021-22700332-35
021-22700332-35

تبدیل ویزای آمریکا

مهاجرت به کشورهای مختلف برای کسب فرصت‌های تحصیلی یا کاری بهتر رویای بسیاری از افراد است. در این مسیر خیلی از افراد تغییر وضعیت از انواع ویزای تحصیلی به کاری یا از کاری به اقامت دائم و غیره را نیز در نظر می‌گیرند. تبدیل ویزا این امکان را برای مهاجران فراهم می‌کند. در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم در خصوص تبدیل ویزای آمریکا و شرایط مختلف آن صحبت کنیم.

تبدیل ویزای آمریکا

اگر تصمیم دارید زمانی که در آمریکا هستید، هدف بازدید خود را تغییر دهید، باید پیش از پایان زمان اقامت مجاز، درخواست خود را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS) ارسال کنید. برای مثال اگر به عنوان یک توریست وارد خاک آمریکا شده‌اید و می‌خواهید برای تبدیل ویزای آمریکا از توریستی به ویزا دانشجویی امریکا اقدام کنید، بهتر است به محض ورود به کشور، درخواست تغییر وضعیت خود را ارسال کنید.

با این حال باید توجه داشته باشید که پیش از دریافت تاییدیه از USCIS نباید فعالیت خود را در آمریکا تغییر بدهید. برای مثال اگر یک گردشگر غیرمهاجر هستید، تا زمانی که تبدیل ویزا آمریکا به تحصیلی تایید نشده، به عنوان دانشجو به دانشگاه نروید. به طور کلی اگر به صورت قانونی با ویزای غیرمهاجرتی وارد آمریکا شده‌اید، وضعیت غیرمهاجرتی شما معتبر است و می‌توانید برای تبدیل ویزا آمریکا اقدام کنید.

تبدیل ویزای آمریکا

تبدیل ویزای آمریکا: تبدیل ویزای توریستی به ورک پرمیت یا ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای کوتاه مدت مانند ویزای توریستی آمریکا معمولا اعتبار 6 ماهه دارد و زمانی که برای گرفتن ویزای توریستی برای آمریکا اقدام می‌کنید به سفارت اطلاع می‌دهید که برای مدت کوتاهی در این کشور خواهید ماند. بنابراین اگر ظرف 90 روز پس از ورود به آمریکا برای تبدیل ویزای آمریکا یا تغییر وضعیت از ویزای توریستی به اخذ ویزای کاری امریکا یا ویزای تحصیلی درخواست دهید، وزارت خارجه آمریکا متوجه این فرضیه‌ی نادرست می‌شود.

سپس شما مسئولیت سنگینی بر عهده خواهید داشت تا ثابت کنید هنگام دریافت ویزا یا مصاحبه، قصد واقعی خود برای سفر به آمریکا را نادرست بیان نکرده‌اید و حتی اگر بعد از 90 روز برای تبدیل ویزا امریکا یا تغییر وضعیت اقدام کرده باشید، ممکن است از شک و تردید در امان نباشید و مجبور شوید تغییر نظر خود را به وزارت امور خارجه آمریکا توضیح دهید. اما با در نظر گرفتن تمام این مسائل، تبدیل ویزای توریستی به کاری در آمریکا چگونه انجام می‌شود؟ یا فرایند تبدیل ویزای توریستی آمریکا به تحصیلی چگونه است؟

تبدیل ویزای آمریکا: تبدیل ویزای توریستی به ورک پرمیت یا ویزای تحصیلی آمریکا

تبدیل ویزا آمریکا از ویزای B1/B2 به ویزای H1B/F1

ویزای B1/B2 ویزای غیرمهاجرتی با اعتبار موقت است که به شما امکان می‌دهد برای مقاصد گردشگری یا تجاری به آمریکا سفر کنید. با این ویزا می‌توانید کارهایی مانند مذاکره در مورد یک قرارداد یا شرکت در جلسات کاری، تسویه‌ی ملک، ملاقات با خانواده، شرکت در فعالیت‌های توریستی یا رفتن به تعطیلات و غیره شرکت کنید.

البته تحصیل، کار با دریافت درآمد، استخدام طولانی مدت در شرکت‌های آمریکایی، کار به عنوان مطبوعات خارجی یا کار در فیلم، روزنامه‌نگاری، رادیو یا سایر رسانه‌های اطلاعاتی و اخد اقامت دائمی آمریکا با ویزای توریستی ممنوع است.

ویزای F1 نیز ویزای دانشجویی آمریکا است که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد به آمریکا سفر کرده و در موسسات دارای گواهی SEVP تحصیل کنند. به این ترتیب برای تبدیل ویزای آمریکا و تغییر وضعیت از ویزای B1/B2 به ویزای H1B/F1 باید از قانون 90 روز آگاه باشید.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تبدیل ویزا آمریکا از ویزای B1/B2 به ویزای H1B/F1

قانون 90 روز تبدیل ویزا امریکا

این قانون بیان می‌کند که اگر شما یک دارنده‌ی ویزای موقتی هستید که قصد یا دلیل خود را برای ماندن در آمریکا به خاطر ازدواج یا تغییر وضعیت ویزا ظرف 90 روز پس از ورود به آمریکا تغییر دهید، به طور خودکار فرض می‌شود که قصد اصلی خود برای سفر به این کشور را نادرست معرفی کرده‌اید. با توجه به این قانون، باید دلیل قانع‌کننده‌ای ارائه دهید تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با راهنمای ویزای توریستی آمریکا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

قانون 90 روز تبدیل ویزا امریکا

چطوری ویزای توریستی آمریکا را به ویزای کار تبدیل کنیم؟

بسیاری از افرادی که با ویزای توریستی به آمریکا سفر می‌کنند، ممکن است به دنبال روش تبدیل ویزای توریستی آمریکا به ویزای کاری باشند. اما چگونه ویزای توریستی آمریکا را به ویزای کاری تبدیل کنیم؟

اگر قصد تبدیل ویزای آمریکا از ویزای توریستی B1/B2 به ویزای H1B (تبدیل ویزای توریستی آمریکا به کاری) را دارید، باید ابتدا کارفرمایی پیدا کنید که آمادگی حمایت مالی از شما را برای ویزای H1B داشته باشد. سپس کارفرمایان یا شرکت‌ها می‌توانند تا آوریل سال بعد طی فرآیند قرعه‌کشی H1B برای آنها درخواست بدهند.

(بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ویزای کار)

چطوری ویزای توریستی آمریکا را به ویزای کار تبدیل کنیم؟

روش تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی آمریکا

اگر قصد تبدیل ویزای آمریکا از B1/B2 به F1 را دارید، باید ثابت کنید که قصد شما واقعی است و بعلاوه شرایط زیر را داشته باشید:

 • عدم سوء پیشینه
 • ورود قانونی به آمریکا با ویزای B1 یا B2
 • در حفظ وضعیت خود موفق بوده باشید و ویزای شما منقضی نشده باشد.
 • دارای معافیت در مورد عدم پذیرش توسط قوانین ایالات متحده نباشید.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط دریافت ویزای استارتاپ بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

روش تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی آمریکا

مدارک مورد نیاز برای تبدیل ویزای آمریکا از ویزای توریستی به ویزای کاری یا دانشجویی آمریکا

برای تبدیل ویزای آمریکا و تغییر وضعیت از توریست به دانشجو یا کار به فرم‌ها و مدارکی نیاز دارید که باید پر شده و برای USCIS ارسال شوند. این فرم‌ها و مدارک شامل موارد زیر می‌شود:

 • فرم I-539 – درخواست تمدید یا تغییر وضعیت غیرمهاجر (تبدیل ویزا)
 • فرم I-20 – گواهی صلاحیت برای وضعیت دانشجویی غیرمهاجر
 • مدارک تمکن مالی برای ویزا – کپی اظهارنامه مالیاتی، صورت حساب بانکی و وضعیت مالی حامی
 • مدارکی که نشان دهد روابط مهمی با کشور اصلی خود دارید و به آن بازمی‌گردید

(بیشتر بخوانید: چگونه ویزای پزشکی بگیریم؟)

مدارک مورد نیاز برای تبدیل ویزای آمریکا از ویزای توریستی به ویزای کاری یا دانشجویی آمریکا

تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم

سوالی که برای خیلی از افراد پیش می‌آید این است که آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت آمریکا وجود دارد؟ بله اما این بستگی به شرایطی خاص دارد. قانون مهاجرت و ملیت به افراد امکان می‌دهد که در صورت داشتن ویزای توریستی و برآوردن شرایط خاص برای تبدیل ویزای آمریکا یا تغییر وضعیت خود درخواست بدهند. این فرآیند می‌تواند پیچیده باشد بنابراین خیلی از افراد این کار را از طریق وکیل مهاجرتی انجام می‌دهند.

شرایط تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم آمریکا شامل موارد زیر می‌شود:

 • ورود قانونی به کشور آمریکا با ویزای توریستی
 • تنظیم و ارسال درخواست تغییر وضعیت
 • حضور در آمریکا در زمان درخواست تبدیل ویزای آمریکا
 • واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای مهاجرتی

(اگر مایل هستید که در مورد مزایای سیتیزن امریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم

تبدیل ویزای آمریکا: تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا به اقامت دائم

ویزای دانشجویی F1 به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا به عنوان دانشجوی تمام وقت وارد خاک آمریکا شوند. افرادی که قصد تحصیل در یک کالج، دانشگاه، هنرستان، دبیرستان، مدارس ابتدایی یا هر موسسه‌ی آکادمیک معتبر را دارند، می‌توانند ویزای تحصیلی F1 آمریکا را دریافت کنند و در نهایت نیز یک مدرک تحصیلی معتبر بگیرند.

با این حال، اگر هدف نهایی شما از دریافت ویزای تحصیلی، اقامت دائم باشد، نمی‌توانید با ویزای F-1 وارد آمریکا شوید. اما اگر به هر دلیلی برنامه‌های شما تغییر کند، می‌توانید برای تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت دائم آمریکا اقدام کنید.

دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند برای تبدیل ویزای آمریکا از تحصیلی به کاری اقدام کنند. این روش برای تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم آمریکا ایده‌آل است.

(بیشتر بخوانید: چگونه میشود به آمریکا مهاجرت کرد؟)

تبدیل ویزای آمریکا: تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا به اقامت دائم

چطور ویزای تحصیلی آمریکا را به اقامت دائم تبدیل کنیم؟

برای تغییر وضعیت خود از دارنده‌ی ویزای دانشجویی F1 به دارنده‌ی گرین کارت روش‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال می‌توانید برای ویزای EB-1 اقدام کنید، از یک کارفرما حمایت دریافت کنید، وضعیت خود را به ویزای دو منظوره تنظیم کنید، سرمایه‌گذاری کنید و یا از طریق ازدواج با شهروند آمریکایی برای دریافت اقامت دائم و تبدیل ویزای آمریکا اقدام کنید. در ادامه در خصوص انواع راه های اقامت دائم آمریکا از روش تبدیل ویزای تحصیلی صحبت خواهیم کرد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای برندگان لاتاری آمریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

چطور ویزای تحصیلی آمریکا را به اقامت دائم تبدیل کنیم؟

تبدیل ویزای امریکا از تحصیلی به ویزای نخبگان EB-1

افرادی که در مقاطع تحصیلی مختلف در آمریکا تحصیل می‌کنند، ممکن است از نظر دانش و توانایی در رشته‌ی تحصیلی خود به درجات بالایی برسند. در این صورت، این افراد می‌توانند برای ویزای EB-1 یا ویزای نخبگان اقدام کنند که برای افراد با توانایی‌های فوق‌العاده در علم، هنر، تجارت، ورزش و غیره است تا بتوانند اقامت دائمی قانونی به دست آورند.

شرایط تبدیل ویزای آمریکا و دریافت ویزای EB-1 سختگیرانه است و فرد باید مدارکی ارائه دهد که نشان دهد یک جایزه متمایز کسب کرده است. بعلاوه متقاضیان باید سه یا بیشتر از 3 مورد از دستاوردهای زیر را داشته باشد:

 • مقالات و نوشته‌های علمی یا سایر مشارکت‌های مهم در هنر، تحارت، علم یا ورزش
 • دریافت یک افتخار عالی برای برتری در سطح ملی یا بین‌المللی
 • ایفای نقشی مهم در یک سازمان شناخته شده
 • عضویت در یک سازمان که مستلزم دستاوردها و موفقیت‌های بالایی است
 • از فرد به عنوان متخصص یا منتقد دعوت شده باشد.
 • دستیابی به موفقیت در هنرهای نمایشی
 • معرفی شده در یک نشریه‌ی تجاری یا رسانه‌ها
 • چاپ مقالات در ژورنال‌ها، نشریات تجاری یا رسانه‌ها
 • دریافت حقوق بالاتر نسبت به همتایان خود

تبدیل ویزای امریکا از تحصیلی به ویزای نخبگان EB-1

تبدیل ویزای آمریکا: تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در آمریکا

دریافت ویزای EB-1 آسان نیست؛ بنابراین افراد می‌توانند برای تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا به ورک پرمیت از طریق ویزای EB-2 یا EB-3 اقدام کنند. در این صورت لازم است کارفرما از متقاضی حمایت مالی کند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

تبدیل ویزای آمریکا: تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در آمریکا

چطور ویزای تحصیلی خود را به ورک پرمیت تبدیل کنیم؟

ویزای EB-2 برای متقاضیان مشاغلی است که به تحصیلات بالا و حداقل 5 سال سابقه‌ی تحصیلی نیاز دارد و یا افرادی که توانایی استثنایی در علم، هنر و تجارت دارند. اما نکته‌ی مهم برای روش تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری آمریکا نوع EB-2 این است که متقاضی نمی‌تواند به تنهایی برای دریافت ویزا اقدام کند و یک کارفرما باید با ارسال فرم‌های لازم به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS) برای او درخواست بدهد.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط دریافت ویزای خود اشتغالی بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

چطور ویزای تحصیلی خود را به ورک پرمیت تبدیل کنیم؟

مدارک لازم در روش تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آمریکا

متقاضیانی که به دنبال تبدیل ویزای آمریکا از تحصیلی به کاری هستند باید مدارک زیر را ارائه بدهند:

 • ریزنمرات کالج یا دانشگاه به عنوان مدرکی بر تحصیلات عالی
 • اسنادی مبنی بر تجربه‌ی کاری فرد
 • مدارکی که نشان دهد متقاضی عضوی از یک سازمان حرفه‌ای است
 • مدارک گواهینامه‌های حرفه‌ای
 • مدارکی که نشان دهد در میان همتایان خود در تخصص مربوطه خاص هستید

افرادی که کار آنها به نفع اقتصاد ایالات متحده است یا در بخش‌های آموزشی، بهداشتی یا صنایع کار می‌کنند، ممکن است بتوانند گرین کارت را بدون حمایت کارفرما دریافت کنند.

(اگر مایل هستید که در مورد ویزای استارتاپی آمریکا بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

مدارک لازم در روش تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آمریکا

تبدیل ویزای آمریکا از ویزای تحصیلی به ویزای کاری EB-3

برای تبدیل ویزای آمریکا به EB-3 باید واجد شرایط این نوع ویزای کاری باشید. متقاضیان باید یک کارگر حرفه‌ای یا ماهر و یا کارگری با حداقل 2 سال تجربه در زمینه‌ی کاری خود باشند. برای استفاده از مزایای آن، یک کارفرما باید یک شغل تمام وقت به متقاضی پیشنهاد بدهد که دائمی است و بعلاوه مدارک لازم را برای اداره‌ی مهاجرت و خدمات شهروندی آمریکا ارسال کند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا بیزینس امریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تبدیل ویزای آمریکا از ویزای تحصیلی به ویزای کاری EB-3

اقدام برای اقامت دائم آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از روش‌های تبدیل ویزای آمریکا از تحصیلی به اقامت دائم، سرمایه‌گذاری است. برای گرفتن اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری باید واجد شرایط شرکت در برنامه‌ی ویزای سرمایه‌گذار EB-5 باشید. این روش پرهزینه و مستلزم یک سرمایه‌گذاری خاص و رعایت الزامات تجاری است اما می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. شرایط گرفتن ویزای سرمایه گذاری برای امریکا شامل موارد زیر می‌شود:

 • حداقل سرمایه‌گذاری 800 هزار دلار در یک برنامه‌ی تجاری در آمریکا در یک منطقه‌ی روستایی یا دارای نرخ بیکاری بالا و یا حداقل 1050000 دلار در کسب و کار دیگر
 • ایجاد حداقل 10 شغل دائمی و تمام وقت

برای راهنمایی بیشتر در خصوص ویزای سرمایه گذاری آمریکا می‌توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن در ارتباط باشید تا در خصوص این روش مهاجرتی شما را راهنمایی کند.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با ویزای توریستی تجاری کانادا از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

اقدام برای اقامت دائم آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

تبدیل ویزای آمریکا به اقامت دائم از طریق ازدواج

روش‌های مختلفی برای تبدیل ویزای آمریکا به اقامت دائم وجود دارد که به برخی از آنها اشاره کردیم. اما یکی از این روش‌ها، از طریق ازدواج با یک شهروند آمریکایی یا یک مقیم دائم قانونی است. اگر در زمان دریافت گرین کارت ازدواج کمتر از 2 سال باشد، گرین کارت با شرایطی همراه خواهد بود. این بدان معناست که پس از یک دوره‌ی زمانی خاص باید به USCIS ثابت کنید که ازدواج شما واقعی است.

(اگر می‌خواهید در مورد شرایط اقامت کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تبدیل ویزای آمریکا به اقامت دائم از طریق ازدواج

تبدیل ویزای آمریکا: تبدیل ویزای تحصیلی به کاری آمریکا

برای تبدیل ویزا و درخواست تغییر وضعیت از ویزای F1 آمریکا به ویزای H1B یا ویزای کاری، به یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای حامی نیاز دارید تا درخواست H1B شما را ثبت کند. با توجه به محدودیت ویزا در هر سال، درخواست باید در اسرع وقت ثبت شود. اگر مجوز کار و وضعیت F1 شما در زمان انتظار برای ویزای H1B منقضی شود، می‌توانید برای حفظ وضعیت F1 برای تمدید سقف فاصله درخواست دهید.

کارفرما همچنین باید یک درخواست شرایط کاری (LCA) و یک فرم I-129 برای تغییر وضعیت یا تبدیل ویزای دانشجویی به کاری شما ارسال کند. مدارک مورد نیاز نیز شامل اطلاعات شناسایی، پیشنهاد شغلی، رزومه، کپی پاسپورت، کپی مدارک و ریزنمرات و غیره می‌شود.

(اگر مایل هستید که در مورد ویزای کاری کانادا برای ایرانیان بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

تبدیل ویزای آمریکا: تبدیل ویزای تحصیلی به کاری آمریکا

تبدیل ویزای کاری آمریکا به گرین کارت آمریکا

تغییر از وضعیت ویزای کاری به گرین کارت ساده‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید. دارندگان ویزای موقت کار می‌توانند برای تبدیل ویزای آمریکا و تغییر وضعیت به اقامت دائم اقدام کنند. دارندگان ویزا همچنین می‌توانند از خارج از آمریکا نیز اقدام کنند اما این روند می‌تواند بسیار طولانی باشد.

(بیشتر بخوانید: چطور میشه به کانادا مهاجرت کرد؟)

تبدیل ویزای کاری آمریکا به گرین کارت آمریکا

تبدیل ویزای همراه به کاری در امریکا

ویزای همراه نوعی ویزا است که به همسر یا فرزندان دارنده‌ی یک ویزای خاص اجازه می‌دهد با او همراه شوند. بسته به نوع ویزا، همسر و فرزندان فرد می‌توانند برای همراهی با او درخواست بدهند. اعتبار این نوع ویزا به اعتبار ویزای دارنده‌ی اولیه بستگی دارد. اگر اعتبار ویزای فرد اصلی 2 سال باشد، ویزای همراه نیز با اعتبار 2 ساله صادر می‌شود. اما آیا امکان تبدیل ویزای آمریکا از ویزای همراه به ویزای کاری وجود دارد؟

دارندگان ویزای همراه آمریکا ممکن است بخواهند برای تبدیل ویزای خود به ویزای کاری اقدام کنند. برای این هدف لازم است یک کارفرما از آنها حمایت کند. البته دارندگان ویزای همراه می‌توانند حین اقامت خود در این کشور مشغول کار شوند. البته این مساله نیز بستگی به نوع ویزای آنها دارد. برای مثال دارندگان ویزای H4 یا F2 مجاز به کار در آمریکا نیستند اما دارندگان ویزای L2 می‌توانند با ویزای همراه مشغول به کار شوند.

تبدیل ویزای همراه به کاری در امریکا

دریافت ویزای آمریکا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

اگر به دنبال بهترین روش مهاجرتی به آمریکا یا کانادا هستید، می‌توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن در این خصوص مشورت کنید. سالانه افراد زیادی از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه‌گذاری و غیره برای مهاجرت به آمریکا یا کانادا اقدام می‌کنند. انتخاب یک روش مهاجرتی درست برای موفقیت در این مسیر و در نهایت تبدیل ویزای آمریکا یا کانادا بسیار مهم است. موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد.

دریافت ویزای آمریکا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button