021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای آمریکا

آمریکا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی، کاری و تحصیلی است و سالانه افراد زیادی از طریق مختلف برای دریافت ویزای آمریکا اقدام می‌کنند. به طور کلی شهروندان خارجی برای ورود به آمریکا باید ویزای ایالات متحده را دریافت کنند که در گذرنامه‌ی فرد قرار می‌گیرد. برخی از مسافران بین‌المللی ممکن است واجد شرایط سفر به آمریکا بدون ویزا باشند اما بسیاری دیگر باید برای اخذ ویزا آمریکا از طریق سفارت اقدام کنند. در ادامه این مطلب تصمیم داریم در خصوص انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا صحبت کنیم.

ویزای آمریکا

برای ورود به هر کشوری باید مجوز ورود داشته باشید که این مجوز همان ویزا است. ویزا روی پاسپورت قرار می‌گیرد و با دریافت ویزا شما قادر خواهید بود در یک مدت زمان معین و به تعداد تعیین شده روی ویزا، وارد کشور مقصد شوید. آمریکا نیز یکی از کشورهای پرطرفدار است و سالانه افراد زیادی برای دریافت ویزای این کشور به سایت ویزای آمریکا رجوع می‌کنند.

ایالات متحده آمریکا برای ورود مسافران و مهاجران خارجی روش‌های زیادی برای طریقه گرفتن ویزا قرار داده است و این مساله باعث می‌شود دریافت ویزای آمریکا آنقدر هم که سخت به نظر می‌رسد، دشوار نباشد! در ادامه تصمیم داریم به معرفی انواع ویزا آمریکا و روش‌های دریافت ویزای مهاجرتی آمریکا بیشتر صحبت کنیم.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین شهروندی آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای آمریکا

انواع ویزای آمریکا

هدف از سفر و مسائل دیگر نوع ویزای مورد نیاز شما برای سفر به ایالات متحده را تعیین می‌کند. به عنوان یک متقاضی ویزا باید ثابت کنید که تمام شرایط لازم برای دریافت ویزای مورد نظر را دارید. افسر کنسولگری در سفارت آمریکا واجد شرایط بودن شما را تایید می‌کند و در صورت تایید، نوع ویزای شما مشخص می‌شود.

حدود 185 نوع ویزای آمریکا وجود دارد که به دو دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شوند:

 • ویزای غیرمهاجرتی: برای سفرهای موقت به آمریکا مانند گردشگری، تجارت، کار، ملاقات خانوادگی و تحصیل
 • ویزای مهاجرتی: برای کسانی که تحت برنامه‌های سرمایه‌گذاری یا همراهی با خانواده به طور دائمی به آمریکا نقل مکان می‌کنند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با اخذ انواع ویزای کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای آمریکا

انواع ویزای توریستی آمریکا

شهروندان خارجی که می‌خواهند وارد ایالات متحده آمریکا شوند، ابتدا باید ویزا دریافت کنند که این ویزا یا ویزای غیرمهاجرتی برای اقامت موقت می‌تواند باشد یا ویزای مهاجربی برای اقامت دائم آمریکا. ویزا گردشگری آمریکا یا ویزای بازدیدکننده در واقع ویزای غیرمهاجرتی برای افرادی است که می‌خواهند به طور موقت برای تجارت (ویزای دسته B-1)، برای گردشگری (ویزای آمریکا درسته B-2) یا برای ترکیبی از هر دو (B-1/B-2) وارد آمریکا شوند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با دریافت ویزای توریستی از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای توریستی آمریکا

ویزای آمریکا توریستی B-1

این ویزا برای موارد زیر کاربرد دارد:

 • همکاری‌های تجاری
 • شرکت در کنفرانس‌های علمی، آموزشی یا تجاری
 • تسویه‌ی یک ملک
 • مذاکره برای یک قرارداد و …

(اگر می‌خواهید در مورد ویزای ترانزیت فرودگاهی آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای آمریکا توریستی B-1

ویزای آمریکا توریستی B-2

این نوع از ویزای آمریکا برای موارد زیر کاربرد دارد:

 • گردشگری
 • تعطیلات
 • ملاقات دوستان یا خانواده
 • درمان‌های پزشکی
 • شرکت در رویدادهای اجتماعی که توسط سازمان‌های برادری، اجتماغی یا خدماتی برگزار می‌شود
 • شرکت آماتورها در رویدادهای موسیقی، ورزشی یا موارد مشابه در صورت عدم پرداخت حقوق به فرد
 • ثبت نام در یک دوره‌ی تحصیلی تفریحی کوتاه بدون دریافت مدرک (مثلا کلاس آشپزی دو روزه در تعطیلات)

(اگر مایل هستید که در مورد ویزای بشردوستانه امریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای آمریکا توریستی B-2

شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا

برای دریافت ویزای آمریکا لازم است فرد به روش‌های مختلف اثبات کند که قصد اقامت طولانی مدت در این کشور را ندارد و پس از اتمام مهلت ویزا به کشور خود باز خواهد گشت. برای این کار چند روش وجود دارد که در ادامه در مورد آنها بیشتر صحبت می‌کنیم.

(بیشتر بخوانید: گرفتن اقامت کانادا چقدر طول میکشد؟)

شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا

اخذ ویزای توریستی آمریکا با اثبات وابستگی به میهن

اثبات وابستگی به میهن یکی از نکات مهم برای اخد ویزای توریستی آمریکا است. شما باید افسر پرونده را قانع کنید که به کشور خود وابستگی دارید و تصمیم دارید دوباره به آنجا برگردید. به دلایل وابستگی به میهن اصطلاحا تای (Tie) گفته می‌شود و با ارائه‌ی ترجمه اسنادی مانند سند ملک یا داشتن کار مناسب می‌توانید این مساله را ثابت کنید.

(بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا چگونه است؟)

اخذ ویزای توریستی آمریکا با اثبات وابستگی به میهن

اخذ ویزای توریستی آمریکا و اثبات تمکن مالی

برای دریافت ویزای آمریکا توریستی باید نشان دهید که برای سفر و اقامت خود توانایی مالی کافی دارید و در طول سفر و اقامت خود در این کشور برای خود و افراد همراه، می‌توانید هزینه‌های خود را تامین کنید. تمکن مالی برای ویزای آمریکا هیچ مقدار مشخص و ثابتی ندارد و شما با اثبات تمکن مالی نشان می‌دهید که از عهده‌ی مخارج خود در سفر برمی‌آیید.

هرگونه کسری یا مشکل در تمکن مالی با عدم پذیرش و ریجکت شدن ویزا همراه خود بود بنابراین باید در این مورد دقت زیادی به خرج بدهید. اثبات تمکن مالی از طرق مختلفی مانند گزارش گردش مالی، اسناد ملکی، سهام و غیره امکان‌پذیر است. برای مثال برای یک سفر حدودا 15 ماهه نیاز به 4 تا 5 هزار دلار پول دارید و باید اثبات کنید برای پرداخت این مقدار هزینه تمکن مالی کافی دارید.

اخذ ویزای توریستی آمریکا و اثبات تمکن مالی

هزینه و قیمت ویزای توریستی آمریکا

از آنجایی که آمریکا در ایران سفارت ندارد، افرادی که مایل به دریافت ویزای آمریکا هستند، علاوه بر هزینه‌های تشکیل پرونده، با هزینه‌های دیگری مانند مخارج سفر و اقامت در یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان یا امارات روبرو هستند. این هزینه‌ها قابل پیش‌بینی به صورت دقیق نیستند اما برای کاهش هزینه‌های خود می‌توانید از تورهای ویژه سفر آمریکا استفاده کنید.

هزینه‌ی ثابت درخواست ویزای توریستی آمریکا 160 دلار است که بدون بازگشت است و به عنوان کارمزد برای بررسی پرونده ویزای توریستی دریافت می‌شود.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

هزینه و قیمت ویزای توریستی آمریکا

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان

اگر می‌خواهید برای دریافت ویزای آمریکا از نوع توریستی اقدام کنید به این مدارک نیاز دارید:

 • پاسپورت معتبر
 • تاییدیه‌ی فرم DS160
 • ترجمه شناسنامه
 • یک قطعه عکس متعلق به 6 ماه اخیر
 • پرینت حساب و موجودی بانک مربوط به حقوق ماهیانه در صورت شاغل بودن یا حقوق بازنشستگی
 • ارائه‌ی زمان‌بندی تفریح و کار مرتبط با سفر
 • اسناد مالکیت زمین، منزل یا سهام
 • نامه‌ی اشتغال به تحصیل در دانشگاه‌های ایران
 • پاسپورت‌ها و مدارک سفر قدیمی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی آمریکا می‌توانید با مشاوران مرکز مهاجرتی مون ایمیگریشن تماس بگیرید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با گرفتن پاسپورت امریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان

مهاجرت به آمریکا با ویزای تحصیلی

به طور کلی شهروندان خارجی برای ورود به ایالات متحده باید ویزای این کشور را دریافت کنند. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا را دارند نیز می‌توانند از طریق اخذ ویزا تحصیلی امریکا اقدام کنند. دوره‌ی تحصیلی فرد و نوع مدرسه‌ای که قصد دارد در آن شرکت کند، تعیین‌کننده‌ی نوع ویزای F یا ویزای M است.

برای ورود به دانشگاه‌ها یا کالج، دبیرستان، مدارس ابتدایی خصوصی، مدارس علوم دینی، هنرستان هنرهای زیبا و سایر موسسات آموزشی مانند آموزشگاه‌های زبان نیاز به ویزای آمریکا نوع F وجود دارد. برای شرکت در موسسات غیرآکادمیک حرفه‌ای یا شناخته شده به غیر از برنامه آموزش زبان نیز ویزای نوع M تحصیلی صادر می‌شود.

در نهایت برای فرصت‌های مطالعاتی، سفر کاری درسی در دوره‌ی تابستان، دوره‌های انترنتی یا کارآموزی نیز ویزای آمریکا نوع J صادر می‌شود. در ادامه بیشتر در مورد هر کدام از انواع ویزای دانشجویی آمریکا توضیح خواهیم داد.

(بیشتر بخوانید: روادید تحصیلی چیست؟)

مهاجرت به آمریکا با ویزای تحصیلی

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

همانطور که گفتیم ویزای تحصیلی آمریکا در سه نوع F، M و J صادر می‌شود که هر کدام دارای نوع 1 و 2 هستند. در وافع این عدد نشان‌دهنده‌ی نسبت فرد استفاده کننده از ویزا است. فردی که ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کرده با عدد 1 مشخص می‌شود و اگر برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای تحصیلی بگیرید، ویزای آنها با عدد 2 مشخص می‌شود.

(بیشتر بخوانید: چگونه برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنیم؟)

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای آمریکا: ویزای تحصیلی F1

رایج‌ترین ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای نوع F1 است. تقریبا تمام افرادی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا دارند باید برای این نوع ویزا درخواست بدهند. این ویزای آمریکا برای اقامت بیش از 6 ماه است و دانشجویان دریافت‌کننده این ویزا می‌توانند هفته‌ای 20 ساعت به صورت پاره وقت به کار مشغول شوند.

البته این کار در سال اول تحصیل باید حتما در محدوده‌ی دانشگاه باشد و در سال‌های بعد دانشجو با اجازه‌ی دانشگاه می‌تواند در خارج از دانشگاه به کار مشغول شود.

(اگر می‌خواهید در مورد تبدیل ویزای امریکا به اقامت دائم بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای آمریکا: ویزای تحصیلی F1

ویزای آمریکا: ویزای تحصیلی M1

ویزای M1 تقریبا از نظر شرایط مشابه با ویزای F1 است؛ با این تفاوت که ویزای تحصیلی M1 تنها برای برخی از رشته‌های فنی و حرفه‌ای صادر می‌شود اما ویزای F1 برای تحصیل در موسسات آموزش عالی کاربرد دارد. دریافت‌کنندگان ویزای M1 نیز می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز ویزا دریافت کنند.

(اگر مایل هستید که در مورد ویزا پزشکی امریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای آمریکا: ویزای تحصیلی M1

ویزای آمریکا: ویزای تحصیلی J1

ویزای تحصیلی J1 آمریکا مخصوص فرصت‌های مطالعاتی است و افرادی که تصمیم دارند در حوزه‌ی درسی خود تحقیق یا تدریس کنند، می‌توانند برای این نوع ویزای آمریکا درخواست بدهند. مدت اعتبار این نوع ویزای آمریکا برای تحصیل معمولا بسته به طول دوره فرصت تحقیقاتی متغیر است.

فرد پس از 2 سال موظف است خاک آمریکا را ترک کند و در صورت لزوم دوباره برای ویزا اقدام کند. دارنده‌ی ویزای J1 نیز می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای J2 کند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای درمان کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای آمریکا: ویزای تحصیلی J1

ویزای کاری آمریکا

آمریکا بزرگ‌ترین اقتصاد جهان و قطب مهاجرتی برای کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و غیره است. سالانه افراد زیادی برای دریافت انواع ویزای آمریکا و مهاجرت به آمریکا اقدام می‌کنند که یکی از انواع نحوه مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کاری است. در ادامه در خصوص انواع ویزای کار آمریکا صحبت خواهیم کرد. به به طور کلی، ویزای کار آمریکا برای ایرانیان در چهار دسته قرار می‌گیرد:

 1. ویزای موقت غیرمهاجرتی
 2. ویزای کارگران دائمی (مهاجر)
 3. ویزای دانشجویی
 4. ویزای بازدید موقت برای تجارت و کسب و کار

(بیشتر بخوانید: ویزای کاری کانادا چند ساله است؟)

ویزای کاری آمریکا

انواع ویزای کاری آمریکا: 1. ویزای موقت غیرمهاجرتی

ویزای موقت غیرمهاجرتی آمریکا برای استخدام کسانی است که برای مدتی معین به دنبال کار در آمریکا هستند. اغلب یک کارفرما برای این کار درخواست می‌دهد و فرد می‌تواند برای استخدام اقدام به دریافت ویزا کند. همسر و خانواده‌ی این افراد نیز می‌توانند برای دریافت ویزا ثبت نام کنند. رایج‌ترین انواع ویزای آمریکا در دسته‌ی ویزای کاری موقت غیرمهاجرتی شامل این موارد می‌شود.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با ویزا استارتاپ آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای کاری آمریکا: 1. ویزای موقت غیرمهاجرتی

ویزای کاری آمریکا نوع H

ویزای نوع H-1B برای افرادی در یک زمینه‌ی حرفه‌ای یا آکادمیک مشخص یا با تخصص خاص که دارای تحصیلات دانشگاهی یا معادل آن هستند، صادر می‌شود. این ویزاها سقف اقامت 3 ساله دارد و برای دریافت آن فرد باید این شرایط را داشته باشد:

 • پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آمریکایی برای شغلی که نیاز به دانش تخصصی دارد
 • مدرک لیسانس یا معادل آن در زمینه‌ی مورد نظر
 • کارفرما باید اثبات کند که در آمریکا هیچ فرد واجد شرایطی برای این موقعیت شغلی وجود ندارد

ویزای آمریکا نوع H-2A و H-2B برای کارگران موقت فصلی یا اوج بار در یک محیط کشاورزی (H-2A) یا غیرکشاورزی (H-2B) است که معمولا بیش از 1 سال طول نمی‌کشد. ویزای نوع H-3 نیز برای کسانی است که به دنبال آموزش در هر زمینه‌ای به غیر از آموزش و فارغ‌التحصیلان پزشکی هستند. این دسته از ویزای آمریکا برای افرادی است که می‌خواهند در ایالات متحده آموزش ببینند اما شغل خود را در خارج از این کشور دنبال کنند.

ویزای کاری آمریکا نوع H

ویزای کاری آمریکا نوع I

ویزای نوع I برای هر یک از اعضای واجد شرایط مطبوعات از جمله خبرنگاران، گروه‌های فیلمبرداری، سردبیران و مشاغل مشابه است که نماینده‌ی یک رسانه‌ی خارجی هستند. این ویزای کاری آمریکا معمولا نامحدود است تا زمانی که فرد برای همان شرکت کار می‌کند.

(اگر می‌خواهید در مورد ویزای بیزینس امریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای کاری آمریکا نوع I

ویزای کاری آمریکا نوع L

ویزای L برای افرادی است که به طور موقت در شرکتی که در آن کار می‌کنند چه در سطح اجرایی و مدیریت (L-1A) یا سطح تخصصی (L-1B)، منتقل می‌شوند. ویزای L-1A دارای اعتبار سه ساله و ویزای L-1B دارای اعتبار 1 ساله است.

(اگر مایل هستید که در مورد شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای کاری آمریکا نوع L

ویزای کاری آمریکا نوع O

ویزای آمریکا نوع O برای کار برای کسانی است که توانایی‌ها یا دستاوردهای خاصی در صنایع دارند. این ویزا همچنین برای کسانی که همراه این افراد هستند نیز صادر می‌شود. برای مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نخبگان به صورت موقت و غیرمهاجرتی می‌توانید برای این نوع ویزا اقدام کنید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط سنی اکسپرس اینتری کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای کاری آمریکا نوع O

ویزای کاری آمریکا نوع P

این نوع ویزای آمریکا که به عنوان ویزای آمریکا برای هنرمندان شناخته می‌شود، برای کسانی است که در فعالیت‌های ورزشی یا هنری برتری دارند و همچنین کسانی که این افراد را دنبال می‌کنند. مدت اعتبار این نوع ویزا معمولا مبتنی بر مدت زمان رویدادی است که در آن شرکت می‌کنند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با چگونگی تبدیل ویزای کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای کاری آمریکا نوع P

ویزای کاری آمریکا نوع R

ویزای R آمریکا برای افراد عضو یک گروه یا فرقه‌ی مذهبی خاص است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با یک مرکز غیرانتفاعی خاص کار می‌کنند یا با آنها مرتبط هستند.

(اگر می‌خواهید در مورد ویزای اکتشافی کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای کاری آمریکا نوع R

ویزای کاری آمریکا نوع TN NAFTA

این نوع ویزا برای شهروندان کانادایی و مکزیکی است. افرادی که به دنبال ویزای آمریکا از کانادا یا مکزیک هستند در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند به طور موقت وارد ایالات متحده آمریکا شوند و تحت توافقنامه‌ی تجارت آزاد آمریکای شمالی در سطح حرفه‌ای فعالیت تجاری انجام دهند.

(اگر مایل هستید که در مورد مدارک لازم برای ویزای والدین کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای کاری آمریکا نوع TN NAFTA

انواع ویزای کاری آمریکا: 2. ویزای کارگران دائمی (مهاجر)

کسانی که مهارت‌های شغلی کافی دارند می‌توانند برای دریافت ویزای آمریکا به عنوان کارگران دائمی و مهاجر به همراه خانواده‌های خود اقدام کنند. اقامت دائم آمریکا با داشتن تحصیلات، تخصص، واجد شرایط بودن و مجموعه مهارت‌ها امکان‌پذر خواهد بود. اکثر این نوع ویزای آمریکا نیاز به پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای آمریکایی دارای گواهینامه‌ی مناسب وزارت کار ایالات متحده دارد که تایید کند افراد متخصص و کافی برای زمینه‌ی کاری مورد نظر وجود ندارد. پنج نوع اصلی ویزای مبتنی بر اشتغال وجود دارد:

انواع ویزای کاری آمریکا: 2. ویزای کارگران دائمی (مهاجر)

اولویت اول EB-1

ویزای EB-1 شامل افرادی می‌شوند که دارای توانایی‌های خارق‌العاده هستند؛ مانند متخصصان تجارت، دانشگاهیان و محققان، دانشمندان، هنرمندان یا ورزشکاران. این نوع ویزای آمریکا برای اشتغال نیاز به گواهی کار ندارد و خانواده‌ی این افراد نیز می‌توانند برای ویزا اقدام کنند. افرادی که به دنبال مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نخبگان هستند و یا می‌خواهند از مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به آمریکا استفاده کنند، باید برای این نوع ویزا اقدام کنند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

اولویت اول EB-1

اولویت دوم EB-2

ویزای EB-2 برای این افراد در دسترس است:

 • متخصصان دارای مدارک پیشرفته یا معادل خارجی آن
 • افراد دارای حداقل 10 سال تجربه در یک حرفه‌ی خاص
 • افرادی که استخدام آنها در راستای منافع ملی آمریکا است

این ویزا نیز برای افرادی است که می‌خواهند از مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به آمریکا استفاده کنند.

اولویت دوم EB-2

اولویت سوم EB-3

ویزای آمریکا EB-3 برای کسانی که مدرک لیسانس یا معادل آن را دارند و همینطور کارگران ماهر و غیرماهر که پیشنهاد کار غیرموقت از یک کارفرمای آمریکایی دارند، در دسترس است.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با ویزا خوداشتغالی کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

اولویت سوم EB-3

اولویت چهارم EB-4

ویزای EB-4 یک دسته‌ی تخصصی از ویزا است که واجد شرایط بودن آن شامل موارد زیر می‌شود اما محدود به این موارد نیست:

 • برخی کارکنان مذهبی
 • کارمندان پست‌های خدمات خارجی ایالات متحده
 • کارمندان بازنشسته‌ی سازمان‌های بین‌المللی و غیره

اولویت چهارم EB-4

اولویت پنجم EB-5

ویزای EB-5 شامل برنامه‌ی سرمایه‌گذار مهاجر می‌شود. این نوع ویزای آمریکا برای کسانی در دسترس است که 1.8 میلیون دلار در یک شرکت تجاری جدید سرمایه‌گذاری کنند که حداقل 10 کارگر تمام وقت آمریکایی داشته باشد یا 900 هزار دلار در یک سرمایه‌گذاری تجاری جدید در یک منطقه‌ی شغلی هدفمند با حداقل 10 کارگر تمام وقت آمریکایی هزینه کنند.

(اگر می‌خواهید در مورد دریافت ویزای استارتاپ بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

اولویت پنجم EB-5

انواع ویزای کاری آمریکا: 3. ویزای دانشجویی

این نوع ویزای آمریکا شامل سه نوع دانشجو می‌شود: دانشجویان دانشگاهی، دانشجویان فنی و حرفه‌ای و کسانی که در برنامه‌های تبادل آموزشی یا فرهنگی ثبت نام کرده‌اند. در مورد انواع ویزای دانشجویی در این مطلب توضیح داده‌ایم.

(اگر مایل هستید که در مورد دریافت ویزای پزشکی بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای کاری آمریکا: 3. ویزای دانشجویی

انواع ویزای کاری آمریکا: 4. ویزای بازدید موقت برای تجارت و کسب و کار

این نوع ویزای آمریکا برای اهداف تجاری کوتاه مدت صادر می‌شود. برای مثال اگر شخصی در حال مذاکره برای یک قرارداد یا شرکت در یک کنواسیون یا تسویه یک ملک باشد، می‌تواند با این نوع ویزا به آمریکا سفر کند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای تجاری به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کاری آمریکا: 4. ویزای بازدید موقت برای تجارت و کسب و کار

ویزای B-1

ویزای آمریکا نوع B-1 برای کسانی که است که تجارت محدود و کوتاه مدت در آمریکا انجام می‌دهند. این نوع ویزا برای یک دوره‌ی زمانی خاص است و معمولا یک دوره‌ی 1 تا 6 ماهه با امکان تمدید 6 ماهه صادر می‌شود. به ندرت پیش می‌آید که این نوع ویزای آمریکا بیش از یک سال تمدید شود. خانواده‌ی دارندگان ویزای B-1 واجد شرایط سفر تحت این ویزا نیستند و باید ویزای B-1 خود را دریافت کنند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با دریافت ویزای خود اشتغالی از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای B-1

ویزای امریکا با دعوتنامه

دعوتنامه یک نامه‌ی رسمی است که از طرف یکی از شهروندان رسمی کشور مقصد نوشته می‌شود و برای یکی از بستگان خارجی ارسال می‌شود. اما در مورد اخذ ویزای آمریکا با دعوتنامه چه می‌دانید؟ فردی که به عنوان شهروند آمریکا برای بستگان خود دعوتنامه می‌فرستد، تایید می‌کند که مایل است فرد بازدیدکننده را در خانه خود اسکان دهد و روند دریافت ویزا را برای او فعال کند.

افرادی که قصد سفر به آمریکا را دارند می‌توانند از دعوتنامه برای دریافت ویزا کمک بگیرند. اما لازم به ذکر است داشتن دعوتنامه تضمینی برای دریافت ویزای آمریکا نیست و فرد باید در هر صورت اثبات کند که وضع مالی مناسب دارد و هدف او از سفر چیست و چه زمانی به کشور خود بازخواهد گشت.

ویزای امریکا با دعوتنامه

ویزای آمریکا با ازدواج

دریافت ویزای آمریکا از طریق ازدواج را می‌توان یکی از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور نامید. اما انواع ویزای ازدواج آمریکا چیست؟

(اگر می‌خواهید در مورد مزایای لاتاری گرین کارت آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای آمریکا با ازدواج

انواع ویزای ازدواج آمریکا: ویزای آمریکا برای همسر

شهروندان آمریکا از دو طریق می‌توانند همسر خارجی (زن یا شوهر) خود را برای زندگی به ایالات متحده‌ی آمریکا بیاورند:

 1. ویزای مهاجرت برای همسر شهروند آمریکا (IR1 یا CR1) – درخواست مهاجرت برای خویشاوندان بیگانه از طریق فرم I-130 انجام می‌شود.
 2. ویزای غیرمهاجرتی برای همسر (K-3) – به این نکته باید توجه شود که درخواست ویزای غیرمهاجرتی برای فردی که با یک شهروند آمریکایی ازدواج کرده است باید ثبت شود و ویزا باید در کشوری که ازدواج در آن ثبت شده، صادر شود. پس از تکمیل مراحل ویزا و صدور ویزا، همسر خارجی می‌تواند به آمریکا سفر کند و منتظر رسیدگی به پرونده ویزای مهاجرت باشد. برای این کار دو دادخواست لازم است: فرم I-130 و فرم I-129F

انواع ویزای ازدواج آمریکا: ویزای آمریکا برای همسر

انواع ویزای ازدواج آمریکا: ویزای آمریکا برای نامزد

شهروندان ایالات متحده آمریکا می‌توانند نامزد خود را با ویزای غیرمهاجرتی برای نامزد (K-1) برای ازدواج و زندگی در این کشور به آمریکا بیاورند. برای این دادخواست لازم است فرم I-129 F برای نامزد را پر کنید.

(اگر مایل هستید که در مورد دریافت پاسپورت کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای ازدواج آمریکا: ویزای آمریکا برای نامزد

انواع ویزای خانوادگی آمریکا

شهروندان خارجی که به دنبال زندگی و مهاجرت دائم به ایالات متحده هستند، نیاز به ویزا مهاجرتی امریکا (IV) دارند. برای واجد شرایط بودن برای درخواست IV، فرد باید توسط یکی از بستگان نزدیک خود که حداقل 21 سال سن دارد و شهروند ایالات متحده یا مقیم دائمی قانونی به این کشور (دارنده‌ی گرین کارت) باشد، حمایت مالی شود. دو نوع ویزای خانوادگی مهاجرت به آمریکا وجود دارد:

 • ویزای آمریکا برای بستگان ضروری: این نوع ویزا بر اساس رابطه‌ی خانوادگی نزدیک با یک شهروند ایالات متحده آمریکا مانند همسر، فرزندان یا والدین است. تعداد مهاجران در این دسته‌بندی در هر سال مالی محدود نمی‌شود.
 • ویزای آمریکا برای اولویت خانوادگی: این نوع ویزای آمریکا برای روابط خانوادگی خاص‌تر و دورتر با یک شهروند ایالات متحده و برخی از روابط مشخص شده با یک مقیم دائمی آمریکا است. تعداد مهاجران در این دسته‌بندی در هر سال مالی محدود می‌شود.

شهروندان آمریکا می‌توانند درخواست ویزای مهاجرتی آمریکا را برای همسر، پسر یا دخنر، والدین، برادر یا خواهر خود ارسال کنند. ساکنان قانونی ایالات متحده نیز می‌توانند درخواست ویزای مهاجرتی را برای همسر و فرزندان مجرد خود ارسال کنند.

انواع ویزای خانوادگی آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

دریافت ویزای آمریکا از راه‌های قانونی از جمله تحصیل یا کار بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت به این کشور است؛ با این حال هر سال افرادی زیادی به دلایل مختلفی مانند نژاد، دین، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص، نظرات سیاسی و غیره مجبور به مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی می‌شوند. افراد تنها در صورتی می‌توانند درخواست پناهندگی خود را به آمریکا ثبت کنند که در این کشور حضور داشته باشند.

معمولا پس از اقدام برای دریافت پناهندگی، یک مصاحبه‌ی حضوری با نماینده‌ی اداره‌ی مهاجرت آمریکا برقرار می‌شود. پس از 5 ماه اگر جواب پرونده مشخص نشود، فرد می‌تواند درخواست اجازه‌ی کار در آمریکا داشته باشد. در صورت دریافت پناهندگی فرد می‌تواند درخواست ویزا برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود برای ورود به آمریکا داشته باشد و پس از یکسال از پذیرش درخواست پناهندگی نیز می‌تواند برای دریافت گرین کارت اقدام کند.

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

قیمت ویزا آمریکا

تا اینجا در خصوص انواع ویزای مهاجرت به امریکا صحبت کردیم اما سوالی که برای خیلی از افراد مطرح می‌شود، قیمت و هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای آمریکا است و اصلا برای مهاجرت به آمریکا چقدر پول لازم است؟ قیمت ویزا آمریکا با توجه به نوع ویزای انتخابی متفاوت خواهد بود. برای مثال هزینه‌ی درخواست ویزای توریستی آمریکا 160 دلار است که این هزینه به عنوان حق‌الزحمه دریافت شده و بدون بازگشت است. به این معنی که اگر درخواست ویزای آمریکا ریجکت شود این هزینه بازگردانده نمی‌شود.

بعلاوه در صورت تایید درخواست ویزای توریستی، هزینه صدور ویزا نیز در سفارت از فرد اخد می‌شود. بنابراین برای ویزای مهاجرت به آمریکا لازم است هزینه‌هایی مانند ترجمه‌ی مدارک، هزینه‌ی حق‌الزحمه سفارت، هزینه‌ی سفر به یکی از کشورهای همسایه برای مصاحبه با سفارت و موارد دیگر را در نظر داشته باشید که به طور کلی نمی‌توان رقم ثابتی برای آن تعیین کرد.

قیمت ویزا آمریکا

ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه

اگر قصد مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری را دارید، لازم است بدانید امکان دریافت ویزای آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری برای اتباع ایرانی وجود ندارد. بنابراین شهروندان ایرانی می‌توانند برای مهاجرت به امریکا از طریق ترکیه اقدام کنند که در واقع اخذ ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه است.

به این ترتیب، فرد می‌تواند برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک اقدام کند و به سادگی تابعیت این کشور را دریافت کند. در نهایت به عنوان یک شهروند ترک برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا با پاسپورت ترکیه اقدام نماید.

(اگر مایل هستید که در مورد دریافت شهروندی کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه

ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا

شهروندان کشور دومینیکا می‌توانند برای درخواست ویزای B1 و B2 به سفارت آمریکا رجوع کنند. پروسه‌ی صدور ویزا برای افراد دارای پاسپورت دومینیکا و مصاحبه‌ی حضوری حدود 8 هفته زمان خواهد برد. ویزای آمریکا نوع B1 برای کسانی است که برای تجارت و کسب و کار به این کشور سفر می‌کنند و ویزای آمریکا نوع B2 نیز برای سفرهای گردشگری یا دلایل پزشکی صادر می‌شود.

ویزای B1 و B2 با پاسپورت دومینیکا هر کدام 10 ساله است و پس از این مدت منقضی می‌شود. شهروندان در هر بار ورود به خاک آمریکا می‌توانند به مدت 180 روزدر این کشور ساکن شوند.

ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا

راحت ترین راه مهاجرت به امریکا

آمریکا مقصد مهاجران زیادی از اقصی نقاط دنیاست. برای دریافت ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور روش‌های مختلفی وجود دارد و کسانی که تصمیم به مهاجرت به آمریکا دارند باید تمام شرایط و جوانب را بررسی کرده و بهترین راه را انتخاب کنند. برای افراد ماهر دارای سابقه‌ی کاری یا مدارک فنی حرفه‌ای، راحت ترین راه مهاجرت به امریکا از طریق ویزای کاری است.

ازدواج نیز یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دریافت ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور است. بعلاوه سالانه افراد زیادی از طریق ثبت نام در لاتاری ویزای مهاجرتی آمریکا دریافت کرده و وارد ایالات متحده می‌شوند. البته شرکت در لاتاری گرچه بر اساس شانس است اما ارزانترین راه مهاجرت به امریکا محسوب می‌شود.

راحت ترین راه مهاجرت به امریکا

بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا

افرادی که به دنبال دریافت ویزای آمریکا برای تحصیل هستند احتمالا می‌خواهند بدانند که بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا کدام است. ایالات متحده بیش از 4700 دانشگاه، موسسه آموزش عالی و کالج دارد که طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد. بعلاوه مزیت درس خواندن در این کشور این است که دانشجویان در حین تحصیل به طور مستقیم با شرکت‌ها و صنایع در ارتباط خواهند بود تا فرصت‌های شغلی مناسب را دریافت کنند.

تحصیل در رشته‌های مهندسی، علوم تجربی، علوم انسانی، رشته‌های مدیریتی، علوم کامپیوتر و غیره بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت به آمریکا و دریافت ویزای آمریکا است.

بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا

دریافت ویزای آمریکا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشین

در این مطلب در خصوص ویزاهای مهاجرت به امریکا صحبت کردیم. دریافت ویزای آمریکا برای ایرانیان آنچنان که شاید فکر می‌کنید، دشوار نیست و با طی کردن درست مراحل و تامین مدارک مورد نیاز می‌توانید ویزا فوری آمریکا را دریافت کنید. اگر به دنبال بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا یا دریافت ویزای توریستی، کاری، دریافت ویزای سرمایه گذاری و غیره هستید یا می‌خواهید بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا را بدانید، می‌توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشین تماس بگیرید.

دریافت ویزای آمریکا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشین

سوالات متداول

تفاوت بین ویزای غیرمهاجرتی و ویزای مهاجرتی آمریکا چیست؟

تفاوت اصلی بین ویزای غیرمهاجرتی و ویزای مهاجرتی آمریکا طول مدت زنانی است که فرد دارنده‌ی ویزای آمریکا می‌تواند در خاک این کشور بماند. ویزاهای غیرمهاجرتی موقتی هستند؛ این بدان معناست که این ویزا منقضی می‌شود و دارنده‌ی ویزا باید فورا به کشور خود بازگردد.

ویزاهای مهاجرتی از سوی دیگر به عنوان گرین کارت شناخته می‌شوند و دائمی هستند. اگر فرد ویزای مهاجرتی داشته باشد می‌تواند به ایالات متحده نقل مکان کند و بدون مهلت زمان مشخص در آنجا بماند.

تفاوت بین ویزای غیرمهاجرتی و ویزای مهاجرتی آمریکا چیست؟

آیا داشتن ویزای آمریکا ضمانت ورود به خاک این کشور است؟

داشتن ویزای معتبر آمریکا ورود به خاک این کشور را تایید نمی‌کند. گشت مرزی در هر نقطه‌ی ورودی ایالات متحده، مسئول افرادی است که وارد کشور می‌شوند. به همین خاطر است که وقتی وارد خاک آمریکا می‌شوید، ابتدا باید به اداره‌ی مهاجرت و گمرک بروید تا مدارک و سوابق شما بررسی شود و سپس تصمیم گرفته می‌شود که آیا اجازه‌ی ورود به خاک این کشور را دارید یا خیر.

مقامات مربوطه این اختیار را دارند که فرد را بازداشت و بازجویی کنند و از ورود او به آمریکا جلوگیری کنند و در نهایت ترتیبی دهند که فرد به کشور خود بازگردد.

آیا داشتن ویزای آمریکا ضمانت ورود به خاک این کشور است؟

آیا مهاجرت به امریکا از طریق ویزای توریستی امکان‌پذیر است؟

برای خیلی از افراد این سوال مطرح می‌شود که آیا امکان مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای توریستی وجود دارد و فرد می‌توانید برای اقامت اقدام کند؟ در این خصوص باید این نکته بیان شود که ویزای توریستی تنها در صورت تایید بازگشت به میهن تایید می‌شود و در صورتی که ثابت شود فرد قصد ماندن در آمریکا دارد، ویزای خود ریجکت خواهد شد. افرادی که ویزای توریستی آمریکا دارند باید پس از اتمام مهلت ویزا به کشور خود بازگردند.

آیا مهاجرت به امریکا از طریق ویزای توریستی امکان‌پذیر است؟

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button