021-22700332-35
021-22700332-35

فرصت مطالعاتی

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به دریافت ویزای دانشجویی، ویزای استارتاپ، ویزای سرمایه‌گذاری و غیره اشاره کرد. اگر سرمایه‌ی کافی دارید، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از راه‌های مناسب برای این کار است که می‌توانید در پروژه‌ای اقتصادی مشارکت کنید و یا بیزینس خود را در این کشور تاسیس و راه‌اندازی کنید. در ادامه این مطلب بیشتر در خصوص ویزای سرمایه گذاری کانادا 2023 صحبت خواهیم کرد.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا به کارآفرینان خارجی امکان می‌دهد تا از طریق برنامه‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری فدرال یا استانی، اقامت دائم و شهروندی این کشور را دریافت کنند. این برنامه‌های سرمایه‌گذاری برای مهاجران در ابتدا به متقاضیان موفق اجازه‌ی کار می‌دهد تا کسب و کار خود را در کانادا تاسیس و راه‌اندازی کنند.

سپس در صورت موفقیت تجارت، این سرمایه‌گذاران می‌توانند برای اقامت دائم و شهروندی کانادا اقدام کنند. در ادامه تصمیم داریم در خصوص ویزای سرمایه گذاری فدرال و استانی کانادا، هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا، شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا و موارد دیگر بیشتر توضیح دهیم.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

برنامه‌ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد اما برای کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های خارجی، بهترین راه اقدام از طریق ویزای سرمایه گذاری است که در نهایت متقاضیان می‌توانند برای اقامت دائم و شهروندی نیز اقدام کنند.

برای مهاجرت به کانادا صرفا یک روش سرمایه‌گذاری وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند از میان روش‌های مختلف، مناسب‌ترین را انتخاب کنند. این انتخاب‌ها را می‌توان به دو دسته‌ی فدرال و استانی تقسیم کرد که در مورد آنها توضیح می‌دهیم.

انتخاب یک برنامه مهاجرتی مناسب نقش مهمی در موفقیت استراتژی مهاجرت شما خواهد داشت. برای دریافت مشاوره و اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا و انتخاب مناسب‌ترین برنامه تجاری حتما با مون ایمیگریشن در ارتباط باشید.

برنامه‌ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

انواع سرمایه گذاری در کانادا: برنامه‌های سرمایه‌گذاری فدرال کانادا

در سطح فدرال گزینه‌های مختلفی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا – فدرال: برنامه انتقال درون شرکتی (ICT)

برنامه‌ی ICT یا انتقال درون شرکتی برای شرکت‌های خارجی است که یک دفتر یا شرکت تابعه در کانادا دارند و یا به دنبال گسترش فعالیت‌های خود در این کشور هستند. این برنامه مهاجرت کاری به شرکت‌ها اجازه می‌دهد کارمندان خود را از دفتر خارجی به دفتر کانادا منتقل کنند. به این کارمندان ویزای کاری موقت ارائه می‌شود و عموما پس از یک سال می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا – فدرال: ویزای استارتاپ کانادا (SUV)

در برنامه‌ی ویزای استارتاپ کانادا حداکثر 5 شریک موسس یک شرکت خارجی استارتاپی می‌توانند تا 3 سال مجوز کار در کشور کانادا را اخذ کنند. علاوه بر این، متقاضیان می‌توانند برای اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنند. برنامه‌ی ویزای استارتاپ کانادا، نیاز به یک نامه‌ی پشتیبانی یا تعهد سرمایه‌گذاری از یکی از سازمان‌های تعیین شده کانادایی دارد تا متقاضی بتواند برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کند.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا - فدرال: ویزای استارتاپ کانادا (SUV)

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا – فدرال: ویزای کارآفرینی (C11)

ویزای کارآفرینی C11 برای کارآفرینان خارجی است که تصمیم دارند در یکی از کسب و کارهای فعلی در کشور کانادا سرمایه‌گذاری کنند و یا یک کسب و کار جدید راه‌اندازی کنند. در این نوع ویزای سرمایه گذاری کانادا، متقاضی ابتدا مجوز کار موقت دریافت می‌کند تا بتواند تجارت خود را در این کشور راه‌اندازی کند. در نهایت پس از یک سال فعالیت تجاری، متقاضی واجد شرایط درخواست برای اقامت دائم کانادا خواهد بود.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا – فدرال: برنامه مجوز کار LIMA

کارآفرینان و سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق مسیر LIMA ویزای کاری کانادا بگیرند و پس از 2 سال کار در کانادا برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. با این حال، این برنامه مهاجرتی بیشتر برای استخدام کارگران خارجی طراخی شده و برای ویزای سرمایه گذاری کانادا بهتر است روش‌های دیگر را دنبال کنید.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا - فدرال: برنامه مجوز کار LIMA

انواع سرمایه گذاری در کانادا: برنامه‌های سرمایه‌گذاری استانی کانادا

اگر به دنبال ویزای سرمایه گذاری کانادا هستید، می‌توانید برنامه‌های مهاجرتی کانادا در سطح استانی را نیز دنبال کنید. این برنامه‌های مهاجرت به استان‌های کانادا (PNP) شامل موارد زیر می‌شود:

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان آلبرتا

برنامه مهاجرت به استان آلبرتا به عنوان برنامه مهاجرت آلبرتا شناخته می‌شود. این استان اقتصاد رو به رشدی دارد و یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای ویزای سرمایه گذاری کانادا است. هر برنامه به کارآفرینان خارجی امکان می‌دهد تا ابتدا ویزای کار دریافت کنند و پس از 1 تا 2 سال فعالیت تجاری در این استان، درخواست اقامت دائمی بدهند.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان آلبرتا

برنامه کشاورزی آلبرتا

برنامه کشاورزی آلبرتا توسط برنامه مهاجرت آلبرتا با همکاری کشاورزی و جنگلداری آلبرتا مدیریت می‌شود. این برنامه افراد دارای مهارت‌های مدیریت کشاورزی و منابع مالی را برای سرمایه گذاری در مشاغل کشاورزی استان آلبرتا هدف قرار می‌دهد و رشد و توسعه‌ی صنعت کشاورزی در این استان را تشویق می‌کند.

برنامه کارآفرینی مختص فارغ‌التحصیلان خارجی

این برنامه برای فارغ‌التحصیلان خارجی تحصیل‌کرده در خارج از کانادا طراحی شده است. به این ترتیب به فارغ‌التحصیلان اجازه داده می‌شود تا شرکت‌های استارتاپی خود را در آلبرتا راه‌اندازی کنند و اقامت دائم بگیرند. این برنامه با ارائه‌ی ویزای سرمایه گذاری کانادا، نوآوری و استعدادهای کارآفرینی را از سراسر جهان جذب می‌کند.

برنامه کارآفرینی فارغ‌التحصیلان

این برنامه به طور خاص برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی از موسسات آلبرتا پس از مقطع دبیرستان طراحی شده است. فارغ‌التحصیلان می‌توانند مشاغلی را در این استان ایجاد و راه‌اندازی کنند. به این صورت این استان افراد بااستعدادی که در این استان تحصیل کرده‌اند را جذب و حمایت می‌کند.

برنامه کارآفرینی روستایی آلبرتا

برای کارآفرینانی که علاقمند به راه‌اندازی یا خرید یک کسب و کار در یک جامعه‌ی روستایی در آلبرتا هستند، ویزای سرمایه گذاری کانادا اعطا می‌شود. این برنامه با هدف ارتقای رشد اقتصادی و فرصت‌ها در مناطق روستایی انجام می‌شود و سرمایه‌گذاری خارج از مراکز شهری را تشویق می‌کند.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان بریتیش کلمبیا

در این استان کانادا شما می‌توانید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید. مسیر مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا مانند استان انتاریو، یکی از مسیرهای محبوب در کانادا است. سه جریان اصلی برای این برنامه وجود دارد که شامل مهاجرت کارآفرینان، مهاجرت کارآفرینی با پایلوت منطقه‌ای و پروژه‌های استراتژیک می‌شود. هر سه مورد به متقاضیان اجازه می‌دهند تا در نهایت برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت کارآفرین اصلی

الزامات این برنامه برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا شامل این موارد می‌شود:

 • ایجاد یا ارتقای یک کسب و کار جدید یا موجود در بریتیش کلمبیا
 • حداقل سرمایه‌گذاری 200 هزار دلار در کسب و کار
 • ایجاد حداقل یک شغل تمام وقت جدید برای شهروندان کانادایی یا مهاجران دائم
 • حداقل دارایی خالص 600 هزار دلار
 • نمره‌ی حداقل 4 معادل با معیار زبان کانادایی در انگلیسی یا فرانسه
 • تجربه‌‌ی مدیریتی یا کسب و کار
 • وضعیت مهاجر قانونی در کانادا

برنامه مهاجرت کارآفرینی طرح پایلوت منطقه‌ای

این برنامه برای جذب و حمایت از کارآفرینان خارجی طراحی شده است و جوامع استان بریتیش کلمبیا می‌توانند کارآفرینانی که با اولویت‌های اقتصادی آنها هماهنگ هستند را معرفی کنند. الزامات برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا برای این استان شامل موارد زیر می‌شود:

 • تمایل به راه‌اندازی کسب و کار و اقامت در مناطق بریتیش کلمبیا
 • انجام بازدید اکتشافی در جامعه‌ی هدف
 • حداقل سرمایه‌گذاری 100 هزار دلار در کسب و کار
 • حداقل دارایی خالص شخصی 300 هزار دلار
 • مالکیت حداقل 51 درصد از شرکت
 • ایجاد حداقل یک شغل جدید
 • سطح زبانی 4 در انگلیسی یا فرانسه

برنامه مهاجرت کارآفرینی طرح پروژه‌های استراتژیک

الزامات این طرح برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا به شرح زیر است:

 • شرکت‌های تحت کنترل خارجی یک کسب و کار واجد شرایط در بریتیش کلمبیا راه‌اندازی کنند
 • حداقل سرمایه‌گذاری 500 هزار دلار
 • ایجاد حداقل 3 شغل جدید برای هر کارمند اصلی خارجی پیشنهادی
 • تاسیس، خرید یا گسترش شرکت در بریتیش کلمبیا

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان مانیتوبا (Manitoba)

استان مانیتوبا دو گزینه برای ویزای سرمایه گذاری کانادا ارائه می‌دهد که شامل مسیر کارآفرینی و مسیر سرمایه‌گذاران کشاورزی مانیتوبا می‌شود. متقاضیان در نهایت می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان مانیتوبا (Manitoba)

مسیر کارافرینی برای ویزای سرمایه گذاری کانادا استان مانیتوبا

این مسیر برنامه‌ای تحت برنامه‌ی سرمایه‌گذاران منیتوبا است و برای صاحبان مشاغل و کارآفرینان باتجربه طراحی شده که مایل به راه‌اندازی یا خرید یک تجارت موجود در این استان هستند. شرایط و الزامات برای این روش مهاجرتی به صورت زیر است:

 • متقاضیان باید حداقل دارایی خالص 500 هزار دلار داشته باشند و مایل به سرمایه‌گذاری حداقل 250 هزار دلار در یک تجارت در پایتخت مانیتوبا یا 150 هزار دلار در خارج از پایتخت این استان باشند.
 • مبلغ 100 هزار دلار باید برای دولت مانیتوبا واریز شود که با رعایت شرایط و ضوابط توافقنامه‌ی تجاری این مبلغ بازپرداخت خواهد شد.
 • متقاضیان باید حداقل 3 سال سابقه‌ی مالکیت تجاری یا مدیریت ارشد داشته بانشد و فعالانه در مدیریت کسب و کار خود در مانیتوبا شرکت کنند.
 • ارائه‌ی یک طرح جامع که سرمایه‌گذاری پیشنهادی و مزایای اقتصادی بالقوه‌ی آن را برای مانیتوبا تشریح کند.
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی با ارائه‌ی مدرک آزمون استاندارد

برای ویزای سرمایه گذاری کانادا در استان مانیتوبا عواملی مانند سن، مهارت زبانی، تجربه‌ی کاری، تحصیلات و غیره نیز مورد بررسی قرار گرفته و امتیازبندی می‌شوند.

مسیر سرمایه‌گذاران کشاورزی مانیتوبا برای ویزای سرمایه گذاری کانادا

این مسیر سرمایه‌گذاری یکی دیگر از برنامه‌های تحت جریان سرمایه‌گذاران تجاری مانیتوبا است که به طور خاص برای افراد دارای تجربه‌ی کشاورزی که قصد ایجاد مزرعه یا تجارتی در مانتیوبا دارند، طراحی شده است.

 • متقاضیان باید حداقل دارایی خالص 500 هزار دلار داشته باشند و حداقل 300 هزار دلار در یک تجارت کشاورزی تولید اولیه در مناطق روستایی مانیتوبا سرمایه‌گذاری کنند.
 • ایجاد سپرده‌ی قابل استرداد به مبلغ 75 هزار دلار به دولت مانیتوبا که با رعایت شرایط و ضوابط یک توافقنامه‌ی تجاری، بازپرداخت می‌شود.
 • متقاضیان باید حداقل 3 سال سابقه‌ی مالکیت یا تجربه‌ی بهره‌برداری یا حداقل 5 سال سابقه‌ی مدیریت مزرعه داشته باشند.
 • متقاضیان باید یک طرح جامع تجاری مزرعه ارائه کنند که عملیات کشاورزی پیشنهادی و سهم آنها در اقتصاد استان را نشان دهد.
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه با ارائه‌ی مدرک زبان استاندارد

در فرایند ارائه‌ی ویزای سرمایه گذاری کانادا در این استان نیز متقاضیان از نظر عواملی مانند سن، مهارت زبان، تجربه‌ی کشاورزی، تحصیلات و غیره امتیازبندی می‌شوند.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان نیو برانزویک (New Brunswick)

جریان سرمایه‌گذاری تجاری استان نیوبرانزویک شامل برنامه کارآفرینی و برنامه‌ی کارآفرینی پس از فارغ‌التحصیلی می‌شود. داوطلبانی که موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا برای این استان می‌شوند، می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

برنامه‌ی کارآفرینی در استان نیوبرانزویک

این برنامه‌ی کارآفرینی برای صاحبان مشاغل باتجربه یا مدیران ارشد طراحی شده است که می‌خواهند یک کسب و کار جدید در استان نیوبرانزویک راه‌اندازی کنند. برای ویزای سرمایه گذاری کانادا در این استان این شرایط مورد نیاز است:

 • حداقل دارایی خالص 600 هزار دلار و حداقل 300 هزار دلار دارایی بدون محدودیت، شخصی و قابل تایید
 • حداقل 3 سال سابقه‌ی مالکیت تجاری یا 5 سال سابقه‌ی مدیریت ارشد در 5 سال گذشته

افرادی که موفق به ویزای سرمایه گذاری کارآفرینی این استان می‌شوند باید حداقل 250 هزار دلار در یک تجارت در این استان سرمایه‌گذاری کنند و فعالانه در مدیریت کسب و کار شرکت داشته باشند و حداقل 33.33 درصد مالکیت داشته باشند.

برنامه‌ی کارآفرینی پس از فارغ‌التحصیلی در استان نیوبرانزویک

در این برنامه کارآفرینی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی از موسسات تحصیلات تکمیلی معتبر نیوبرانزویک هدف قرار دارند که حداقل یک سال یک کسب و کار را با موفقیت اداره کرده باشند. سایر الزامات به صورت زیر است:

 • متقاضیان واجد شرایط باید حداقل 2 سال تحصیلات تمام وقت را در مقطع بالاتر از دبیرستان در استان نیوبرانزویک گذرانده و مدرک معتبر دریافت کرده باشند.
 • متقاضیان باید حداقل شرایط زبان را داشته و قصد جدی برای اقامت در این استان را نشان دهند.
 • متقاضیان موفق نیازی به ارائه‌ی دارایی خالص و الزامات سرمایه‌گذاری جریان کارآفرینی ندارند اما باید برای ایجاد یا خرید یک تجارت در مدت یک سال پس از دریافت مجوز کار اقدام کنند.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان نوا اسکوشیا (Nova Scotia)

در استان نوا اسکوشیا نیز کارآفرینان مهاجر می‌توانند از طریق برنامه‌ی کارآفرینی برای ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنند. هدف این برنامه جذب افرادی با تجربه‌ی تجاری و علاقمند به شرکت فعالانه در مدیریت تجاری و عملیات روزانه در نوا اسکوشیا است. متقاضی برای این ویزا باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • حداقل 600 هزار دلار سرمایه خالص و حداقل سرمایه‌گذاری 150 هزار دلار در یک تجارت جدید یا موجود در این استان
 • ارائه‌ی طرح تجاری دقیق متشکل از سرمایه‌گذاری پیشنهادی و نحوه‌ی همسویی آن با اولویت‌های اقتصادی استان نوا اسکوشیا
 • انجام مصاحبه با نماینده‌ی اداره‌ی مهاجرت نوا اسکوشیا برای ارزیابی شایستگی به عنوان کارآفرین

متقاضیان موفق یک ویزای کار 2 ساله برای ایجاد و راه‌اندازی کسب و کار در استان نوا اسکوشیا دریافت خواهند کرد و پس از آن می‌توانند برای اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنند. هدف برنامه‌ی کارآفرینی نوا اسکوشیا و ارائه‌ی ویزای سرمایه گذاری کانادا در این استان، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، رشد اقتصادی و کمک به جامعه‌ی محلی این استان است.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان انتاریو (Ontario)

جریان کارآفرینی استان انتاریو یک برنامه‌ی مهاجرت تجاری است که توسط استان انتاریوی کانادا ارائه می‌شود. هدف از این برنامه جذب کارآفرینان باتجربه‌ای است که قصد ایجاد یا خرید یک تجارت موجود در انتاریو دارند. متقاضیان برای ویزای سرمایه گذاری کانادا در این استان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل دارایی خالص 800 هزار دلار برای کار در کلان‌شهر تورنتو (GTA) و حداقل دارایی خالص 400 هزار دلار برای کار در خارج از GTA
 • حداقل 600 هزار دلار سرمایه‌گذاری شخصی برای مشاغلی که در GTA قرار دارند یا 200 هزار دلار برای مشاغل خارج از GTA
 • ایجاد حداقل 2 شغل تمام وقت برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم
 • حداقل 24 ماه تجربه‌ی کاری تمام وقت به عنوان مالک یا مدیر ارشد در 60 ماه گذشته پیش از درخواست ویزای سرمایه گذاری در کانادا
 • مهارت زبانی انگلیسی یا فرانسوی و ارائه‌ی مدرک زبانی استاندارد

متقاضیانی که برای درخواست دعوت می‌شوند باید یک طرح تجاری کامل ارائه دهند که ایده‌های سرمایه‌گذاری آنها را در انتاریو شرح دهد. پس از تایید، کارآفرینان مجوز کار موقت برای ایجاد و راه‌اندازی مشاغل خود در انتاریو دریافت می‌کنند. در نهایت کارآفرینان می‌توانند برای اقامت دائم درخواست بدهند.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان انتاریو (Ontario)

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: جزیره پرنس ادوارد

کوچکترین استان کانادا نیز ویزای کار به افراد واجد شرایط ارائه می‌دهد. متقاضیان واجد شرایط ابتدا ویزای کاری موقت دریافت می‌کنند و سپس می‌توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. معیارهای واجد شرایط بودن برای این دسته از ویزای سرمایه گذاری کانادا به شرح زیر است:

 • حداقل دارایی خالص شخصی 600 هزار دلار بدست آمده از راه‌های قانونی
 • حداقل سرمایه‌گذاری 150 هزار دلار در کسب و کار ظرف 12 ماه از اقامت در این استان
 • پرداخت هزینه 10 هزار دلار که در صورت ریجکت شدن فایل، بازپرداخت خواهد شد.
 • 7500 دلار بازپرداخت در صورتی که فایل پیش از مصاحبه رد یا پس گرفته شود.
 • حداقل تحصیلات معادل متوسطه
 • سن بین 21 تا 59 سال در زمان درخواست
 • مهارت‌های مدریتی و سابقه‌ی شغلی یا مالکیت کسب و کار
 • داشتن حداقل دانش زبانی (CLB 4)
 • قصد زندگی و کار در جزیره‌ی پرنس ادوارد و مدیریت فعالانه شرکت
 • مصاحبه با اداره‌ی مهاجرت استان
 • رعایت شرایط و الزامات قرارداد

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان ساسکاچوان (Saskatchewan)

این استان کانادا برنامه‌ی مهاجرت ساسکاچوان را برای کارآفرینان ارائه می‌دهد که اغلب برای کارآفرینان و صاحبان یا مدیران مزرعه ایده‌آل است.

ویزای سرمایه گذاری کانادا برای گروه کارآفرینان ساسکاچوان

این ویزای سرمایه گذاری کانادا برای کارآفرینان باتجربه طراحی شده که تصمیم دارند کسب و کاری را در استان ساسکاچوان ایجاد کرده یا در ان شریک شوند. متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل دارایی خالص 500 هزار دلار به دست امده از روش قانونی
 • سرمایه‌گذاری حداقل 300 هزار دلار در یک تجارت جدید یا موجود در این استان. برای مناطق خارج از رجینا و ساسکاتون، حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا 200 هزار دلار خواهد بود.

ویزای سرمایه گذاری کانادا برای گروه مالک و بهره بردار مزرعه در ساسکاچوان

این نوع ویزا برای افراد با تجربه در حوزه‌ی کشاورزی مناسب است که سرمایه‌ی کافی برای راه‌اندازی یک مزرعه در استان ساسکاچوان دارند.

 • حداقل دارایی خالص 500 هزار دلار
 • حداقل سرمایه‌گذاری 150 هزار دلار در عملیات کشاورزی
 • داشتن تجربه‌ی مرتبط با کشاورزی مانند دانش مزرعه‌داری و مهارت‌های مدیریتی

ویزای سرمایه گذاری کانادا برای کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی

این ویزای سرمایه گذاری کانادا در استان ساسکاچوان فارغ‌التحصیلان بین‌المللی را هدف قرار می‌دهد که حداقل یک سال تحصیلی را به صورت تمام وقت در این استان تحصیل کرده‌اند. افراد متقاضی لازم است یک کسب و کار جدید ایجاد کنند یا یک کسب و کار موجود در ساسکاچوان را خریداری کنند.

 • مالکیت حداقل یک سوم سهام شرکت یا حداقل سرمایه‌گذاری 200 هزار دلار در صورت خرید یک تجارت موجود
 • تعهد به مدیریت فعال و روزانه کسب و کار

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان کبک (Quebec)

کارآفرینان خارجی می‌توانند از برنامه‌ی مهاجرت کاری استان کبک از طریق ویزای سرمایه گذاری کانادا برای این استان بهره‌مند شوند. سرمایه‌گذاران می‌توانند در این استان یک کسب و کار راه‌اندازی کنند یا در یک کسب و کار موجود سرمایه‌گذاری کنند و به این طریق در کبک زندگی کنند. در نهایت سرمایه‌گذاران می‌توانند اقامت دائم نیز دریافت کنند.

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا: استان کبک (Quebec)

برنامه سرمایه گذاری استان کبک

این برنامه در حال حاضر در تعلیق است و متقاضیان جدید را نمی‌پذیرد. اما به طور کلی شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا در این استان به صورت زیر است:

 • قصد اقامت دائمی در استان کبک
 • حداقل دارایی خالص 2 میلیون دلار
 • ارائه‌ی مدارک قانونی اموال و دارایی خالص
 • حداقل 2 سال سابقه‌ی مدیریتی در 5 سال پیش از ارائه‌ی درخواست
 • قرارداد سرمایه‌گذاری با یک واسط مالی تایید شده
 • سرمایه‌گذاری 5 ساله به مبلغ 1 میلیون و 200 هزار دلار
 • کسب حداقل 40 امتیاز از 89 امتیاز
 • دریافت گواهی یادگیری در مورد ارزش‌های دموکراتیک و ارزش‌های کبک

برنامه کارآفرینی کبک

کارآفرینانی گه قصد راه‌اندازی شرکت نوآورانه‌ی خود در استان کبک را دارند می‌توانند برای این ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنند. برای این کار باید پیشنهاد خدمات از یک سازمان پشتیبانی مانند شتاب‌دهنده استارتاپ، مرکز رشد یا مرکز کارآفرینی دانشگاه دریافت کنید. سازمان پشتیبانی باید ظرفیت خود را برای حمایت از پروژه تجاری شما نشان دهد. به این ترتیب می‌توانید درخواست مهاجرت از طریق برنامه تجاری را ارائه دهید.

متقاضیان باید حداقل 41 امتیاز از 85 امتیار را بدست آورند و گواهی یادگیری در مورد ارزش‌های دموکراتیک و ارزش‌های کبک را دریافت کنند.

برنامه خوداشتغالی کبک

این برنامه برای کسانی است که قصد دارد فعالیت‌های حرفه‌ای یا تجاری خود را در استان کبک انجام دهند. به این ترتیب می‌توانند برای ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنند. سایر شرایط شامل موارد زیر می‌شود:

 • حداقل دارایی خالص 100 هزار دلار
 • ارائه‌ی مدارک قانونی اموال و دارایی خالص
 • حداقل 2 سال تجربه‌ی خوداشتغالی در حرفه‌ی مورد نظر
 • پرداخت یک سپرده‌ی اولیه در یک موسسه مالی (25 هزار دلار برای خارج از استان و 50 هزار دلار در داخل استان)
 • دریافت گواهی یادگیری در مورد ارزش‌های دموکراتیک و ارزش‌های کبک
 • کسب حداقل 63 امتیاز از 107 امتیاز (در صورت همراهی همسر این امتیاز باید 70 از 120 باشد)

چه کسانی می‌توانند برای برنامه ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنند؟

برنامه‌های سرمایه‌گذاری که تا اینجا به آنها اشاره کردیم هر کدام شرایط و فرآیند درخواست خاص خود را دارند اما به طور کلی در برخی عناصر با یکدیگر مشترک هستند:

 • راه‌اندازی یک کسب و کار موفق یا داشتن بودجه‌ی کافی برای خرید یا راه‌اندازی آن در کانادا
 • داشتن حداقل 250 هزار دلار برای سرمایه گذاری در کسب و کار کانادایی خود
 • داشتن مهارت‌های لازم برای ایجاد و مدیریت یک کسب و کار
 • استفاده از تجربه‌ی تجاری برای ایجاد یک کسب و کار در کانادا

اگر شرایط کافی برای درخواست ویزای سرمایه گذاری کانادا را دارید، با دریافت مشورت از موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن می‌توانید برای این کار اقدام کنید. بعلاوه اینکه از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، خوداشتغالی، مدیر اجرایی یا مدیر ارشد و کارگر ماهر و حرفه‌ای می‌توانید برای اقامت دائم نیز اقدام کنید.

چه کسانی می‌توانند برای برنامه ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنند؟

مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

هر فردی که برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام می‌کند، می‌تواند واجد شرایط اقامت دائم این کشور نیز باشد. هنگامی که برای اولین بار برای ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام می‌کنید، مجوز کاری دریافت می‌کنید زیرا شرکت کانادایی که تاسیس می‌کنید، درواقع شما را استخدام می‌کند. پس از حداقل یک سال راه‌اندازی کسب و کار، می‌توانید واجد شرایط اقامت دائم کانادا شوید و در نهایت برای شهروندی کانادا اقدام کنید.

کل فرایند دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

تاسیس یا خرید یک شرکت کانادایی

اولین قدم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا، تاسیس یا خرید یک شرکت کانادایی است. این شرکت به عنوان بستری برای فعالیت‌های کارآفرینی شما در کانادا خواهد بود. لازم است اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما با الزامات برنامه مهاجرت کاری انتخاب شده، مطابقت داشته باشد.

تاسیس یا خرید یک شرکت کانادایی

مشغول شدن در شرکت کانادایی خود

هنگامی که شرکت کانادایی خودتان را تاسیس کنید، در این شرکت به عنوان مدیر اجرایی، مدیر یا صاحب کسب و کار مشغول یا اصطلاحا استخدام می‌شوید. این رابطه‌ی استخدامی بخش مهمی از درخواست شما برای ویزای سرمایه گذاری کانادا است و واجد شرایط بودن شما را برای ویزای کار مشخص می‌کند.

درخواست ویزای کار از طریق یک برنامه مهاجرت تجاری

با استخدام شدن در شرکت کانادایی خود، می‌توانید برای ویزای کار از طریق برنامه مهاجرت کاری اقدام کنید. این ویزای کار به شما اجازه می‌دهد تا به صورت قانونی در کانادا کار و فعالیت کنید. برنامه‌ی مهاجرتی خاصی که انتخاب می‌کنید به معیارهای واجد شرایط بودن و اهداف بلند مدت شما بستگی دارد. بخشی از درخواست شما شامل ارائه‌ی یک طرح تجاری موفق می‌شود.

اداره‌ی کسب و کار به مدت یک سال در کانادا

پس از اقدام برای ویزای سرمایه گذاری کانادا و دریافت مجوز کار، وقت آن است که مهارت‌های کارآفرینی خود را بکار ببرید و به طور فعال کسب و کار خود را در این کشور مدیریت کنید. حفظ سوابق دقیق از فعالیت‌های تجاری در طول این دوره بسیار مهم است زیرا هنگام درخواست اقامت دائم به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

اداره‌ی کسب و کار به مدت یک سال در کانادا

درخواست اقامت دائم

یکی از مزایای ویزای سرمایه گذاری کانادا، امکان درخواست اقامت دائم در این کشور است. وقتی که کار خود را حداقل برای یک سال با موفقیت انجام دهید، واجد شرایط درخواست اقامت دائم می‌شوید. مقامات مهاجرت عملکرد تجاری، مالی و مطابقت با الزامات برنامه را بررسی می‌کنند.

واجد شرایط شهروندی کانادا

پس از اخذ اقامت دائم از طریق ویزای سرمایه گذاری کانادا، می‌توانید شهروندی کانادا را نیز کسب کنید. شرایط لازم برای شهروندی عبارتند از داشتن شرایط اقامت، مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه، قبولی در آزمون شهروندی، ارائه‌ی دانش تاریخی، ارزش‌ها و حقوق کانادا.

مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا و اخد اقامت دائم

به طور معمول برای مهاجرت با ویزای سرمایه گذاری کانادا و دریافت اقامت دائم باید مبلغی بین 250 تا 350 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنید. با این سرمایه‌گذاری می‌توانید یک کسب و کار راه‌اندازی کرده و پس از 1 تا 2 سال واجد شرایط اقامت دائمی شوید. به طور کلی مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا و اخد اقامت دائم

مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا – نوع کسب و کار

مبلغ سرمایه‌گذاری برای ویزای سرمایه گذاری کانادا می‌تواند کمتر یا بیشتر از 250 تا 350 هزار دلار باشد و این مساله به نیازهای کسب و کار شما بستگی دارد. برای مثال برخی مشاغل تولیدی یا صنعتی نیاز به سرمایه‌ی اولیه بیشتری دارند.

از سوی دیگر، برخی از بیزینس‌ها ممکن است نسبت به بقیه راه‌اندازی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تری داشته باشند. بعلاوه اینکه گزینه‌های دیگری مانند خرید یک کسب و کار فعلی نیز در مقابل راه‌اندازی یک تجارت در کانادا وجود دارد که بر هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا تاثیرگذار خواهد بود.

مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا – موقعیت مکانی

کانادا کشوری وسیع با اختلاف بازار قابل‌توجه از یک منطقه به منطقه‌ی دیگر است. شهرهای بزرگ‌تر معمولا برای ویزای سرمایه گذاری کانادا نیاز به بودجه‌ی بیشتری دارند. برای مثال مهاجرت به استان ساسکاتون با خرید یک تجارت ممکن است 180 هزار دلار هزینه داشته باشد؛ در حالی که در تورنتو یا ونکوور این مبلغ می‌تواند بیش از 300 هزار دلار باشد.

تفاوت در هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا به دلیل موقعیت مکانی در هزینه‌های ملک، کارکنان، محصولات و خدمات قابل مشاهده است.

مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا – رقابت

بحث رقابت برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا نیز مساله‌ای است که باید در نظر گرفته شود. با بررسی این مساله می‌توانید هزینه‌های مهاجرت کاری خود را دقیق‌تر ارزیابی کنید. برای اطلاعات بیشتر و انتخاب روش درست برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا حتما با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن در ارتباط باشید.

مزایای ویزای سرمایه گذاری کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری کانادا را دارید، بهترین انتخاب را در پیش رو دارید. مزایای ویزای سرمایه گذاری کانادا بسیار زیاد است و از جمله‌ آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • کانادا یکی از سریع‌ترین اقتصادهای روبه رشد در دنیا را دارد
 • امکان دریافت اقامت دائم در این کشور سریع‌تر از سایر کشورها است
 • کانادا کشوری چند فرهنگی و متنوع است
 • جامعه کانادا پذیرای همه‌ی ملیت‌ها و فرهنگ‌ها است
 • کانادا از کسب و کارهای جدید حمایت می‌کند و اغلب دولت یارانه و تخفیف‌هایی را برای بخش‌های صنعتی خاص ارائه می‌کند
 • سیستم مراقبت بهداشتی در کانادا رایگان است
 • تحصیل در کانادا بسیار مقرون‌به‌صرفه است و از استاندارد بسیار بالایی برخوردار است

مزایای ویزای سرمایه گذاری کانادا

معایب سرمایه گذاری در کانادا

در مورد مزایای سرمایه گذاری در کانادا صحبت کردیم اما برای کسانی که به دنبال ویزای سرمایه گذاری کانادا هستند، اطلاع از معایب این روش مهاجرتی نیز می‌تواند کاربردی باشد. نکته‌ی اول این است که اقتصاد کانادا تا حد زیادی وابسته به اقتصاد آمریکا است و به همین خاطر ممکن است کانادا به اندازه‌ی سایر کشورها تنوع تجاری زیادی برای سرمایه‌گذاران خارجی ارائه ندهد.

بعلاوه اینکه هر استان یا منطقه در کانادا قوانین سرمایه‌گذاری خاص خود را دارد و در برخی موارد شرایط به گونه‌ای است که صرفا راه‌اندازی یک بیزینس جدید برای اعضا، افراد مقیم یا شهروند امکان‌پذیر است.

مدت زمان گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا

اگر تصمیم دارید برای ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنید و نمی‌دانید مدت زمان اخذ این ویزا چقدر طول می‌کشد، باید بگوییم که مدت زمان گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا بستگی به روش مهاجرتی شما در سرمایه‌گذاری است. اگر قصد ثبت شرکت یا خرید یک کسب و کار در کانادا را دارید، حداکثر 6 ماه تا صدور ویزا زمان می‌برد. برای دریافت اقامت دائم نیز معمولا حدود 2 سال طول خواهد کشید.

مدت زمان گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن

ویزای سرمایه گذاری در کانادا یکی از روش‌های مهاجرتی به این کشور پیشرفته با اقتصاد رو به رشد است. با این حال نوع روش مهاجرتی انتخاب مهمی است و باید تمام جوانب آن را بررسی کرده باشید. بهترین سرمایه گذاری در کانادا نیز به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که بر شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا نیز موثر خواهد بود. در این مطلب در خصوص روش‌های مختلف مهاجرت از طریق سرمایه گذاری صحبت کردیم و حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا در هر روش را گفتیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی حتما با موسسه مهاجرتی مون ایمیگریشن در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک روش خوبی برای مهاجرت به کانادا است؟

شما می‌توانید از طریق خرید ملک در کانادا سرمایه‌گذاری کنید ولی خرید ملک منجر به اقامت دائم نخواهد شد. بعلاوه اینکه به عنوان شهروند خارجی مالیات بیشتری برای خرید ملک باید پرداخت کنید. بنابراین بهتر است سایر روش‌ها را برای ویزای سرمایه گذاری کانادا و اقامت در این کشور دنبال کنید.

آیا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک روش خوبی برای مهاجرت به کانادا است؟

آیا سن در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا مهم است؟

مساله سن به روش سرمایه گذاری شما بستگی دارد. در برخی برنامه‌ها محدودیت سنی تعیین شده است و در برخی موارد نیز فاکتور سن امتیازبندی می‌شود.

آیا برای اخد ویزای سرمایه گذاری کانادا نیاز به ارائه‌ی مدرک تحصیلی است؟

به طور کلی ارائه‌ی مدرک تحصیلی برای این روش مهاجرتی الزامی نیست اما ارائه‌ی آن می‌تواند امتیاز مثبتی برای تایید ویزا باشد.

سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا کدام است؟

با هزینه 100 هزار دلار می‌توانید برای سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا و یا استان مانیتوبا اقدام کنید.

سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا

با مبلغ 200 هزار دلار برای ویزای سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا، انتاریو و برخی از شهرهای استان ساسکاچوان اقدام کنید.

منبع

لینک ‎‎های مهم

Call Now Button