021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای کار کانادا

ویزای کار به افراد غیرکانادایی اجازه می‌دهد تا به طور موقت در کانادا کار کنند. کشور کانادا گزینه‌های مختلفی برای کارکنان از سایر دنیا ارائه می‌دهد که باعث می‌شود افراد زیادی برای کار به این کشور مهاجرت کنند. در ادامه این مطلب تصمیم داریم شما را در خصوص ویزای کاری کانادا برای ایرانیان و شرایط اخذ ویزای کار کانادا راهنمایی کنیم. موسسه‌ی مهاجرتی مون ایمیگریشن شما را در مسیر دریافت ویزای کار کانادا همراهی خواهد کرد.

انواع ویزای کاری کانادا

به طور کلی دو نوع ویزای کاری در کانادا وجود دارد که شامل این موارد می‌شود:

 1. برنامه کارگر خارجی موقت (Temporary Foreign Worker Program): در این برنامه ارزیابی اثر گزاری بر بازار کار (LIMA) برای یک تبعه خارجی برای دریافت مجوز کار مورد نیاز است.
 2. برنامه جابجایی بین‌المللی (International Mobility Program): در این برنامه تبعه خارجی برای دریافت ویزای کار نیازی به مجوز LIMA ندارد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزا های کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کاری کانادا

LIMA یا برنامه ارزیابی اثرگزاری بر بازار کار چیست؟

هدف از برنامه ارزیابی اثرگزاری بر بازار کار (Labor Market Impact Assessment) که به اختصار به آن LIMA گفته می‌شود، این است که کارفرمایان به دولت کانادا نشان دهند که استخدام یک کارگر خارجی تاثیر منفی بر نیروی کار موجود در کانادا نخواهد گذاشت.

دپارتمان فدرال اشتغال و توسعه‌ی کانادا باید اطمینان حاصل کند که استخدام یک کارگر خارجی باعث جابجایی کارگران فعلی کانادا یا کاهش دستمزد آنها نخواهد شد. کارگرانی که به LIMA نیاز دارند، تحت برنامه‌ی کارگر خارجی موقت قرار می‌گیرند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مدارک لازم برای ویزای تجاری کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

LIMA یا برنامه ارزیابی اثرگزاری بر بازار کار چیست؟

ویزای کار بدون LIMA

اگرچه پیروی از قوانین LIMA یک قانون است اما روش‌های دیگری برای دریافت ویزای کاری بدون مجوز LIMA نیز وجود دارد که ناشی از توافق‌نامه‌های تجارت آزاد است. این موافقت‌نامه‌های تجارت آزاد به کارگران خارجی اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به دریافت LIMA برای ویزای کاری کانادا درخواست بدهند.

علاوه بر این مجوزهای کار تحت حمایت کارفرما، گزینه‌های دیگری نیز برای دریافت ویزای کار بدون پیشنهاد از سوی کارفرما نیز وجود دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به تعطیلات کاری، ویزای کار پس از تحصیل و غیره. افرادی که به LIMA نیاز ندارند، تحت برنامه‌ی جابجایی بین‌المللی قرار می‌گیرند.

در ادامه در خصوص انواع ویزای کار کانادا و شرایط اخذ ویزای کاری در این کشور صحبت خواهیم کرد.

(اگر مایل هستید که در مورد شرایط سنی ویزای کار آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای کار بدون LIMA

انواع ویزای کاری کانادا: ویزای کار مبتنی بر LIMA

در این نوع مجوز کار، کارفرما ملزم است تا ارزیابی تاثیر بازار کار را به عنوان بخشی از فرایند دنبال کند. زمانی که LIMA خنثی یا مثبت شد، کارفرمای کانادایی باید یک کپی از نامه‌ی تایید LIMA را به همراه نامه‌ی پیشنهاد شغلی دقیق به کارگر خارجی ارائه کند تا برای دریافت ویزای کاری کانادا از آن استفاده کند.

کارگر خارجی سپس با تاییدنامه‌ی LIMA و نامه‌ی پیشنهاد شغلی می‌تواند برای ویزای کار موقت کانادا به اداره‌ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا درخواست می‌دهد. ویزای کار موقت کانادا در نقطه‌ی ورود توسط یک افسر آژانس خدمات مرزی کانادا در زمان ورود کارگر خارجی صادر می‌شود. ویزای کاری موقت برای یک دوره‌ی زمانی از چند روز تا چند سال ممکن است صادر شود.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش گرفتن ویزای استارتاپ آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کاری کانادا: ویزای کار مبتنی بر LIMA

شرایط کاری با ویزای کاری کانادا مبتنی بر LIMA

بیشتر مجوزهای کاری کانادا مختص کارفرما هستند و در غیر این صورت به عنوان مجوزهای کاری بسته نامیده می‌شوند که برای یک شغل خاص در کانادا ارائه می‌شوند. در نتیجه، یک کارگر خارجی فقط می‌تواند برای کارفرمای مشخص شده در ویزای کاری خود کار کند و اگر فرد شغل دیگری پیدا کند در حالی که در وضعیت اقامت دائم تباشد، باید پیش از تغییر کارفرما یا موقعیت خود در کانادا، برای ویزای کاری جدید درخواست دهد.

بعلاوه اینکه ویزای کاری کانادا برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در یک زمان محدود در کانادا کار کنند و برای کار و زندگی دائم در کانادا، کارگران خارجی باید فرآیند اقامت دائم را دنبال کنند. با این حال تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا وجود دارد و پس از مدتی فرد واحد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا شود.

شرایط کاری با ویزای کاری کانادا مبتنی بر LIMA

انواع ویزای کاری کانادا: ویزای کار کانادا بدون LIMA

در برخی موارد افراد می‌توانند بدون ارزیابی تاثیر بازار کار در کانادا کار کنند. همانطور که گفتیم کارگرانی که برای دریافت ویزای کاری کانادا نیاز به مجوز LIMA دارند، در دسته کارگران خارجی موقتی (TFWP) قرار می‌گیرند. در مقابل کارگرانی که به LIMA نیاز ندارند، تحت برنامه‌ی جابجایی بین‌المللی (IMP) قرار می‌گیرند.

هدف از TFWP این است که کارفرمایان کانادایی بتوانند زمانی که کارگر مناسبی در کانادا وجود ندارد، کارگران خارجی استخدام کنند. هدف IMP نیز ارتقاء منابع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی گسترده کانادا است. از آنجایی که اهداف سیاسیت IMP بیشتر است، دولت کانادا برای افراد خارجی که تحت جریان‌های IMP قرار می‌گیرند، فرایند LIMA را نمی‌خواهد.

برخی از رایج‌ترین جریان‌های معاف از LIMA تحت برنامه‌ی جابجایی بین‌المللی شامل این موارد می‌شود:

 • سود قابل توجه
 • استخدام متقابل
 • امور خیریه و مذهبی

انواع ویزای کاری کانادا: ویزای کار کانادا بدون LIMA

 1. ویزای کار کانادا تحت سود قابل توجه

سود پیشنهادی یک تبعه‌ی خارجی برای دریافت ویزای کاری کانادا از طریق کار باید قابل توجه باشد. افسر صادر کننده‌ی ویزا معمولا به شهادت کارشناسان معتبر، قابل‌اعتماد و ممتاز در زمینه‌ی اتباع خارجی و همینطور منابع عینی ارائه شده، استناد می‌کنند. سوابق کاری گذشته نیز نشانه‌ی خوبی برای تعیین سطح موفقیت فرد است. برای این نوع ویزای کاری کانادا فرد به این مدارک نیاز دارد:

 • سوابق تحصیلی که نشان دهد تبعه‌ی خارجی دارای مدرک، دیپلم، گواهینامه یا گواهی مشابهی از کالج، دانشگاه، مدرسه یا سایر موسسات است که با حوزه‌ی توانایی‌های او مرتبط باشد.
 • مدارکی از کارفرمایان فعلی یا سابق که نشان دهد فرد دارای تجربه‌ی کار تمام وقت قابل‌توجهی در شغل خود است.
 • مدارکی مبنی بر جوایز یا اختراع ملی یا بین‌المللی
 • شواهدی مبنی بر به رسمیت شناختن دستاوردها و مشارکت‌های قابل‌توجه در این زمینه توسط همتایان، سازمان‌های دولتی یا انجمن‌های حرفه‌ای و تجاری
 • مدارکی مبنی بر مشارکت‌های علمی یا پژوهشی
 • مقالات و کتاب‌های منتشر شده در نشریات دانشگاهی یا صنعتی و غیره

ویزای کار کانادا تحت سود قابل توجه

کارآفرینان / افراد خود اشتغال

معافیت LIMA می‌تواند شامل حال کارآفرینان خصوصی شود که می‌خواهند به طور موقت به کانادا مهاجرت کرده و تجارتی را راه‌اندازی کنند. متقاضیان این برنامه‌ها باید تنها مالک یا مالکان کسب و کاری باشند که قرار است در کانادا دنبال کنند. این افراد همچنین باید نشان دهند که تجارت آنها برای کانادا سود قابل‌توجهی به همراه خواهد داشت.

کارآفرینان تنها در صورتی واجد شرایط ویزای کاری کانادا بدون نیاز به LIMA می‌شوند که بتوانند ثابت کنند کار آنها در کانادا موقتی است. این دسته‌بندی به ویژه برای صاحبان مشاغل فصلی مناسب است. کارآفرینانی که قبلا برای اقامت دائم کانادا درخواست داده‌اند ممکن است واجد شرایط ویزای کاری معاف از LIMA باشند.

ویزای کاری کانادا برای کارآفرینان تنها در صورتی معاف از LIMA خواهد بود که بتوانند ثابت کنند کار آنها در کانادا موقتی است.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

کارآفرینان / افراد خود اشتغال

برنامه انتقال درون شرکتی

برنامه انتقال درون شرکتی می‌تواند برای انتقال موقت به کانادا، ویزای کاری کانادا معاف از LIMA ارائه دهد. افراد منتقل شده باید به عنوان مدیران اجرایی، مدیر یا کارکنان تخصصی باشند و برای یک شرکت خارجی با ارتباط موثر با شرکتی در کانادا کار کنند.

(بیشتر بخوانید: برای ویزای سرمایه گذاری امریکا به چه مدارکی نیاز است؟)

برنامه انتقال درون شرکتی

وابستگان کارگران خارجی

همسران و فرزندان کارگران خارجی که دارای ویزای کاری کانادا برای یک موقعیت شغلی خاص هستند، نیازی به مجوز LIMA ندارند. البته این امر در مورد همسران کارگرانی که در برنامه‌ی جابجایی بین‌المللی هستند، صدق نمی‌کند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت اعتبار سوپر ویزای کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

وابستگان کارگران خارجی

کارگران ماهر فرانسوی زبان

اتباع خارجی که از طریق یک رویداد تبلیغاتی مهاجرت فرانسوی زبان هماهنگ شده بین دولت فدرال و جوامع اقلیت فرانسوی زبان استخدام شده‌اند و مقصد کاری آنها استان یا منطقه‌ای خارج از کبک است و تحت رده‌بندی ملی مشاغل (NOC) 0، A یا B واجد شرایط هستند، می‌توانند واجد شرایط دریافت ویزای کاری کانادا از طریق Mobilité Francophone باشند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مدارک لازم برای ویزای بیزینس آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

کارگران ماهر فرانسوی زبان

دانشگاهیان

این دسته شامل محققان، استادان مدعو و اساتید مهمان می‌شود.

(اگر می‌خواهید در مورد مدارک مورد نیاز برای ویزای پزشکی بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

دانشگاهیان

معافیت LIMA استانی

کارگرانی که توسط یک استان برای اقامت دائم معرفی شده‌اند و در ان استان یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت کرده‌اند، ممکن است از LIMA معاف باشند.

(بیشتر بخوانید: چگونه اقامت کانادا بگیریم؟)

 1. استخدام متقابل

قراردادهای استخدامی متقابل به کارگران خارجی امکان می‌دهد تا زمانی که کانادایی‌ها فرصت‌های شغلی متقابل مشابهی در خارج از کشور دارند، در کانادا استخدام شوند.

(اگر مایل هستید که در مورد شرایط اخذ ویزای پزشکی کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

استخدام متقابل

قراردادهای بین‌المللی

کشور کانادا با توافقنامه‌های بین‌المللی متعدد، ورود کارگران خارجی به این کشور را تسهیل می‌کند. پذیرش کارگران خارجی تحت این قراردادها برای کشور کانادا مزایای متعددی به همراه دارد و در نتیجه نیازی به مجوز LIMA نخواهد بود. توافقنامه‌ی تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) یکی از این موارد است.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک برای ویزای آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

قراردادهای بین‌المللی

برنامه‌های تبادل بین‌المللی

کشور کانادا در تعدادی از برنامه‌های تبادل بین‌المللی جوانان شرکت کرده است. چنین برنامه‌هایی شامل ویزای تعطیلات کاری تجربه‌ی بین‌المللی کانادا، برنامه‌های همکاری دانشجویی، برنامه‌های جوانان حرفه‌ای و برنامه‌های تبادل معلم می‌شود. این برنامه‌ها از LIMA مستنثنی هستند و به راحتی می‌توانند ویزای کاری کانادا دریافت کنند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط گرفتن ویزای توریستی از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

برنامه‌های تبادل بین‌المللی

 1. امور خیریه و مذهبی

کارگران خیریه

در کشور کانادا، خیریه به عنوان رهایی از فقر، بهبود آموزش یا اهداف خاصی است که به نفع جامعه خواهد بود. به این ترتیب، برخی از کارگران خیریه برای دریافت ویزای کاری کانادا و ورود موقت به بازار کار کانادا نیازی به LIMA ندارند. ثبت نام در آژانش درآمد کانادا به عنوان یک موسسه خیریه، یک شاخص قوی است که نشان می‌دهد یک سازمان واقعا ماهیت خیریه دارد.

با این حال، کارگران خارجی ممکن است بتوانند در کانادا برای سازمانی تحت این ماده معاف از LIMA کار کنند که در آژانس درآمد کانادا ثبت نشده باشد. افسر ویزا ممکن است در این صورت اطلاعات بیشتری از کارفرما درخواست کند.

(اگر می‌خواهید در مورد لیست مدارک ویزای توریستی آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

امور خیریه و مذهبی

کارگران مذهبی

کار مذهبی معمولا مستلزم این است که تبعه‌ی خارجی بخشی از اعتقادات جامعه‌ی مذهبی خاصی باشد که می‌خواهد در آن کار کند، یا توانایی تدریس و اشتراک سایر عقاید دینی را داشته باشد. برای این مقوله‌ی معاف از LIMA، وظایف اولیه‌ی اتباع خارجی باید منعکس‌کننده‌ی یک هدف مذهبی خاص باشد، برای مثال ارائه‌ی آموزش دینی یا ترویج یک مذهب خاص.

دریافت ویزای کاری کانادا برای کارگران مذهبی باید شامل پیشبرد آموزه‌های معنوی یک دین و همینطور حفظ آموزه‌ها و اعمال معنوی باشد.

(اگر مایل هستید که در مورد نحوه ثبت نام ویزای توریستی کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای کاری کانادا: برنامه انتقال درون شرکتی

این نوع ویزای کاری کانادا به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا کارمندان خاصی را از دفاتر خود در خارج از کشور بدون نیاز به LIMA به کانادا منتقل کنند. شرکت‌ها ممکن است در این موارد به دنبال ویزای کار انتقال درون شرکتی (ICT) باشند:

 • شرکت‌های خارج و داخل کانادا دارای یک رابطه‌ی موثر، شرکت تابعه، شعبه یا وابسته باشند.
 • دو شرکت در حال انجام تجارت باشند. این بدان معناست که آنها کالاها یا خدمات را به صورت مستمر ارائه می‌کنند. شرکت باید در کانادا فعال باشد و نمی‌توانند فقط یک مکان فیزیکی داشته باشند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم برای مهاجرت به آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کاری کانادا: برنامه انتقال درون شرکتی

ویزای کاری انتقال درون شرکتی کانادا برای شرکت‌های استارت‌آپی

کسب‌وکارهای خارجی که مایل به تاسیس یک شرکت کانادایی هستند، می‌توانند از برنامه‌ی انتقال درون شرکتی برای آوردن کارگران اصلی به کشور برای راه‌اندازی شرکت استفاده کنند. هنگام درخواست ویزای استارت آپ ICT، متقاضیان باید توانایی شرکت خود برای تاسیس در کانادا را اثبات کنند که شامل این موارد می‌شود:

 • شواهدی که نشان دهد شرکت می‌تواند هزینه‌های راه‌اندازی استارتاپ ویزا کانادا را تامین کرده و آن را از نظر مالی حمایت کند و توانایی پرداخت حقوق به کارگران را دارد.
 • ارائه‌ی برنامه کاری که برنامه‌های واقع‌گرایانه برای کارمندان کسب و کار جدید و انجام کار در کانادا را نشان دهد.
 • شواهدی مبنی بر ایمن‌سازی محل کار (یا در حال عملیات ایمن‌سازی)
 • هنگام انتقال مدیران اجرایی یا مدیران به کانادا، شرکت باید نشان دهد که برای پشتیبانی از وظایف اجرایی یا مدیریتی به اندازه‌ی کافی بزرگ هست.
 • هنگام انتقال کارگران دانش تخصصی، شرکت باید نشان دهد که در حال تجارت است و اطمینان حاصل کند که کار توسط مدیریت در کانادا هدایت می‌شود.

برنامه‌ی استارت آپ ICT ویزای کاری کانادا به صورت موقت یک ساله ارائه می‌دهد و در صورتی که شرکت‌های واجد شرایط، روابط خود را حفظ کرده و به فعالیت تجاری خود ادامه دهند، ممکن است تمدید شود.

ویزای کاری انتقال درون شرکتی کانادا برای شرکت‌های استارت‌آپی

انواع ویزای کاری کانادا: ویزای کار پس از تحصیل

دانشجویان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیل شدن از یک موسسه آموزش خاص، می‌توانند به مدت سه سال در کانادا کار کنند. کشور کانادا ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) را به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای جذب دانشجویان بین‌المللی و حفظ آنها به عنوان مهاجر ارائه می‌ دهد. این نوع ویزای کاری کانادا برای حداکثر سه سال معتبر است؛ البته طول این مدت به برنامه‌ی آموزش کانادایی آنها بستگی دارد.

این نوع ویزا یک مجوز کار آزاد است که به فارغ‌التحصیلان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمای کانادایی بدون نیاز به جاب آفر کار کنند. یکی از مزایای اصلی PGWP این است که به فارغ‌التحصیلان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا تجربه‌ی کاری حرفه‌ای در کانادا کسب کنند. این تجربه‌ی کاری به ویژه برای زمانی که آنها بخواهند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند، مفید است.

انواع ویزای کاری کانادا: ویزای کار پس از تحصیل

الزامات PGWP برای دریافت ویزای کاری کانادا

برای واجد شرایط بودن ویزای کاری کانادا پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان بین‌المللی باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • تحصیلات تکمیل شده در یک برنامه‌ی آموزشی آکادمیک، فنی حرفه‌ای یا حرفه‌ای که حداقل 8 ماه طول کشیده باشد و در یک موسسه‌ی آموزشی واجد شرایط (DLI) گذرانده شده باشد.
 • فرد پس از پایان برنامه‌ی تحصیلی باید مدرک، دیپلم یا گواهینامه دریافت کند.
 • فرد باید دارای وضعیت دانشجوی تمام وقت در هر برنامه‌ی تحصیلی باشد و یا برنامه‌ی تحصیلی به عنوان بخشی از درخواست ویزای کاری پس از فارغ‌التحصیلی تکمیل شده باشد.
 • فرد باید یک رونوشت و نامه‌ی رسمی از DLI دریافت کند که تایید کند متقاضی شرایط لازم برای تکمیل برنامه‌ی تحصیلی خود را دارد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمان ویزای دانشجویی کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

الزامات PGWP برای دریافت ویزای کاری کانادا

مدت زمان اعتبار ویزای کاری کانادا برای PGWP چقدر است؟

PGWP معمولا بین 8 ماه تا 3 سال معتبر است. طول واقعی این مدت به طول برنامه‌ی شما در DLI کانادا بستگی دارد. اما به طور کلی دستورالعمل ویزای کاری کانادا برای فارغ‌التحصیلان به این صورت است:

 • برنامه کامل شده زیر 8 ماه: عدم واجد شرایط برای PGWP
 • برنامه تکمیل شده بین 8 ماه و کمتر از 2 سال: PGWP به اندازه‌ی مدت زمان تحصیل خواهد بود؛ برای مثال برای برنامه‌ی 10 ماهه آموزشی، ویزای کاری کانادا 10 ماهه خواهد بود.
 • برنامه تکمیل شده 2 ساله یا بیشتر: PGWP با اعتبار سه سال
 • تکمیل بیش از یک برنامه: فرد می‌تواند برنامه‌های آموزشی کانادایی خود را برای دریافت PGWP ترکیب کند. البته به شرطی که موسسات مورد تایید باشند و هر کدام بیش از 8 ماه طول کشیده باشند.

مدت زمان اعتبار ویزای کاری کانادا برای PGWP چقدر است؟

مهلت درخواست PGWP چقدر است؟

مهلت درخواست ویزای کاری کانادا برای فارغ‌التحصیلان ظرف 180 روز (یا 6 ماه) پس از دریافت ریزنمرات و نامه‌ی رسمی DLI است که تایید کند فرد برنامه تحصیلی را تکمیل کرده است. اگر ویزای تحصیلی پیش از رسیدن نمرات منقضی شود، داوطلبان دو گزینه پیش رو دارند:

 • برای ویزای توریستی اقدام کنند تا بیشتر در کانادا بمانند
 • کانادا را ترک کنند و برای PGWP درخواست دهند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با تمدید ویزای تحصیلی از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مهلت درخواست PGWP چقدر است؟

مدارک مورد نیاز برای برنامه‌ی PGWP چیست؟

اگرچه افسر مسئول ممکن است مدارک اضافی برای ارائه‌ی ویزای کاری کانادا برای فارغ‌التحصیلان درخواست کند اما دو مدرک مهم برای درخواست شامل نامه‌ای است که تکمیل برنامه‌ی تحصیلی را تایید می‌کند و همینطور رونوشت رسمی توسط DLI.

(اگر می‌خواهید در مورد انواع ویزای تحصیلی امریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مدارک مورد نیاز برای برنامه‌ی PGWP چیست؟

شرایط ویزای کاری کانادا 2023

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که دریافت ویزای کاری کانادا یکی از راحت‌ترین و محبوب‌ترین روش‌ها برای این کار محسوب می‌شود. البته دریافت ویزای کار کانادا مانند هر نوع ویزای دیگری مستلزم عبور از مراحل خاصی است اما برای مهاجرت کاری به کانادا متقاضیان می‌توانند از طریق برنامه‌ی اسکیل ورکر یا داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی اقدام کنند.

در سیستم امتیازبندی برای نیروی کار ماهر (Skilled Worker)، متقاضی باید از نظر مهارت و تخصص مورد ارزیابی قرار گیرد و حداقل نمره‌ی 67 از 100 را اخذ کند تا وارد مرحله‌ی دوم شود. در نهایت در صورت واجد شرایط بودن به او ویزای کاری کانادا تعلق می‌گیرد.

در شرایطی که فرد جاب آفر از کارفرمای کانادایی دارد، می‌تواند از طریق شرکت کانادایی برای دریافت ویزای کار کانادا اقدام کند.

(اگر مایل هستید که در مورد مدارک لازم جهت مهاجرت به کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

شرایط ویزای کاری کانادا 2023

ویزای کاری کانادا بدون مدرک زبان

اگرچه تسلط بر زبان خارجی می‌تواند یک مزیت برای مهاجرت به کشور کانادا باشد اما خیلی از افرادی که به دنبال ویزای کاری کانادا هستید اغلب این سوال را می‌پرسند که آیا امکان دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان نیز وجود دارد یا خیر.

به طور کلی هیچ الزام قانونی برای ارائه‌ی مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی برای کار در کشور کانادا وجود ندارد اما اگر متقاضی به دنبال اخذ اقامت دائم کانادا باشد، لازم است مدرک زبان ارائه کند. بعلاوه اینکه برای کار در کشور کانادا و ارتباط بهتر بین کارفرما و سایر افراد بهتر است فرد به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط کافی داشته باشد اما بدون مدرک زبان نیز می‌توان ویزای کاری کانادا را اخذ کرد.

در مواردی کارفرما ممکن است مدرک زبان بخواهد که در این صورت ارائه‌ی مدرک زبان الزامی خواهد بود.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اخذ اقامت آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای کاری کانادا بدون مدرک زبان

ویزای کار کانادا بدون مدرک تحصیلی

یکی از مزیت‌های کشور کانادا این است که شما می‌توانید بدون داشتن مدرک تحصیلی نیز برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کنید. کانادا صرفا به نیروهای تحصیل‌کرده و متخصص نیاز ندارد و برخی از مشاغل وجود دارد که لزوما نیازی به ارائه‌ی مدرک تحصیلی نخواهد داشت. افرادی که تجربه‌ی کاری و سطح مهارتی بسیار بالایی دارند، می‌توانند به عنوان نیروی کار به کانادا مهاجرت کنند.

به طور کلی مشاغل کشور کانادا از طریق سیستم طبقه‌بندی مشاغل ملی دسته‌بندی می‌شوند که شامل این موارد است:

 • مشاغل گروه A – در این دسته مشاغل نیاز به مدرک تحصیلی و تخصص مرتبط دارد.
 • مشاغل گروه B – در این دسته مشاغل فقط نیاز به تجربه و مهارت دارند.
 • مشاغل گروه C – در این گروه نیاز به ارائه‌ی دیپلم دبیرستان یا گواهینامه‌ها یا گواهینامه‌ی کامیون است.
 • مشاغل گروه D – در این دسته فقط باید مدرک دبیرستان ارائه شود.

به این ترتیب افرادی که تجربه و مهارت بالایی دارند اما مدرک تحصیلی ندارند، می‌توانند برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام کنند.

ویزای کار کانادا بدون مدرک تحصیلی

ویزای کار کانادا با مدرک فنی حرفه ای

برنامه مهاجرتی تجارت ماهر فدرال برای کارگرانی است که تصمیم دارند بر اساس واجد شرایط بودن در یک تجارت ماهر، ویزای کاری کانادا و اقامت این کشور را دریافت کنند. به این ترتیب متقاضیانی که دارای مدرک فنی حرفه ای و سابقه‌ی کاری مرتبط هستند، می‌توانند از این طریق برای ویزای کار کانادا با مدرک فنی حرفه ای اقدام کنند.

متقاضی باید سابقه‌ی کاری مرتبط داشته باشد و در طی 5 سال گذشته حداقل 2 سال به صورت تمام وقت در مشاغل مورد نیاز فنی حرفه‌ای کانادا کار کرده باشد. بعلاوه متقاضی باید جاب آفر از کارفرمای کانادایی داشته باشد یا گواهی احراز صلاحیت در شغل فنی حرفه‌ای مورد نظر را از مقامات مربوطه دریافت کرده باشد. تمکن مالی و ارائه‌ی مدرک زبان نیز برای ویزای کاری کانادا با مدرک فنی حرفه‌ای نیاز است.

ویزای کار کانادا با مدرک فنی حرفه ای

هزینه ویزای کاری کانادا

هزینه ویزای کار کانادا شامل هزینه‌ی درخواست بررسی مدارک توسط سفارت کانادا، هزینه‌های مربوط به انگشت‌نگاری و هزینه دریافت مجوز کار نامحدود در کانادا می‌شود. این هزینه‌ها بسته به نوع ویزای کاری می‌تواند متفاوت باشد. بعلاوه اینکه در گذر زمان نیز نوسانات قیمتی وجود دارد و به طور کلی نمی‌توان قیمت مشخصی را برای آن تعیین کرد.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

هزینه ویزای کاری کانادا

تمکن مالی برای ویزای کاری کانادا

تعیین میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای کاری کانادا بر اساس تعداد افراد خانواده متفاوت خواهد بود. فرد متقاضی لازم است با ارائه‌ی مدارکی تمکن مالی و توان مالی کافی خود را برای اقامت در کانادا اثبات کند تا برای برطرف کردن حداقل ملزومات زندگی در کانادا دچار مشکل نشود. متقاضیان می‌توانند از منابع مالی همسر و فرزندان خود نیز برای تایید تمکن مالی استفاده کنند.

لازم به ذکر است برای اثبات تمکن مالی برای ویزای کاری کانادا، سند ملکی کافی نیست و باید حساب مالی داشته باشید.

(بیشتر بخوانید: سیتیزن شیپ امریکا چیست؟)

تمکن مالی برای ویزای کاری کانادا

تمدید ویزای کار کانادا

با ویزای کاری کانادا شما می‌توانید به طور موقت در این کشور اقامت داشته باشید اما اگر می‌خواهید ویزای کار خود را تمدید کنید یا شرایط ویزای کار را تغییر دهید، لازم است پیش از پایان مهلت ویزای خود اقدام کنید. برای تمدید ویزای کاری باید به اداره‌ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا مراجعه کنید.

طبق قوانین، متقاضی لازم است 30 روز پیش از اتمام اعتبار ویزای کار خود، پرونده درخواست تمدید ویزا را تکمیل کند. مدت تمدید نمی‌تواند بیش از مهلت اعتبار پاسپورت شما باشد و بعلاوه ممکن است نیاز به اثبات تمکن مالی مجدد داشته باشید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط شهروندی کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

تمدید ویزای کار کانادا

اخذ ویزای کاری کانادا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

در این مطلب در خصوص ویزای کار کانادا برای ایرانیان صحبت کردیم. کانادا برای نیروهای کار متخصص و ماهر که سابقه‌ی کاری مفیدی دارند، راحت ترین کشور برای ویزای کار است. شما می‌توانید با دریافت مشاوره از موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن برای اخذ ویزای اشتغال کانادا اقدام کنید.

(اگر می‌خواهید در مورد مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

اخذ ویزای کاری کانادا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

سوالات متداول

شرایط سنی ویزای کار کانادا چگونه است؟

برای دریافت ویزای کار کانادا شرایط سنی حداکثر 35 سال تعیین شده است.

(اگر مایل هستید که در مورد مراحل اخذ پاسپورت آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای کاری کانادا چند ساله است؟

ویزای کار کانادا معمولا اعتبار 1 تا 2 ساله دارد اما حداکثر اعتبار آن نیز 4 سال است.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع پناهندگی در آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

دریافت ویزای کار کانادا چقدر طول میکشه؟

مدت زمان تقریبی بررسی و ارائه‌ی ویزای کاری کانادا 6 ماه است که البته این مدت زمان بسته به شرایط متقاضی می‌تواند متفاوت باشد.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مدارک مورد نیاز برای ویزای ترانزیت امریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button