021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای توریستی کانادا

دلتان می‌خواهد از کانادا بازدید کنید؟ به دنبال کار یا تحصیل در کانادا هستید و می‌خواهید از راه قانونی وارد این کشور شوید؟ اگر می‌خواهید مدتی در کانادا اقامت موقت داشته باشید، باید ویزای توریستی کانادا را از دولت آن دریافت کنید. برای خیلی از افراد ویزای توریستی یا ویزیتور کانادا فرصتی است که بتوانند آن را تبدیل به ویزای کاری کنند و اقامت بگیرند. اما دقیقاً ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان چه نوع ویزایی است، چه شرایطی دارد، مدارک مورد نیاز آن و انواع این ویزا چه هستند؟ با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا توضیح دهیم.

شرایط درخواست ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان

قبل از اینکه شما برای ویزای توریستی یا بازدید کانادا اقدام کنید، بد نیست که کمی در مورد شرایط درخواست ویزای ویزیتور کانادا برای ایرانیان بدانید. اداره مهاجرت کانادا هر ساله شرایط درخواست ویزای بازدید کانادا را به روز رسانی می‌کند.

در نتیجه، شما برای مطمئن شدن از این شرایط بهتر است که به سایت اداره مهاجرت مراجعه کنید و خودتان این شرایط را ببینید. اما ما در این بخش یک سری شرایط کلی که شما به عنوان درخواست‌کننده ویزای توریستی حتماً باید بدانید را برایتان توضیح خواهیم داد.

(بیشتر بخوانید: چند نوع ویزا داریم؟)

شرایط درخواست ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان

1. داشتن تمکن مالی کافی

یکی از مهمترین شرایط برای اداره مهاجرت کانادا این است که بازدید کنندگانی که وارد این کشور می‌شوند، بتوانند از هزینه‌های سفر خودشان بر بیایند. در نتیجه، شما اول باید ببینید که به توانایی پرداخت هزینه این سفر را دارید یا خیر. برای اثبات تمکن مالی کافی، اداره مهاجرت کانادا از شما می‌خواهد که به سفارتش گردش شش ماهه اخیر حساب بانکیتان را حتماً ارائه کنید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

2. داشتن سابقه سفر

شرط داشتن سابقه سفر برای متقاضیان ویزای توریستی اجباری نیست. اما شما با داشتن این سابقه امتیاز بیشتری را دریافت می‌کنید و شانستان برای گرفتن ویزای توریستی بیشتر خواهد شد. اما می‌دانید سابقه سفر چیست؟

سابقه سفر به این معنی است که شما در گذشته به کشورهایی مثل کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکا سفر کرده‌اید. در نتیجه، شما کسی هستید که قصد توریستی از بازدید کانادا دارد و اگر سابقه سفر را داشته باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که افسر کنسولگری درخواست شما برای ویزای بازدید را تایید کند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با اخذ ویزای توریستی آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

3. داشتن مدارک بیانگر بازگشت به ایران

وقتی شما ویزای توریستی را می‌گیرید، می‌توانید اقامتی موقت و کوتاه مدت در کانادا داشته باشید. در نتیجه، دولت کانادا هم انتظار دارد که در پایان این مدت اقامت موقت، شما به کشور خودتان بازگردید. بنابراین، شما باید مدارکی با خود داشته باشید که نشان دهند به کشور خودتان وابسته هستید و رابطه قوی و محکمی با آن دارید.

برای مثال، اگر شما در ایران کار می‌کنید و سابقه کاری در آنجا مثل بیمه یا اسناد خانه دارید، این مدارک را حتماً با خود به کنسولگری یا سفارت بیاورید. این مدارک نشان می‌دهند که زندگی شما در ایران خوب است و شما قصد بازگشت به آنجا را دارید.

(بیشتر بخوانید: چگونه در کانادا اقامت دائم بگیریم؟)

3. داشتن مدارک بیانگر بازگشت به ایران

4. شرط داشتن دعوتنامه

این شرط هم مثل شرط داشتن سابقه سفر یک شرط اجباری برای درخواست ویزای توریستی کانادا نیست. اما شما با داشتن دعوتنامه شانس بیشتری برای گرفتن ویزای توریستی دارید. بنابراین، اگر شما فامیل، آشنا یا دوستی در کانادا دارید، می‌توانید از او درخواست کنید که دعوتنامه‌ای را برای شما بفرستد. به این صورت، با داشتن دعوتنامه، افسر کنسولگری اطمینان بیشتری در مورد هدف شما از سفر به کانادا خواهد داشت.

(اگر مایل هستید که در مورد مدارک ویزای آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی کانادا چه هستند؟

حالا که ما کمی در مورد شرایط درخواست کردن ویزای بازدید کانادا برایتان توضیح دادیم، بیایید به سراغ مدارک لازم برای اخذ ویزای بازدید کانادا برویم. باز هم به شما یادآوری خواهیم کرد که اداره مهاجرت کانادا فهرستی کامل از این مدارک را برایتان مشخص خواهد کرد و بهترین مرجع این سایت این اداره است. با این وجود، ما در این بخش در مورد این مدارک کمی صحبت خواهیم کرد تا شما بدانید که باید چه انتظاری از تهیه مدارک برای اخذ ویزای ویزیتور کانادا داشته باشید. همچنین، به یاد داشته باشید که همه این مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشند. این مدارک عبارتند از:

  • مدارک هویتی مثل پاسپورت و شناسنامه، سند ازدواج، مدارک تحصیلی
  • در صورت نیاز، کارت پایان خدمت و مدارک عدم سوء پیشینه
  • تکمیل فرم‌های درخواست ویزا
  • سوابق سفر و نامه توضیح هدف سفر
  • مدارک دال بر داشتن تمکن مالی کافی
  • ارائه مدارکی مثل رسیدهای رزرو هتل یا بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • ارائه مدارک شغلی و دارایی، مثل نامه شغلی، فیش حقوقی، سوابق کاری یا بیمه کاری و سند خانه آپارتمان و مغازه

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی کانادا چه هستند؟

مدارک فرد دعوت‌کننده

اگر شما از سوی کسی به کانادا دعوت می‌شوید، بهتر است که از دعوت‌کننده بخواهید مدارک شخصی مثل کارت شهروندی، نسخه‌ای از ویزای دانشجویی، نامه اشتغال به کار یا ویزای کار و کلاً مدارک نشان دهنده وضعیت مالی این فرد را به شما ارسال کنند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط گرفتن شهروندی کانادا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

انواع ویزای کانادا توریستی

دولت کانادا برای کسانی که درخواست ویزای بازدید یا ویزیتور را می‌دهند، سه نوع ویزا را صادر می‌کند. یک نوع آن ویزای یکبار ورود یا سینگل، نوع دیگر ویزای چند بار ورود یا مولتیپل و نوع آخر هم سوپر ویزا است که ما در این بخش در مورد هر کدام از ویزا کانادا برای ایرانیان به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با تمدید ویزای پزشکی از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

انواع ویزای کانادا: ویزای سینگل

ویزای سینگل ویزایی است که به شما فقط یک بار اجازه ورود به کانادا را می‌دهد. مدت اعتبار ویزای سینگل ۶ ماهه است و بعد از اتمام اعتبار شما نمی‌توانید بار دیگر بدون انجام فرایند درخواست ویزا وارد کانادا شوید. بنابراین، اگر شما ویزای سینگلی گرفتید که اعتبارش ۶ ماهه بود، بعد از اتمام مدت این ویزا باید دوباره به سفارت کانادا بروید و در آنجا درخواست ویزای توریستی را کنید.

(بیشتر بخوانید: تمکن مالی ویزای درمانی آمریکا چقدر است؟)

انواع ویزای کانادا: ویزای سینگل

انواع ویزای کانادا: ویزای مولتی یا چند بار ورود

ویزای مولتیپل مناسب کسانی است که نمی‌خواهند فرایند درخواست دادن ویزا را چندین بار انجام دهند. در واقع، شما با ویزای مولتی می‌توانید در مدت زمان اعتبار این ویزا چند بار به کانادا سفر کنید و از این کشور خارج شوید.

مدت اعتبار ویزای مولتی معمولاً ۵ یا ۱۰ سال است. برای مثال، فرض کنید شما ویزای مولتی ۵ ساله گرفته‌اید. در مدت این ۵ سال شما می‌توانید هر چقدر دلتان می‌خواهد به کانادا سفر کنید و در هر بار سفر تا حداکثر ۶ ماه می‌توانید در کانادا اقامت داشته باشید.

(بیشتر بخوانید: ویزای درمانی کانادا چیست؟)

سوپر ویزا

سوپر ویزا یا ویزای ویزیتور کانادا برای والدین یک ویزا از نوع مولتی با اعتبار ۱۰ ساله و ویژه والدین و شهروندانی است که اجازه اقامت دائم در کانادا را دارند. با ویزای توریستی کانادا برای والدین، والدین سالخورده مثل پدربزرگ و مادربزرگ در هر بار ورود می‌توانند ۵ سال در کانادا اقامت داشته باشند و در کنار فرزندان خود زندگی کنند.

(اگر می‌خواهید در مورد مدت زمان پردازش سوپر ویزای کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای توریستی کانادا برای خواهر و برادر

ما در پاراگراف قبلی در مورد ویزای توریستی کانادا برای والدین صحبت کردیم. اما در مورد ویزای توریستی کانادا برای خواهر و برادر چطور؟ هر چه باشد، آنها هم مثل والدین دعوت‌کننده با او رابطه خونی قوی دارند. اما آیا آنها هم مثل ویزای توریستی والدین شانس دریافت ویزا را دارند؟ در پاسخ باید گفت که اصولاً شانس دریافت ویزای توریستی برای والدین بیشتر است.

(اگر می‌خواهید در مورد مراحل درخواست ویزای ترانزیت آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای توریستی کانادا برای خواهر و برادر

ارسال دعوتنامه برای ویزای توریستی کانادا برای خواهر و برادر

اگر شما مقیم کانادا هستید و می‌خواهید خواهر و برادرتان را برای بازدید به کانادا دعوت کنید. برای افزایش شانس پذیرش برای ویزای ویزیتور خواهر و برادر حتماً یک دعوتنامه را باید برایشان ارسال کنید. به این صورت، خواهر و برادر شما می‌توانند این دعوتنامه را به مدارکی که در بخش مدارک مورد نیاز ویزای بازدید توضیح دادیم الحاق کنند و شانس خود برای گرفتن ویزای توریستی برای خواهر و برادر را افزایش دهند.

(بیشتر بخوانید: چگونه میتوانیم به امریکا مهاجرت کنیم؟)

ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه

ما در بخش شرایط اخذ ویزای توریستی گفتیم که شرط داشتن دعوتنامه یک شرط اجباری برای اخذ ویزای توریستی نیست. اگر شما در کانادا دوست، آشنا یا فامیلی ندارید که برای شما دعوتنامه ویزای بازدید را بفرستد، هنوز هم می‌توانید برای اخذ ویزای بازدید این کشور اقدام کنید. شما با ارائه همه مدارک دیگر هم می‌توانید درخواستتان را پیش رو ببرید.

نکته‌ای که در مورد ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه وجود دارد این است که شانس پذیرش شما برای اخذ ویزا کمتر خواهد شد. ما داشتن دعوتنامه را به شما توصیه می‌کنیم اما این شرط اجباری نیست. در نتیجه، ویزای توریستی کانادا بدون دعوت‌ نامه امکان‌پذیر است، اما توصیه نمی‌شود.

(اگر مایل هستید که در مورد شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

فرایند ویزای توریستی کانادا

حالا که شما شرایط خودتان برای درخواست ویزای بازدید کانادا را بررسی کردید و دیدید که مدارک لازم برای انجام این کار را دارید، حالا می‌توانید به سراغ فرایند اخذ این ویزا بروید. فرایند اخذ ویزای ویزیتور کانادا در چند مرحله انجام می‌شود که ما آنها را برای شما به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

توجه داشته باشید که فرایند درخواست ویزای بازدید برای خیلی از متقاضیان به صورت آنلاین است و فقط یک مرحله آن که مربوط به اطلاعات بیومتریک انگشت نگاری است حضوری انجام می‌شود.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط گرفتن اقامت در امریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

فرایند ویزای توریستی کانادا

1. مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید

همانطور که گفتیم، اداره مهاجرت کانادا لیست کاملی از این مدارک را به شما نشان می‌دهد. شما می‌توانید برای رفرنس به سایت این اداره مراجعه کنید و این لیست کامل را مشاهده کنید. بعد از تهیه مدارک، شما باید از آن‌ها با اسکنر عکس بگیرید. بعداٌ شما باید این عکس‌ها را در خود سایت اداره مهاجرت کانادا بارگذاری کنید.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط اخذ پاسپورت آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

2. ایجاد اکانت کاربری و پر کردن فرم درخواست ویزا

در این مرحله، شما باید وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شوید و یک حساب کاربری برای خود بسازید. در زمان ساخت این حساب کاربری، سایت اداره مهاجرت کانادا یک سری سوال امنیتی را از شما می‌پرسد. وقتی که شما به این سوالات جواب می‌دهید، باید پاسخ آنها را در جایی ذخیره کنید، چون در هر بار ورود به حساب کاربری این سوال‌ها از شما مجدداً پرسیده می‌شوند. فرم درخواست ویزا هم در همین سایت وجود دارد که شما باید آن را تکمیل و در مرحله بعد مدارکتان را آپلود کنید.

(بیشتر بخوانید: گرفتن پاسپورت کانادا چقدر طول میکشه؟)

3. پرداخت هزینه درخواست ویزا

بعد از اینکه شما مدارک مورد نیاز را آپلود و فرم درخواست را پر کرده‌اید، باید امضای الکترونیکی خود را در سایت اداره مهاجرت کانادا به ثبت برسانید که این امضا معمولاً با نوشتن نام و فامیل شما به صورت الکترونیکی نوشته می‌شود. بعد از آن، نوبت به پرداخت هزینه درخواست ویزا می‌رسد که اداره مهاجرت کانادا این هزینه را شامل هزینه درخواست و هزینه انگشت نگاری می‌کند.

(بیشتر بخوانید: سیتیزن آمریکا چیست؟)

4. انجام مرحله انگشت نگاری

بعد از اینکه شما هزینه‌های مربوط به درخواست ویزا و انجام فرایند انگشت نگاری را پرداخت کرده‌اید، نامه‌ای در طول ۱ تا ۳ روز آینده برای شما فرستاده می‌شود. در این نامه، اداره مهاجرت کانادا برای شما توضیح می‌دهد که شما ۳۰ روز وقت دارید که خودتان را به یکی از دفترهای کارگزاری کانادا در یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه برسانید. به این صورت، شما در آنجا می‌توانید مراحل انگشت نگاری بیومتریک را انجام دهید.

(اگر می‌خواهید در مورد مراحل درخواست ویزای دانشجویی بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

5. انتظار پاسخ و دریافت پاسپورت

بعد از انگشت نگاری، شما باید منتظر بمانید تا سفارت کانادا جواب درخواست شما برای ویزا را بدهد. اگر با درخواست شما موافقت شد، شما باید به سفارت کشور همسایه خود مراجعه کنید تا برای پاسپورت شما درج نشان ویزا را انجام دهد. بعد از درج نشان ویزای توریستی، شما می‌توانید این ویزا را از سفارت تحویل بگیرید.

(اگر مایل هستید که در مورد مدارک برای گرفتن ویزای کاری بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

5. انتظار پاسخ و دریافت پاسپورت

6. ویزای توریستی کانادا از ترکیه

همانطور که مشاهده کردید، بیشتر مراحل درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین انجام می‌شوند. اما مرحله بیومتریک یا انگشت نگاری نیاز به حضور شما در سفارت کانادا دارد. متاسفانه، در ایران سفارت کانادا وجود ندارد. اما شما می‌توانید این مرحله از درخواست ویزای توریستی کانادا از ترکیه را انجام دهید.

برای انجام بیومتریک و اخذ ویزای توریستی کانادا از ترکیه، شما اول باید برای یکی از دفترهای VAC پیکاپ کانادا در استانبول یا آنکارای ترکیه وقت بگیرید. برای این کار، شما می‌توانید در وب سایت VFS یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس، شما باید یکی از دفاتر VAC در استانبول یا آنکارا را انتخاب و برای آن وقت بگیرید. به این صورت، شما می‌توانید در این دفاتر انگشت نگاری را انجام داده و برای درج نشان ویزایتان وقت بگیرید.

هزینه ویزای کانادا توریستی

هزینه ویزای کانادا توریستی کم نیست. شما اگر فقط فرایند درخواست ویزا از سفارت را در نظر بگیرید باید ۱۸۵ دلار هزینه کنید. این هزینه شامل ۱۰۰ دلار مربوط به بررسی سفارت در مورد پرونده درخواست شما و ۸۵ دلار مربوط به هزینه انگشت نگاری است. با این وجود، شما هزینه‌های دیگری مثل ترجمه مدارک سفر به ترکیه برای انگشت نگاری، هزینه پیکاپ ویزا را هم باید بپردازید. بنابراین، حتماً بودجه خود را برای این کار بررسی کنید و قبل از اقدام برای درخواست ویزا به این مسئله توجه کنید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل گرفتن ویزای کار آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

هزینه ویزای کانادا توریستی

زمان صدور ویزای توریستی کانادا چقدر طول میکشد؟

یکی از بدترین چیزهایی که بعد از درخواست هر نوع ویزایی باید آن را تحمل کرد منتظر جواب ماندن درخواست ویزا است. برای همین، برای خیلی از متقاضیان ویزا توریستی کانادا مهم است که بدانند که زمان صدور ویزای ویزیتور کانادا چقدر طول میکشد. در پاسخ، اول شما باید به این فکر کنید که در چه زمانی درخواست ویزا را می‌دهید و اینکه آیا در آن زمان سفارت کانادا سرش شلوغ است یا خلوت.

اگر سفارت کانادا سرش خلوت باشد، بررسی پرونده درخواست ویزای شما ممکن است ۱ ماه بیشتر طول نکشد. اما اگر حجم کار سفارت شلوغ باشد، این پروسه می‌تواند به ۳ ماه وحتی تا ۶ ماه هم طول بکشد. همچنین، شما حتما سعی کنید که مدارک‌تان کامل باشند. در غیر اینصورت، ممکن است سفارت از شما درخواست مدارک بیشتری کند که خود این مسئله زمان صدور ویزای‌تان را به تأخیر خواهد انداخت.

زمان صدور ویزای توریستی کانادا چقدر طول میکشد؟

ویزای توریستی کانادا چند ساله است؟

یکی از مسائل مهم برای متقاضیانی که می‌خواهند درخواست ویزای بازدید را بدهند این است که ویزای توریستی کانادا چند ساله است؟ ما در بخش انواع ویزا توضیح دادیم که کانادا سه نوع ویزای سینگل، مولتی و ویژه را برای متقاضیان صادر می‌کند.

پاسخ سوال اینکه ویزای توریستی کانادا چند ساله است، به نوع ویزای شما بستگی دارد. برای مثال، اگر شما ویزای سینگل داشته باشید، ویزای شما ۶ ماه اعتبار دارد و فقط می‌توانید یک بار ورود به کانادا داشته باشید. اما اگر ویزای مولتی داشته باشید، میزان اعتبار ویزای توریستی شما می‌تواند ۵ یا ۱۰ ساله باشد.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مدت زمان جواب ویزای دانشجویی کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

آیا تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری ممکن است؟

یادتان است که در ابتدای مطلب گفتیم که تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری امکان‌پذیر است؟ خوشبختانه، شرایط جدید ویزای کانادا برای ایرانیان توسط اداره مهاجرت کانادا که دارای ویزای توریستی هستند این کار را ممکن می‌کنند که بتوانند تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری را انجام دهند.

با شرایط جدید ویزای کانادا برای ایرانیان، بازدیدکنندگان از کانادا در زمان اقامت موقت خود در این کشور می‌توانند با شرکت‌های کانادایی مصاحبه‌های شغلی را انجام دهند. در صورتی که هر کدام از این شرکت‌ها درخواست متقاضی برای کار را پذیرفتند، متقاضیان می‌توانند از آنها نامه جاب آفر را بگیرند. بعد از دریافت نامه جاب آفر، آنها در سایت اداره مهاجرت کانادا می‌توانند درخواست تبدیل ویزای توریستی به کاری خود را ثبت کنند.

آیا تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری ممکن است؟

ویزای توریستی کانادا تضمینی با شرکت مون امیگریشن

کانادا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای دنیا برای گردشگری، تفریح و مهاجرت است. تعجبی هم ندارد که خیلی برای گرفتن ویزای توریستی، کاری و تحصیلی طرفدار دارد! اگر شما قوم و خویشی در کانادا دارید و می‌خواهید برای سفر یا بازدید از آنها به کانادا بروید یا می‌خواهید از طریق ویزای توریستی به کانادا مهاجرت کنید، می‌توانید برای راهنمایی و مشاوره با متخصصان و کارشناسان ما در شرکت مون ایمیگریشن در تماس باشید. ما سابقه‌ای طولانی در کمک به متقاضیان مهاجرت و اخذ انواع ویزا از جمله ویزای توریستی کانادا تضمینی داریم و خوشحال می‌شویم به شما در این زمینه کمک کنیم.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط ویزای کار کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای توریستی کانادا تضمینی با شرکت مون امیگریشن

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button