021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای کار آمریکا

اخذ ویزای آمریکا موضوعی است که خیلی‌ها به آن فکر می‌کنند و یک راه متداول برای این کار، اخذ ویزای کار آمریکا و مهاجرت کاری به آمریکا است. اغلب افراد می‌توانند از طریق جاب آفر ویزای کار آمریکا دریافت کنند. اگر ترکیب مناسبی از مهارت‌ها، تحصیلات یا تجربه‌ی کاری دارید، شانس شما برای دریافت ویزای کاری آمریکا و زندگی در آن بسیار بالا خواهد بود. در ادامه این مقاله در خصوص انواع ویزای کار آمریکا، ویزای کار مهاجرتی و غیر مهاجرتی، شرایط اخذ ویزای کار آمریکا، مدارک، مراحل، تمدید و هزینه به همراه مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2023 صحبت خواهیم کرد.

ویزای کار آمریکا

ایالات متحده علاوه بر اینکه کشوری است که بسیاری از مردم به قصد تفریح و گردشگری به آنجا می‌روند، یک مقصد کاری محبوب نیز می‌باشد. مردم از سراسر جهان به دلیل حقوق بالا و محیط های کاری مطلوب می‌خواهند در ایالات متحده کار کنند. افراد از دو روش می توانند برای کار وارد آمریکا شوند: بعنوان نیروی کار موقت با ویزای غیر مهاجرتی و بعنوان نیروی کار با اقامت دائم یا ویزای مهاجرتی.

ویزای کار آمریکا برای افرادی استفاده می‌شود که به طور موقت برای کار وارد ایالات متحده می‌شوند. این نوع ویزای آمریکا به افراد اجازه نمی‌دهد به طور دائم و نامحدود در ایالات متحده کار کنند. متقاضیان این نوع ویزا باید واجد شرایط باشند و مدارکی که در ادامه‌ی این مطلب معرفی می‌کنیم را به مقامات مربوطه ارائه دهند.

ویزای کار آمریکا

ویزای کاری مهاجرتی و غیر مهاجرتی آمریکا

در واقع، در همین ابتدا می‌توان ویزای کار آمریکا را در دو دسته‌ی کلی قرار داد: ویزای کار مهاجرتی و ویزای کاری غیر مهاجرتی. کسی که با ویزای مهاجرتی کاری آمریکا وارد ایالات متحده می‌شود موفق به دریافت اقامت آمریکا شده و مجبور به بازگشت به کشور خود نیست. اما کسی که با ویزای غیر مهاجرتی وارد می‌شود، ملزم به بازگشت به کشور خود بعد از اتمام مدت اعتبار ویزاست.

(بیشتر بخوانید: صدور ویزا چقدر طول میکشد؟)

ویزای کاری مهاجرتی و غیر مهاجرتی آمریکا

انواع ویزای کار آمریکا از نوع غیر مهاجرتی

انواع مختلفی از ویزای کار آمریکا از نوع غیر مهاجرتی بسته به هدف و نوع کاری که می‌خواهید انجام دهید وجود دارد که در ادامه به معرفی هر کدام می‌پردازیم:

(بیشتر بخوانید: چگونه ویزای کاری بگیریم؟)

انواع ویزای کار آمریکا از نوع غیر مهاجرتی

انواع ویزای کار آمریکا: 1. ویزای H-1B

ویزای کار آمریکا از نوع H1B مناسب کارفرماهایی است که می‌خواهند نیروی سطح بالا و متخصص را برای مشاغل تخصصی‌ای از جمله مهندس IT، پزشک، استاد دانشگاه، حسابدار، معمار، وکیل و … استخدام کنند. این در صورتی است که کارفرما نیروی آمریکایی مناسبی برای شغل مورد نظر خود پیدا نکند و نیاز به نیروی متخصص از کشورهای دیگر با این شرایط دارد:

 • مدرک لیسانس 4 ساله (یا مدارک معادل آن)
 • مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا
 • آموزش پیشرفته و دارا بودن مهارت‌های حرفه‌ای
 • واجد شرایط کار در پروژه‌های تحقیق و توسعه وزارت دفاع ایالات متحده یا سایر سمت‌های دولتی

برای کار در یک شغل تخصصی. نیاز به مدرک فوق متوسطه شامل حداقل چهار سال تحصیل در زمینه تخصصی. (توجه: این ویزا مبتنی بر دادخواست نیست.)

ویزای کاری H1B1 تنها برای دو کشور شیلی و سنگاپور می‌باشد.

انواع ویزای کار آمریکا: 1. ویزای H-1B

ویزای H4 چیست؟

ویزای کار آمریکا از نوع H4 برای اعضای خانواده تحت تکفل دارنده ویزای H1B (همسر و فرزندان زیر 21 سال) که می‌خواهند به دارنده این ویزا در آمریکا ملحق شوند، صادر می‌شود.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای H4 چیست؟

انواع ویزای کار آمریکا: 2. ویزای H-2A

دومین ویزای کاری آمریکا در بین ویزاهای غیر مهاجرتی، ویزای H-2 است. ویزای H-2 برای دو نوع کارگر طراحی شده است:

 • ویزای H-2A: کارگران کشاورزی موقت
 • ویزای H-2B: کارگران غیرکشاورزی موقت

ویزای کار آمریکا از نوع H2A برای کسانی است که در کارهای کشاورزی موقت یا فصلی کار خواهند کرد. اینت زمان بیشتر از 1 سال نخواهد بود. بر این اساس کارفرمایان در ایالات متحده که دارای مزارع و شرکت های کشاورزی هستند، مجاز به استخدام نیروی کار از کشورهای خارجی هستند. هیچ سقفی برای ویزای H-2A در نظر گرفته نشده است و محدودیتی در مورد اینکه چند نفر باید استخدام شوند، وجود ندارد.

(اگر می‌خواهید در مورد ویزای کارآفرینی آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کار آمریکا: 2. ویزای H-2A

انواع ویزای کار آمریکا: 3. ویزای H-2B

نوع دوم ویزای کار موقت H-2، ویزای H-2B است. در حالی که ویزای H-2A کارگران موقت و فصلی کشاورزی را هدف قرار می‌دهد، ویزای H-2B برای کارگران موقت مشاغل غیرکشاورزی است. دولت به کارفرمایانی که برای دوره‌ی کوتاهی به کارگر ثابت احتیاج دارند و این نیرو را در میان آمریکایی ها نمی‌توانند تامین کنند اجازه استفاده از این نوع ویزا را می‌دهد.

صنایعی که واجد شرایط استخدام نیروی کار با ویزای کار آمریکا از نوع H-2B هستند عبارتند از:

 • هتل داری
 • کشتی های کروز
 • استراحتگاه ها و پارک های موضوعی (پارک هایی مثل دیزنی لند)
 • ساخت و ساز
 • پیست اسکی
 • زمین های گلف
 • نگهبانی و سرایداری
 • باغبانی
 • پارک های آبی
 • انبارها
 • رستوران ها و بارها
 • فروشگاه های خرده فروشی
 • ورزشگاه ها

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای بیزینسی آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کار آمریکا: 3. ویزای H-2B

تفاوت ویزای H-2A و H-2B

همانطور که پیشتر گفتیم، ویزای H-2A مخصوص کارگران بخش کشاورزی و ویزای H-2B برای کارگران سایر بخش هاست. اما تفاوت دیگر این دو نوع در این است که ویزای کار آمریکا H-2B سقف مشخصی دارد. از اول اکتبر تا 31 مارس، 33000 ویزای H-2B و  از 1 آوریل تا 30 سپتامبر 33000 ویزای دیگر صادر می‌شود.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط ویزای سرمایه گذاری آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

تفاوت ویزای H-2A و H-2B

انواع ویزای کار آمریکا: 4. ویزای H-3

ویزای کار آمریکا H-3 نیز برای کسانی است که به دنبال آموزش در زمینه‌های شغلی به غیر از دانشجویان پزشکی یا آموزش است و یا آموزش برای رفع نیازهای کسانی که نیاز به آموزش ویژه دارند. این طبقه‌بندی برای شهروندانی است که می‌خواهند در داخل خاک آمریکا آموزش ببینند اما در خارج از این کشور به کار مشغول شوند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با ویزا دانشجویی آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای کار آمریکا: 4. ویزای H-3

انواع ویزای کار آمریکا: 5. ویزای I

ویزای I مربوط به خبرنگاران، فعالان رسانه‌ای، سردبیران و فیلم برداران می‌باشد که که با هدف جمع آوری اطلاعات، انتشار اخبار موثق در مورد رویدادهای خبری ایالات متحده از طرف یک شرکت یا سازمان رسانه ای هر کشوری وارد آمریکا می شوند(مانند خبرنگاران صدا و سیما که برای ارسال گزارش به ایران در مورد اخبار آمریکا وارد این کشور می شوند.)

کسانی که ویزای کار آمریکا I را دارند فقط باید به فعالیت های حیطه اختیارات خود بپردازند و اجازه استخدام در شرکت های آمریکایی را ندارند و تنها مجاز به تحصیل در برخی رشته های دانشگاهی هستند.

(اگر می‌خواهید در مورد ویزا بشردوستانه امریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کار آمریکا: 5. ویزای I

انواع ویزای کار آمریکا: 6. ویزای L-1A

ویزای غیر مهاجرتی L-1A کارفرمای آمریکایی را قادر می‌سازد تا یک مدیر اجرایی را از یکی از دفاتر خارجی وابسته به خود به یکی از دفاتر خود در ایالات متحده منتقل کند. این طبقه‌بندی همچنین به یک شرکت خارجی که هنوز دفتر وابسته به ایالات متحده ندارد، این امکان را می‌دهد تا یک مدیر اجرایی را با هدف تأسیس شعبه جدید به ایالات متحده بفرستد.

(اگر مایل هستید که در مورد ویزای ترانزیت ایالات متحده آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای کار آمریکا: 6. ویزای L-1A

انواع ویزای کار آمریکا: 7. ویزای L-1B

با ویزای کار آمریکا L-1B یک کارفرمای آمریکایی می‌تواند یک کارمند حرفه‌ای با دانش تخصصی مرتبط با منافع سازمان را از یکی از دفاتر خارجی وابسته به یکی از دفاتر خود در ایالات متحده منتقل کند. این نوع ویزا به یک شرکت خارجی که هنوز شعبه‌ای در ایالات متحده ندارد، این امکان را می‌دهد تا یک کارمند با دانش تخصصی را برای کمک به تأسیس شعبه جدید به آمریکا بفرستد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریافت ویزای استارت آپ به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کار آمریکا: 7. ویزای L-1B

انواع ویزای کاری آمریکا: 8. ویزای P-1A

ویزای P-1A برای ورزشکاران انفرادی شناخته شده در سطح بین المللی، ورزشکارانی که عضو یک تیم هستند، ورزشکاران حرفه ای (در حد مسابقات المپیک)، مربیان و اعضای تیم‌های ورزشی که برای انجام مسابقات وارد آمریکا می‌شوند کاربرد دارد.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با اخذ ویزای سرمایه گذاری از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای کاری آمریکا: 8. ویزای P-1A

انواع ویزای کاری آمریکا: 9. ویزای P-1B

این نوع ویزای کار آمریکا مختص افرادی است که به طور موقت به عنوان یک هنرمند یا سرگرم کننده برای شرکت در یک برنامه، به صورت انفرادی یا به عنوان بخشی از یک گروه که حداقل یک سال از تاسیس آن گذشته است، می‌خواهند به آمریکا سفر کنند.

(اگر می‌خواهید در مورد گرفتن ویزای تجاری بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کاری آمریکا: 9. ویزای P-1B

ویزای کار آمریکا: 10. ویزای P3

ویزای P3 یکی دیگر از انواع ویزای کار آمریکا بوده و هم برای هنرمندان و ورزشکارانی است که به صورت فردی یا گروهی به طور موقت برای اجرا، تدریس یا مربیگری تحت برنامه‌ای که از نظر فرهنگی منحصر به فرد است، به ایالات متحده می‌آیند.

(اگر مایل هستید که در مورد اخذ ویزای خود اشتغالی بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

ویزای کار آمریکا: 10. ویزای P3

ویزای کار آمریکا: 11. ویزای R-1

ویزای R-1 طبق قوانین حقوق کار در آمریکا برای کارگران مدهبی غیرمهاجر و یا اعضای یک فرقه‌ی مذهبی داده می‌شود. این افراد معمولا به طور مستقیم یا غیرمستقیم برای فرقه یا یک مرکز غیرانتفاعی خاص کار می‌کنند یا با آنها مرتبط هستند. کسانی که ویزای R-1 را دریافت می‌کنند، اجازه دارند در طول مدت اعتبار ویزای خود در ایالات متحده زندگی کنند، حساب بانکی باز کنند، گواهینامه رانندگی بگیرند و تحصیل کنند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریافت ویزای درمانی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای کار آمریکا: 11. ویزای R-1

ویزای کار آمریکا: 12. ویزای O-1

ویزای O-1 برای کسانی است که توانایی‌ها یا دستاوردهای خاص و استثنایی در صنعت دارند. این ویزا همچنین به کسانی داده می‌شود که با افراد دارای توانایی فوق‌العاده یا یکی از اعضای خانواده سفر می‌کنند.

(بیشتر بخوانید: روادید دانشجویی چیست؟)

ویزای کار آمریکا: 12. ویزای O-1

ویزای کار آمریکا: 13. ویزای O-2

این ویزا به همراهان دارندگان ویزای O-1 تعلق می گیرد تا آنها را در یک رویداد یا اجرایی خاص همراهی کنند و فعالیتشان از فعالیت دارندگان ویزای کار آمریکا O-1 جدایی ناپذیر است.
(برای دانستن بیشتر در رابطه با مزایای قبول شدن در لاتاری امریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)
ویزای کار آمریکا: 13. ویزای O-2

ویزای کار آمریکا: 14. ویزای Q-1

این ویزای کار آمریکا برای افرادی است که با هدف تبادل فرهنگ و تاریخ وارد برنامه های تبادل فرهنگ بین المللی آمریکا می شوند.
(اگر می‌خواهید در مورد اخذ ویزا درمانی آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)
ویزای کار آمریکا: 14. ویزای Q-1

ویزای کار آمریکا: 15. ویزای TN NAFTA

این نوع ویزا به وکیلان، مهندسان، دانشمندان و معلمان کانادایی و مکزیکی واجد شرایط اعطا می‌شود که به دنبال ورود موقت به خاک آمریکا و شرکت در فعالیت‌های تجاری در سطح حرفه‌ای تحت توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی هستند.

(بیشتر بخوانید: چگونه اقامت آمریکا را بگیریم؟)

ویزای کار آمریکا: 15. ویزای TN NAFTA

شرایط مهاجرت کاری به آمریکا

افراد متقاضی ویزای کار آمریکا از نوع غیر مهاجرتی باید واجد برخی شرایط باشند؛ در صورتی که یکی از شروط را رعایت نکرده باشید، شانس دریافت ویزای کاری برای شما کاهش می‌یابد.

(اگر مایل هستید که در مورد شرایط مهاجرت به آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

شرایط مهاجرت کاری به آمریکا

1. باید یک پیشنهاد کاری از ایالات متحده داشته باشید

برای دریافت ویزای کاری آمریکا لازم است برای یک موقعیت شغلی درخواسته داشته باشید و پذیرفته شده باشید، چرا که برای صدور ویزا ارائه مدرک از سمت کارفرما الزامی است.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کانادا با دعوتنامه به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

1. باید یک پیشنهاد کاری از ایالات متحده داشته باشید

2. درخواست توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) تایید شود

درصورتی که کارفرما شما را برای موقعیت شغلی خود تایید کند، باید یک درخواست به سازمان USCIS ارائه دهد. این درخواست با پر کردن فرم I-129 انجام می شود و مهم ترین مدرک شما برای دریافت ویزاست. هنگامی که USCIS دادخواست کارفرمای شما را تأیید کرد، می توانید درخواست ویزا را شروع کنید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

2. درخواست توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) تایید شود

3. تاییدیه گواهی کار توسط وزارت کار (DOL)

برخی از ویزاهای کاری، مخصوصاً ویزای H-1B، H-1B1، H-2A و H-2B به گواهینامه وزارت کار ایالات متحده (DOL) نیاز دارند. کارفرمای شما باید حتی قبل از ارائه دادخواست به USCIS از وزارت کار تاییدیه دریافت کند. این تاییدیه نشان خواهد داد که کارفرمایان نمی توانند آن موقعیت کاری را با نیروی کار آمریکایی پر کنند و به نیروی کار خارجی نیاز دارند. همچنین این گواهینامه ثابت می‌کند کارگران خارجی موقت تأثیر منفی بر فرصت های شغلی شهروندان ایالات متحده ندارند.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط ویزای درمانی کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

3. تاییدیه گواهی کار توسط وزارت کار (DOL)

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار آمریکا

 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • عکس مناسب
 • تاییدیه فرم DS-160
 • رسید پرداخت هزینه درخواست
 • ارائه مدارکی دال بر اینکه بعد از اتمام کار به کشور خود باز خواهید گشت مانند وضعیت اقتصادی، روابط خانوادگی و برنامه های کاری بلند مدت

(اگر مایل هستید که در مورد امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار آمریکا

مراحل دریافت ویزای کار غیر مهاجرتی آمریکا

اگر واجد شرایط دریافت ویزا هستید و مدارک لازم را هم جمع آوری کرده اید باید مراحل درخواست را آغاز کنید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل تبدیل ویزای کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

مراحل دریافت ویزای کار غیر مهاجرتی آمریکا

1. تکمیل فرم درخواست آنلاین ویزای غیرمهاجرتی (فرم DS-160)

اطلاعاتی که در فرم DS-160 وارد می‌کنید باید همگی صحیح باشند. در صورت مغایرت اطلاعات، سفارت می‌تواند درخواست ویزای شما را رد کند. با وجود اینکه فرم DS-160 به بسیاری از زبان ها موجود است، اما پاسخ های شما باید به زبان انگلیسی باشد.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با اخذ ویزای تجاری کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

1. تکمیل فرم درخواست آنلاین ویزای غیرمهاجرتی (فرم DS-160)

2. شرکت در مصاحبه

توجه داشته باشید مصاحبه برای افراد بین 14 تا 79 سال الزامی است. با توجه به اینکه تعداد درخواست ها برای مصاحبه بسیار بالاست، باید از پیش زمان مناسبی را برای مصاحبه در نظر گرفته و در روز مصاحبه با ارائه مدارک کافی به تمام سوالات مصاحبه کننده پاسخ دهید.

(اگر می‌خواهید در مورد ویزای همراه والدین کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

2. شرکت در مصاحبه

3. ثبت اطلاعات بیومتریک

بسته به موقعیت مکانی شما ممکن است قبل از مصاحبه حین آن یا پس از انجام مصاحبه از شما خواسته شود تا اثر انگشت دیجیتالی خود را ثبت کنید. در صورت پذیرش درخواست شما برای هزینه های پردازش از شما مبلغی دریافت می شود که این مبلغ بسته به کشور محل سکونت شما متفاوت است.

(اگر مایل هستید که در مورد دریافت ویزا توریستی کانادا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

3. ثبت اطلاعات بیومتریک

هزینه‌ی دریافت ویزای کار آمریکا

برای ویزای کار ایالات متحده، هزینه درخواست 190 دلار است. این مبلغ تنها برای درخواست صدور ویزاست و یک رقم نسبی می باشد برای اطلاع از جزئیات هزینه های درخواست ویزای کار غیر مهاجرتی آمریکا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.
هزینه‌ی دریافت ویزای کار آمریکا

آیا می توان ویزای کار آمریکا را تمدید کرد؟

امکان تمدید ویزای کار غیر مهاجرتی آمریکاوجود دارد اما باید فرد دارنده ویزا این موارد را رعایت کند:

 • شما به طور قانونی با ویزای غیر مهاجرتی در ایالات متحده پذیرفته شده اید
 •  ویزای شما هنوز اعتبار دارد
 • عدم ارتکاب جرم
 • عدم نقض شرایط پذیرش
 • پاسپورت شما در طول مدت اقامت، اعتبار داشته باشد

بهتر است 45 روز قبل از پایان اعتبار ویزا، برای تمدید ویزای کاری آمریکا از طریق تکمیل فرم  I-94 اقدام کنید.

آیا می توان ویزای کار آمریکا را تمدید کرد؟

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button