021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا مختص کارآفرینانی است که می‌خواهند یک شرکت جدید استارتاپی در این کشور تاسیس و راه‌اندازی کنند. به این ترتیب، کارآفرینان می‌توانند با دریافت مجوزهای لازم، برای خود و اعضای خانواده ویزا استارت آپ کانادا بگیرند. در ادامه این مطلب بیشتر در خصوص ویزای استارتاپ کانادا صحبت خواهیم کرد.

مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا (Start-up) برای جذب کارافرینانی در نظر گرفته شده است که می‌توانند شرکت‌های نوآورانه‌ای برای ایجاد موقعیت شغلی و سودآوری در کشور کانادا تاسیس و راه‌اندازی کنند. این نوع ویزا با هدف رقابتی‌تر بودن کانادا در حوزه‌ی جذب استارت آپ راه‌اندازی شده است و هدف از آن جذب بهترین کارآفرینان دنیا به این کشور است.

(بیشتر بخوانید: ویزا چگونه بگیریم؟)

ویزای استارت آپ چیست؟

ویزای استارتاپ یک مجوز اقامت مشروط موقت در کشورهای مختلف است که هدف از آن ارائه‌ی ویزا به کارآفرینانی است که با هزینه‌ی خود شرکتی تاسیس و راه‌اندازی می‌کنند. این نوع ویزا در صورت رعایت شرایط و قوانین خاص هر کشور قابل تبدیل به اقامت دائمی خواهد بود.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزا برای آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

کارافرینان و بنیانگذاران استارت آپ در صورت داشتن 4 معیار اصلی، می‌توانند ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنند. این برنامه با هدف جذب کارافرینان نوآور در کشور از طریق ارتباط دادن آنها با گروه‌های سرمایه‌گذار فرشته کانادایی، صندوق سرمایه‌گذاری خطر پذیر یا مارکز رشد کسب و کار برای تسهیل استقرار کسب و کار نوپا در کانادا است.

چهار معیار اصلی برای واحد شرایط بودن دریافت ویزای استارتاپ کانادا شامل این موارد می‌شود:

 • متقاضی باید دارای یک کسب و کار واجد شرایط باشد.
 • متقاضی باید یک نامه‌ی پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده باشد.
 • داشتن مدرک زبان
 • تمکن مالی کافی برای اقامت و زندگی در کانادا پیش از راه‌اندازی کسب و کار

(بیشتر بخوانید: صدور ویزای توریستی چقدر زمان می برد؟)

الزامات دریافت ویزای استارت آپ کانادا

هدف از ارائه‌ی مجوز استارتاپ، جذب کارآفرینان خارجی مبتکر است که مشاغل جدیدی ایجاد کرده و باعث رشد اقتصادی کشور کانادا شوند. برای واحد شرایط بودن، متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل دانش زبانی در زبان انگلیسی یا فرانسه (CLB 5 در همه‌ی توانایی‌ها)
 • بودجه‌ی کافی برای اقامت در کانادا
 • برنامه‌ریزی برای اقامت در استانی به غیر از استان کبک
 • گذراندن مجوزهای امنیتی و پزشکی کانادا
 • ارائه‌ی مدارک پشتیبانی از طریق یک سازمان تعیین شده برای کسب و کار
 • اثبات براورده ساختن الزامات مالکیت کسب و کار

نکته‌ی مهم در خصوص ویزای استارتاپ کانادا این است که حداکثر 5 نفر می‌توانند برای اقامت دائم به عنوان بخشی از سرمایه‌گذاری تجاری تحت ویزای استارت آپ اقدام کنند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مدارک لازم برای ویزای کار امریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

جزئیات سرمایه‌گذاری برای ویزای استارت اپ کانادا

اداره‌ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تعدادی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، گروه‌های سرمایه‌گذاری فرشته و انکوباتورهای تجاری را برای شرکت در برنامه‌ی ویزای استارتاپ تعیین کرده است. متقاضیان موفق باید حداقل سرمایه‌گذاری را برای استارتاپ کانادایی خود تضمین کنند. اگر پشتیبانی از یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر کانادایی تعیین شده باشد، سرمایه‌گذاری باید حداقل 200 هزار دلار باشد و برای گروه سرمایه‌گذاری فرشته این مبلغ حداقل 75 هزار دلار خواهد بود.

متقاضیان نیازی به تضمین هیچ گونه سرمایه‌گذاری از یک انکوباتور کسب و کار ندارند. با این حال آنها باید در برنامه‌ی انکوباتور کسب و کار کانادا پذیرفته شوند. متقاضیان همچنین ملزم به سرمایه‌گذاری از پول خود نیستند. اما اگر استارتاپ کانادایی آنها ناموفق باشد، همه‌ی افرادی که از طریق این برنامه اقامت دائم دریافت کرده‌اند، اقامت دائم خود را از دست نخواهند داد.

(اگر می‌خواهید در مورد دریافت ویزای بیزینس آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مدارک تعهد

برای اینکه ثابت شود متقاضی از یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر، گروه سرمایه‌گذاری فرشته یا مرکز رشد کسب و کار حمایت دریافت کرده است، سازمان سرمایه‌گذار باید یک گواهی تعهد تکمیل شده را مستقیما به اداره‌ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ارسال کند. این سند شامل اطلاعاتی مربوط به توافق‌نامه‌ی بین متقاضی و سازمان سرمایه‌گذاری می‌شود و هدف از آن ارائه‌ی خلاصه‌ای از جزئیات مربوط به تعهد بین سازمان سرمایه‌گذاری و متقاضی است.

علاوه بر این، متقاضی نامه‌ی پشتیبانی از سازمان سرمایه‌گذاری دریافت خواهد کرد که می‌تواند از آن برای درخواست اقامت دائم استفاده کند. اگر دو یا چند متقاضی به عنوان بخشی از یک سرمایه‌گذاری تجاری اقدام کرده‌اند، تعهد سازمان سرمایه‌گذاری می‌تواند مشروط به دریافت اقامت یک یا چند شخص اساسی باشد.

شخص اساسی یا ضروری کسی است که به طور خاص توسط سازمان به عنوان فردی مهم برای کسب و کار تعیین شده است. اگر به هر دلیلی درخواست شخص ضروری رد شود، درخواست سایر افراد مندرج در گواهی تعهد نیز رد خواهد شد.

(بیشتر بخوانید: برای ویزای تحصیلی چه شرایطی لازمه؟)

پشتیبانی از چند سازمان

متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا ممکن است از چندین سازمان تعیین شده پشتیبانی دریافت کنند که به عنوان سندیکا شناخته می‌شود. در این مورد، تمام نهادهای درگیر باید شناسایی شوند و همه‌ی سازمان‌های تعیین شده با هم یک گواهی تعهد به واحد IRCC و یک نامه پشتیبانی به متقاضی یا متقاضیان ارائه خواهد شد.

اگر یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر تعیین شده در یک تجارت سرمایه‌گذاری کند، حداقل مبلغ کل سرمایه‌گذاری در کسب و کار مورد نظر 200 هزار دلار خواهد بود؛ حتی اگر یک گروه فرشته نیز در همان کسب و کار سرمایه‌گذاری کرده باشد.

اگر کسب و کار استارتاپی حداقل از یک گروه فرشته تعیین شده پشتیبانی دریافت کند اما گروه‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر نباشد، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری 75 هزار دلار است.

(اگر مایل هستید که در مورد اخذ ویزای تحصیلی امریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مراحل ویزای استارتاپ کانادا

برای دریافت ویزا استارتاپی کانادا باید مراحلی را بگذرانید. مراحل ویزای استارت آپ کانادا به این صورت است که در ابتدا باید ایده یا بیزینس خود را تعریف و آماده کرده باشید. ایده‌ی شما باید ایده‌ای نو بر پایه‌ی تکنولوژی و در مقیاس جهانی باشد. سپس به دنبال یک سازمان حمایتی بگردید.

اگر ارائه‌ی بیزینیس و ایده به خوبی پیش رود، می‌توانید از سازمان‌های حمایتی نامه‌ی پشتیبانی دریافت کنید. این سازمان‌ها علاوه بر ارسال نامه‌ی پشتیبانی برای شما، نامه‌ی تعهد را نیز برای اداره‌ی مهاجرت کانادا ارسال می‌کنند.

زمانی که نامه‌ی پشتیبانی را دریافت کردید می‌توانید مدارک مورد نیاز را آماده کرده و برای دریافت ویزای استارتاپ و اقامت اقدام کنید. مراحل دریافت ویزا معمولا بین 3 تا 6 ماه زمان می‌برد اما پروژه‌ی اقامت دائم همچنان وجود دارد و شما تحت نظارت اداره‌ی مهاجرت خواهید بود.

در مواردی ممکن است اداره‌ی مهاجرت بخواهد پروژه‌ی شما را بیشتر بررسی کند که در این صورت بررسی همتایان انجام می‌شود و نتیجه به اداره‌ی مهاجرت ارائه می‌شود. در نهایت در صورت تایید می‌توانید اقامت دائمی دریافت کنید.

مدت زمان گرفتن ویزای استارت آپ کانادا

به طور دقیق نمی‌تواند تعیین کرد که مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا چقدر خواهد بود. این مساله به میزان درخواست‌های ویزای استارتاپ دارد و نمی‌توانید به این فرآیند سرعت ببخشید. با این حال اگر مدارک شما ناقص باشد یا اطلاعات اشتباه وارد شده باشد و غیره، این زمان بیشتر خواهد شد. به طور کلی دریافت ویزای استارت آپ کانادا معمولا بین 3 تا 24 ماه زمان می‌برد.

(بیشتر بخوانید: چگونه ویزای توریستی آمریکا بگیریم؟)

هزینه ویزای استارتاپ کانادا

یکی از نکاتی که متقاضیان نیاز به بررسی دارند، هزینه های ویزای استارت آپ کانادا است. شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطر پذیر و گروه‌های سرمایه‌گذار فرشته معمولا بر ایده‌ها و پروژه‌های بزرگ‌تر سرمایه‌گذاری می‌کنند و برای این کار هزینه می‌کنند. بنابراین متقاضی ویزای استارتاپ کانادا برای این سرمایه‌گذارها نیاز به پرداخت هیچ مبلغی ندارد.

از سوی دیگر انکوباتورها یا مراکز رشد معمولا برای برگزاری دوره‌های آموزش تجارت و غیره مبالغی دریاغت می‌کنند که این مبلغ بسته به مرکز مورد نظر می‌تواند متفاوت باشد اما به طور کلی بین 50 تا 100 هزار دلار متغیر خواهد بود.

علاوه بر این، هزینه ویزای استارتاپ کانادا شامل هزینه‌های درخواست ویزا و هزینه‌های درخواست اقامت دائم می‌شود که برای جاب آفر، ورک پرمیت، ورک پرمیت همسر و ویزای بازدید فرزندان هزینه‌ها متفاوت است.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمان صدور ویزای سرمایه گذاری آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

خرید استارت آپ کانادا

اگر ایده و برنامه‌ی جامع و مشخصی برای راه‌اندازی یک استارتاپ را دارید، ویزای استارتاپ کانادا انتخاب خوبی برای شماست و می‌توانید روی همه‌ی جنبه‌های پروژه‌ی خود تسلط داشته باشید و مدیریت آن را بر عهده بگیرید. با این حال برای برخی از افراد خرید استارتاپ کانادا می‌تواند گزینه‌ی بهتری باشد.

خرید یک شرکت استارت آپ کانادا می‌تواند از نظر سودآوری سریع‌تر از یک شرکت نوپا باشد. به این ترتیب می‌توانید با بررسی جنبه‌های مختلف و مشورت با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن، راه درست را انتخاب کنید.

(بیشتر بخوانید: دریافت ویزای تجاری کانادا چقدر طول میکشد؟)

مزایا و معایب ویزای استارت آپ کانادا

هر روش مهاجرتی مزایا و معایب خاص خود را دارد و افراد متقاضی ویزا باید تمام جوانب مسیر مهاجرتی خود را در نظر داشته باشند. در ادامه تصمیم داریم در خصوص مزایا و معایب ویزای Start-up کانادا صحبت کنیم تا بهتر در مورد آن تصمیم‌گیری کنید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مزایای ویزای استارتاپ کانادا

از مزایای ویزای استارت آپ کانادا می‌توان به فرصت پیشرفت شغلی در دومین کشور بزرگ جهان با زیرساخت‌های اقتصادی بسیار پیشرفته اشاره کرد. متقاضیان ویزا استارتاپ بعلاوه می‌توانند برای دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور نیز اقدام کنند.

در روش‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، فرد لازم است سرمایه‌ی شخصی خود را مورد استفاده قرار دهد اما برای راه‌اندازی یک استارتاپ نیازی به هزینه ندارید و توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری پشتیبانی خواهید شد. بعلاوه اینکه فرد می‌تواند پیش از دریافت اقامت با ویزای کاری به کانادا رفته و کسب و کار خود را شروع کند.

اگرچه برای ویزای استارت آپ ارائه‌ی مدرک زبانی الزامی است اما نیازی به نمره‌ی بالایی نخواهید داشت و آیلتس 5 کافی خواهد بود. شما می‌توانید خانواده خود را نیز به همراه ببرید و حتی در صورت عدم موفقیت استارتاپ نیز اقامت دائم شما پابرجا خواهد بود.

(بیشتر بخوانید: صدور ویزای درمانی کانادا چقدر طول می کشد؟)

معایب ویزای استارتاپ کانادا

در مورد مزایای تاسیس استارتاپ در کانادا صحبت کردیم اما این روش مهاجرتی معایب خاص خود را نیز دارد؛ اگرچه این معایب استارت آپ کانادا بسیار کمتر از مزایای آن است. از جمله معایب ویزای استارتاپ کانادا می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • نیاز به ارائه‌ی تمکن مالی برای دریافت ویزا
 • نیاز به آیلتس حداقل 5 که ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد
 • احتمال شکست طرح‌های استارتاپی
 • مراحل پیچیده‌تر نحوه گرفتن اقامت دائم کانادا

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط دریافت ویزای کاری کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

اگر تصمیم دارید از طریق ارائه‌ی ایده‌ی تجاری و برنامه‌ی استارتاپ به کانادا مهاجرت کنید، لازم است تمام جوانب آن را در نظر داشته باشید تا این فرآیند با کمترین ریسک همراه باشد. تجربه ویزای استارت آپ کانادا تجربه‌ی جدیدی برای دنبال کرده ایده‌های خاص در کشوری بسیار پیشرفته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و نمونه طرح استارت آپ کانادا می‌توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن مشورت کنید و راه درست مهاجرتی خود را دنبال کنید.

(بیشتر بخوانید: چطور ویزای خود اشتغالی کانادا بگیریم؟)

سوالات متداول

علت ریجکت شدن ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

اگر به هر دلیلی مشخص شود هدف از درخواست ویزای استارتاپ دریافت اقامت دائم است، درخواست ویزا رد می‌شود اما دلایل دیگری نیز برای ریجکت شدن ویزای استارتاپ کانادا وجود دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به نقص مدارک، عدم ارائه‌ی اسناد مالی دقیق، عدم ارائه‌ی مدرک زبان، تمکن مالی ناکافی، مشکلات پزشکی، سوء سابقه و غیره اشاره کرد.

(اگر مایل هستید که در مورد مهلت ثبت نام لاتاری بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

روند درخواست ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

ابتدا باید ایده‌ی کسب و کار خود را به یک سازمان مشخص ارائه کنید و ان را متقاعد کنید که از شرکت شما حمایت کند. اگر سازمانی از ایده‌ی شما حمایت کند یک گواهی تعهد برای اداره‌ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا و یک نامه‌ی پشتیبانی برای شما ارسال می‌کند. فرآیند ارائه‌ی ایده‌ی استارتاپی برای هر سازمان تعیین شده متفاوت است و بنابراین لازم است از شرایط هر کدام اطلاع داشته باشید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط گرفتن اقامت دائم آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

چگونه می‌توان از یک سازمان تعیین شده پشتیبانی گرفت؟

ابتدا لازم است با سازمان تعیین‌شده تماس بگیرید و از نحوه‌ی دریافت پشتیبانی آن مطلع شوید. سپس باید سازمان را متقاعد کنید که ایده‌ی استارتاپی شما ارزش حمایت دارد. فرایند ارائه‌ی ایده برای هر سازمان متفاوت هست و هر کدام الزامات خاص خود را دارند. برای مثال ممکن است از شما خواسته شود مفهوم کسب و کار خود را شرح دهید یا یک طرح برنامه‌ی کامل ارائه دهید.

اگر با یکی از سازمان‌های تعیین شده به توافق برسید، نامه‌ی پشتیبانی برای شما ارسال می‌شود که برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید این نامه را ارائه دهید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با روش های مهاجرت به کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

سطح دانش زبانی مورد نیاز برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

برای درخواست ویزای استارتاپ کانادا باید نشان دهید که به سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 5 در شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن رسیده‌اید. همراه با درخواست خود باید نتایج یک آزمون (مانند آیلتس) را نیز ارسال کنید تا نشان دهید که شرایط لازم را دارید.

(بیشتر بخوانید: چطور پاسپورت امریکا را بگیریم؟)

تمکن مالی برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا چقدر است؟

مقدار تمکن مالی بستگی به تعداد اعضای خانواده شما دارد. در برخی موارد ممکن است سازمان تعیین شده هزینه‌ای برای کمک به تامین هزینه‌های زندگی شما بدهد. اما به طور کلی شما نمی‌توانید از پول سرمایه‌گذاری برای استارتاپ خود برای تامین هزینه‌های زندگی استفاده کنید.

(اگر می‌خواهید در مورد طریقه گرفتن پاسپورت کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

حداقل سرمایه‌ای که برای ویزای استارتاپ نیاز دارم چقدر است؟

اگر سرمایه‌گذاری از یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر کانادایی انجام شود، حداقل 200 هزار دلار سرمایه‌گذاری خواهید داشت. اگر سرمایه‌گذاری از سوی یک گروه سرمایه‌گذار فرشته کانادایی باشد، حداقل 75 هزار دلار سرمایه لازم است. برای حمایت از جانب یک انکوباتور تجاری نیاز به تضمین سرمایه‌گذاری مالی ندارید و لازم است در برنامه‌ی انکوباتور پذیرفته شوید.

(اگر مایل هستید که در مورد مراحل سیتیزن شدن در آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا آیا لازم است پول خود را سرمایه‌گذاری کنم؟

خیر. شما نیازی به سرمایه‌گذاری از پول خود ندارید. حداقل سرمایه‌گذاری مورد نیاز، سرمایه‌ای است که از یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر کانادایی یا گروه سرمایه‌گذار فرشته تامین می‌شود.

(بیشتر بخوانید: چگونه شهروندی کانادا را بگیریم؟)

اگر از بیش از یک سازمان تعیین شده حمایت دریافت کنیم چه می‌شود؟

دریافت پشتیبانی از چند صندوق خطرپذیر یا گروه‌های سرمایه‌گذار فرشته به عنوان سندیکا شناخته می‌شود. اگر حمایت سندیکایی دارید، تمام سازمان‌های سرمایه‌گذار درگیر در سندیکا شناسایی می‌شوند و یک گواهی الکترونیکی برای اداره‌ی مهاجرت کانادا ارسال می‌کنند. اگر یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر از کسب و کار شما حمایت کند، حداقل سرمایه‌گذاری 200 هزار دلار است، حتی اگر یک گروه سرمایه‌گذار فرشته نیز از شما پشتیبانی کند.

اما اگر حداقل یک گروه سرمایه‌گذار فرشته از شما حمایت کند و صندوق سرمایه‌گذار خطرپذیر مشخصی در کسب و کار شما سرمایه‌گذاری نکند، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری 75 هزار دلار خواهد بود.

اگر از طریق ویزای استارتاپ کانادا مهاجرت کنم و برنامه‌ی تجاری من شکست بخورد، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر به هر دلیلی کسب و کار شما با شکست مواجه شود، این مساله بر وضعیت اقامت دائم شما تاثیری نخواهد داشت. این برنامه به گونه‌ای طراحی شده که ریسک شکست بین بخش دولتی و خصوصی تقسیم شود.

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button