021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

یکی از روش‌های مهاجرتی به آمریکا، دریافت ویزای سرمایه گذاری است. این روش نیاز به سرمایه‌گذاری مبلغ بالایی دارد اما می‌تواند روش مطمئنی برای نحوه گرفتن اقامت آمریکا باشد. در ادامه این مطلب بیشتر در خصوص انواع ویزای سرمایه گذاری آمریکا و شرایط دریافت آن صحبت خواهیم کرد.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا یا گلدن ویزا چیست؟

در هر سال مالی (از اول اکتبر تا 30 سپتامبر)، تقریبا 140 هزار ویزای مهاجرتی مبنی بر اشتغال بر اساس مفاد قانون مهاجرتی ایالات متحده در اختیار متقاضیان واحد شرایط قرار می‌گیرد. ویزای مهاجرتی مبتنی بر کار شامل دسته‌ های مختلف می‌شود. طبق قانون مهاجرت آمریکا، ویزای سرمایه گذاری آمریکا در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که به دنبال ورود به آمریکا برای ایجاد شرکت تجاری و ایجاد شغل و سرمایه‌گذاری به نفع اقتصاد این کشور هستند.

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک سرمایه‌گذار مهاجر، شهروند خارجی باید بدون وام گرفتن بتواند سرمایه‌گذاری کند. حداقل مقدار سرمایه برای واحد شرایط بودن به این صورت است:

 • یک میلیون دلار
 • 500 هزار دلار در یک منطقه با بیکاری بالا یا مناطق روستایی

یک سرمایه‌گذاری واجد شرایط باید طی دو سال بتواند برای حداقل 10 شهروند آمریکایی، مقیم دائم قانونی یا سایر مهاجران مجاز به کار در آمریکا، بدون احتساب سرمایه‌گذار، همسر و فرزندان، شغل تمام وقت ایجاد کند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط ویزای آمریکا برای ایرانیان از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای سرمایه گذاری آمریکا یا گلدن ویزا چیست؟

انواع ویزای سرمایه گذاری آمریکا برای وضعیت قانونی در این کشور

ایالات متحده سه نوع اصلی ویزای سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد. اگرچه ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5 شناخته‌شده‌ترین این نوع ویزاها است اما اخذ ویزا E-1 و E-2 نیز وضعیتی قانونی برای افراد غیرشهروند فراهم می‌کند. در ادامه به معرفی هر کدام از این ویزاها می‌پردازیم.

(اگر می‌خواهید در مورد گرفتن ویزای توریستی آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای سرمایه گذاری آمریکا برای وضعیت قانونی در این کشور

ویزای معامله‌گر معاهده – ویزای سرمایه‌گذاری E-1

ویزای معامله‌گر معاهده E1 به شهروندان یک کشور دارای معاهده‌ی بازرگانی با آمریکا ارائه می‌شود تا بتوانند برای زندگی و کار وارد کشور ایالات متحده شوند تا زمانی که دارنده‌ی ویزا در تجارت‌های بین‌المللی نقش داشته باشد. دارنده‌ی ویزای سرمایه گذاری آمریکا نوع E-1 می‌تواند در زمینه‌ی کالا، خدمات یا فناوری به تجارت بپردازد، مشروط بر اینکه تجارت اصلی بین آمریکا و کشور مورد معاهده انجام شود.

بر اساس خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS)، تجارت قابل‌توجه صرفا اشاره به جریان مداوم اقلام تجارت بین‌المللی اشاره دارد که شامل معاملات متعدد در طول زمان می‌شود. تجارت اصلی مستلزم آن است که بیش از 50 درصد از حجم کل تجارت بین آمریکا و کشور معاهده باشد.

(اگر مایل هستید که در مورد دریافت ویزای استارت آپ آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای معامله‌گر معاهده – ویزای سرمایه‌گذاری E-1

ویزای سرمایه‌گذاری معاهده – ویزای سرمایه‌گذاری E-2

ویزای سرمایه گذاری آمریکا e2 به افراد اجازه می‌دهد تا وارد تجارتی شوند و در آمریکا کار کنند که در آن کار سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی توسط دارنده ویزا یا سایر شهروندان کشور مبدا وی انجام شده باشد؛ مشروط بر اینکه آن کشور معاهده‌ی بازرگانی و ناوبری خود را با ایالات متحده حفظ کند.

ویزای e2 آمریکا یک ویزای غیرمهاجرتی است؛ این بدان معناست که این نوع ویزای سرمایه گذاری آمریکا موقتی است و مجوز آن از قانون مهاجرت و ملیت (INA) می‌آید. دارنده‌ی ویزای E-2 فقط برای کارفرما یا کسب و کاری که از او حمایت مالی کرده، مجاز به کار است و می‌تواند به تعداد نامحدود هر بار تا 2 سال ویزای خود را تمدید کند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا بیزینس آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای سرمایه‌گذاری معاهده – ویزای سرمایه‌گذاری E-2

معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

برای واجد شرایط بودن ویزای E2، چندین معیار وجود دارد که باید رعایت شود:

 • سرمایه‌گذار شخصی باید تبعه‌ی کشوری باشد که قرارداد سرمایه‌گذاری با آمریکا دارد.
 • اگر متقاضی یک شرکت باشد، باید حداقل 50 درصد آن متعلق به یک کشور سرمایه‌گذاری معاهده باشد.
 • اگر شرکتی یک کارمند را با ویزای E2 می‌فرستند، کارمند باید تبعه‌ی کشور سرمایه‌گذاری معاهده باشد و در نظارت، مدیریت، اجرا و غیره دانش تخصصی داشته باشد.
 • سرمایه‌گذار (شخص یا شرکت) باید قصد داشته باشد مقدار قابل‌توجهی از سرمایه خود را در یک تجارت موجود یا جدید سرمایه‌گذاری کند که سودآور باشد.
 • سرمایه‌گذار (فرد یا شرکت) باید اطمینان حاصل کند که کسب و کار او سود زیادی دارد. کسب و کارهای جدید از شرط سود حاشیه معاف هستند اما باید این نیاز را ظرف 5 سال برآورده سازند.
 • سرمایه‌گذار (فرد یا شرکت) باید هدف گسترش کسب و کار از طریق سرمایه‌گذاری داشته باشد.
 • سرمایه‌گذار باید بودجه را در یک حساب بانکی یا یک نماینده تا زمان تایید ویزای سرمایه گذاری آمریکا قرار دهد.
 • سرمایه‌گذار باید قصد داشته باشد پس از اتمام کار خود به کشورش بازگردد.

اگر این معیارها را داشته باشید، می‌توانید برای ویزای E2 درخواست بدهید و در صورت تایید وارد این کشور شوید. توصیه می‌شود سرمایه‌گذاری بین 100 هزار تا 200 هزار دلار در یک کسب و کار موجود یا جدید باشد.

معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

مزایای ویزای سرمایه گذاری E2 آمریکا

ویزای سرمایه گذاری آمریکا نوع E-2 مزایای زیادی دارد. اول اینکه هیچ سهمیه‌ای برای آن وجود ندارد، بنابراین هر فردی که واجد شرایط باشد می‌تواند برای دریافت این نوع ویزا درخواست بدهد. بعلاوه، این نوع ویزای سرمایه گذاری آمریکا گزینه‌ی بهتری نسبت به گرین کارت سرمایه‌گذار EB5 است که افراد را ملزم می‌سازد بیش از 500 هزار دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری کرده و برای حداقل 10 نفر ایجاد اشتغال کنند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با تمدید ویزای تجاری از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مزایای ویزای سرمایه گذاری E2 آمریکا

نحوه درخواست برای ویزای سرمایه گذاری E-2

دو روش برای درخواست ویزای E2 وجود دارد:

 • از داخل آمریکا
 • از خارج آمریکا

(بیشتر بخوانید: برای گرفتن ویزای استارتاپ به چه مدارکی نیاز است؟)

نحوه درخواست برای ویزای سرمایه گذاری E-2

درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا نوع E-2 از داخل آمریکا

افرادی که در داخل آمریکا دارای وضعیت قانونی هستند، می‌توانند وضعیت خود را برای دریافت ویزای E2 تغییر دهند. متقاضیان می‌توانند این کار را با پر کردن فرم I-129 انجام دهند. درخواست باید حاوی مدرکی دلیل بر ملیت، سرمایه‌گذاری و قصد بازگشت به کشور فرد باشد.

اگر سرمایه‌گذار شخصی هستید، باید خودتان این دادخواست را ثبت کنید و اگر بخشی از یک شرکت هستید، کارفرمای شما باید فرم I-129 را برای شما ارسال کند. پس از پردازش خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS) درخواست شما را رد یا تایید می‌کند. در صورت تایید، فرم I-797 را دریافت خواهید کرد.

(اگر می‌خواهید در مورد دریافت ویزای کار بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا نوع E-2 از داخل آمریکا

درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا نوع E-2 از خارج آمریکا

اگر خارج از آمریکا هستید، باید از طریق سفارت آمریکا در کشور محل اقامت خود برای ویزای E2 اقدام کنید. برای درخواست ویزای E2 لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تکمیل فرم DS-160
 • پرداخت هزینه‌ی درخواست
 • برنامه‌ریزی برای مصاحبه‌ی ویزا
 • جمع‌آوری مدارک مورد نیاز
 • شرکت در مصاحبه

(بیشتر بخوانید: چطور ویزای پزشکی بگیریم؟)

درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا نوع E-2 از خارج آمریکا

تکمیل فرم DS-160

از طریق پر کردن فرم DS-160 درخواست ویزای غیرمهاجرتی خود را ارسال کنید. این فرم از شما می‌خواهد اطلاعات فردی و هدف خود از سفر به ایالات متحده را بیان کنید. پس از پر کردن فرم، یک صفحه‌ی تایید و کد برای شما نمایش داده می‌شود که باید آن را پرینت گرفته و برای مصاحبه همراه خود داشته باشید.

(اگر مایل هستید که در مورد گرفتن ویزای گردشگری بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

تکمیل فرم DS-160

پرداخت هزینه‌ی درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

برای درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا، ویزای E-2 باید هزینه‌ی 315 دلار بپردازید. البته ممکن است از شما خواسته شود هزینه‌های دیگری مانند هزینه‌ی صدور ویزا یا هزینه‌های متقابل را بر اساس کشور خود پرداخت کنید. پس از پرداخت تمام هزینه‌ها، رسید آنها را نگه دارید زیرا به آنها نیاز خواهید داشت.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزای دانشجویی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

پرداخت هزینه‌ی درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

برنامه ریزی برای مصاحبه

تمامی متقاضیان بین 13 تا 80 سال باید برای تکمیل درخواست ویزا در سفارت آمریکا برای مصاحبه حاضر شوند. توصیه می‌شود در اسرع وقت برای مصاحبه برنامه‌ریزی کنید. زمانی که برای مصاحبه وقت می‌گیرید، یک نامه وقت ویزا دریافت می‌کنید که باید آن را در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط گرفتن ویزای خود اشتغالی از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

برنامه ریزی برای مصاحبه

اماده کردن فایل اسناد

فایل مدارک باید برای روز مصاحبه تکمیل شده باشد. در ادامه لیستی از مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری آمریکا، ویزای E-2 را ارائه می‌کنیم:

 • فرم تکمیل‌شده‌ی DS-160
 • پاسپورت معتبر
 • عکس مطابق با الزامات
 • رسید پرداخت هزینه‌ها
 • فرم DS-156E (درخواست معامله‌گر معاهده غیرمهاجر/ سرمایه‌گذار معاهده در صورتی که کارمند اجرایی، مدیر یا کارمند ضروری هستید.
 • مدارکی مبنی بر قصد بازگشت به کشور خود مانند اسناد ملکی یا اجاره آپارتمان و غیره
 • اثبات واقعی بودن کسب و کاری که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید، مانند پروانه‌ی کسب و مدارک ثبت شرکت، صورت‌های مالی، قراردادهای اجاره دفتر، چارت سازمانی، بازده مالیاتی، اظهارات بانکی، قرارداد کارمندان و مشتریان و غیره.
 • شواهدی مبنی بر اینکه سرمایه‌گذاری شما قابل‌توجه است، مانند صورتحساب‌های بانکی شخصی یا تجاری، مجوز یا مدرک ثبت شرکت، برنامه‌ی کسب و کار

اماده کردن فایل اسناد

شرکت در مصاحبه ویزای سرمایه گذاری آمریکا

در روز مصاحبه متقاضی با یکی از مقامات سفارت آمریکا در مورد هدف و نیت خود برای رفتن به ایالات متحده مصاحبه خواهد کرد. مصاحبه‌کننده ممکن است در مورد قصد شما برای بازگشت به کشور خودتان پرس و جو کند که باید آن را ثابت کنید. اگر مامور سفارت مشکوک شود که احتمالا قصد دارید در آمریکا بمانید، ممکن است درخواست ویزای سرمایه گذاری شما رد شود. پس از مصاحبه، سفارت درخواست شما را بررسی خواهد کرد.

(بیشتر بخوانید: چگونه به آمریکا برویم؟)

شرکت در مصاحبه ویزای سرمایه گذاری آمریکا

مدت زمان پردازش ویزای E2 چقدر است؟

اگر شرکتی هستید که برای ویزای سرمایه گذاری آمریکا نوع ویزای E-2 درخواست می‌دهید، مدت زمان پردازش درخواست شما 4 تا 6 هفته خواهد بود. این در حالی است که برای کارمندان این زمان 2 هفته طول می‌کشد. با این حال با توجه به حجم کاری سفارت آمریکا، زمان پردازش درخواست می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین اگر در این بازه‌های زمانی پاسخی دریافت نکردید، به معنای رد درخواست یا ریجکت شدن شما نیست.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط های گذرنامه آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مدت زمان پردازش ویزای E2 چقدر است؟

مدت زمان اقامت در آمریکا به عنوان سرمایه‌گذار معاهده

ویزای سرمایه گذاری E-2 در ابتدا با اعتبار 2 سال ارائه می‌شود. در طول این دو سال، دارنده‌ی این ویزای سرمایه گذاری آمریکا می‌تواند به توسعه‌ی شرکتی که در آن سرمایه‌گذاری کرده، ادامه دهد. زمانی که این مدت اعتبار رو به پایان می‌رسد، دارندگان ویزای E2 می‌توانند آن را تمدید کنند.

(اگر مایل هستید که در مورد ویزای بشر دوستانه امریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مدت زمان اقامت در آمریکا به عنوان سرمایه‌گذار معاهده

نحوه تمدید ویزای E-2 آمریکا

دو راه برای تمدید اقامت در ایالات متحده به عنوان سرمایه‌گذار قراردادی وجود دارد. یکی از راه‌های تمدید این نوع ویزای سرمایه گذاری آمریکا، سفر به خارج از ایالات متحده و بازگشت دوباره به کشور است. این کار باعث تمدید خودکار ویزا برای 2 سال دیگر می‌شود. راه دیگر درخواست برای تمدید از طریق USCIS است که می‌توانید با پر کردن فرم I-539 درخواست تمدید یا تغییر وضعیت بدهید.

تمدیدها در دوره‌های دو ساله داده می‌شود و سرمایه‌گذار می‌تواند هر چند بار که می‌خواهد برای تمدید ویزای سرمایه گذاری آمریکا اقدام کند. در صورتی که دارنده‌ی ویزا واجد شرایط ویزای E-2 باشد و ثابت کند قصد بازگشت به کشور خود را دارد، ویزای او تمدید می‌شود.

علاوه بر تمدید، دارندگان ویزای E-2 می‌توانند در صورت واجد شرایط بودن برای نوع دیگری از ویزا، وضعیت خود را تغییر دهند. برای مثال اگر کارفرمایی پیدا کنند که از آنها حمایت مالی کند، می‌توانند برای ویزای H1B اقدام کنند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای سیتیزن آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

نحوه تمدید ویزای E-2 آمریکا

دریافت ویزا برای وابستگان دارنده‌ی ویزای E2

دارندگان ویزای سرمایه گذاری آمریکا نوع E-2 می‌توانند وابستگان خود را نیز با خود به همراه ببرند. این وابستگان شامل همسر و فرزندان محرد زیر 21 سال می‌شود. این افراد می‌توانند همزمان با دارنده‌ی اصلی ویزای اولیه برای ویزا درخواست بدهند. با ویزای E2 افراد تحت تکفل مجاز به تحصیل و کار هستند. برای شروع کار، همسر فرد باید فرم I-765 را پر کند و یک سند مجوز استخدام دریافت کند.

مدت اعتبار ویزای وابستگان E2 با دارنده‌ی ویزای اصلی یکسان است. با این حال، اگر افراد تحت تکفل بخواهند اعتبار ویزای خود را تمدید کنند، باید با پر کردن فرم I-539 درخواست تمدید یا تغییر وضعیت بدهند. این افراد در صورت ترک آمریکا و بازگشت دوباره، تمدید خودکار دریافت نمی‌کنند.

اگر دارنده ویزای اولیه گرین کارت دریافت کند، وابستگان نیز واجد شرایط دریافت گرین کارت خواهند بود.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط لازم برای دریافت ویزای ترانزیت آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

دریافت ویزا برای وابستگان دارنده‌ی ویزای E2

ویزای سرمایه گذاری آمریکا – ویزای سرمایه‌گذاری EB-5

ویزای EB-5 نسخه‌ی گلدن ویزای آمریکا است که به دارندگان آن اجازه می‌دهد بدون نیاز به یافتن کارفرما در ایالات متحده زندگی، کار، ادامه تحصیل یا بازنشستگی داشته باشند. مانند سایر انواع گلدن ویزا، اگر می‌خواهید Eb 5 visa آمریکا را دریافت کنید، باید سرمایه‌گذاری بسیار قابل‌توجهی در ایالات متحده انجام دهید. بنابراین این ویزا برای افراد خارجی بسیار ثروتمندی است که به دنبال گرین کارت یا شهروندی آمریکا هستند.

دو گزینه‌ی سرمایه‌گذاری برای دریافت این نوع ویزای سرمایه گذاری آمریکا وجود دارد:

 1. سرمایه‌گذاری حداقل 800 هزار دلار در یک منطقه‌ی شغلی هدفمند؛ سرمایه‌گذاری در یک منطقه‌ی روستایی یا منطقه‌ای که نرخ بیکاری بالایی دارد.
 2. سرمایه‌گذاری مستقیم حداقل 1.05 میلیون دلار خارج از یک منطقه‌ی شغلی هدفمند. متقاضی می‌تواند در یک شرکت به انتخاب خود سرمایه‌گذاری کند و یا شرکت خود را تاسیس کند. اما باید با الزامات USCIS منطبق باشد.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا – ویزای سرمایه‌گذاری EB-5

سرمایه گذاری ویزای EB-5 در مراکز منطقه‌ای

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS) چندین مرکز منطقه‌ای در سراسر کشور دارد که هدف آنها ارتقای رشد اقتصادی در مناطق خاصی از آمریکا است. متقاضی ویزای سرمایه گذاری آمریکا می‌تواند لیست مراکز منطقه‌ای برای سرمایه‌گذاری EB-5 را بررسی و انتخاب کند. اگر در یک منطقه‌ی شغلی هدفمند سرمایه‌گذاری می‌کنید، باید ثابت کنید که سرمایه‌گذاری شما چه به صورت مستقیم یا غیرمستقیم حداقل برای 10 نفر ایجاد شغل می‌کند.

اکثریت درخواست‌های ویزای EB-5 از طریق مراکز منطقه‌ای انجام می‌شود زیرا اکثر متقاضیان بیشتر نگران جنبه‌ی مهاجرت سرمایه‌گذاری خود هستند تا بازگشت سرمایه.

(اگر می‌خواهید در مورد دریافت ویزای کاری آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

سرمایه گذاری ویزای EB-5 در مراکز منطقه‌ای

سرمایه گذاری مستقیم ویزای EB-5

سرمایه‌گذاری مستقیم EB-5 به این معناست که فرد شرکت خود را در آمریکا ایجاد می‌کند و یا یک شرکت موجود را می‌خرد. از آنجایی که این سرمایه‌گذاری خارج از مناطق شغلی هدفمند USCIS است، متقاضی باید سرمایه‌ی بیشتری (حداقل دو برابر) بکار ببندد. علاوه بر این، متقاضی باید ثابت کند که سرمایه‌گذاری یا شرکت مورد نظر می‌تواند به طور مستقیم حداقل 10 شغل جدید ایجاد کرده و فرد دارای این ویزای سرمایه گذاری آمریکا نیز نقش مستقیمی در شرکت داشته باشد.

(اگر مایل هستید که در مورد ویزا تحصیل آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

سرمایه گذاری مستقیم ویزای EB-5

شرایط اخد ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB-5

الزامات اصلی برای سرمایه‌گذاری ویزای EB-5 و گرفتن ویزای سرمایه گذاری امریکا شامل موارد زیر می‌شود:

 • حداقل سرمایه‌ی 800 هزار دلار در مناطق شغلی هدفمند یا 1.05 میلیون دلار در خارج از مناطق شغلی هدفمند
 • ایجاد حداقل 10 شغل تمام وقت جدید حداقل برای 2 سال. اگر متقاضی نتواند ثابت کند که سرمایه‌گذاری این موقعیت‌ها را ایجاد کرده، باید بتواند ثابت کند که نیاز به حداقل 10 کارمند تمام‌وقت جدید ایجاد خواهد کرد.
 • پولی که برای سرمایه‌گذاری صرف می‌شود باید از طرق قانونی کسب شده باشد.
 • سرمایه‌گذاری باید توسط USCIS تایید شود.
 • شرکتی که در آن سرمایه‌گذاری می‌شود باید یک شرکت تجاری سودآور باشد که پس از سال 1990 تاسیس شده است.
 • پولی که سرمایه‌گذاری می‌شود باید در معرض خطر در نظر گرفته شود؛ به این معنی که هیچ تضمینی برای بازگشت سرمایه وجود ندارد.

پس از تسویه‌ی سرمایه در سرمایه‌گذاری مورد نظر، لازم است مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کرده و برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری آمریکا اقدام کنید.

شرایط اخد ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB-5

نحوه درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا – EB-5

هنگامی که سرمایه‌گذاری خود را تسویه کردید، روند درخواست ویزای EB-5 به صورت زیر است:

 • با استفاده از فرم I-526 که در اصل فرم درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا است، به USCIS درخواست می‌دهید. USCIS ممکن است آدرسی که باید در آن فرم را ارسال کنید بروزرسانی کند، بنابراین باید وب سایت آنها را بررسی کنید.
 • USCIS درخواست شما را بررسی کرده و آن را به مرکز ملی ویزا (NVC) ارسال می‌کند.
 • NVC با شما تماس گرفته و از شما می‌خواهد که هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنید و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. به شما اطلاع داده می‌شود که هزینه‌ها را کجا و چگونه پرداخت کنید.
 • شما برای ویزای مهاجرتی اقدام کرده و در سفارت ایالات متحده مصاحبه می‌کنید. NVC به شما زمان و مکان مصاحبه و مدارک مورد نیاز برای روز مصاحبه را اطلاع می‌دهد.
 • اگر همه چیز به خوبی پیش برود، سفارت آمریکا ویزای سرمایه گذاری مهاجرتی (گرین کارت 2 ساله) را برای شما صادر می‌کند.

اگر در حال حاضر در آمریکا هستید و می‌خواهید ویزای سرمایه گذاری آمریکا را بگیرید، به جای درخواست EB-5 در سفارت باید برای تنظیم وضعیت (فرم I-485) به USCIS درخواست بدهید.

نحوه درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا – EB-5

مدت زمان پروسه‌ی ویزای سرمایه گذاری در آمریکا – EB-5

فرآیند دریافت ویزای EB-5 آمریکا به طور متوسط 13 ماه از زمانی که درخواست خود را به USCIS ارسال می‌کنید، طول می‌کشد. از آنجایی که این عدد یک میانگین است، مدت زمان پردازش واقعی این ویزای سرمایه گذاری آمریکا بسته به موقعیت خاص شما ممکن است طولانی‌تر یا کوتاه‌تر باشد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای پزشکی آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مدت زمان پروسه‌ی ویزای سرمایه گذاری در آمریکا – EB-5

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای EB-5

وقتی که برای ویزای EB-5 درخواست می‌دهید، USCIS از شما می‌خواهد که ثابت کنید سرمایه‌گذاری شما با الزامات آن منطبق است. مدارکی که برای این نوع ویزای سرمایه گذاری آمریکا باید ارائه کنید شامل این موارد می‌شود:

 • شواهد مستندی مبنی بر اینکه روی یک تجارت جدید (تاسیس شده پس از سال 1990) سرمایه‌گذاری کرده‌اید یا در حال سرمایه‌گذاری هستید؛
 • شواهد مستندی مبنی بر اینکه یک شرکت تجاری جدید (تاسیس شده پیش از سال 1990) خریداری کرده‌اید اما سازماندهی مجدد کرده‌اید تا یک شرکت جدید باشد.
 • یا در یک شرکت تجاری سود آور (تاسیس شده پیش از 1990) سرمایه‌گذاری کرده‌اید اما سرمایه‌گذاری شما منجر به افزایش حداقل 40 درصدی در ارزش خالص یا تعداد کارکنان شده است.
 • شواهدی مبنی بر اینکه بر شرکت جدید خود مدیریت یا نظارت می‌کنید.
 • شواهدی مبنی بر اینکه سرمایه‌گذاری شما منجر به ایجاد حداقل 10 شغل تمام وقت جدید شده است و یا یک طرح تجاری ارائه دهید که نشان دهد حداقل 10 موقعیت جدید کاری مورد نیاز است.
 • شواهدی مبنی بر اینکه قصد دارید کارمندان خود را حداقل برای 20 سال نگه دارید.
 • مدارکی که نشان دهد حداقل سرمایه‌ی مورد نیاز را انجام داده‌اید.
 • اثبات قانونی بودن پول سرمایه‌گذاری شده
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • عکس مناسب پاسپورت
 • اسناد مدنی مانند گواهی تولد و ازدواج
 • فرم‌های تکمیل‌شده معاینه پزشکی

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای EB-5

مزایای دریافت ویزای سرمایه گذاری EB-5 امریکا

با دریافت ویزای EB-5 می‌توانید از این مزایا بهره‌مند شوید:

 • زندگی، کار و تحصیل در آمریکا برای فرد متقاضی ویزای سرمایه گذاری EB-5 و خانواده
 • دریافت گرین کارت که می‌توان به طور مداوم آن را تمدید کرد.
 • درخواست برای شهروندی آمریکا پس از چند سال و گرفتن قوی‌ترین پاسپورت دنیا
 • سفر به داخل و خارج از آمریکا بدون نیاز به درخواست ویزا
 • سفر به کشورهای دیگر بدون نیاز به ویزا برای دارندگان گرین کارت آمریکا
 • بازگشت سرمایه در صورت عاقلانه بودن سرمایه‌گذاری اولیه
 • دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی آمریکا
 • سفر به 9 کشور بدون ویزا

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مزایا لاتاری امریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مزایای دریافت ویزای سرمایه گذاری EB-5 امریکا

با ویزای سرمایه گذاری آمریکا (EB-5) تا چه مدت می‌توان در این کشور ماند؟

هنگامی که برای اولین بار از طریق سرمایه‌گذاری EB-5 گرین کارت دریافت می‌کنید، اقامت مشروط به شما ارائه خواهد شد. این بدان معناست که گرین کارت شما 2 سال اعتبار دارد و در طی آن می‌توانید در این کشور کار، زندگی و تحصیل کنید. در این حالت نمی‌توانید بیش از 1 سال خارج از آمریکا زندگی کنید چرا که در این صورت وضعیت اقامت خود را از دست خواهید داد.

پس از دو سال از دریافت این ویزای سرمایه گذاری آمریکا، می‌توانید برای اقامت دائم یا گرین کارت 10 ساله اقدام کنید که امکان تمدید آن به طور مداوم نیز وجود دارد.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط اقامت در کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

با ویزای سرمایه گذاری آمریکا (EB-5) تا چه مدت می‌توان در این کشور ماند؟

آیا امکان زندگی در هر جای آمریکا با ویزای EB-5 وجود دارد؟

بله. اگر ویزای EB-5 دریافت کرده‌اید، می‌توانید در هر نقطه از آمریکا زندگی و کار کنید. اگر از طریق یک مرکز منطقه‌ای سرمایه‌گذاری کرده و ویزای سرمایه گذاری آمریکا دریافت کرده‌اید، دیگر نیازی به زندگی در همان ایالتی که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید، ندارید. با این حال، اگر سرمایه‌گذاری مستقیم انجام داده‌اید، ممکن است لازم باشد نزدیک شرکتی زندگی کنید که در آن سرمایه گذاری کرده‌اید؛ زیرا باید ثابت کنید که در شرکت خود فعال هستید.

(بیشتر بخوانید: چطور میتونم به کانادا مهاجرت کنم؟)

آیا امکان زندگی در هر جای آمریکا با ویزای EB-5 وجود دارد؟

اعضای خانواده دارندگان ویزای سرمایه گذاری آمریکا نوع EB-5

اگر برای ویزای EB-5 تایید شده‌اید، می‌توانید اعضای خانواده‌ی خود را نیز با این ویزای سرمایه گذاری آمریکا به همراه ببرید. این اعضای خانواده شامل موارد زیر می‌شود:

همسر – همسر شما واجد شرایط اقامت مشروط و دائم به همراه شما است؛ به این شرک که در زمان ورود به آمریکا یا در زمان تغییر وضعیت از اقامت مشروط به اقامت دائمی ازدواج کرده باشید.

فرزندان – شما می‌توانید فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را به همراه ببرید و آنها واجد شرایط اقامت مشروط یا دائم خواهند بود. فرزندان شامل فرزندان تنی و همینطور فرزندخوانده می‌شود. شما باید بتوانید نسب والدین مشروع را ثابت کنید. اگر فرزند شما زیر 21 سال و متاهل است، واجد شرایط دریافت ویزا نیست.

(اگر مایل هستید که در مورد ویزای والدین در کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

اعضای خانواده دارندگان ویزای سرمایه گذاری آمریکا نوع EB-5

اقامت دائم آمریکا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB-5 یکی از راه‌های ایده‌آل برای دریافت اقامت دائم آمریکا است. شما می‌توانید با دریافت ویزای EB-5، شهروند آمریکا نیز بشوید. پس از 5 سال از دریافت اقامت دائم (گرین کارت 10 ساله) می‌توانید برای شهروندی درخواست بدهید. در مجموع پیش از درخواست شهروندی، باید حداقل هفت سال در ایالات متحده زندگی کنید. همچنین لازم است سایر الزامات مربوط به شهروندی ایالات متحده از طریق تابعیت را نیز برآورده سازید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ شهروندی کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

اقامت دائم آمریکا از طریق سرمایه گذاری

دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

سالانه افراد زیادی از طریق دریافت ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و غیره به آمریکا سفر کرده و اقامت این کشور را دریافت می‌کنند. روش مهاجرتی برای هر فردی می‌تواند متفاوت باشد بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پیش از اقدام حتما در مورد مزایا و معایب هر روش اطلاعات کافی کسب کنید. اگر تصمیم دارید با استفاده از ویزای سرمایه گذاری آمریکا وارد این کشور شوید، می‌توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن بهترین سرمایه گذاری در آمریکا را انتخاب کرده و مسیر مهاجرتی درست را انتخاب کنید.

دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

منبع

منبع

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button