021-22700332-35
021-22700332-35

ویزای دانش آموزی کانادا

آیا شما فرزندی دارید و دلتان می‌خواهد از همان سن کم آینده او را تضمین کنید؟ اگر اینطور است، می‌توانید برای او ویزای دانش آموزی کانادا بگیرید. کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل دانش‌آموزان است. شما با فرستادن فرزندتان برای تحصیل در کانادا می‌توانید او را سریع وارد سیستم تحصیلی کانادا بکنید و در آینده او حتی می‌تواند برای کار در این کشور هم اقدام کند و در کانادا ماندگار شود. اما شرایط ویزای دانش آموزی کانادا و مدارک مورد نیازش چیست؟ با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این ویزا صحبت کنیم.

شرایط درخواست ویزا دانش آموزی کانادا

به طور کلی برای درخواست ویزا دانش آموزی کانادا کودک شما باید شرایط ویزای دانش آموزی کانادا را حتماً داشته باشد. این شرایط عبارتند از:

 • فرزند شما باید زیر ۱۸ سال سن داشته باشد یا حداکثر سنش ۱۸ سال باشد
 • فرزند شما باید از یکی از مدارس دولتی و خصوصی در کانادا نامه پذیرش داشته باشد
 • داشتن وضعیت اقتصادی خوب برای پرداخت هزینه‌های شهریه مدرسه و زندگی در کانادا
 • نداشتن بیماری خطرناک و واگیردار
 • داشتن مدارک نشان دهنده بازگشت به کانادا بعد از پایان دوره آموزشی
 • همراهی والدین یا سرپرست قانونی با کودک که این شرط برای کودکان زیر ۱۰ سال اجباری است

شرایط درخواست ویزا دانش آموزی کانادا

مدارک لازم برای درخواست ویزا دانش آموزی کانادا

شما برای اطلاع از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانش آموزی کانادا، می‌توانید به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید. با این حال، ما در این بخش چند مورد از مدارک مهم که هم دانش‌آموز و هم سرپرست قانونی او که اسپانسر مالیش محسوب می‌شود را برای شما ذکر خواهیم کرد.

به این توجه داشته باشید که فرزند شما اگر زیر ۱۸ سال داشته باشد، معمولاً توانایی تامین درآمد از خود را ندارد. برای همین، بهتر است به عنوان والدین یا سرپرست قانونی اسپانسر مالی آنها شوید و مدارک مربوط به اسپانسر مالی را به سفارت کانادا ارائه کنید. همچنین، شما حتماً باید مدارکتان را به زبان انگلیسی یا فرانسه ترجمه کنید.

مدارک لازم برای درخواست ویزا دانش آموزی کانادا

مدارک مربوط به دانش‌آموز:

 • عکسی از صفحات پاسپورت که شامل صفحات دارای مهر و نشان اعطای ویزا می‌شود
 • عکس نسخه ترجمه شده شناسنامه به علاوه نسخه اصلی فارسی شناسنامه
 • عکس پرسنل با ابعاد ۳.۵ در ۴.۵
 • عکس مدرک تحصیلی و ریز نمرات تحصیلی سه سال اخیر ترجمه شده
 • در صورت داشتن، گواهی اشتغال به تحصیل ترجمه شده
 • نامه پذیرش از سوی مدرسه‌ کانادایی
 • عکس نامه ترجمه شده اجازه از خارج شدن از کشور
 • اگر یکی از والدین کودک از هم جدا شده‌اند، پدر یا مادر همراه با او در اقامت کانادا باید عکس گواهی حضانت ترجمه شده را ارائه کنند
 • در صورت همراهی سرپرست قانونی یا کاستودیان به غیر از پدر و مادر، نامه محضری کاستودین باید ارائه شود
 • اگر والدین همراه کودک نیستند، فرزند باید مدرک ثبت نام در یک خوابگاه دانش آموزی یا مدرک Homestay را ارائه دهد
 • نامه توضیح برنامه درسی دانش‌آموز
 • تکمیل فرم درخواست ویزای دانش آموزی کانادا
 • انجام فرایند انگشت نگاری برای فرزندان بالای ۱۴ سال

مدارک مربوط به حمایت‌کننده یا اسپانسر مالی فرزند

 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • مدرک گردش‌های حساب مالی در چهار ماه گذشته
 • مدارک دال بر نماندن در کانادا مثل اسناد خانه، زمین، مغازه، ماشین و ثبت شرکت
 • مدرک نامه شغلی و قراردادهای کاری
 • فیش حقوقی ترجمه شده مرتبط به ماه‌های گذشته
 • سوابق بیمه
 • تعهد محضری
 • پاسپورت معتبر و امضا شده
 • رسید پرداخت هزینه شهریه مدرسه

مدارک مربوط به حمایت‌کننده یا اسپانسر مالی فرزند

فرایند درخواست برای ویزای دانش آموزی کانادا

حالا که شما مدارک لازم برای درخواست ویزای دانش آموز کانادا را تهیه کردید، الان وقت آن رسیده که فرایند درخواست ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا را انجام دهید. توجه کنید که فرایند درخواست ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا آنلاین است و شما برای انجام این فرایند احتیاج به کارت اعتباری بین‌المللی دارید.

1. ایجاد حساب کاربری در سایت اداره مهاجرت کانادا

برای انجام فرایند درخواست ویزای دانش آموز کانادا، شما باید اول وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شوید. سپس، در بخش ویزا شما باید وارد قسمت Study و بعد وارد Get a study permit شوید. در آنجا، شما با انجام مراحل بعدی باید یک اکانت کاربری را در این سایت به وجود بیایید. سایت اداره مهاجرت کانادا برای درست کردن اکانت در ابتدا سوالاتی امنیتی را از شما می‌پرسد.

1. ایجاد حساب کاربری در سایت اداره مهاجرت کانادا

2. آپلود مدارک و فعال کردن درخواست انگشت نگاری

بعد از درست کردن اکانت، شما باید عکس مدارک خواسته شده را بارگذاری کنید. اگر فرزند شما بالای 14 سال سن دارد، شما باید درخواست انگشت نگاری را فعال کنید. بعد از درخواست انگشت نگاری، باید با کارت اعتباری بین‌المللی‌تان هزینه درخواست انگشت نگاری را پرداخت کنید.

بعد از اینکه فرایند درخواست ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا را انجام دادید، بعد از مدتی نامه نامه انگشت نگاری برای شما صادر می‌شود که تعیین می‌کند شما در مهلتی معین می‌توانید این فرایند را برای فرزندتان انجام دهید.

2. آپلود مدارک و فعال کردن درخواست انگشت نگاری

3. انجام فرآیند انگشت نگاری

برای انجام فرایند انگشت نگاری، شما می‌توانید به یکی از دفاتر کارگزار سفارت کانادا که به اختصار به آنها دفاتر VAC می‌گویند مراجعه کنید. متاسفانه، در ایران چنین دفتری وجود ندارد. اما شما می‌توانید با مراجعه به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه به این دفترها مراجعه کنید.

بعد از تعیین وقت، مدارک فرزند را همراه فرزند خودتان به ترکیه ببرید و در آنجا فرایند انگشت نگاری را انجام دهید. بعد از فرایند انگشت نگاری، شما باید مدتی منتظر بمانید تا ببینید کانادا چه پاسخی به درخواست ویزای دانش آموزی فرزندتان می‌دهد. اگر درخواست ویزا پذیرفته شد، آن وقت شما می‌توانید پاسپورتتان را به یکی از کشورهای همسایه برای درج نشان اعطای ویزا ببرید.

ویزای گاردین کانادا چیست؟

خیلی از پدر و مادرها مخصوصاً والدین کسانی که زیر ۱۸ سال سن دارند، می‌خواهند در سفر کانادا مواظب فرزندشان باشند و او را همراهی کنند. اگر اینطور است و شما هم جزو این والدین هستید، باید ویزای گاردین کانادا یا ویزای همراه دانش آموزی کانادا را اخذ کنید. ویزای گاردین کانادا در واقع همان ویزای سرپرستی است و برای والدین فرزندان زیر ۱۸ سال می‌توانند صادر شود. با این وجود، ویزای همراه کانادا برای دانش آموز شرایط و مدارک خاص خود را می‌خواهد.

ویزای گاردین کانادا چیست؟

شرایط دریافت ویزای همراه دانش آموزی کانادا

از مهمترین شرایط برای ویزای همراه کانادا برای دانش آموز تمکن مالی والدین است. برای مثال، اگر شما حامی مالی فرزندتان در طول اقامت او در کانادا هستید و خرج تحصیل و زندگی او را بدهید، باید مدارک نشان دهنده حمایت مالی او را ارائه کنید.

همچنین، شما باید مدارکی را ارائه کنید که نشان دهند شما می‌توانید از پس خرج‌های خود در کانادا بر بیایید. علاوه بر این، نشان دادن مدارکی هم هستند که بیانگر بازگشت شما به کشورتان در پایان اعتبار ویزا هستند. یک مورد مهم دیگر برای درخواست ویزای همراه دانش آموزی کانادا این است که شما باید از لحاظ جسمی سالم بوده و بیماری خاصی نداشته باشید.

شرایط دریافت ویزای همراه دانش آموزی کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا چقدر طول می‌کشد؟

بعد از اینکه هر کس درخواست ویزا را داد، شاید سخت‌ترین زمان انتظار کشیدن برای جواب درخواست ویزا باشد. برای همین، خیلی‌ها شاید سوالشان این باشد که ویزای دانش آموز کانادا چقدر طول می‌کشد؟ در پاسخ، باید بگوییم که این مدت زمان معین و ثابت نیست. گاهی اوقات، برخی از پرونده‌های درخواست ویزا جوابشان خیلی زود و در عرض دو هفته می‌آید.

برخی‌ها هم خیلی روند بررسی پرونده‌شان کند بوده و طول می‌کشد که این زمان می‌تواند ۶ ماه تا یک سال باشد. اینکه ویزای دانش آموزی کانادا چقدر طول می‌کشد به عواملی مثل شلوغ یا خلوت بودن سفارت بستگی دارد. همچنین، توجه کنید که هر چقدر که پرونده و مدارک شما کامل‌تر باشد، سفارت می‌تواند راحت‌تر و سریعتر ویزای شما را بررسی کند.

هزینه ویزای دانش آموزی کانادا

هزینه ویزای دانش آموزی کانادا برای بسیاری از افراد می‌تواند گران قیمت باشد. هرچه باشد، شما باید هزینه‌های مختلف را در نظر بگیرید. یکی از آنها خود هزینه ویزای دانش آموزی کانادا توسط سفارت است.

از آنجا که این هزینه هر سال ممکن است تغییر پیدا کند، برای اطلاع از آن می‌توانید به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید. علاوه بر این، شما حتماً باید هزینه‌های مربوط به فیش پرداخت شهریه مدرسه‌ای که فرزندتان می‌خواهد در آن تحصیل کند را هم بپردازید. همچنین، شما باید مبلغی را هم بابت انگشت نگاری برای ویزای دانش آموزی بپردازید.

هزینه ویزای دانش آموزی کانادا

درخواست ویزای دانش آموزی کانادا با شرکت مون ایمیگریشن

تحصیل کردن در مدارس کانادا فرصت مناسبی برای فرزند شما است که از همان سن کم با یک محیط جدید و سیستم پیشرفته تحصیلی کانادا آشنا شود. تحصیل در کانادا هم می‌تواند تجربه خوبی برای کودکتان باشد و هم می‌تواند آینده او را در کانادا بسازد. اگر شما سوالی در مورد درخواست ویزای دانش آموزی کانادا دارید، ما در شرکت مون ایمیگریشن با کادر تیم متخصصان و کارشناسان ماهر در این زمینه می‌توانیم راهنمایی‌های لازم را در این مورد به شما ارائه دهیم.

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button