021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای پزشکی کانادا

اگر برای درمان بهتر، قصد مهاجرت به کانادا را دارید، گرفتن ویزای پزشکی کانادا مسیر راحت‌تری را پیش روی شما قرار می‌دهد. ویزای درمانی کانادا نوعی از ویزای توریستی موقت کانادا است که با توصیه نامه پزشک و تکمیل پرونده‌ پزشکی برای مهاجرت همراه است.

ویزای پزشکی کانادا چیست؟

دریافت ویزای درمان کانادا به صورت آنلاین از وب سایت رسمی دولت کانادا کار ساده‌ای نیست، مگر اینکه یک پرونده پزشکی برای مهاجرت داشته باشید و با یک پزشک متخصص در کانادا هماهنگ شوید تا برای شما توصیه نامه ارسال کرده باشد. امکان اخذ ویزای درمانی کانادا، مخصوصا با پدیده‌‌ی وحشتناکی مثل کرونا، کمی چالش برانگیز است. معمولا اجازه سفر، حتی مسیرهای کوتاه، برای خیلی از بیماران ممنوع است چه برسد به سفرهای طولانی! بنابراین علاوه بر توصیه پزشک متخصص در کشور متقاضی و همینطور هماهنگی با پزشک متخصص در کانادا و ثابت کردن اینکه بیماری واگیردار و خطرناک نیست و آیا بیمار در مسیر به تجهیزات خاصی نیاز دارد و خیلی از موارد دیگر، شرایط اخذ ویزای پزشکی کانادا را تا حد زیادی پیچیده می‌کند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین ویزا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ویزای پزشکی کانادا چیست؟

نحوه اخذ ویزای درمانی کانادا

دولت کانادا به صورت آنلاین آماده‌ی بررسی اخذ انواع ویزا برای اهداف پزشکی، تجاری و گردشگری است. اما سختگیری‌های زیادی برای پذیرش بیماریان دارد. چون سفر برای بیماران، معمولا توصیه نمی‌شود. بنابراین حتما باید پیش از اقدام برای درخواست ویزای درمانی کانادا، به فکر دعوتنامه از سوی یک مرکز درمانی یا پزشک در کانادا باشید. به این منظور باید مدارک پزشکی خود را برای بررسی به مرکز درمانی در کانادا ارسال کنید و بعد از دریافت دعوتنامه باید برای درخواست ویزا درمانی کانادا اقدام کرد.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با شرایط دریافت ویزای درمانی از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

نحوه اخذ ویزای درمانی کانادا

ملاقات حضوری در سفارتخانه کانادا

بعد از ارسال مدارک و انجام بیومتریک و انگشت نگاری، اگر با درخواست شما موافقت شد، احتمال اینکه برای ارائه حضوری پاسپورت و بررسی دقیق‌تر از شما درخواست شود که بصورت حضوری به سفارت کانادا مراجعه کنید. (از آنجاییکه سفارت کانادا در داخل ایران بسته است، باید به کشورهای همسایه مثل ترکیه، دبی و امارت سفر کنید.)

(اگر می‌خواهید در مورد دریافت ویزای درمانی آمریکا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

ملاقات حضوری در سفارتخانه کانادا

شرایط اخذ ویزای پزشکی کانادا

بعد از درخواست ویزای پزشکی کانادا، افسران باید سلامت و حسن نیت متقاضی را ارزیابی کنند. اگر متقاضی دارای شرایطی است که امکان دارد سلامت عمومی یا ایمنی ساکنان کانادا را به خطر اندازد، درخواست او بدون تعلل رد می‌شود. و مورد دیگری که امکان لغو درخواست ویزای درمانی کانادا را بالا می‌برد، این است که متقاضی باعث جابجایی لیست انتظار بیماران کانادایی‌ شود!

در هر حال، برای گرفتن ویزای درمانی کانادا، متقاضی باید مدرکی معتبر از یک پزشک متخصص کانادایی در رابطه با اینکه مقدمات سفر درمانی فراهم شده است، ارائه دهد. پزشک معالج باید وابسته به یک موسسه درمانی کانادایی که بتواند خدمات مورد نیاز متقاضی را ارائه دهد، باشد. بیمار، به عنوان یک مقیم موقت، واجد شرایطِ هیچ پوشش بهداشتی استانی نیست. از آنجایی که متقاضی قبلاً برای درمان پزشکی در کانادا پذیرفته شده است، آن‌ها فقط به عنوان یک مقیم موقت که به دنبال درمان پزشکی‌ هستند، پذیرش می‌شوند. بنابراین حق کار یا تحصیل را در حین درمان ندارند! علاوه بر این، یک تبعه خارجی که به طور موقت به قصد درمان پزشکی در استان کبک است، باید گواهی پذیرش کبک (CAQ) داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای پزشکی کانادا

برای درمان چه بیماری‌هایی ویزا درمانی کانادا صادر می‌شود؟

  • انواع سرطان‌ها (خوش خیم و بدخیم)
  • انواع تومورها
  • بیماری‌های مغزی

(اگر مایل هستید که در مورد دریافت روادید توریستی بیشتر بدانید، از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

برای درمان چه بیماری‌هایی ویزا درمانی کانادا صادر می‌شود؟

مدارک لازم برای دریافت ویزای پزشکی کانادا

برای اخذ ویزای پزشکی کانادا همانند ویزای توریستی کانادا، باید یکسری مدارک مشابه بعلاوه دعوتنامه پزشک و مدارک پزشکی که تأیید می‌کنند شما برای کارهای درمانی راهی کانادا هستید، ارائه داد. پرونده پزشکی برای مهاجرت باید ثابت کنند که حال عمومی بیمار در حین سفر خوب است و دچار مشکلات شدید نیست.

  • دعوتنامه پزشکی
  • مدارک پزشکی
  • نامه تمکن مالی
  • فرم درخواست ویزا پزشکی کانادا
  • بیمه مسافرتی
  • پاسپورت معتبر

(بیشتر بخوانید: چطور ویزای توریستی کانادا بگیریم؟)

  • مدارک لازم برای دریافت ویزای پزشکی کانادا

هزینه ویزای درمانی کانادا

سفرهای درمانی هزینه‌های زیادی دارند. چون علاوه بر هزینه ویزا، خرج بلیط و هتل باید خرج دوا و درمان و بیمارستان را هم حساب کرد. به همین خاطر در نامه تمکن مالی باید ثابت کنید که از پس هزینه‌ها برمی‌آیید. ارائه مدرکی مبنی بر اینکه ترتیبات مالی رضایت بخشی برای پوشش هزینه های درمان و همچنین تمام هزینه‌های مربوطه، از جمله مراقبت های بعدی و هزینه های زندگی برای مدت زمانی که در کانادا هستید، برمی‌آیبد (در برخی موارد، شخص ثالث یا یک موسسه خیریه ممکن است هزینه‌ها را پوشش دهد.) از آنجاییکه خرج و مخارج و هزینه درمان بسیار بالا است، معمولا شرایط پناهندگی از طریق بیماری خاص خیلی دور از ذهن است.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا پناهندگی امریکا به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

هزینه ویزای درمانی کانادا

اعتبار ویزای پزشکی کانادا

ویزای پزشکی کانادا از نوع ویزاهای موقت کوتاه مدت است. معمولا سه ماه اعتبار دارد؛ اما در صورت طولانی‌تر شدن درمان، می‌توان ویزا درمان کانادا را تا پایان دوره تمدید کرد. مدت اعتبار ویزا مطابق دستور ذکر شده‌ی پزشک در دعوتنامه تعیین می‌شود.

(برای دانستن بیشتر در رابطه با راهنمای درخواست ویزای دانشجویی از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

اعتبار ویزای پزشکی کانادا

شرایط ویژه سفر با ویزا درمانی کانادا

خطوط هوایی مقررات دقیقی برای حمل وسایل سبک مسافران دارند. اما این قوانین برای کمک‌های پزشکی و سخت افزارهای بالینی متفاوت است. برای افرادی که مجبور به استفاده از کمک‌های پزشکی و یا ویلچر هستند، ضروری است که این مورد را از قبل هماهنگ کنید.

خیلی از بیمار‌ها با وضعیت استومی مجبور هستند که سوار هواپیما شوند. در صورت داشتن چنین شرایطی، باید یک اظهارنامه بالینی برای تأیید این وضعیت ارسال کرده باشید. به غیر از تأیید بالینی، شما همچنین باید یک توضیح مرحله‌ای از پزشک یا دفتر خدمات پزشکی خود ارائه دهید. در کشورهای خاص، دارندگان ویزای eTA کانادا احتمالاً از طریق دانشکده ایمنی هواپیما یا ترمینال هوایی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

(اگر می‌خواهید در مورد اخذ ویزای کانادا بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

شرایط ویژه سفر با ویزا درمانی کانادا

تاییدیه بالینی و اطلاعیه قبلی

هر فردی که که با ویزای درمانی کانادا سفر می‌کند و نیاز به استفاده از ابزار یا وسایل بالینی کنترل شده با باتری در طول پرواز دارد، باید 48 ساعت قبل از سفر با منطقه کاری رزرواسیون پرواز تماس بگیرد.

تاییدیه بالینی و اطلاعیه قبلی

منبع

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button