021-22700332-35
021-22700332-35

دریافت pr کانادا

مقیم دائم یا permanent resident به کسی گفته می‌شود که وضعیت اقامت دائم یک کشور را به دست آورده است. سالانه افراد زیادی به کانادا مهاجرت کرده و برای دریافت pr کانادا اقدام می‌کنند. یک مقیم دائم کانادا از مزایای مشابه با شهروندان کانادا برخوردار است اما بر خلاف شهروندان، باید با رعایت برخی الزامات وضعیت خود را حفظ کند. در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم در خصوص اخذ pr کانادا و نحوه گرفتن پی آر کانادا بیشتر توضیح بدهیم.

دریافت Pr کانادا: ویزای Pr کانادا چیست؟

اول از همه باید به این مساله بپردازیم که ویزای پی آر کانادا چیست؟ ویزای پی آر یا permanent resident یک مجوز معتبر است که به افراد امکان کار و اقامت در کانادا را می‌دهد. بنابراین هر فردی که ویزای Pr کانادا را داشته باشد، می‌تواند به صورت قانونی در این کشور زندگی کند. با این حال دریافت پی آر کانادا باعث نمی‌شود این افراد شهروندان بومی این کشور شناخته شوند و فقط وضعیت اقامت دائم دارند.

دانشجویان بین‌المللی، سرمایه‌گذاران یا افرادی که با ویزای کاری کانادا وارد این کشور شده‌اند، می‌توانند برای گرفتن پی آر کانادا درخواست بدهند. در ادامه بیشتر در خصوص فرایند و نحوه دریافت pr کانادا صحبت خواهیم کرد.

دریافت Pr کانادا: ویزای Pr کانادا چیست؟

کانادا – انتخابی بی‌نظیر برای مهاجرت

کانادا کشوری توسعه‌یافته با زیرساخت‌های خوب و اقتصاد قوی است. اقتصاد پیشرفته‌ی کانادا دهمین اقتصاد بزرگ جهان شناخته می‌شود که عمدتا مبتنی بر منابع طبیعی و شبکه‌های تجاری بین‌المللی توسعه‌یافته است. این کشور با بیشترین دریاچه‌ها، یکی از زیباترین کشورها برای زندگی به ویژه برای دوست‌داران طبیعت و کاوشگران است.

بعلاوه کانادا کشوری است که از ساکنان خود مراقبت می‌کند؛ برنامه‌های رفاه اجتماعی، برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی، آموزش رایگان و غیره از جمله خدمات کشور کانادا به ساکنان خود است. همچنین کانادا تحصیل‌کرده‌ترین کشور جهان است و بیش از نیمی از ساکنان آن دارای مدرک تحصیلی هستند. با توجه به این ویژگی‌ها، تقاضا برای دریافت pr کانادا بسیار زیاد است.

کانادا – انتخابی بی‌نظیر برای مهاجرت

مقیم دائم کانادا کیست؟

مقیم دائم کانادا شخصی است که می‌تواند به طور قانونی در این کشور زندگی کند اما شهروند بومی کانادا محسوب نمی‌شود. وضعیت اقامت دائم توسط دولت کانادا به متقاضیان اعطا می‌شود. یک فرد که موفق به دریافت pr کانادا شده است، تمام حقوق یک شهروند کانادایی را دریافت خواهد کرد. اما یک دانشجوی بین‌المللی یا کارگر خارجی که در کانادا زندگی می‌کند، مقیم دائم محسوب نمی‌شود و امتیازات مقیم دائم را نخواهد داشت.

برنامه‌های مهاجرتی زیادی به کانادا وجود دارد که متقاضیان می‌توانند از طریق آنها درخواست داده و اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. برای به دست آوردن وضعیت اقامت، متقاضیان باید درخواست خود را به اداره‌ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کنند. پس از تکمیل 5 سال اقامت در کانادا، متقاضیان می‌توانند کارت اقامت دائم دریافت کنند.

پیش از درخواست برای دریافت pr کانادا، متقاضیان باید مطمئن شوند شرایط و مدارک مورد نیاز اعلام شده توسط دولت کانادا را دارند.

مقیم دائم کانادا کیست؟

برنامه‌های مهاجرتی و دریافت pr کانادا

اگر می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید و اقامت دائم این کشور را بگیرید، می‌توانید از طریق برنامه‌های مهاجرتی مختلف اقدام کنید که هر کدام معیارها و شرایط خاص خود را برای مهاجرت و دریافت pr کانادا دارند. برای دریافت کارت اقامت، انتخاب شما بستگی به مجموع امتیازاتی دارد که بر اساس معیارهای پروفایل خود یعنی سن، مهارت‌های زبانی، تجربه‌ی کاری و غیره به دست می‌آورید.

برنامه‌های مهاجرتی یا دسته‌بندی ویزاهای مختلف وجود دارد که از طریق آنها می‌توانید برای دریافت پی آر کانادا یا ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. این برنامه‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • برنامه‌ی مهاجران ماهر یا اکسپرس اینتری
 • کارگر ماهر فدرال (FSW)
 • برنامه‌ی تجار ماهر فدرال (EST)
 • برنامه‌ی تجربه‌ی کانادایی (CEC)
 • ویزای استارت آپ کانادا
 • سرمایه‌گذاران کارآفرین و خود اشتغال
 • برنامه‌ی کارگر ماهر کبک (QSWP)
 • برنامه‌ی مهاجرت استانی کانادا (PNP)

برنامه‌های مهاجرتی و دریافت pr کانادا

دریافت pr کانادا از طریق اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی به کانادا است که عمدتا به خاطر سادگی و پردازش سریع آن مورد توجه مهاجران قرار می‌گیرد. این برنامه‌ی مهاجرتی برای افراد ماهری ایده‌آل است که می‌خواهند به طور دائم در کانادا مستقر شوند. اکسپرس اینتری کانادا دارای سه برنامه‌ی مختلف است:

 1. برنامه‌ی اسکیل ورکر فدرال (FSW): برای متقاضیانی که تجربه‌ی کاری قابل توجه خارجی یا سطح تحصیلات عالی دارند.
 2. برنامه‌ی کارگران مشاغل مهارتی و فنی فدرال (FSTP): برای تاجران ماهر
 3. برنامه‌ی تجربه‌ی کانادایی (CEC): برای اتباع خارجی که حداقل به مدت یک سال در کانادا کار کرده‌اند.

دریافت pr کانادا از طریق اکسپرس اینتری

دریافت pr کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی

برنامه‌های مهاجرت استانی (PNP) در درجه‌ی اول برای افرادی با شرایط زیر است:

 • افرادی که مهارت، تحصیلات یا تجربه‌ی کاری برای کمک به اقتصاد یک استان یا منطقه‌ی خاص دارند.
 • افرادی که قصد اقامت دائم در یک استان یا منطقه‌ی خاص دارند.
 • افرادی که می‌خواهند برای دریافت pr کانادا اقدام کنند.

هر استان و منطقه دارای برنامه‌های مهاجرتی خاص خود است که گروه‌های خاصی مانند فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، افراد تاجر، کارگران ماهر در حرفه‌های خاص یا کارگران نیمه ماهر را هدف قرار می‌دهند. بعلاوه هر استان الزامات منحصربفرد خود را دارد که بهتر است پیش از اقدام در مورد آنها اطلاعات کافی کسب کنید.

دریافت pr کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی

دریافت pr کانادا از طریق برنامه‌ی مهاجرتی آتلانتیک

برنامه‌ی مهاجرتی آتلانتیک (AIP) راهی برای دریافت pr کانادا برای کارگران ماهر خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی است که می‌خواهند در یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا (نیوفاندلند و لابرادور، جزیره‌ی پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک) زندگی و کار کنند. برنامه‌ی AIP دارای سه برنامه‌ی مهاجرتی مختلف است که از طریق آنها می‌توانید برای دریافت پی آر کانادا درخواست بدهید:

 1. برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی آتلانتیک: برای کسانی که در یکی از استان‌های آتلانتیک زندگی و تحصیل کرده‌اند.
 2. برنامه‌ی مهارتی بالا: برای کسانی که پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در آتلانتیک دارند.
 3. برنامه‌ی مهارت متوسط: برای کسانی که از یک کارفرما در آتلانتیک پیشنهاد شغلی دارند.

دریافت pr کانادا از طریق برنامه‌ی مهاجرتی آتلانتیک

دریافت pr کانادا از طریق ویزای استارتاپ (SUV)

کارآفرینان ماهر که می‌توانند یک کسب و کار نوآورانه در کانادا راه‌اندازی کنند و برای کانادایی‌ها ایجاد شغل کنند، می‌توانند برای ویزای استارت آپ کانادا اقدام کنند. برای واجد شرایط بودن برنامه ویزای استارت آپ، متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • داشتن یک کسب و کار مناسب
 • دریافت نامه‌ی حمایت از یک سازمان تعیین شده
 • دارای مهارت زبانی
 • داشتن پول کافی برای هدف

اتباع خارجی که گواهی تعهد و نامه‌ی پشتیبانی از یک نهاد تعیین‌شده را دریافت کنند، می‌توانند پیش از ارائه‌ی درخواست برای دریافت pr کانادا، برای مجوز کار کوتاه مدت درخواست بدهند. با این حال، نهاد تعیین شده باید از درخواست مجوز کار حمایت کند.

دریافت pr کانادا از طریق ویزای استارتاپ (SUV)

دریافت pr کانادا از طریق برنامه‌ی مهاجرتی خود اشتغالی

برنامه‌ی افراد خوداشتغال به افراد دارای تجربه‌ی مرتبط در فعالیت‌های فرهنگی یا ورزشی امکان می‌دهد تا به عنوان افراد خوداشتغال به صورت دائم به این کشور مهاجرت کنند. برای واجد شرایط بودن از طریق این برنامه، متقاضی باید مایل باشد و بتواند سهم قابل‌توجهی در زندگی فرهنگی یا ورزشی کانادا ایفا کند.

دریافت pr کانادا از طریق برنامه‌ی مهاجرتی خود اشتغالی

گرفتن pr کانادا از طریق تحصیل

برای تحصیل در کانادا لازم است برای دریافت مجوز تحصیل اقدام کنید. مجوز تحصیل، سندی است که به اتباع خارجی امکان می‌دهد تا در یک موسسه‌ی آموزشی تعیین شده (DLI) در کانادا تحصیل کنند. بسیاری از دانشجویان این راه را اولین قدم برای دریافت pr کانادا در نظر می‌گیرند.

گرفتن pr کانادا از طریق تحصیل

گرفتن pr کانادا از طریق کار

مجوز کار به شما اجازه می‌دهد تا در کانادا مشغول به کار شوید. اکثر افراد برای کار در این کشور نیاز به مجوز کار دارند. برای بسیاری از متخصصان و افراد حرفه‌ای، دریافت مجوز کار راهی به سوی دریافت pr کانادا نیز هست. به طور کلی دو نوع مجوز کار وجود دارد که در ادامه معرفی می‌کنیم.

گرفتن pr کانادا از طریق کار

 1. مجوز کار آزاد یا باز

یک مجوز کار آزاد یا باز به شما امکان می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید؛ مگر کارفرمایانی که واجد شرایط نیستند و مشخص شده‌اند. دریافت مجوز کار آزاد تنها در شرایط خاصی اتفاق می‌افتد اما یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت pr کانادا محسوب می‌شود.

 1. مجوز کار مخصوص کارفرما

یک مجوز کار مبتنی بر کارفرما (که در برخی موارد به آن مجوز کار بسته نیز گفته می‌شود)، به شما امکان می‌دهد طبق شرایط مندرج در مجوز کار خود، مشغول به کار شوید. این شرایط مندرج محدود به نام کارفرمایی است که می‌توانید برای او کار کنید و همینطور مدت زمان و مکان کار.

مدارک لازم برای pr کانادا

برای دریافت pr کانادا در هر کدام از برنامه‌های مهاجرتی این کشور به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • مدرک آیلتس برای ارائه‌ی نتایج آزمون زبان
 • ECA یا ارزیابی اعتبار تحصیلی (برای کسانی که از طریق برنامه‌ی اسکیل ورکر فدرال اقدام کرده‌اند.)
 • بودجه‌ی کافی برای تامین هزینه‌های درخواست و ارائه‌ی تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی یا گواهینامه‌ها، دیپلم و گواهی حامی
 • نسخه‌های اصل و کپی ترجمه اسناد رسمی پشتیبانی کننده برنامه
 • اثبات سن (مدارک تولد)
 • اسناد استخدام (پیشنهاد شغلی، توصیه نامه یا فیش حقوقی)
 • مدارک پزشکی و عدم سوء پیشینه
 • مدارک سفر (پاسپورت)

مدارک لازم برای pr کانادا

مدت زمان گرفتن کارت pr کانادا

مدت زمان گرفتن اقامت دائم کانادا بر اساس برنامه‌ی مهاجرتی که برای آن اقدام می‌کنید، متفاوت خواهد بود. درواقع می‌توان گفت زمان دریافت pr کانادا برای برنامه‌ی اکسپرس اینتری یا برنامه‌ی مهاجرتی استانی و غیره متفاوت است. انتخاب و تایید درخواست ویزای شما بستگی به امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) دارد. زمانی که دعوتنامه‌ای برای اپلای اقامت دائم دریافت می‌کنید، زمان پردازش حدود 4 تا 6 ماه است.

مدت زمان گرفتن کارت pr کانادا

مزایای دریافت pr کانادا: امتیازات پی آر کانادا

همانطور که گفتیم شرایط دریافت pr کانادا برای هر روش مهاجرتی به این کشور، می‌تواند متفاوت باشد. با این حال وقتی واجد شرایط دریافت این کارت اقامت دائم کانادا شوید، می‌توانید از مزایای زیادی برخوردار شوید که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

مزایای دریافت pr کانادا: 1. زندگی و کار در کانادا

مزیت اصلی ویزای pr کانادا این است که می‌توانید در هر کجای این کشور زندگی و کار کنید. پس از دریافت pr کانادا، شما این آزادی را دارید که از تمام نقاط این کشور بازدید کنید و دیگر مجبور نیستید به یک کارفرما، یک شغل یا حتی یک استان محدود باشید.

بعلاوه اینکه می‌توانید پس از 5 سال اقامت دائم در کانادا می‌تواند برای شهروندی کانادا نیز اقدام کنید.

مزایای دریافت pr کانادا: 1. زندگی و کار در کانادا

مزایای دریافت pr کانادا: 2. امکان تمدید ویزا

ویزای pr کانادا یک دروازه‌ی نهایی به سوی امنیت و آزادی است. برخلاف سایر فرآیندهای پیچیده در کشورهای بین‌المللی، کانادا به ساکنان دائمی خود اجازه می‌دهد تا وضعیت ویزای خود را برای مدت نامحدودی تمدید کنند. بنابراین، دوره‌ی انقضای 5 ساله به عنوان محدودیت در نظر گرفته نمی‌شود. شما لازم نیست نگران اخراج شدن از کانادا پس از چند سال باشید و با پیروی از تمام دستورالعمل‌ها می‌توانید ویزای pr خود را تمدید کنید.

بعلاوه افرادی که موفق به دریافت pr کانادا شده‌اند، می‌توانند در صورت اقامت به مدت سه سال (1095 روز) در این کشور، برای شهروندی کانادا نیز درخواست کنند.

مزایای دریافت pr کانادا: 2. امکان تمدید ویزا

مزایای دریافت pr کانادا: 3. امکان پیوستن خانواده

همه به دنبال راهی برای تامین امنیت و راحتی خانواده‌ی خود هستند و دریافت pr کانادا این امکان را برای ساکنان دائمی فراهم می‌کند تا در صورت برآوردن الزامات به عنوان یک مقیم دائم، خانواده‌ی خود را نیز به این کشور بیاورند. اگر شما بالای 18 سال سن دارید، حتی می‌توانید با رعایت شرایط، از برخی ساکنان حمایت مالی کنید.

مزایای دریافت pr کانادا: 3. امکان پیوستن خانواده

مزایای دریافت pr کانادا: 4. دسترسی به خدمات بهداشتی و اجتماغی همگانی

مراقبت‌های بهداشتی کانادا عمومی است؛ این به معنای دسترسی به مراقبت‌های پزشکی رایگان است. با دریافت pr کانادا و اقامت دائم در این کشور، می‌توانید از مزایای خدمات بهداشتی و اجتماعی رایگان کانادا بهره‌مند شوید.

مزایای دریافت pr کانادا: 4. دسترسی به خدمات بهداشتی و اجتماغی همگانی

مزایای دریافت pr کانادا: 5. تحصیل رایگان برای فرزندان

کودکان مقیم دائم کانادا می‌توانند تا مقطع متوسطه به صورت رایگان در مدارس این کشور تحصیل کنند. پس از فارغ‌التحصیلی نیز تحصیل در دانشگاه‌های کانادا برای ساکنان دائمی این کشور بسیار ارزان‌تر از دانشجویان بین‌المللی است.

مزایای دریافت pr کانادا: 5. تحصیل رایگان برای فرزندان

هزینه pr کانادا

هزینه‌ی درخواست pr کانادا 825 دلار است. این هزینه برای هر فرد بزرگسال همین مقدار است اما برای کودکان زیر 22 سال، هزینه‌ی درخواست 225 دلار در نظر گرفته شده است. البته دریافت pr کانادا با هزینه‌های دیگری نیز همراه خواهد بود که بسته به شرایط هر فرد می‌تواند متفاوت باشد.

هزینه pr کانادا

با pr کانادا به کدام کشورها میتوان سفر کرد؟

افرادی که موفق به دریافت pr کانادا شده‌اند مانند شهروندان کانادایی دارای پاسپورت کانادا می‌توانند بدون ویزا به بیش از 30 کشور مختلف سفر کنند. در ادامه لیستی از کشورهایی که می‌توان بدون ویزا و تنها با pr به آن سفر کرد را مشاهده می‌کنید:

 • تمام قلمروهای کشور هلند
 • آنگویلا
 • باهاما
 • بِلیز
 • برمودا
 • جزایر بریتیش ویرجین
 • جزایر کیمن
 • کاستاریکا
 • کوبا
 • جمهوری دومینیکن
 • گرجستان
 • هندوراس
 • جامائیکا
 • کوزوو
 • مکزیک
 • نیکاراگوئه
 • پاناما
 • پرو
 • قطر
 • سنگاپور
 • کره جنوبی
 • تایوان و غیره

با pr کانادا به کدام کشورها میتوان سفر کرد؟

سفر به امریکا با پی ار کانادا

اگرچه با دریافت pr کانادا می‌توانید بدون ویزا به کشورهای زیادی سفر کنید، اما این شرایط برای همه‌ی کشورها صادق نیست. اگر مقیم دائم کانادا هستید، برای ورود به ایالات متحده نیاز به دریافت ویزای غیرمهاجرتی دارید. به این ترتیب پیش از ورود به آمریکا باید از مقامات آمریکایی ویزا دریافت کنید. شما همچنین باید یک پاسپورت معتبر از کشور شهروندی خود داشته باشید.

اگر شهروند کشوری هستید که توافقنامه‌ی لغو روادید با آمریکا دارید، نیازی به دریافت ویزا برای ورود به ایالات متحده وجود نخواهد داشت. مهم نیست از طریق زمینی به آمریکا سفر می‌کنید یا هوایی؛ در هر صورت باید به افسر خدمات مرزی کانادا ثابت کنید که دارای وضعیت اقامت دائم معتبر هستید؛ این امر برای همه‌ی اعضای خانواده از جمله کودکان نیز صادق است.

سفر به امریکا با پی ار کانادا

سریع‌ترین روش دریافت pr کانادا چیست؟

سریع‌ترین راه برای دریافت pr کانادا از طریق اکسپرس اینتری است. زمانی که متقاضیان از طریق برنامه‌ی اسکیل ورکر یا تاجر ماهر اقدام می‌کنند، می‌توانند از الزامات دشوار کار و زندگی در کانادا اجتناب کنند.

آیا دریافت pr کانادا پس از تحصیل آسان است؟

دریافت pr کانادا نسبتا آسان است زیرا راه‌های مهاجرتی متنوعی برای این کشور و دریافت اقامت دائم وجود دارد. بنابراین مهاجران می‌توانند بسته به شرایط خود بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب کنند و در نهایت شرایط گرفتن پی ار کانادا را داشته باشند.

آیا دریافت pr کانادا پس از تحصیل آسان است؟

دانشجویان چگونه می‌توانند برای دریافت پی آر کانادا اقدام کنند؟

دانشجویان بین‌المللی از روش‌های مختلفی می‌توانند برای دریافت pr کانادا اقدام کنند. هر برنامه به نوعی برای کمک به دریافت پی آر کانادا مناسب است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در حین تحصیل یا پس از فارغ‌التحصیلی برای دریافت پی آر کانادا درخواست دهند؛ البته به این شرط که معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشند.

دانشجویان چگونه می‌توانند برای دریافت پی آر کانادا اقدام کنند؟

دریافت pr کانادا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

اگر فکر مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم در این کشور را در سر می‌گذارنید، می‌توانید از طریق برنامه‌های مهاجرتی متنوعی که کشور ارائه می‌کند، برای این کار اقدام کنید. دریافت pr کانادا و در نهایت دریافت شهروندی کانادا رویایی است که به سادگی می‌تواند محقق شود. برای این کار حتما با مشاوران موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن مشورت کنید تا بهترین مسیر مهاجرتی را در پیش بگیرید.

دریافت pr کانادا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

منبع

منبع

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button