در این کشور باشید، در این مطلب با تمام نکات درباره‌ی قانون سیتیزن شیپی کانادا و شرایط سیتیزن شیپ کانادا آشنا خواهید شد.

شهروندی کانادا چیست

مزایای شهروندی کانادا

دریافت سیتیزن شیپ کانادا با مزایای مختلفی همراه است که می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر افزایش کیفیت زندگی مهاجران داشته باشد. برخی از این مزایای شهروند شدن در کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

 • آزادی سفر: پاسپورت کانادایی یک پاسپورت قدرتمند است و شهروندان کانادایی می‌توانند بدون ویزا یا با ویزا به بیش از 180 کشور دنیا سفر کنند.
 • حق رای: شهروندان کانادایی حق رای دادن در انتخابات فدرال، استانی و شهرداری را دارند و می‌توانند در شکل‌دهی جوامع و کشورشان نقش داشته باشند.
 • دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی: شهروندان کانادا به مراقبت‌های بهداشتی رایگان یا یارانه‌ای دسترسی خواهند داشت.
 • توانایی حمایت از اعضای خانواده: شهروندان کانادایی می‌توانند از اعضای خانواده واجد شرایط خود حمایت مالی کنند تا به کانادا سفر کنند و اقامت دائم و شهروندی کانادا را کسب کنند.
 • فرصت‌های تحصیلی: شهروندان کانادایی به آموزش باکیفیت در تمام سطوح از ابتدایی تا دانشگاه دسترسی دارند و می‌توانند برای پوشش هزینه‌های خود کمک هزینه‌های تحصیلی دریافت کنند.
 • فرصت‌های شغلی: شهروندان کانادایی به طیف وسیعی از فرصت‌های شغلی دسترسی دارند.
 • امنیت: کانادا به نرخ پایین جرم و جنایت، فضای سیاسی باثبات و تعهد به عدالت اجتماعی مشهور است و برای شهروندان خود محیطی امن برای زندگی فراهم می‌سازد.

دریافت سیتیزن شیپ کانادا با مزایای زیادی همراه است و می‌تواند فرصت‌های زیادی برای مهاجران به این کشور ایجاد کند.

مزایای شهروندی کانادا

نحوه اخذ شهروندی کانادا

چه به دنبال اقامت دائم کانادا باشید یا شهروندی کانادا، چندین مسیر وجود دارد که می‌توانید برای رسیدن به هدف خود طی کنید. هر کدام از این مسیرها نیازها و الزامات متفاوتی دارند و انتخاب مسیری که به بهترین وجه با شرایط خاص شما مطابقت داشته باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه راه‌های اصلی اخذ سیتیزن شیپ کانادا را توضیح خواهیم داد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزای امریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

نحوه اخذ شهروندی کانادا

دریافت شهروندی کانادا از طریق تولد

کانادا یکی از معدود کشورهایی است که به حق خاک معروف است. بر اساس این اصل، هرکسی که در خاک کانادا متولد شود، به عنوان شهروند کانادا در نظر گرفته می‌شود که به آن شهروندی حق تولد گفته می‌شود و یکی از ویژگی‌های منحصربفرد قوانین شهروندیِ کانادا است. برای دریافت شهروندی کانادا از طریق تولد، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • در خاک کانادا به دنیا بیایند
 • فرزند دیپلمات‌های خارجی یا افراد دیگر مستثنی از قوانین کانادا نباشند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با گرفتن ویزای دانشجویی آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

دریافت شهروندی کانادا از طریق تولد

اخذ شهروندی کانادا از طریق تبار

سیتیزن شیپ کانادا از طریق تبار برای افرادی در دسترس است که در خارج از کانادا به دنیا امده‌اند اما حداقل یکی از والدین آنها شهروند کانادایی است. برای واجد شرایط بودن شهروندیِ کانادا از طریق تبار، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل یکی از والدین باید در زمان تولد متقاضی شهروند کانادا بوده باشد.
 • متقاضی باید مدرکی مبنی بر تابعیت کانادایی والدین خود ارائه دهد.
 • متقاضی نباید قبلا تابعیت کانادایی خود را رها کرده باشد.
 • متقاضی باید سایر الزامات برای درخواست سیتیزن شیپی کانادا مانند مهارت زبانی و بررسی سوابق جنایی را براورده سازد.

شهروندی کانادا از طریق تبار به والدین محدود است و نسل دوم نمی‌توانند از این طریق برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کنند.

(اگر می‌خواهید در مورد مدت زمان صدور ویزای تجاری آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

اخذ شهروندی کانادا از طریق تبار

دریافت شهروندی کانادا از طریق تابعیت

شهروندی کانادا از طریق تابعیت فرایندی است که به ساکنان دائمی واجد شرایط کانادا اجازه می‌دهد برای تبدیل pr به پاسپورت کانادا اقدام کنند. شرایط گرفتن شهروندی کانادا به این طریق مستلزم معیارهای خاصی مانند مهارت زبانی، شرایط اقامت و قبولی در آزمون شهروندیِ کانادا است.

بعلاوه متقاضیان باید مدارکی مانند مدرک اقامت دائم، اسناد مالیاتی و گواهی مدارک زبان نیز ارائه دهند. پس از ارسال درخواست، زمان پردازش معمولا 12 ماه طول می‌کشد.

(اگر مایل هستید که در مورد مدت زمان صدور ویزای سرمایه گذاری آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

دریافت شهروندی کانادا از طریق تابعیت

شرایط اقامت دائم متقاضیان

شرایط دریافت شهروندی کانادا از طریق تابعیت، بدون در نظر گرفتن سن مستلزم این است که متقاضیان دارای اقامت دائم کانادا باشند. این بدان معناست که آنها نباید به دلیل مهاجرت یا کلاهبرداری تحت نظر باشند، یا شرایط انجام نشده‌ای مانند غربالگری پزشکی داشته باشند. توصیه می‌شود متقاضیان مدارکی را که هنگام اقامت دائم دریافت کرده‌اند، بررسی کنند تا از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل نمایند.

برای درخواست سیتیزن شیپی کانادا نیازی به ارائه‌ی کارت PR معتبر نیاز نیست و از کارت منقضی شده نیز می‌توان برای این کار استفاده کرد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

شرایط اقامت دائم متقاضیان

الزامات اقامت

برای اینکه افراد واجد شرایط شهروندی کانادا از طریق تابعیت باشند، باید حداقل 3 سال (1095 روز) در پنج سال گذشته قبل از تاریخ درخواست خود به صورت فیزیکی در کانادا حضور داشته باشند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با اخذ ویزای کاری در کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

الزامات اقامت

الزامات زبان برای درخواست شهروندی کانادا

کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است و بنابراین بسیار مهم است افراد 18 تا 54 سال که به دنبال شهروندی کانادا هستند، به سطح خاصی از تسلط زبانی در یکی از این دو زبان دست یافته باشند. دولت کانادا از ابزارهای مختلفی برای ارزیابی مهارت زبانی متقاضیان در زبان انگلیسی یا فرانسوی استفاده می‌کند که شامل مدارک ارائه شده توسط متقاضی، ارزیابی نحوه ارتباط با افسر مسئول و انجام یک ارزیابی در صورت نیاز می‌شود.

برای شرایط شهروندی در کانادا سطح زبان متقاضی باید سطح 4 یا بالاتر معیار زبان کانادایی (CLB) باشد. نمره‌ی 4 در CLB نشان می‌دهد که متقاضی می‌تواند در مکالمات روزمره شرکت کند، دستورالعمل‌های ساده را درک کند و از دستور زبان و واژگان اولیه استفاده کند.

متقاضیان سیتیزن شیپی کانادا می‌توانند از طریق گواهی، مدرک و آزمون‌های مورد قبول مقامات، مدرکی ارائه دهند که نشان‌دهنده‌ی سطح مهارت زبانی آنها است.

الزامات زبان برای درخواست شهروندی کانادا

امتحان سیتیزن شیپ کانادا

هنگام درخواست برای شهروندیِ کانادا، افراد بین 18 تا 54 سال باید در امتحان شهروندی کانادا شرکت کنند که دانش آنها از تاریخ، حقوق و مسئولیت‌های کانادا را ارزیابی می‌کند. این آزمون سیتیزن شیپ کانادا معمولا شامل 20 سوال چندگزینه‌ای است که متقاضی باید حداقل به 15 سوال به درستی پاسخ بدهد. این ازمون به زبان انگلیسی یا فرانسوی انجام می‌شود.

کسانی که به خاطر زبان یا مشکلات دسترسی نمی‌توانند در تست سیتیزن شیپ کانادا شرکت کنند، مستثنی خواهند بود. این آزمون یک مرحله‌ی مهمی از مراحل دریافت شهروندیِ کانادا است و تضمین می‌کند همه‌ی شهروندان جدید از ارزش‌ها و قوانین کانادا درک کامل دارند.

سوالات سیتیزن شیپی کانادا معمولا شامل سوالاتی مربوط به استان یا قلمرو اقامت متقاضی است که مطالعه‌ی این منابع را نیز ضروری می‌سازد. پیش از تست، نمونه سوالات سیتیزن شیپ کانادا را مطالعه کنید.

امتحان سیتیزن شیپ کانادا

الزامات مالیاتی

برای واجد شرایط ویزای شهروندی کانادا بودن از طریق تابعیت، ممکن است از متقاضی خواسته شود که مالیات ثبت شده در حداقل 3 سال در ظرف 5 سال منتهی به تاریخ درخواست خود در کانادا را ارائه کند. در صورت نیاز به این مدارک، متقاضی می‌تواند با نهادهای مربوطه تماس بگیرد.

(اگر می‌خواهید در مورد درصد قبولی در لاتاری آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

الزامات مالیاتی

اخذ شهروندی کانادا با سرمایه گذاری

امکان اخد شهروندی کانادا با سرمایه گذاری به صورت مستقیم وجود ندارد اما این کشور راه‌های دیگری را برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد تا بتوانند شهروند کانادایی شوند. یکی از این مسیرها برنامه‌ی ویزای استارت آپ کانادا است که به کارآفرینان خارجی اجازه می‌دهد کسب و کار خود را در کانادا راه‌اندازی کنند و اجازه‌ی اقامت در این کشور را به دست آورند. مسیر مشابهی نیز برای سرمایه‌گذار مهاجر کبک وجود دارد.

(اگر مایل هستید که در مورد نحوه ی اقامت در کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

اخذ شهروندی کانادا با سرمایه گذاری

شهروندی کانادا با خرید ملک

قوانین فعلی مهاجرتی کانادا به سرمایه‌گذاران خارجی اجازه نمی‌دهد تا با خرید ملک برای تابعیت و شهروندی کانادا اقدام کنند. با این حال، تحت برنامه‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری فدرال و استانی، خرید ملک می‌تواند به مهاجرت افراد متقاضی به عنوان یک کارآفرین کمک کند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمان گرفتن پاسپورت امریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

شهروندی کانادا با خرید ملک

برنامه سرمایه‌گذار مهاجر در استان کبک

شرایط اقامت شهروندیِ کانادا برای سرمایه‌گذاران مهاجر استان کبک به افراد واجد شرایط و خانواده‌ی آنها اجازه می‌دهد تا از طریق سرمایه‌گذاری حداقل 1.2 میلیون دلار در یک صندوق سرمایه‌گذاری مورد تایید دولت کانادا به این کشور مهاجرت کنند. این برنامه برای تجار و سرمایه‌گذاران باتجربه طراحی شده که می‌توانند به توسعه‌ی اقتصادی این کشور کمک کنند. متقاضیان موفق و خانواده‌ی آنها اجازه‌ی اقامت دائمی دریافت می‌کنند که در نهایت می‌توانند برای دریافت شهروندی کانادا نیز اقدام کنند.

معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه سرمایه‌گذار مهاجر کبک شامل موارد زیر می‌شود:

 • حداقل دارایی خالص 2 میلیون دلار که به طور قانونی از طریق تجارت، سرمایه‌گذاری یا اشتغال به دست آمده باشد.
 • حداقل سرمایه‌گذاری 1 میلیون و 200 هزار دلار از طریق یک واسطه‌ی مالی مورد تایید
 • حداقل 2 سال سابقه‌ی مدیریت در 5 سال گذشته در یک کسب و کار موفق یا آژانس دولتی
 • نمره‌ی قبولی زبان فرانسه در سطح متوسط پیشرفته
 • قصد اقامت در استان کبک
 • عدم سوء پیشینه یا سابقه‌ی کیفری که مانع از ورود فرد به کانادا شود
 • سلامتی کامل و مدارک پزشکی
 • تمایل به تکمیل یک بازدید اکتشافی از کبک پیش از درخواست

برنامه سرمایه‌گذار مهاجر در استان کبک

مدارک لازم برای برنامه سرمایه‌گذار مهاجر کبک

برای دریافت شهروندی آمریکا از طریق برنامه سرمایه‌گذار مهاجر کبک به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • یک پاسپورت معتبر
 • مدارک تولد
 • مدارک ازدواج
 • مدارک تحصیلی و ریزنمرات
 • مدرک تجربه‌ی کاری
 • گواهی پلیس از هر کشوری که متقاضی بیش از 6 ماه در آن زندگی کرده است.
 • معاینه پزشکی
 • مدارک اثبات وجوه سرمایه‌گذاری
 • گواهی امضا شده برای قصد اقامت در کبک

شرایط شهروندی آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری و مدارک مورد نیاز ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. بنابراین پیش از اقدام می‌توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن در این مورد مشورت کنید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مدارک لازم برای پاسپورت کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مدارک لازم برای برنامه سرمایه‌گذار مهاجر کبک

شهروندی کانادا با تحصیل

چگونه می‌توان پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کرد؟ این سوالی است که اکثر دانشجویان محصل در کانادا ممکن است با آن مواجه شوند. افرادی که با ویزای تحصیلی کانادا وارد این کشور شده‌اند، ظرف سه ماه پس از فارغ‌التحصیلی خود باید در کانادا یک شغل پیدا کنند. این کار به آنها کمک می‌کند تا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری کانادا تغییر دهند. پس از آن می‌توانند برای دریافت PR یا اقامت دائم اقدام کنند.

شرایط تبدیل pr به شهروندی کانادا برای این افراد مشابه با سایر مواردی است که در این مطلب درباره‌ی آن صحبت کردیم.

(اگر می‌خواهید در مورد اقامت و شهروندی آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

شهروندی کانادا با تحصیل

هزینه شهروندی کانادا

هزینه‌ی درخواست سیتیزن شیپی کانادا برای یک متقاضی برای هر بزرگسال 630 دلار و برای هر کودک 100 دلار است که به شرح زیر است:

 • هزینه‌های پردازش: 530 دلار برای هر بزرگسال و 100 دلار برای هر کودک
 • هزینه‌ی حق شهروندی: 100 دلار برای هر بزرگسال

هزینه شهروندی کانادا

مدت زمان دریافت شهروندی کانادا

مدت زمان شهروندی کانادا و درخواست به رسیدگی آن بسته به زمان ارسال درخواست و پیچیدگی شرایط متقاضی ممکن است متفاوت باشد.

مدت زمان دریافت شهروندی کانادا

نحوه درخواست برای پاسپورت کانادایی

پاسپورت کانادا یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان است که به شهروندان کانادایی اجازه می‌دهد بدون ویزا به بیش از 180 کشور جهان سفر کنند. برای درخواست پاسپورت کانادا باید معیارهای واجد شرایط بودن خاصی را داشته باشید، چند مرحله را دنبال کنید و مدارک خاصی را ارائه دهید.

الزامات:

 • فرد باید دارای شهروندی کانادا باشد.
 • فرد نباید تحت هیچ محدودیت مسافرتی باشد.

مراحل درخواست پاسپورت کانادا

 1. پر کردن فرم سیتیزن شیپ کانادا به صورت آنلاین یا حضوری در اداره‌ی گذرنامه
 2. پرداخت هزینه‌های مورد نیاز
 3. ارسال درخواست همراه با مدارک مورد نیاز
 4. انتظار برای پردازش که معمولا 20 روز کاری برای یک برنامه‌ی استاندارد و یا 10 روز کاری برای درخواست فوری خواهد بود.

نحوه درخواست برای پاسپورت کانادایی

مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت پس از اخذ شهروندی

پس از اینکه متقاضیان سیتیزن شیپی کانادا را دریافت کردند برای دریافت پاسپورت کانادایی باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • ارائه‌ی مدارک شهروندی کانادا
 • دو عکس پاسپورتی یکسان
 • پاسپورت فعلی یا هر سند مسافرتی در صورت وجود
 • هر گونه مدارک دیگر مانند گواهی ازدواج، گواهی تغییر نام و غیره

مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت پس از اخذ شهروندی

چه زمانی می‌توان برای شهروندی کانادا درخواست داد؟

افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند باید حداقل 1095 روز (سه سال) طی 5 سال قبل از درخواست شهروندی کانادا در این کشور زندگی کرده باشند. افراد دارای اقامت دائم همچنین باید اطمینان حاصل کنند که حداقل الزامات دیگر را پیش از درخواست شهروندی دارند.

چه زمانی می‌توان برای شهروندی کانادا درخواست داد؟

نحوه درخواست شهروندی کانادا چگونه است؟

درخواست سیتیزن شیپی کانادا به صورت آنلاین یا حضوری انجام می‌شود. متقاضیان واجد شرایط باید تست سیتیزن شیپی کانادا را با موفقیت پشت سر بگذارند و در صورت درخواست مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، ممکن است از آنها خواسته شود که برای مصاحبه سیتیزن شیپ کانادا با یک قاضی حاضر شوند. پس از تایید، متقاضیان در یک مراسم برای ادای قسم شهروندیِ کانادا شرکت خواهند کرد و به طور رسمی شهروند کانادایی خواهند شد.

نحوه درخواست شهروندی کانادا چگونه است؟

آزمون سیتیزن شیپی کانادا چگونه است؟

برای گرفتن سیتیزن شیپ کانادا، متقاضیان باید آزمونی در مورد حقوق و مسئولیت‌های شهروندی بگذرانند. این آزمون دارای 20 سوال چندگزینه‌ای در خصوص جغرافیا، تاریخ، اقتصاد، دولت، قوانین و نمادهای کشور کانادا است.

آزمون سیتیزن شیپی کانادا چگونه است؟

چه زمانی می‌توان در آزمون سیتیزن شیپ کانادا شرکت کرد؟

پس از اینکه IRCC رسیدگی به درخواست شهروندی را به پایان برساند، متقاضیان باید در آزمون شهروندی کانادا شرکت کنند. برای آزمون آنلاین شهروندی، متقاضی باید منتظر دعوت باشد. پس از اتمام رسیدگی IRCC به درخواست شهروندی متقاضی، دعوتنامه‌ای برای او ارسال می‌شود و متقاضی تنها 21 روز فرصت دارد تا آزمون خود را تکمیل کند. اگر متقاضی در این آزمون شرکت نکند، IRCC از او دعوت می‌کند تا دوباره در آزمون شرکت کند.

چه زمانی می‌توان در آزمون سیتیزن شیپ کانادا شرکت کرد؟

برای آزمون شهروندی کانادا چگونه باید مطالعه کرد؟

دولت کانادا یک راهنمای تحصیلی رایگان در اختیار متقاضیان سیتیزن شیپی قرار می‌دهد که می‌توانند آن را برای آزمون شهروندی مطالعه کنند. متقاضیان همچنین می‌توانند با یک مدرسه‌ی محلی یا ارائه دهنده‌ی خدمات اسکان مهاجران در نزدیکی خود تماس بگیرند تا اطلاعاتی در مورد کلاس‌های رایگان شهروندی دریافت کنند.

برای آزمون شهروندی کانادا چگونه باید مطالعه کرد؟

چه کسانی از آزمون شهروندی کانادا معاف هستند؟

متقاضیان سیتیزن شیپی کانادا که در هنگام امضای درخواست زیر 18 سال یا بالای 54 سال سن دارند، از آزمون شهروندی معاف هستند.

چه کسانی از آزمون شهروندی کانادا معاف هستند؟

مراسم شهروندی کانادا چگونه است؟

آخرین مرحله برای اخد شهروندی کانادا، شرکت در مراسم شهروندی است. در این مراسم شهروندان باید سوگند شهروندی خود را ادا کنند. دولت کانادا برای متقاضیان دعوتنامه‌ای می‌فرستد تا در مراسم سوگند شرکت کنند و سوگند شهروندی موافقت فرد را با رعایت حقوق و مسئولیت‌های کانادا تایید می‌کند.

مراسم شهروندی کانادا چگونه است؟

آیا می‌توان بدون آزمون آیلتس شهروندی کانادا را دریافت کرد؟

هنگام درخواست شهروندی کانادا، فرد متقاضی باید تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد. با این حال برای این مساله استثنا نیز در نظر گرفته می‌شود. برای مثال اگر متقاضی مدرک تحصیلی پس از متوسطه‌ی خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی تکمیل کرده باشد، ممکن است مدرکی مانند دیپلم، ریزنمرات یا گواهی ارائه کند.

بعلاوه متقاضیانی که کمتر از 18 سال یا بیشتر از 54 سال دارند، ملزم به ارائه‌ی مهارت زبانی نیستند. در صورت لزوم می‌توان مهارت زبانی را از طریق تست‌های مورد تایید مانند IELTS، CELPIP، TEF یا TEFAQ ارائه داد.

آیا می‌توان بدون آزمون آیلتس شهروندی کانادا را دریافت کرد؟

دریافت کارت شهروندی کانادا

همانطور که در این مطلب گفتیم، دریافت شهروندی کانادا با مزایای متعددی مانند دسترسی به خدمات اجتماعی، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و کار و اقامت نامحدود در کانادا همراه است. مسیرهای مختلفی برای دریافت شهروندی وجود دارد که هر کدام نیازمند الزامات و معیارهای خاصی است.

پس از دریافت شهروندی، افراد می‌توانند برای دریافت پاسپورت کانادایی اقدام کنند. شهروندی و پاسپورت کانادایی ارزش‌ زیادی دارد؛ به ویژه برای کسانی که به دنبال زندگی، کار یا سفر در سطح جهان هستند. اگر به فکر مهاجرت به کانادا یا آمریکا هستید، با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن بهترین مسیر مهاجرتی خود را انتخاب کنید.

دریافت کارت شهروندی کانادا

منبع

منبع

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button