021-22700332-35
021-22700332-35

تبدیل ویزای کانادا

تبدیل ویزا یکی از چیزهایی است که اکثر مهاجران به آن فکر می‌کنند. برای مثال خیلی از افراد با ویزای تحصیلی مهاجرت می‌کنند و پس از پایان تحصیلات نسبت به تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری اقدام می‌کنند تا در نهایت بتوانند برای اقامت دائم کشور مورد نظر خود درخواست بدهند. در ادامه‌ی این مطلب بیشتر در خصوص تبدیل ویزای کانادا از جمله تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری و … و شرایط و قوانین آن صحبت خواهیم کرد.

تبدیل ویزای کانادا: منظور از تبدیل ویزا چیست؟

دارندگان ویزا می‌توانند انواع ویزای خود را با پرداخت هزینه‌ای برای تبدیل، به نوع ویزای مورد نظر خود تبدیل کنند. برای مثال تبدیل ویزای توریستی به ورک پرمیت یا تبدیل ویزا توریستی به تحصیلی و غیره چند نمونه از تبدیل ویزای کانادا است که ممکن است افراد برای آن درخواست بدهند. درخواست برای نوع جدید ویزا از طریق همان فرایندی انجام می‌شود که هنگام درخواست ویزای جدید دنبال می‌کنید.

(بیشتر بخوانید: روادید یا ویزا چیست؟)

تبدیل ویزای کانادا: منظور از تبدیل ویزا چیست؟

تبدیل ویزای کانادا: تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا

اگر با ویزای توریستی یا ویزای بازدیدکننده وارد خاک کانادا شده‌اید، باید بدانید که تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم به کانادا بسیار دشوار است. در بسیاری از موارد، زمانی که در کانادا هستید، نمی‌توانید شرایط لازم برای اقامت دائم را براورده کنید.

در مواردی تبدیل ویزای کانادا از توریستی به اقامت دائم امکان‌پذیر است که شرایط خاصی مانند واجد شرایط بودن وضعیت پناهندگی یا داشتن رابطه با شریکی که از پیش شهروند کانادا است را داشته باشید. با این حال اگر برای دریافت اقامت دائم و تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا می‌توانید چند کار انجام دهید. این کارها شامل دریافت مجوز کار و مجوز تحصیل می‌شود که در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

تبدیل ویزای کانادا و تغییر وضعیت مهاجرت از بازدیدکننده به اقامت دائم امکان‌پذیر نیست مگر در موارد بسیار خاصی مانند وضعیت پناهندگی یا همسر و شریک زندگی. فرآیند درخواست اقامت دائم و شرایط تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت، طولانی است و الزامات زیادی دارد. ورود به کانادا به عنوان یک توریست و ماندن به عنوان اقامت دائم به سادگی امکان‌پذیر نیست.

(بیشتر بخوانید: چگونه برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنیم؟)

تبدیل ویزای کانادا: تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا

تبدیل ویزای کانادا: نحوه تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

قانون جدید تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا به متقاضیان امکان می‌دهد برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری در داخل این کشور اقدام کنند و دیگر برای دریافت ویزای کاری نیازی به خروج از کشور ندارند. برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا 2023، اتباع خارجی که با ویزای توریستی وارد این کشور شده‌اند، می‌توانند برای یک شغل جستجو کنند و با دریافت پیشنهاد شغلی معتبر، درخواست ویزای کاری بدهند.

این سیاست موقت برای تبدیل ویزای کانادا برای تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا، فرصتی برای کارفرمایان در کانادا است که با کمبود قابل توجه نیرو مواجه هستند تا بتوانند نیروی مورد نیاز خود را از میان افرادی که برای مشاغل درخواست می‌دهند، تامین کنند.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ورک پرمیت به شما امکان می‌دهد، حین حضور خود در این کشور، برای دریافت ویزای کار درخواست بدهید. در ادامه صفر تا صد تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری را مطالعه کنید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دریافت ویزای کاری به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تبدیل ویزای کانادا: نحوه تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

مراحل تبدیل ویزای توریستی به ورک پرمیت کانادا

همانطور که گفتیم، توریست‌ها می‌توانند برای تبدیل ویزای کانادا از توریستی به ویزای کاری اقدام کنند. افراد خارجی می‌توانند به دنبال شغل در کانادا بگردند و سپس برای ویزای کاری کانادا درخواست بدهند. در ادامه در خصوص مراحل و چگونگی تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اگرچه متقاضیان کار در کانادا می‌توانند از کشور خود برای ویزای کاری این کشور اقدام کنند اما در برخی موارد افراد ابتدا با ویزای توریستی وارد این کشور می‌شوند و سپس برای تبدیل ویزای توریستی از داخل کانادا به ویزای کاری اقدام می‌کنند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط دریافت ویزای کار کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مراحل تبدیل ویزای توریستی به ورک پرمیت کانادا

مراحل تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا: 1. جستجو برای کار

اگر با ویزای توریستی یا ویزیتور در کشور کانادا هستید و می‌خواهید در آنجا بمانید، باید به دنبال یک شغل برای خود بگردید و درخواست دهید. پورتال‌های شغلی آنلاین زیادی درباره‌ی مشاغل در کانادا وجود دارد. شما می‌توانید از طریق وب‌سایت‌های کاریابی یا آژانس‌های استخدام کارگران خارجی به دنبال کار بگردید و سپس برای تبدیل ویزای کانادا اقدام کنید.

(بیشتر بخوانید: چگونه ویزای توریستی بگیریم؟)

مراحل تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا: 2. دریافت پیشنهاد شغلی مورد تایید  LIMA

برای تبدیل ویزا توریستی به کاری حتما باید پیشنهاد شغلی شما از سوی کارفرما یا شرکتی باشد که از سوی LIMA مورد تایید قرار گرفته است. این شرکت‌های مجاز LIMA هستند که می‌توانند نسبت به استخدام کارگران خارجی اقدام کنند. در صورتی که شغل مورد نظر شما مورد تایید LIMA باشد، می‌توانید برای تبدیل ویزای کانادا اقدام کنید.

(اگر می‌خواهید در مورد گرفتن ویزای کانادا در ایران بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مراحل تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا: 2. دریافت پیشنهاد شغلی مورد تایید  LIMA

مراحل تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا: 3. درخواست ویزای کار

پس از دریافت یک پیشنهاد شغلی معتبر می‌توانید برای تبدیل ویزای کانادا به ویزای کاری اقدام کنید و با تبدیل ویزا توریستی به کاری در این کشور بمانید. به این ترتیب با ارائه‌ی نامه از سوی شرکت مورد نظر خود، می‌توانید برای مجوز کار درخواست بدهید.

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا برای ایرانیان فرصتی است تا افراد بتوانند در این کشور مانده و اقامت دائمی و شهروندی کانادا را دریافت کنند.

(اگر مایل هستید که در مورد شرایط گرفتن ویزای کاری آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مدت زمان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

مدت زمان دریافت ویزای کاری برای افرادی که از خارج کانادا درخواست می‌دهند، معمولا بین 5 تا 6 ماه متغیر است. البته این زمان تا حد زیادی به نوع ویزای کاری و فاکتورهای مرتبط به آن بستگی دارد. اگر خارج از کانادا هستید و برای دریافت ویزای کاری اقدام می‌کنید، باید مشخصات بیومتریک خود را ارسال کنید و برای مصاحبه‌ای که توسط مقامات کانادایی برای شما برنامه‌ریزی می‌شود، شرکت کنید.

با این حال اگر در داخل کانادا هستید و تصمیم دارید برای تبدیل ویزای کانادا از توریستی به ورک پرمیت اقدام کنید، باید در مدت پردازش درخواست خود در این کشور بمانید. مهلت تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا محدود به زمان اقامت موقت شما در این کشور است. اگر در حین پردازش درخواست، کشور را ترک کنید، واجد شرایط دریافت ویزای کاری نخواهید بود. بعلاوه اینکه اگر ویزای توریستی شما منقضی شده است باید پیش از درخواست برای ویزای کاری، ویزای توریستی خود را تمدید کنید.

مدت زمان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا به طور مع

مول ممکن است تا 130 روز طول بکشد.

مدت زمان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

هزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

برای تبدیل ویزای کانادا از توریستی به کاری، باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید. هزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا به صورت زیر است:

 • ویزای کار برای هر فرد – 155 دلار
 • ویزای کار آزاد برای هر فرد – 100 دلار
 • ویزای کار گروهی (3 نفر یا بیشتر)، هنرمندان و کارکنان مربوطه در صورتی که به صورت گروهی درخواست بدهند – 465 دلار
 • تمدید ویزای کار برای هر فرد – 355 دلار

تا اینجا در خصوص تبدیل ویزای کانادا از ویزای توریستی به ویزای کاری توضیح دادیم، اما مجوز کار موقت چیست؟ در حال حاضر، طبق قانون کانادا اگر برای مجوز کار تحت ویزای توریستی درخواست داده باشید، باید حدود 132 روز برای دریافت آن صبر کنید. این بدان م

عناست که نمی‌توانید تا زمان تایید ویزای کار خود مشغول به کار شوید.

با این حال، یک استثنا برای این مورد، مجوز کار موقت است. این مجوز به شما اجازه می‌دهد به محض دریافت یک پیشنهاد شغلی خاص از کارفرما مشغول به کار شوید. این شرایط برای مواردی است که کمبود نیروی کار وجود دارد. با این حال باید ذکر شود که این شرایط خودکار نیست و برای به دست آوردن این مجوز باید فرمی را در وب سایت IRCC پر کنید.

تبدیل ویزای کانادا: تبدیل ویزا توریستی به تحصیلی کانادا

کانادا یکی از مقاصد برای دانشجویان از سراسر دنیاست و با داشتن دانشگاه‌هایی در سطح جهانی و سیستم آموزشی بسیار باکیفیت، سالانه دانشجویان بین‌المللی زیادی را جذب می‌کند. بنابراین اگر توریستی هستید که در حال حاضر دانشجویید و یا قصد دارید تحصیلات عالی را دنبال کنید، ممکن است بخواهید برای تکمیل تحصیلات، با تبدیل ویزای کانادا اقامت خود در این کشور را تمدید کنید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی امریکا برای ایرانیان به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تبدیل ویزای کانادا: تبدیل ویزا توریستی به تحصیلی کانادا

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

اما آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا یا تبدیل ویزای V-1 به ویزای S-1 وجود دارد؟ در حال حاضر طبق سایت رسمی دولت کانادا، تبدیل ویزای کانادا از توریستی به تحصیلی در این شرایط امکان‌پذیر است:

 • متقاضی دارای وضعیت قانونی باشد.
 • متقاضی مجوز تحصیل داشته باشد.

گردشگرانی که می‌خواهند یک دوره‌ی کوتاه مدت تحصیلی 6 ماهه یا کمتر را دنبال کنند، نیازی به تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی کانادا ندارند و می‌توانند تا مدت انقضای ویزای خود دوره‌ی مورد نظر را تکمیل کنند. با این حال اگر مهلت ویزای آنها تمام شود، برای تکمیل دوره‌ی کوتاه مدت تمدید ویزا انجام نخواهد شد.

اما اگر مایل به ثبت نام در یک برنامه آموزشی طولانی مدت هستید که مدت آن بیش از 6 ماه است یا از مدت زمان مجوز قانونی اقامت شما تجاوز می‌کند، باید برای تبدیل ویزای کانادا و مراحل درخواست ویزای تحصیلی اقدام کنید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با نحوه اخذ ویزای توریستی آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

شرایط تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

خیلی از گردشگران با استفاده از ویزای توریستی به قصد تحصیل وارد کانادا می‌شوند. این تصور غلط رایج است که آنها می‌توانند به سادگی پس از پذیرش در یک موسسه، تبدیل ویزای کانادا و تغییر وضعیت از بازدیدکننده به دانشجو را در داخل کشور کانادا ثبت کنند. این تصور در میان اکثر اتباع خارجی رایج است و از آن به عنوان قصد از پیش تعیین شده یاد می‌شود که البته ممکن است باعث رد درخواست ویزای تحصیلی نیز بشود.

علاوه بر این، مقامات CPC بررسی پیشنیه‌ی توریست‌های خارجی از داخل کانادا را دشوار می‌دانند و این ممکن است پردازش مجوز تحصیل شما و در نهایت، مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا شما را به تاخیر بیاندازد. بنابراین برای جلوگیری از مشکلات، پیشنهاد می‌شود پیش از ورود به کانادا برای مجوز تحصیل و ویزای S-1 اقدام کنید.

شرایط تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

نحوه تبدیل ویزا توریستی به ویزا دانشجویی در کانادا 2023

طبق قوانین فعلی در سال 2023 شما نمی‌توانید ویزای توریستی را به ویزای دانشجویی تغییر دهید. با این حال می‌توانید برای دریافت مجوز تحصیل اقدام کنید که در ادامه مراحل آن را ذکر می‌کنیم:

مرحله 1: برای تبدیل ویزای کانادا به محض ورود به کانادا به عنوان بازدید کننده، با مرکز پذیرش کانادا تماس بگیرید و برای مجوز تحصیل اقدام کنید.

مرحله 2: تمام مدارک مورد نیاز برای فرآیند را جمع‌آوری کنید و دستورالعمل‌ها را برای درخواست DLI دنبال کنید. DLI یک موسسه آموزشی تعیین شده است که شامل لیستی از دانشگاه‌های منطقه‌ای یا استانی برای دانشجویان بین‌المللی است.

مرحله 3: برای هر کالج دولتی یا خصوصی کانادایی به انتخاب خود از لیست مورد تایید DLI درخواست دهید.

مرحله 4: نامه‌ی پذیرش خود را از موسسه دریافت کرده و پس از ارسال مدارک برای ویزای تحصیلی درخواست دهید.

مرحله 5: مجوز تحصیل خود را از مرکز پذیرش کانادا دریافت کنید و در کالج یا دانشگاه کانادایی تحصیل کنید.

نحوه تبدیل ویزا توریستی به ویزا دانشجویی در کانادا 2023

مدارک لازم برای تبدیل ویزای کانادا و دریافت ویزای تحصیلی

برای درخواست مجوز تحصیلی کانادا و ویزای تحصیلی به این مدارک نیاز دارید:

 • نامه‌ی ثبت نام از یک موسسه آموزشی مورد تایید DLI
 • اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه‌ای تحصیل، زندگی و سفر برگشت
 • ارائه‌ی مدارک عدم سوء پیشینه
 • معاینات پزشکی برای اثبات سلامتی
 • مدارکی مبنی بر اینکه پس از تکمیل تحصیلات خود، کانادا را ترک خواهید کرد.

پس از ارسال درخواست تبدیل ویزای کانادا، باید منتظر بمانید تا تایید شود. در صورت تایید، معرفی نامه و ویزای S-1 برای شما صادر می‌شود که باید به همراه پاسپورت معتبر در کنترل مرزی کانادا نشان داده شود. با ویزای تحصیلی می‌توانید در مدت دوره‌ی تحصیلی به اضافه‌ی 90 روز در کانادا بمانید.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط اخذ ویزای درمانی بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مدارک لازم برای تبدیل ویزای کانادا و دریافت ویزای تحصیلی

تبدیل ویزای کانادا: تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا

تکمیل تحصیلات از یک موسسه آموزشی مورد تایید در کانادا، یک گزینه‌ی عالی برای کسانی است که به دنبال کار و اقامت در این کشور هستند. روند تبدیل ویزای کانادا از ویزای تحصیلی به مجوز کار بستگی به این دارد که در کجای برنامه تحصیلی خود هستید.

(بیشتر بخوانید: چگونه ویزای پزشکی بگیریم؟)

تبدیل ویزای کانادا: تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا

کار در حین تحصیل

اگر در یکی از موسسات آموزشی کانادا در تحصیلات تمام وقت ثبت نام کرده‌اید، واجد شرایط کار پاره‌وقت و در شرایطی کار تمام وقت هستید و نیازی به تبدیل ویزای کانادا ندارید. دارندگان ویزای تحصیلی مجازند تا 20 ساعت در هفته یا به صورت تمام وقت در روزهای تعطیلی کار کنند.

برای کار پاره وقت به عنوان دارنده ویزای دانشجویی کانادا نیازی به درخواست مجوز کار ندارید. اما باید در مجوز تحصیلی شما قید شود که مجاز به کار در کانادا هستید.

اگر واجد شرایط کار هستید اما در مجوز تحصیلی شما ذکر نشده است که امکان کار کردن یا استخدام شدن در کانادا را دارید، باید برای اصلاح مجوز خود اقدام کنید.

(بیشتر بخوانید: ویزای پزشکی کانادا چیست؟)

کار در حین تحصیل

تبدیل ویزا دانشجویی به ویزای کار پس از تکمیل تحصیلات

تبدیل ویزای دانشجویی به کاری پس از فارغ‌التحصیلی در یک موسسه‌ی مورد تایید امکان‌پذیر است. مجوزهای کار پس از فارغ‌التحصیلی به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود و می‌تواند اعتبار 3 ساله داشته باشد. مزیت مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی این است که به کارفرما، شغل یا مکان خاصی وابسته نیست. البته به این مجوز کاز، مجوز کار باز یا آزاد هم گفته می‌شود و فرد می‌تواند در هر شغلی در هر کجای کانادا مشغول به کار شود.

پس از فارغ‌التحصیلی، فرد مدت 180روز فرصت دارد تا برای تبدیل ویزای کانادا به مجوز کار آزاد درخواست دهد. درخواست مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی را می‌توان از خارج یا داخل کشور کانادا ارسال کرد.

(اگر مایل هستید که در مورد انواع ویزای تجاری کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

تبدیل ویزا دانشجویی به ویزای کار پس از تکمیل تحصیلات

تبدیل ویزای توریستی کانادا به پناهندگی

اگرچه به طور کلی تبدیل ویزای کانادا از توریستی به پناهندگی امکان‌پذیر است اما این باید آخرین راهی باشد که در نظر می‌گیرید. در واقع کسانی که نمی‌توانند از راه‌های دیگر به این کشور مهاجرت کنند، ممکن است ناچار به پناهندگی در این کشور شوند. با این حال پناهندگی گرفتن کار دشواری است و پیشنهاد نمی‌شود. انواع پناهندگی در کشور کانادا شامل پناهندگی اجتماعی، پناهندگی نژادی، پناهندگی به خاطر عقاید سیاسی یا مذهب و غیره می‌شود که هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

برای تبدیل ویزا کانادا از توریستی به پناهندگی باید پس از ورود به خاک این کشور نامه درخواست پناهندگی خود را به اداره‌ی مهاجرت کانادا ارائه دهید. به طور معمول اداره‌ی مهاجرت یک وکیل به متقاضیان پناهندگی معرفی می‌کند تا در پروسه‌ی گرفتن پناهندگی در کنار متقاضی باشد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پناهندگی در آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تبدیل ویزای توریستی کانادا به پناهندگی

تبدیل ویزای کانادا: تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم

اگرچه دانشجویان بین‌المللی تضمینی برای دریافت اقامت دائم یا PR کانادا ندارند، اما می‌توانند شانس خود را برای تبدیل ویزای کانادا به اقامت دائمی افزایش دهند. آشنایی با اقداماتی که باید برای دریافت اقامت کانادا انجام دهید، می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند.

کانادا بیش از 100 مسیر مهاجرتی را به متقاضیان کلاس اقتصادی ارائه می‌دهد. بسیاری از این مسیرها به داوطلبانی که در کانادا تحصیل کرده‌اند، ارائه می‌شود. کارفرمایان کانادایی نیز به دنبال جذب دانشجویان بین‌المللی موفق، چندزبانه و دارای انگیزه هستند. پس از پایان تحصیلات مهم است که اطمینان حاصل کنید تجربه‌ی کاری در سطح مهارت طبقه‌بندی ملی شغلی (NOC) که با مسیرهای مهاجرت کارگران ماهر مورد علاقه شما مطابقت دارد، کسب کنید.

اگر به فکر تبدیل ویزای کانادا هستید، در ادامه در خصوص تبدیل ویزا کانادا از تحصیلی به اقامت دائم بیشتر توضیح خواهیم داد.

تبدیل ویزای کانادا: تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم

شرایط تبدیل ویزا کانادا از تحصیلی به کاری

دانشجویان بین‌المللی که در کانادا تحصیل می‌کنند، می‌توانند در حین تحصیل و یا پس از اتمام تحصیلات خود برای اقامت دائم کانادا درخواست بدهند؛ البته مشروط بر اینکه تمام شرایط برنامه مهاجرتی کانادا را داشته باشند. درخواست مجوز تحصیل کانادا و وضعیت اقامت دائم کانادا به طور همزمان به عنوان قصد دوگانه یا Dual Intent شناخته می‌شود و چنین روشی توسط قانون مهاجرت کانادا رایج و پذیرفته شده است.

در ادامه لیستی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا برای دانشجویان را معرفی می‌کنیم که می‌توانند برای تبدیل ویزای کانادا در نظر داشته باشند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مدت زمان پروسه مهاجرت به کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

شرایط تبدیل ویزا کانادا از تحصیلی به کاری

تبدیل ویزا کانادا از تحصیلی با برنامه تجربه کانادایی (CEC)

برای واجد شرایط بودن در برنامه‌ی تجربه کانادایی و تبدیل ویزای کانادا از این طریق، متقاضیان دانشجو باید حداقل 12 ماه سابقه کار در کانادا در یک شغل ماهر داشته باشند و ظرف 3 سال پس از کسب 1 سال تجربه درخواست بدهند. دانشجویان می‌توانند با درخواست مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی کانادا، تجربه‌ی کاری مورد نیاز را کسب کنند.

توجه به این نکته ضروری است که تجربه‌ی کاری پاره‌وقت در طول تحصیل یا به عنوان بخشی از برنامه‌ی تحصیلی (مانند کارآموزی) مورد قبول نیست.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمدید ویزای استارتاپ آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تبدیل ویزا کانادا از تحصیلی با برنامه تجربه کانادایی (CEC)

تبدیل ویزا کانادا با برنامه‌ی تجربه‌ی کاری کبک (QEC)

دانشجویان بین‌المللی که یک برنامه‌ی تحصیلی شناخته شده را در استان کبک به پایان رسانده‌اند و دارای سطح متوسطی از مهارت در زبان فرانسه هستند، می‌توانند تحت این برنامه‌ی مهاجرتی کانادا واجد شرایط شده و برای تبدیل ویزای کانادا اقدام کنند. برای این برنامه‌ی مهاجرتی کبک به تجربه‌ی کاری کانادا نیازی نیست.

(اگر مایل هستید که در مورد نمره ایلتس برای استارتاپ کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

تبدیل ویزا کانادا با برنامه‌ی تجربه‌ی کاری کبک (QEC)

تبدیل ویزای کانادا با برنامه مهاجرتی استانی (PNPs)

بسیاری از استان‌ها برنامه‌های مهاجرتی به کانادا را برای دانشجویان خارجی از طریق برنامه‌های مهاجرتی استانی ارائه می‌دهند. به طور کلی، متقاضیان باید از برنامه‌ی تحصیلات تکمیلی فارغ‌التحصیل شده باشند. الزامات تبدیل ویزای کانادا از این طریق می‌تواند برای هر استان متفاوت باشد و در برخی موارد تجربه‌ی کاری و پیشنهاد شغلی مورد نیاز خواهد بود.

برنامه مهاجرتی استانی یک گزینه‌ی محبوب مهاجرتی به کانادا هستند زیرا درخواست‌های اقامت دائم کانادا در مقایسه با سایر برنامه‌های مهاجرتی معمولا سریع‌تر پردازش می‌شوند.

(بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا چیست؟)

تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا

یکی از روش‌های اخذ اقامت دائمی کانادا، تبدیل ویزا کانادا از ویزای کاری است. ممکن است بسته به نوع مجوز کار یا برنامه‌ی کارگران ماهر خارجی بتوانید برای دریافت pr کانادا اقدام کنید. این مسیر معمولا برای کارگران موقت خارجی که اجازه‌ی اقامت موقت در کانادا دارند، امکان‌پذیر نیست. قبلا مسیر اقامت موقت به اقامت دائمی وجود داشت و اکثر افراد دارای مجوز کار برای دریافت اقامت دائم از آن استفاده می‌کردند اما از سال 2021 این مسیر لغو شد.

در حال حاضر، اگر مجوز کار دارید باید برای یک برنامه‌ی مهاجرتی مانند برنامه‌ی تجربه‌ی کانادایی برای تبدیل ویزای کانادا به اقامت دائم درخواست بدهید. در ادامه برخی از مسیرها برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزای کاری را معرفی می‌کنیم.

(بیشتر بخوانید: چگونه میشه به امریکا مهاجرت کرد؟)

تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا

تبدیل ویزای کاری کانادا به اقامت دائم از طریق برنامه‌ی تجربه کانادایی (CEC)

متقاضیان از طریق این برنامه می‌توانند طی یک سال برای دریافت pr کانادا درخواست بدهند. شرایط واجد شرایط بودن شامل یک سال کار ماهر در کانادا و داشتن سطح زبانی مناسب است. این روش تبدیل ویزای کانادا به اقامت دائم یک انتخاب محبوب برای کارگران موقت است که ممکن است امتیازات مورد نیا برنامه‌ی کارگران ماهر فدرال یا استانی را برآورده نسازند.

شرایط مورد نیاز برای برنامه‌ی تجربه‌ی کانادایی شامل موارد زیر می‌شود:

 • تجربه‌ی کار ماهر با حقوق، مستمر و تمام وقت در طول حداقل یک سال
 • تجربه‌ی کاری با نوع مهارت در رده‌های شغلی 0، 1، 2 و یا 3 در طبقه‌بندی مشاغل ملی (NOC)
 • شغل مطابق با NOC اولیه‌ی متقاضی باشد
 • وظایف شغلی با آنچه در NOC توضیح داده شده منطبق باشد.
 • برای این روش نیازی به تحصیل نیست.

تبدیل ویزای کاری کانادا به اقامت دائم از طریق برنامه‌ی تجربه کانادایی (CEC)

تبدیل ویزای کاری کانادا به اقامت دائم از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال

کارگران موقت تحت برنامه‌ی اسکیل ورکر می‌توانند با دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی برای اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنند. این پیشنهاد اشتغال ترتیب‌یافته نامیده می‌شود و متقاضیان باید الزامات خاصی را بر اساس فاکتورهایی مانند سن، تحصیلات، سازگاری، مهارت‌های زبانی و غیره داشته باشند. این روند تبدیل ویزای کانادا معمولا بین 12 تا 18 ماه زمان می‌برد و الزامات آن شامل موارد زیر می‌شود:

 • متقاضی باید مدرک، دیپلم یا گواهی از موسسه‌ی کانادایی و همینطور یک ارزیابی اعتبار آموزشی داشته باشد.
 • متقاضی باید در آزمون‌های زبان انگلیسی یا فرانسه برای نوشتن، خواندن، شنیدن و صحبت کردن شرکت کرده و نمره‌ی کافی کسب کند.
 • متقاضی باید یک سال مستمر تجربه‌ی کار ماهر تمام وقت داشته باشد.
 • فرد باید تجربه‌ی کاری یا نوع مهارت در رده‌های شغلی TEER 0، 1، 2 یا 3 در طبقه‌بندی مشاغل ملی داشته باشد.

تبدیل ویزای کاری کانادا به اقامت دائم از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال

تبدیل ویزای کاری کانادا به اقامت دائم از طریق برنامه‌ی مهاجرتی استانی

برنامه‌ی مهاجرت استانی به متقاضیان این امکان را می‌دهد که در عرض یک سال تا یک سال و نیم پس از کار خود، برای اقامت دائم کانادا درخواست بدهند. این روش یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای تبدیل ویزای کانادا به اقامت دائم است اما الزامات آن در استان‌های مختلف کانادا می‌تواند متفاوت باشد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اقامت در آمریکا برای ایرانیان به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تبدیل ویزای کانادا از ویزای کاری به اقامت دائم تحت برنامه تجربه کاری کبک

تجربه کاری کبک مانند برنامه‌ی تجربه‌ی کانادایی راهی برای تبدیل ویزای کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور است. با این حال استان کبک، الزامات خاص دیگری نیز دارد که از جمله‌ی انها می‌توان به حداقل دو سال کار ماهر در استان کبک و مهارت در زبان فرانسه در سطح متوسط اشاره کرد.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

تبدیل ویزای کانادا از ویزای کاری به اقامت دائم تحت برنامه تجربه کاری کبک

مشاوره تبدیل ویزای کانادا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

اگر قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور را دارید، مسیرهای مهاجرتی زیادی پیش روی شما قرار دارد که می‌توانید از طریق آنها اقدام کنید. با این حال هر مسیر، دارای شرایط خاصی است و به همین خاطر انتخاب یک مسیر مهاجرتی درست می‌تواند چالش برانگیز باشد، به ویژه اگر قصد تبدیل ویزای کانادا به اقامت دائم را نیز داشته باشید. مشاوران موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن در خدمت شما هستند تا در این مسیر شما را راهنمایی کنند.

(اگر می‌خواهید در مورد مدت زمان دریافت شهروندی کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مشاوره تبدیل ویزای کانادا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button